Vycvik Policie CR

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod defendu » úte 24. bře, 2009 20:57

S tou ženou ti to fakt nezávidím.... :lol:

Na japonce mám zcela specifický názor podložený řadou let zkušeností s tímto pro mě neuvěřitelným národem,ale raději ho tady už nebudu prezentovat - jednou jsem tak učinil a spousta japanofilů mě chtěla zabanovat :lol:

Pokud by tvoje cesta do Izraele přinesla do budoucna rozjezd dalšího reálného systému v ČR,bylo by to jen a jen dobře :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod bojovnik123 » úte 24. bře, 2009 21:06

Defendu: Nejak to proste se zenou ukecam jako vzdy nebo ty zelizka pouziju a pudu k tobe do Plzne, na Bory :)
Na Japonce mam ja dobry nazor a svete div se vubec se neshoduje s nazorem lidi, kteri japonske styly dlouholete studuji ale nikdy v zivote japonce nevideli. Asi vis, jak to myslim.
Ja jsem stara skola, ktera s timhle nemela problemy a nikdy jsem si z toho neudelal nejakou modlu nebo berlicku. Cvicim pouze to co mi funguje a zadna krec.
Pokud moje cesty kdekoliv po svete a v kteremkoli bojovem umeni neco prinesou tak se rad o sve zkusenosti podelim, jak jste se mohli presvedcit treba v diskuzi o nozich. Nehraju si na nejakeho vseznalce. Jsem pouhy praktik ktery si musi vse vyzkouset a poznat aby ziskal zkusenost zda mu to funguje nebo nefunguje. Nejsem titulovany ale mam zkusenosti to je vse.
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod roza » úte 24. bře, 2009 23:54

Pardon,

Defendu SZ

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Moshe » stř 25. bře, 2009 11:26

bojovnik123 píše:Jinak jsem stale "japonec" - to mi nikdo neodpare, ale ten Izrael me fakt dostal!


IDF forever 8)
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Makoto » stř 25. bře, 2009 12:06

bojovnik123 píše:Jinak jsem stale "japonec" - to mi nikdo neodpare, ale ten Izrael me fakt dostal!

Honzo, mam dotaz - v cem se lisi verze Kapapu ucena v Izraeli a ta, kterou prezentuje treba Moni Aizik v USA?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod bojovnik123 » stř 25. bře, 2009 17:06

Makoto: tak to vubec netusim pac nevim jak to v USA prezentuje Moni Aizik. V kazdem pripade bych chtel uvest na pravou vec ze dvoutydenni camp Kapap ze mne vubec nedela odbornika na tento styl. Nam tam slo o jiste veci ktere jsme pokladali za excelentni a v tomto smeru nam to bylo predano. Takze na zaver jen dodavam aby ste necekali na nejake nadeje nebo ze tu zacneme Kapap rozsirovat ve velkem. Uz jsem psal Defendu ze by asi nebyl problem sem dostat izraelske instruktory ale jsme pro ne jeste malo perspektivni zeme a jsme chuda zeme. Pochybuji ze by se zde naslo dostatek zajemcu kteri by jim zde zaplatili standart na ktery jsou zvykli, tj. ubytovani, cenu za vyuku, minimalne rocni program atd.
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 17:49

Zdravím teprve teď jsem sedostal k PC, tak bych rád řekl co si o tom, co jste napsali myslím.

Dle vaší teorie je to tak, že dobrej výcvik policie může provádět pouze policajt?

Já osobně znám spoustu dobrej policajtů, kteří mají odslouženo 10, 15, 20 let, ale ohledně výcviku policie ví minimum. Na výcviku je člověk nevidí jak je rok dlouhej, ale policajti jsou to dobří mají na svém triku už pěknou řádku odhalenej pachatelů. Taky znám pár civilistů, kteří o policejní práci v terénu, taktice a výcviku vědí opravdu hodně.

Proto si nemyslím, že je problém v tom, že instruktor policejního výcviku je civilista.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod Jendis » stř 25. bře, 2009 17:52

martinYT píše:
Dle vaší teorie je to tak, že dobrej výcvik policie může provádět pouze policajt?



Ne...přečti si to tu pořádně....... :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 18:06

Makoto píše:
martinYT píše:Tady se dostal civilista do policie a uci policisty, jak maji delat svou praci....hmmmm.


Myslím, že jsem si to přečtl dobře.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 18:16

Makoto píše:Uz proto, ze to uci civilista a ne "ostrileny" policista. Asi budu prednaset biofyziku na univerzite, protoze k nam do oddilu take chodi jeden biofyzik. Chapes, kam tim mirim? ;-)

chytrolin Jarda


Nebo
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 18:19

Jendis píše:jo,s tím souhlasím....a ten hlas civilisty......ehm....ani nechci vědět,co za tím je.


popř. toto taky je docela jasná poznámka
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod Jendis » stř 25. bře, 2009 18:37

martinYT píše:
Jendis píše:jo,s tím souhlasím....a ten hlas civilisty......ehm....ani nechci vědět,co za tím je.


popř. toto taky je docela jasná poznámka


že jsi to Ty,tak vysvětlím.....

problém je v tom,že o tom,kdo a jak bude provádět výcvik PČR,rozhoduje civil.....od stolu......který nemá ani páru,o čem ta práce je......ale musí to být politicky korektní a "musí mu z toho kápnout"......

proto píšem o "hlasu civilisty".


Protože se tu mezi sebou známe.....protože máme kamarády,kteří vědí,o čem mluví.....možná trochu známe lidi,kteří jsou dobří .....a lidi,kteří "najednou,z ničeho nic" vytvořili "supersystém"........

Proto jsem psal o lidech ze SKATACHu......Macháček,Hradecký a spol.....kteří jsou sice civilisté,ale sakra dobře vědí,co učí.....Naia,LaMa......lidi,kteří prošli programem (nejen) u Jima Wagnera(mimochodem,jeden z největších odborníků pro výcvik Real a bezpečnostních složek)......a stejně nevím,zda by si zrovna Naia na výcvik PČR troufnul......protože tam jde,jak jsme tu už rozebírali,o trochu něco jiného. Kde civil může vzít roha, "orgán"(myšleno v dobrém) nemůže.

Přečti si i ostatní relevantní vlákna......napsalo se tu toho dost a dost. Pokud tu ovšem nejsi za mládence od p.Bittnera.......pokud jo,tak zkus věcně:wink: Dík.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 21:01

pro jendis:

Vzhledem k tomu, že už nějaký pátek sloužím, ne jako instruktor,ale jako řadový policajt, tak vím jak to s výcvikem u policie je. Nikdy to nebylo bůh ví co. Vždycky jsem říkal, že např. vojáci, i když musado nemusím, měli štěstí právě v tom, že mají výcvik komplexní pod jednou záštitou a né jak my, kdy děláme něco od karate, něco do juda a něco od Ju Jutsu. Stejně to bylo k ničemu. Já jsem psal Romana Bittnera znám taky už nějakou dobu a to co učí blbost není, a teď to říkám, ne proto, že jej znám, ale hlavně z mých zkušeností policisty na ulici.

V systému výcviku u policie je spíše problém v tom jak se to dostane k řadovým policajtů. Jak jsem psal je spoustu policajtů, kteří na výcvik nejdou jak je rok dlouhý. V tom je jeden z velkých problémů.

Ohledně instruktorů, kteří jsou uvedeni na stránkách security systemu tak jeden je instruktor už několik let u Městské policie a druhý sloužil také několik u PČR a výcvikem se zabíval. Myslím, že to, že se někdo nejmenuje Hradecký, Wagner atd. ještě neznamená, že nic neumí.

Takže abych to shrnul. Pokud se to co učí Roman Bittner dostane tam kam má tak to bude jenom dobře.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod Jendis » stř 25. bře, 2009 21:12

martinYT píše: Myslím, že to, že se někdo nejmenuje Hradecký, Wagner atd. ještě neznamená, že nic neumí.



To s tím ale přece nemá co dělat...... :wink:

Stavíš se tak,že o tom "supersystému" něco víš.......poučíš nás??Rozšíříš obzory???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod martinYT » stř 25. bře, 2009 22:28

Podívej, jednak jsem nikdy neřekl, že jde o super systém. A taky jsem nikdy neřekl, že jsem to cvičil. K Romanovi jezdím na semináře BU Skirmen a Yong Tjun,ale ne na Security systém. Pro můj profesní výcvik mě stačí instruktoři, které tady v Olomouci máme, myslím, že jde o kvalitní instruktory.

Jenomže důvod mojí reakce nebyl, že byl Roman Bitner byl nejlepší a ostatní nic neuměli. Já jsem takto reagoval proto že aniž o tom někdo něco ví hned to odsuzuje. No a taky protože konečně někdo chce s výcvikem u policie jako celku něco dělat a hned je to obyčejnej civil který do toho nemá co kecat. Dle mého je třeba spíše napřed počkat jak to bude pokračovat a teprve potom kritizovat.

Já osobně to dělám tak, že napřed zjistím info a teprve potom hodnotím. PA
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod Jendis » stř 25. bře, 2009 22:52

martinYT píše:Podívej, jednak jsem nikdy neřekl, že jde o super systém. A taky jsem nikdy neřekl, že jsem to cvičil. K Romanovi jezdím na semináře BU Skirmen a Yong Tjun,ale ne na Security systém. Pro můj profesní výcvik mě stačí instruktoři, které tady v Olomouci máme, myslím, že jde o kvalitní instruktory.

Jenomže důvod mojí reakce nebyl, že byl Roman Bitner byl nejlepší a ostatní nic neuměli. Já jsem takto reagoval proto že aniž o tom někdo něco ví hned to odsuzuje. No a taky protože konečně někdo chce s výcvikem u policie jako celku něco dělat a hned je to obyčejnej civil který do toho nemá co kecat. Dle mého je třeba spíše napřed počkat jak to bude pokračovat a teprve potom kritizovat.

Já osobně to dělám tak, že napřed zjistím info a teprve potom hodnotím. PA


Já netvrdím,že jsi to řekl Ty.....podívej se na jejich stránky...... :wink:

Ke zbytku..........přečti si ty odkazy,co jsem Ti tu dával,přečti si sekci Sebeobrana a Armádní systémy......potom(a až teprve potom) se tady můžeme dál bavit.....píšeš,že si napřed zjistíš info...tož si ho zjisti a uvidíš,proč tu píšem,jak píšem.

Do té doby PA...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » stř 25. bře, 2009 23:35

martinYT píše:Jenomže důvod mojí reakce nebyl, že byl Roman Bitner byl nejlepší a ostatní nic neuměli. Já jsem takto reagoval proto že aniž o tom někdo něco ví hned to odsuzuje. No a taky protože konečně někdo chce s výcvikem u policie jako celku něco dělat a hned je to obyčejnej civil který do toho nemá co kecat. Dle mého je třeba spíše napřed počkat jak to bude pokračovat a teprve potom kritizovat. Já osobně to dělám tak, že napřed zjistím info a teprve potom hodnotím. PA

Vis, proc ti Jendis rikal, aby jsi si nejdrive PECLIVE precetl predchozi prispevky?
Proto:
Makoto píše:- Videl jsem ten system a opet rikam, ze ackoliv viditelne cerpali od lidi jako je Blauer, Sammy Franco, Vasiljev, KFM, apod. , nezaslechnul jsem tam ani jednou neco jako" tohle jsme prevzali od XY" . Vse je prezentovano jako "nas system".
- Pokud je znas, zeptej se jich, jak Bittner a spol odpovedeli na otazku: "Kde jste nacerpal znalosti o praci z policie, kdyz se citite na to tu ted o tom ucit? Jake mate zkusenosti? Kolik mate odslouzeno? Kde? Vy konkretne" Tento dotaz skutecne padnul pri jejich demonstracni ukazce...a pochopis, proc jsem napsal, ze bych nechtel byt policistou, ktery by byl donucen vyuzit jejich "jedinecny" system.


A proto:
Makoto píše:Co ja vim, tak se tam razil spise nazor, ze se poslou policejni instruktori na seminare v CR i do zahranici a ti to pote prinesou do policie. Z durazem na policejni instruktory a ne civilisty. Tj. lide, kteri maji odslouzeno, maji zkusenosti, vedi vo co go.
Nebo by tato skupina policejnich intruktoru pozvala koho uzna za vhodne a pripadne se nechala certifikovat v tom kterem systemu (napriklad ASP/ESP - teleskopy), pokud zjisti, ze je to dobre. Ale pote mileho civilistu opet poslou pryc a budou sami pracovat na dalsim rozvoji.
Tady se dostal civilista do policie a uci policisty, jak maji delat svou praci....hmmmm. A tobe to prijde normalni?

Osobne neverim, ze Bittner je clovek, ktery "chce s výcvikem u policie jako celku něco dělat" Ver mi, ze znam pozadi cele teto frasky. Penize, ego, slava...ale urcite ne charita a nezistna pomoc chudackovi policie, jak to tu prezentujes. Chapal bych postup viz druhy citat. To, co se tam deje ted, jde mimo me chapani. Proto jsem psal, co jsem psal. Pokud si vsak myslis, ze ti to bude fungovat, dobra, preji hodne stesti, uprimne.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » čtv 26. bře, 2009 8:30

Jen se zeptám na tohle:

Co konkrétně vám vadí na systému Romana Bittnera? Podle mě cvičí svůj systém (YT, Skirmen) a do toho přidává různé věci a složil si z toho "Security System". Co lze vytknout je, že necituje zdroje .. budiž.

Ale co je teda na to špatně? Neumí učit? Nejsou kvalitní techniky? Co vlastně? Roman asi maká. Tam kde je, se nedostal zadarmo. Možná má kontakty na různých místech ale určitě za tím stojí hodně tvrdé práce na tréninku. Tak se ptám co vám tedy na tom vadí? Přemrštěná reklama?

Martin YT: Byl jsi na nějakém kurzu (Killer Instinct, Psychologická příprava atd...) zajímalo by mě co to je. Můžeš o tom něco napsat?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 26. bře, 2009 8:53

NAIA píše:Co konkrétně vám vadí na systému Romana Bittnera? Podle mě cvičí svůj systém (YT, Skirmen) a do toho přidává různé věci a složil si z toho "Security System". Co lze vytknout je, že necituje zdroje .. budiž.

Ale co je teda na to špatně? Neumí učit? Nejsou kvalitní techniky? Co vlastně? Roman asi maká. Tam kde je, se nedostal zadarmo. Možná má kontakty na různých místech ale určitě za tím stojí hodně tvrdé práce na tréninku. Tak se ptám co vám tedy na tom vadí? Přemrštěná reklama?

Martine zeptej se naseho spolecneho kamarada, velice rad ti vse vysvetli. Co se tyka technicke casti - videl jsem video z jeho prezentace a bohuzel nemam tolik casu (a ani chuti) tu podrobne rozebirat, co kdy kde udelal spatne. Za tohle me firma neplati a vecer si dokazu predstavit lepsi program. Hlavni pripominka se tyka spise principu vyuziti civilisty pro tak zavazny trenink. Civilisty, ktery do te doby mel minimalni zkusenosti s vycvikem policie (pokud tedy nepocitam par kluku, kteri k nemu chodili na trenink - da se to povazovat za vycvik policie?) bude ostrilenym mazakum rikat, jak maji delat svou praci? Ale mozna to jen pripada divne pouze mne, netusim. A pak...nejsem policista a ani nebudu, takze je mi to vlastne putna.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » čtv 26. bře, 2009 9:29

Já se do toho nebudu vůbec montovat, ale mít známeho na policejním prezidiu nerovná se, tvrdá práce!!!

Prostě žijeme ve světě, kde:

hluchej - vyučuje hudbě
slepej - vyučuje malování
zloděj - káže morálku

A ti, co se učí z knih, videíček, bez praxe, bez řádné pohybové průpravy - učí sebeobranu :lol:

Přeji pohodovej den.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků