... vs Bujinkan

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Boreas » pát 01. kvě, 2009 11:37

Golom: Na srazu by ses ukázat mohl. Taky jsem z toho měl minulý rok strach, že až se tam objeví první aikidista, tak opustí dveře nohama napřed :oops: (navíc s tím rodiče doma tropili strašný scény 8) )
Ale hoši jsou fajn a rozhodně "si nemají co dokazovat". :D
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod ghekon » pát 01. kvě, 2009 11:39

Kdyby jenom Saku... Ve sve dobe mel zapas v japonskem pro wrestlingu skoro kazdy... Treba i Josh Barnett s dalsi top fighteri
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod simargl » pát 01. kvě, 2009 14:14

ukropcany píše: A práve duch je to, čo BS rozvíjajú lepšie ako väčšina BU...

A v tom se prave asi neshodneme. Silny duch v ringu nemusi byt silny na ulici. Rezal jsem shotokan a chodil si pro nove zuby v dobe, kdy cast odvaznych diskutujicich tahala na provazku kacera. Ackoliv priprava do "tvrdy" zapas v ringu rozviji "agresi" ducha, neznamena to nutne, ze na ulici to sepne stejne. Ale shodneme se, ze i to muze byt individualni.
(kumite na tatami neni to same co fullcontact v ringu, ale vnitrni priprava je imho podobna)
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 01. kvě, 2009 15:24

Ukrop - +1 ale radeji rikej shotokan, protoze o tom, ze by kyokushinaci nezvladali tlak se da celkem diskutovat :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » pát 01. kvě, 2009 17:37

ukropcany píše:
simargl píše:(kumite na tatami neni to same co fullcontact v ringu, ale vnitrni priprava je imho podobna)
No to snáď nemyslíš vážne... 8O Je fest rozdiel náhodný úraz daný nekoordinovanosťou súpera (či svojou vlastnou) a zápas, kde «a súper ide rozbiť na kašu a nehľadi doprava doľava, len ide po Tebe... spároval som aj s pár karatistami, ktorí búchavali ešte za socíku a mali obrovský rešpekt a to jeden z nich bol aj repre. Sú absolútne nezvyknutí na ten tlak... a problém nebol v technike, či v kondícii, zvládali to fyzicky v pohode, problém mala ich hlava... mali obrovský problém prijať ranu - buď sa zosierali, alebo chytali nerva... a ani jedno z toho nepovažujem za bojovnícku cnosť... :roll: A nie je to ich špecialita. Tlak typický cvičenec BU nezvláda, sorry.

No a to, že prípadné skúsenosti z karate sa nijako netýka bujinkanu akože prehliadnem... 8)


Tak ono je to asi individuální, neb u nás v Brně bouchali karaťáci s kick boxerama full contact ještě v dobách, kdy se v Č(SF)R MT teprve rozbíhal a neměl sem pocit, že by s tím měli nějakej problém. Pan Jendis Ti to potvrdí 8)
A o návštěvnosti a atmošce se třeba amatérské MT lize ani nesnilo :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod wand » pát 01. kvě, 2009 17:41

No myslim ze za starej ery taky Gachulinec, alebo Stupka boli stipaci jak sa patri...Teraz uz sportove karate nekomentujem. :)
4ghekon: S kyokushin mas 100% pravdu!!!!!
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod simargl » pát 01. kvě, 2009 18:01

ukropcany píše:
simargl píše:(kumite na tatami neni to same co fullcontact v ringu, ale vnitrni priprava je imho podobna)
No to snáď nemyslíš vážne... 8O Je fest rozdiel náhodný úraz daný nekoordinovanosťou súpera (či svojou vlastnou) a zápas, kde «a súper ide rozbiť na kašu a nehľadi doprava doľava, len ide po Tebe... spároval som aj s pár karatistami, ktorí búchavali ešte za socíku a mali obrovský rešpekt a to jeden z nich bol aj repre. Sú absolútne nezvyknutí na ten tlak... a problém nebol v technike, či v kondícii, zvládali to fyzicky v pohode, problém mala ich hlava... mali obrovský problém prijať ranu - buď sa zosierali, alebo chytali nerva... a ani jedno z toho nepovažujem za bojovnícku cnosť... :roll: A nie je to ich špecialita. Tlak typický cvičenec BU nezvláda, sorry.

No a to, že prípadné skúsenosti z karate sa nijako netýka bujinkanu akože prehliadnem... 8)


Diky za odpoved, tusil jsem ze ten primer nebude optimalni. Beru tvou zkusenost semi x full. Ale myslel jsem to hlavne tak, ze zapas je predem pripravena vec, prepadeni na ulici ma moment prekvapeni a na to te ring nepripravi.
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » pát 01. kvě, 2009 19:39

simargl píše:
ukropcany píše:
simargl píše:(kumite na tatami neni to same co fullcontact v ringu, ale vnitrni priprava je imho podobna)
No to snáď nemyslíš vážne... 8O Je fest rozdiel náhodný úraz daný nekoordinovanosťou súpera (či svojou vlastnou) a zápas, kde «a súper ide rozbiť na kašu a nehľadi doprava doľava, len ide po Tebe... spároval som aj s pár karatistami, ktorí búchavali ešte za socíku a mali obrovský rešpekt a to jeden z nich bol aj repre. Sú absolútne nezvyknutí na ten tlak... a problém nebol v technike, či v kondícii, zvládali to fyzicky v pohode, problém mala ich hlava... mali obrovský problém prijať ranu - buď sa zosierali, alebo chytali nerva... a ani jedno z toho nepovažujem za bojovnícku cnosť... :roll: A nie je to ich špecialita. Tlak typický cvičenec BU nezvláda, sorry.

No a to, že prípadné skúsenosti z karate sa nijako netýka bujinkanu akože prehliadnem... 8)


Diky za odpoved, tusil jsem ze ten primer nebude optimalni. Beru tvou zkusenost semi x full. Ale myslel jsem to hlavne tak, ze zapas je predem pripravena vec, prepadeni na ulici ma moment prekvapeni a na to te ring nepripravi.


A co Te teda pripravi?
Resp, myslis, ze existuje 100% recept, krom toho byt poulicnim rvacem?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » pát 01. kvě, 2009 20:08

Hellas: No jasneee, Bujinkan maaan :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod simargl » pát 01. kvě, 2009 20:24

hellas píše:A co Te teda pripravi?
Resp, myslis, ze existuje 100% recept, krom toho byt poulicnim rvacem?


100 % recept neexistuje, lidove receno to je prast jak uhod, a to skoro doslova. Proto mi prisly absurdni silacke reci a shazovani jednoho stylu.
V prve rade jde o to, zachovat chladnou hlavu pokud k necemu takovemu dojde a aplikovat rutinne zvladnute techniky, at uz jde o cokoliv. Venoval jsem se pouze japonskym BU, ruznym stylum, a lidi se na ulici ubranili at uz delali karate, JJ nebo bujinkan.
Chtelo by se mi rict, ze pestovani vnitrniho klidu a miru muze vest ke stabilite duse, ale asi to nema smysl rozvadet mezi sportovci.
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Pali » pát 01. kvě, 2009 23:12

hellas napsal:

A co Te teda pripravi?
Resp, myslis, ze existuje 100% recept, krom toho byt poulicnim rvacem?

Nedávno som videl druhú časť dokumentu Pravda o zabíjaní, už tu o tom ktosi písal. Riešili taký problém, že podľa akýchsi výskumov len veľmi malé percento vojakov v americkom vojsku v 2. svetovej čo len pálilo smerom k nepriateľovi, tí čo šli za zabíjaním (niektorí boli patologický jedinci, iní skrátka hrdinovia, čo vedeli že to treba) tvorili len asi 2%.
Nevedeli ako majú toto percento zvýšiť, až nakoniec prišli na to, že najlepšie je vojakov vystaviť vo výcviku podobným podmienkam - pália po sebe umelými nábojmi, ktoré niekedy porania, čo najprv navodzuje vysoký stres, ktorý sa s postupujúcim výcvikom znižuje. Takto dosiahli, že majú asi 90% vojakov schopných zabiť. (Problém sa potom viac presúva do výčitiek svedomia v ďalšom živote).

V civile samozrejme netreba a nesmieme nikoho zabíjať. Ak sa však chceme pripraviť na možný fyzický konflikt, je myslím dobré postupovať analogicky ako to robia vojaci -podobný postup je vlastne v BS. Napríklad v boxe. Dvaja sa snažia navzájom udrieť, zo začiatku až paralyzujúci stres, neskôr to už ide. Ja keď som po siedmych rokoch aikida a niečo menej tai ji prišiel na kick box, nebol som schopný udrieť oponenta. Samozrejme som nemal zručnosť, no bola tam aj bariéra - neublížiš. S tým sa nedá bojovať, ani keby som vedel perfektne všetky najlepšie techniky tých najväčších majstrov. Problémom je, že BS riešia svedomie len pre ring (fair play), nie pre oblasť celého života ako BU.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 02. kvě, 2009 4:59

4 wand - jj,Gachulinec,Stupka a další a další.....

4 hellas - jj,potvrzuji......nutno ovšem dodat,že ten kickbox byl trochu v plenkách a kluci v tom ringu nebyli až tací štípači,na takové úrovni,jako jsou tu třeba teď. Ale tím to neshazuji......šli do sebe pěkně z ostra.
Kua.....nemáte to někdo na videu?????

A ehm...dnešní sportovní karate.......je pořád spousta kluků,kteří se nebojí rány a uměj......namátkou třeba,opět Brno, Míra Haluza.......nebo kluci od senseie Steklého.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » sob 02. kvě, 2009 10:12

ukropcany píše:4simargl - :D si zlatý aký si neskúsený... ale bujinkan obhajovať budeš ako keby si tomu rozumel... :roll: Keby si bol totiž skúsený, tak by si už dávno vedel, čo v boji rozhoduje - 1. duch, 2. sila, 3. technika... :idea: A práve duch je to, čo BS rozvíjajú lepšie ako väčšina BU... :idea: :idea: :idea: Preto na vybranom systéme záleží... darmo «a naučia techniku, keď budeš stále bábovka, puding, doplň si sám...

Hele Ukrope, průměrně inteligentní člověk, kterej se chce z důvodu sebeobrany opravdu naučit bojovat, se nenechá na tréninku různých pseudo BU vodit za nos celej život. V dnešní době má dostatek informací a možností na to, aby si otestoval svojí bojovou úroveň a vyhodnotil tak přínos toho, co trénuje. Pokud přesto všechno i na starý kolena cvičí nějakej shit a blábolí nesmysly, tak je buď:

A) Neskutečně hloupej
B) Srab, ze kterýho nikdy bojovník nebude
C) Kombinace obojího

Gramatika slizmarglových příspěvků je celkem OK, takže bych to viděl asi na to B. Ačkoliv - pokud přihlédneme i k obsahu příspěvků, tak by se klidně mohlo jednat i o to C... :twisted: :roll: ®e je ohledně boje naprosto nezkušenej a úplně mimo, to už jsme poznali dávno, že? Každopádně se domnívám, že tady navzdory našim argumentům z praxe bude dál cintat ty svoje nesmysly, protože se pravděpodobně jedná o zvláště odolný druh zmr**... :evil: Ostatní virtuální siláci a demagogové alespoň po výzvě ke sparringu stáhli ocas a zmizeli z fóra, ale o tomhle víme, že do toho srab nikdy nepůjde, ale stejně tu smrdí dál... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » sob 02. kvě, 2009 10:13

Jendis píše:
A ehm...dnešní sportovní karate.......je pořád spousta kluků,kteří se nebojí rány a uměj......namátkou třeba,opět Brno, Míra Haluza.......nebo kluci od senseie Steklého.


Kopko, Zekul, Havlík.....
... to jen abys nezapomněl na jihočechy.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod simargl » sob 02. kvě, 2009 17:06

TongPo píše: na tréninku různých pseudo BU

A to jsou ktere?
Vsechny mladsi 20ti let, jako vy panove? :-)

TongPo píše:nezkušenej a úplně mimo

Hold stara skola.
Gramatiku mas taky dobrou, zkus vypustit cechackovsky slang a bude to OK :wink:
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod simargl » sob 02. kvě, 2009 17:12

Vsechno mimo, cekal jsem kdo se chyti na muj protiklad rizene agrese x vnitrni klid, tak jak to kdesi nekdo naznacoval ohledne utoku na Yamaueho, ale marna slava.
Dost dobre nechapu, proc do diskuze o bujinkanu vstupuji lide kteri videli bujinkan pouze na videu s potrebou vykricet do sveta, ze jejich BS je ten nejlepsi, jediny a funkcni, a vse co je mimo jejich omezene vnimani a chapani sveta prervou svymi silackymi kecy.

Takze prosim, kdo ma s bujinkanem problem, at si diskutuje jinde, pise k tematu, vynechte urazky na mne ci bujinkan. Diky.
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod maxo » sob 02. kvě, 2009 18:12

hmm pozeral som ako slizmagor nemal co pisat skoro cele dva dni pretoze sem nikto nic nove na co by sa mohol chytit nepostol. Ked to tak zobereme od zaciatku az sem tak za tych 25 stranok nenadebatoval o bujinkaj vobec nic. Vsetko su to dokola hluposti a provokacie - ze bojovy sport ta na ulicu nepripravi lepsie ako ten jeho bujinkan a ze ten jeho bujinkan je rovnocenny s ostatnym ak nie dokonca lepsi atd..

Korunu hluposti vsetkemu co napisal nasadilo to ze on bujinkan necvici.
Ale to chlacovi doteraz neprislo napriek tomu, ze je taky nad vecou.
Ked sem nebude pisat k jeho reakciam ukropcani a pod. vcetne mna tak ten chlapec co si mysli, ze ked ma viacej ako 30 tak je uz hrozne skuseny pride o svoju zabavu provokovat a vykape ako plevel.

Vykrikuje, aby ste sem nepisali lebo on chce debatovat o bujinkane.

TAK DEBATUJ slizmagor.
Som zvedavy s kym a o com.

Asi si to slizmagore neuvedomujes, ale ty nemas o tej hluposti ani s kym kecat.
Ty by si sa mal vsetkym zucastnenym podakovat, ze ti tu robia korenov a a bavia sa s tebou.

Ostatnym doporucujem na neho absolutne nereagovat.
Podla mna vykazuje vsetky znaky TROLLA, tak by som ho uplne ignoroval vcetne tej hluposti bujinkanu.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod simargl » sob 02. kvě, 2009 18:26

Je pekne, vsichni jsou venku, jdi taky na vzduch. :wink:
Vidime tu "prazdnotu" jinak, to se stava.
simargl
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 29. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Marrtin » sob 02. kvě, 2009 22:43

Musím se smát nad vašemi příspěvky.Myslel jsem,že se zde něco zajímavého dozvím,ale místo toho tady srší jen vaše ego.A to skoro u všech,až na pár vyjímek..
Marrtin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. dub, 2009 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 03. kvě, 2009 7:04

Marrtin píše:Musím se smát nad vašemi příspěvky.Myslel jsem,že se zde něco zajímavého dozvím,ale místo toho tady srší jen vaše ego.A to skoro u všech,až na pár vyjímek..


Tak tak. Taky jsem si myslel, když jsem se dozvěděl o tomto serveru, že se zde dovím nějaké nové info, kde se co a jak cvičí, porovnání stylů a jejich technik a další věci. ®e lidé, kteří sem přispívají již vyrostli z té etapy vývoje bojovníka - "Nejlepší je to tak, jak to dělám já a ostatní je shit a pokud mi někdo tvrdí opak, tak ho vyzvu na souboj na život a na smrt. A pokud tento souboj nepřijme, tak je to srab, lůza, hadr, atd. a tím jsem jasně ukázal, že jsem pořád ten nejlepší."

Strašně se mi líbí, jak zde napadají pana Masaki Hatsumiho a jeho cvičení. Je to stejné jako by napadali cvičení Moreie Ueshibi, Dana Inosanta a jiných starých mistrů. Těm zdejším mistrům chybí pokora a úcta. Srát na Vás pánové.

Jinak toto vlákno už není o BU, BS, či o čemkoliv, co má s tímto, co dělat. Ani o sportu, protože sportovec chová respekt a úctu k ostatním. Tak že tak.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků

cron