BU na školách

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

BU na školách

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. srp, 2005 13:26

V mnoha zemích Asie je běžné,že místo tělocviku cvičí žáci bojová umění.
Jak to vypadá u nás v Čechách a myslíte si,že to má budoucnost ?
Jaký styl by vám připadal nejvhodnější ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Panda » čtv 25. srp, 2005 13:38

Newím, myslím ýe by to rozhodně nemělo být povinné, do toho pak hodně mladých lidí ztratí chuť, jinak bych byl ač sám karatista asi pro kendo nebo wushu, ale je to dost nereálné:)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod cohen » čtv 25. srp, 2005 13:54

za mojich stredoskolskych cias (6 r. dozadu) bola na sportovych strednych skolach moznost studovat b.u. a neskor samozrejme aj na VS. zaujimalo by ma, ci je taka moznost aj teraz. napr. bruce by mohol mat nejake kontakty s rovesnikmi...
:D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod bruce » čtv 25. srp, 2005 14:09

cohen píše:za mojich stredoskolskych cias (6 r. dozadu) bola na sportovych strednych skolach moznost studovat b.u. a neskor samozrejme aj na VS. zaujimalo by ma, ci je taka moznost aj teraz. napr. bruce by mohol mat nejake kontakty s rovesnikmi...
:D
no neviem ja ked som sa hlasil na sportovu skolu do kosic.strednu tak som tam taku moznost nevidel blo napriklad horolezectvo,potapanie sa mi zda ale to nikde..myslim ze to uz ani na slovensku nie je
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod JAQ » čtv 06. říj, 2005 10:30

Myslite, ze ma cenu se venovat BU v ramci telocviku na VS (konkretne mi jde o Masarykovu univerzitu:-) )? Mate nekdo nejakou zkusenost?
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

BU na MU

Příspěvekod Gusep » čtv 06. říj, 2005 13:55

JAQ píše:Myslite, ze ma cenu se venovat BU v ramci telocviku na VS (konkretne mi jde o Masarykovu univerzitu:-) )? Mate nekdo nejakou zkusenost?


Na MU je výborné karate...z vlastnej skúsenosti. Vrelo odporúčam.
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod JAQ » čtv 06. říj, 2005 14:30

2Gusep: Berou to tam spis ze "sportovniho" nebo "realneho" hlediska?
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

BU na MU

Příspěvekod Gusep » čtv 06. říj, 2005 14:42

Cvičí sa tradičné karate, žiadny šport. Vyučuje to Aleš Roth a mňa osobne ten človek velmi oslovil... Ak by si mal záujem tak vedie v Brne aj školu tradičného karate.
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod chorche » čtv 06. říj, 2005 15:20

ja si na Mu odchodil kus karate a kus aikida a oboji se mi dost libilo. Potvrzuji, ze Roth je super (a Reguli na druhe strane je taky bomba) vetsi zabava nez posilovna...
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod JAQ » čtv 06. říj, 2005 15:20

No ja tu ted prvnim rokem na MU studuju (jinak jsem z Ostravy), rikal jsem si ze bych mohl s BU zacit tady pres telocvik. Mno, tak to vypada ze pokud to bude mozne tak pristi semestr beru karate:-)
Diky moc!
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod JAQ » čtv 06. říj, 2005 15:36

2chorche: No ja jsem se prave rozmyslel mezi posilovnou (tu opravdu krute potrebuju :D ), nejakym BU (to jsem vydycky chtel) a jogou (protoze na kazdodenni cviceni asi na koleji nebude prostor)...
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chorche » čtv 06. říj, 2005 21:25

me prislo, ze v aikido je vetsi sranda. cimz nechci srovnavat aikido a karate , jen ze v prvnim se vic valim po zemi, padam etc etc - jednim slovem zabava :) skoda ze neni judo. kazdopadne oba maji doja i mimoskolne... a jogy je tu taky urcite hafo...
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » čtv 06. říj, 2005 21:54

"trochu" off-topic: muzes /muzete mi nekdo rict nejake info o MU?? Jsem v maturitnim rocniku a MU je skola o ktery uvazuju...jakej je naval na prijimackach? Jaka je uroven vyuky programovani? Narozdil od BU mi to prijde jako vec kterou se clovek proste nejlip nauci sam :-/

Ozvete se treba na mail ( martin.miklos@oress.cz )

Jinak ja bych do skol doporucoval karate nebo judo
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 07. říj, 2005 9:18

Učit bojové umění masivně, bez jakékoliv selekce (třeba zájem, chování a vystupování) na školách je podle mého názoru nesmysl. v současných učebních plánech existují základy bojových umění, ale ukažte mi učitele tělocviku, který je schopen něco z toho předat žákům, když sám má často pouhopouhé základy. Jak říkám, nesmysl - nehledě na to, že ani dnes učitelka nemá na to (fyzicky ani podle zákona), aby oddělila do sebe zakleslé žáky devátého ročníku, natož kdyby se jednalo o cvičené jedince...
O tělocviku na vysokých školách si myslím svoje - vysoké školy mají produkovat odborníky a nechápu, proč by mikrobiolog, chemik a tak dále měli absolvovat opičárnu v podobě tělocviku jen proto, že jim to nařídí studijní oddělení (ať už je jeho náplň jakákoliv)....patrně se na ministerstvu domnívají, že mají málo zkoušek, nebo si myslí, že se jedná o duševně nevyzrálé jedince neschopné si zasportovat ve svém volném čase....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod JAQ » pát 07. říj, 2005 12:48

2toranaga: Mno, ja kdyz jsem se dozvedel, ze pri studiu informatiky budu mit telocvik tak me to taky prekvapilo a mel jsem na to prakticky stejny nazor jako ty. Ale na druhou stranu je fakt ze jde o necele 2 hodiny tydne po dobu jednoho roku (resp. dvou pololeti). Navic se tak treba spousta lidi "pricichne k necemu novemu" a uz u toho zustane :-)
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morland » pát 07. říj, 2005 14:15

Toranaga píše:Učit bojové umění masivně, bez jakékoliv selekce (třeba zájem, chování a vystupování) na školách je podle mého názoru nesmysl. v současných učebních plánech existují základy bojových umění, ale ukažte mi učitele tělocviku, který je schopen něco z toho předat žákům, když sám má často pouhopouhé základy. Jak říkám, nesmysl - nehledě na to, že ani dnes učitelka nemá na to (fyzicky ani podle zákona), aby oddělila do sebe zakleslé žáky devátého ročníku, natož kdyby se jednalo o cvičené jedince...


Zajímavý názor, souhlasím s ním. Přeci jen učitel BU na školách by měl být i mistrem BU a to je problém.

Toranaga píše: O tělocviku na vysokých školách si myslím svoje - vysoké školy mají produkovat odborníky a nechápu, proč by mikrobiolog, chemik a tak dále měli absolvovat opičárnu v podobě tělocviku jen proto, že jim to nařídí studijní oddělení (ať už je jeho náplň jakákoliv)....patrně se na ministerstvu domnívají, že mají málo zkoušek, nebo si myslí, že se jedná o duševně nevyzrálé jedince neschopné si zasportovat ve svém volném čase....


Ano vysoké školy mají produkovat odborníky, ale zase na druhou stranu mají produkovat i lidi. Mimochodem, nejsou náhodou za tělocvik kredity zadarmo ? Navíc ty dvě hodiny v týdnu, kdy může třeba takovej chemik vypnout moskovnu a pořádně se protáhnout (opravdu je to jen člověk), to se dá přežít, né ? :D A nevěřím tomu, že takovej chemik, si chodí sám ve svém volném času cvičit, a když, tak kolik jich je ? Proto asi byl tělocvik zavedenej, protože českej národ nám tloustne a je linější :D

Nevím jak jsou jednotlivý studenti duševně vyspělí, jestli si dokáží svůj volný čas zorganizovat nebo ne. Spíš si myslím, že ten co se brání tělocviku asi opravdu vyspělý není :D

Tydle připomínky ber jako můj názor, né jako útok proti tvé osobě.

čauky.
Morland
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 01. zář, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod chorche » pát 07. říj, 2005 14:42

morland: ad prvni pripominka - alespon v pripade Mu to tak imo je.
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Re: BU na MU

Příspěvekod RBR » pát 07. říj, 2005 14:59

Gusep píše:Cvičí sa tradičné karate, žiadny šport. Vyučuje to Aleš Roth a mňa osobne ten človek velmi oslovil... Ak by si mal záujem tak vedie v Brne aj školu tradičného karate.


Čím tě oslovil?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: BU na MU

Příspěvekod JAQ » ned 09. říj, 2005 20:44

Gusep píše:Cvičí sa tradičné karate, žiadny šport. Vyučuje to Aleš Roth a mňa osobne ten človek velmi oslovil... Ak by si mal záujem tak vedie v Brne aj školu tradičného karate.

A nema ta jeho skola nejake stranky? Hledal jsem, ale zatim tak nejak marne...:-(
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gusep » pon 10. říj, 2005 10:38

ad RBR: no, predtým som cvičil športové karate a v podstate som netušil nič o tradičnom karate. Po viacerých diskusiách s ním som o tom začal premýšlať /čo sa mi predtým nestalo/ a tak nejak sa u mňa začal formovať nový názor na celé toto BU, dostal som podnety na uvažovanie o princípoch, zmysle, atď.
©portové karate je u mňa pase a venujem sa štúdiu tradičného karate...

ad JAQ: skus http://www.boskowan.cz/budocentrum/shobukan1.htm , stránky sú hodne amatérske a moc informácií bohužiaľ neposkytujú
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků