Brazilské Jiu-jitsu. Je i v čechách nebo ...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Toman » stř 22. srp, 2007 15:00

caesare_borgia píše: i kdyz kde jsou ty doby, kdy jsme chodili na trenink s Tomanem sami :wink:


Those were good times 8)

Anebo, když jen kvůli nám dvoum jezdil Tomáš Podhorský asi 120 km jedna cesta kvůli jednomu tréninku Obrázek
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Chrobi » stř 22. srp, 2007 15:39

Muzu se zeptat, funguje-li na trenincich Fernanda nejaky deleni do skupin (zacatecnici , pokrocili....) a nebo muzu prijit, zaplatit a nechat se zmuchlat?
Mel jsem moznost s nim dvakrat cvicit vloni na jednom soustredeni a bylo to super a jak procitam tohle forum vratila se mi myslenka, ze bych se zas valeni zacal venovat trosku systematicteji (cvicil jsem neco asi rok pravidelne jednou tydne jako doplnej k Taekwon-do ITF).
Dikes za odpoved
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » stř 22. srp, 2007 15:52

Jasný, že to dělí, doraž. A když budeš hodně zlobit dá tě sežrat Andrému :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MED » stř 22. srp, 2007 18:12

Toman píše:
caesare_borgia píše: i kdyz kde jsou ty doby, kdy jsme chodili na trenink s Tomanem sami :wink:


Those were good times 8)

Anebo, když jen kvůli nám dvoum jezdil Tomáš Podhorský asi 120 km jedna cesta kvůli jednomu tréninku Obrázek


Parkrát jsem tam s váma cvičil pod Tomášem. Zpětně musím říct, že mi dal skvělý základ. A za to, že za váma do Prahy jezdil má můj obdiv.

To Chrobi
Andre je v pohodě - je tam ale ještě BIGBOY :D
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Příspěvekod caesare_borgia » čtv 23. srp, 2007 12:29

MED píše:
Toman píše:
caesare_borgia píše: i kdyz kde jsou ty doby, kdy jsme chodili na trenink s Tomanem sami :wink:


Those were good times 8)

Anebo, když jen kvůli nám dvoum jezdil Tomáš Podhorský asi 120 km jedna cesta kvůli jednomu tréninku Obrázek


Parkrát jsem tam s váma cvičil pod Tomášem. Zpětně musím říct, že mi dal skvělý základ. A za to, že za váma do Prahy jezdil má můj obdiv.

To Chrobi
Andre je v pohodě - je tam ale ještě BIGBOY :D


... co pere Kimono jednou za 3 mesice a mezi treninky mu slozi jako pelech pro psa na zadni sedacce :P
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod alitranek » pát 24. srp, 2007 15:04

v Praze to učí jen ten Fernando?.....am jiný klubík tady není?
alitranek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: sob 29. dub, 2006 23:00

Příspěvekod GGNT » pát 24. srp, 2007 15:31

Bud rad, ze alespon nekdo.
GGNT
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 24. srp, 2007 19:15

alitranek píše:v Praze to učí jen ten Fernando?.....am jiný klubík tady není?


myslím,že na začátku diskuze máš odkazy na lidi,kteří se BJJ věnují.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod MED » ned 09. zář, 2007 21:28

kamiwaza píše:4 pan Makoto
PS Můžeš porovnat výuku u Vacirků a Fernanda

Ahoj,
byl jsem za Francem dvakrát s Makotou a Matějem na 4 denním semináři(čast jednoho vedl Roger Gracie) a teď chodím k Fernandovi - potkali jsme se tam.
Franco učil techniky tak, že mu navazovaly - kontr na kontr
já udělám A - ty prohraješ
já udělám A - ty uděláš B a vyhraješ
atd
Ferando jde po jednotlivé technice respektive pozici a propracovává její varianty

Možná je to ale dáno tím, že my jsme byli na stáži kde se do nás snažili nalít co nejvíce technik v základním provedení bez důkladneho detailu - prostě na to není čas. Fernando to učí postupně, a do detailu - je na to čas je to normální výuka.

Oba dva jsou pohodáři, na Francovi je ale znát, že ho to živí a musí hledět i na obchodní stránku věci - ale není to nijak nápadné.
O Francovi nám říkali, že je skvělí pro začátky - nemotá hlavu se spoustou variant technik a jde mu o skvělé zvládnutí základních technik - pro pokročilé je pak jeho bratr - tak nam to aspoň vysvětloval Andrej z Berlína(do 14let žil v Praze :) tak jsme mu rozuměli).


Na BJJ je skvělé ta atmosféra dojo. Kdokoli si může přijít zacvičit, zaspárovat - funguje to jako Big family - jak pořád Franco říkal. Asi je to dáno i tím, že v BJJ se okamžitě oddělí zrno od plev :D - to neokecáš - sparing všechno ukáže - proto tam vlastně není ani nijak kodifikován zkušební řád páskování - každý mistr si ručí za řemeny svých žáků a ty mu dělají pak vizitku - jak prosté...
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pon 10. zář, 2007 19:10

MED píše: teď chodím k Fernandovi - potkali jsme se tam.


Já vím, pamatuji si tě dobře, ty jsi ten s tou fešnou koupací čepicí, viď :lol:
Mě se Fernando a jeho přístup zamlouvá a působí na mě sympaticky. Já se tehdy ptal Makota jen pro zajímavost. Viděl jse kdysi od Vacirců 2 videa (mají je v Hayashi) a nijak zvlášť mě to nenadchlo. Ale to je jen můj názor.
Už víte něco nového o semináři SCJJ?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Panda » pon 10. zář, 2007 20:47

caesare_borgia píše:
MED píše:
Toman píše:
caesare_borgia píše: i kdyz kde jsou ty doby, kdy jsme chodili na trenink s Tomanem sami :wink:


Those were good times 8)

Anebo, když jen kvůli nám dvoum jezdil Tomáš Podhorský asi 120 km jedna cesta kvůli jednomu tréninku Obrázek


Parkrát jsem tam s váma cvičil pod Tomášem. Zpětně musím říct, že mi dal skvělý základ. A za to, že za váma do Prahy jezdil má můj obdiv.

To Chrobi
Andre je v pohodě - je tam ale ještě BIGBOY :D


... co pere Kimono jednou za 3 mesice a mezi treninky mu slozi jako pelech pro psa na zadni sedacce :P


Hale chlapi, tady se bavíte o mym malym staršim bráškovi, tak trochu úcty, narozdíl od Andreho aspoň neláme končetiny, ještě křivé slovo a podám si Vás, mam teď titanovou ortézu a na armbary a triangly je naporsto nepřekonatelná :lol: :lol: a nebo eště hůř řeknu že jste nadávali jeho milované Megince :lol:
Jinak Ferda je opravdu třída, myslím že v Praze a okolí zdaleka nejlepší zem (tím se nechci nikoho dotknout jen můj názor), ale čím míń lidí, tím lépe pro cvičící ne? :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 11. zář, 2007 8:36

4 Panda: Heel hook rulezzz :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod MED » úte 11. zář, 2007 18:08

4 PANDA
André se nepočíta - nesložil Hipokratovu přísahu, ale tvůj bratr ano :D
S tvým názorem na Ferdu(konečně přezdívka) souhlasím. Všem doporučuji, aby tuhle možnost využili, než zmizí. Do Berlína, Zurichu nebo Kodaně je to trochu z ruky.
Spoustě lidí by cvičení z Ferdou :D otevřelo oči, zejména v jejich názorech na takedowny, rychlost a efektivitu škrcení a spůsobu vedení boje na zemi..
BTW nedívali jste se na Smrtonosnou past I - finální souboj končil na zemi - začalo to pokusem o armbar z knee on the belly a skončilo to v trianglu 8O - a to byl rok 1987!!! - nikdy jsem si toho nevšiml(po pravdě protože jsem to neznal :D )
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Příspěvekod xv4rs » stř 14. lis, 2007 9:16

Ahoj
Muzete mi potvrdit informace trochu jsem se v diskusi stratil.
Takze bjj vyucuje Fernando a to tady a tento cas
http://www.prazacka.cz/kontakty.php
Po 20 00 - 22 00
St 20 00 - 22 00
Pa 18 00 - 20 00

vstup je volnej, hodina stoji okolo 160kc
jo a nevite o bjj v Mladej Boleslavy myslim ze jsem to cetl na zacatku diskuse

diky moc
xv4rs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Toman » stř 14. lis, 2007 9:22

Jo to sedi. A s klukama v Boleslavi je snad v kontaktu Tom Podhorský zeptej se ho na mailu podhorsky@seznam.cz .
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

.-)

Příspěvekod kumori » čtv 15. lis, 2007 7:27

BJJ je fajn, viděl jsem v akci Mariusze "Manolo" Linkeho-černý pás BJJ a nestačil jsem se divit, pravda je, že má myslím i 3.dan judo, takže dobrý základ.Zkoušel jsem s jedním kamarádem pár technik BJJ, ale bez větší šance se vyprostit, pořád se mi nějak kroutil a otáčel, nakonec jsem to raději odplácal.

je tu potřeba víc takových instruktorů jeko je Fernando, co sem přináší know-how a nejen v BJJ, ale i v JJ nebo Aikido, které tady v podobě Aikikai zdegenerovalo v organzovaný pohyb v úrovni společenských tanců (byl jsem se juknout na ukázku sebeobrany Aikido a musel jsem si jít na toaletu opláchnout obličej :? absolutně mimo realitu-na nereálný útok nereálná obrana)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 13 návštevníků

cron