Nanjing 1937

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

ma redakce vice moderovat diskuzni fora?

ne
12
38%
ano
20
63%
 
Celkem hlasů : 32

Nanjing 1937

Příspěvekod bojovaumeni.cz » stř 19. říj, 2005 14:33

stanovisko redakce ke kauze fotografii z Nanjingu 1937:

forum nebylo smazano z toho duvodu, ze by takoveto fotografie a tema na tento web nepatrily, ale z duvodu debaty, ktera se okolo nich vyvinula - plna vulgarnich vylevu a osobnich ataku.

tento server je o bojovych umenich, a ta s sebou nesou i zabijeni, valku a smrt - realnou, ne tu filmovou. nesouhlasime se zaviranim oci pred skutecnosti japonskych zverstev za 2. svetove valky, nesouhlasime s pohorslivymi pozadavky o smazani "diskuze" (budeme zavirat oci a predstirat, ze se nic nestalo?!?), ale jsme jednoznacne pro slusnou a konstruktivni debatu na urovni, prave i techto ozehavych tematech.
Naposledy upravil bojovaumeni.cz dne pát 21. říj, 2005 8:15, celkově upraveno 3
redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Jendis » stř 19. říj, 2005 14:41

Ty fotky stačilo nalinkovat....svůj názor jsem tam koneckonců napsal....každej víme,co za fotky lze najít například na Ogrish.com,ale nemusí tu po otevření debaty být vidět na skle.....link s upozorněním by mi nevadil.Chodí sem i mládež a nemyslím si,že je to vhodný.
To nebylo o "zavírání očí před realitou".... :?

CO se týče cenzury...nemyslím si,že je nutná,jen by stačilo občas trošku soudnosti :wink: To už bysme si tu mohli linkovat fotky z pitevních protokolů,protože třeba při pobodání nožem přesně to uvidíte....to ale není účelem,nebo ano?! 8O
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pavela » stř 19. říj, 2005 14:48

Kluci máte moje uznání, a takovýhle hrůzy sem fakt nepatří. Ať je to o bojovém umění, a pro zapřísáhlé diskutéry, pamatujte, že i Japonec Uješiba vytvožil Aikido po znechucení nad zvěrstvy páchanými jeho krajany v čínsko-japonské válce. Do BU 21 století nepatří vraždění a boje na život a na smrt. Zvěrstva 2 světové války nechme svědomí Japonců. Hlavně sem proboha nikdo nedávejte takový hrozný fotky!
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Nanjing 1937

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 14:52

bojovaumeni.cz píše:stanovisko redakce ke kauze fotografii z Nanjingu 1937:

forum nebylo smazano z toho duvodu, ze by takoveto fotografie a tema na tento web nepatrily, ale z duvodu debaty, ktera se okolo nich vyvinula - plna vulgarnich vylevu a osobnich ataku.

tento server je o bojovych umenich, a ta s sebou nesou i zabijeni, valku a smrt - realnou, ne tu filmovou. nesouhlasime se zaviranim oci pred skutecnosti japonskych zverstev za 2. svetove valky, nesouhlasime s pohorslivymi pozadavky o smazani "diskuze" (budeme zavirat oci a predstirat, ze se nic nestalo?!?), ale jsme jednoznacne pro slusnou a konstruktivni debatu na urovni, prave i techto ozehavych tematech.


S nazorom redakcie plne suhlasim. Pani bojovnici, preco odrazu tolke pokrytectvo? To je resp. bola realita, dejiny meca nemaju len svetlu stranku...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod jox » stř 19. říj, 2005 14:55

bojovaumeni.cz píše:stanovisko redakce ke kauze fotografii z Nanjingu 1937:

forum nebylo smazano z toho duvodu, ze by takoveto fotografie a tema na tento web nepatrily, ale z duvodu debaty, ktera se okolo nich vyvinula - plna vulgarnich vylevu a osobnich ataku.

tento server je o bojovych umenich, a ta s sebou nesou i zabijeni, valku a smrt - realnou, ne tu filmovou. nesouhlasime se zaviranim oci pred skutecnosti japonskych zverstev za 2. svetove valky, nesouhlasime s pohorslivymi pozadavky o smazani "diskuze" (budeme zavirat oci a predstirat, ze se nic nestalo?!?), ale jsme jednoznacne pro slusnou a konstruktivni debatu na urovni, prave i techto ozehavych tematech.

(verze po úpravě 14:45, reagoval sem na eště vo něco horší text)

Stanovisko redakce mě nevkusně překvapuje. Myslim že si plete etiku s cenzuru a možná vo tom moc neví. Podle mě je něco fakt jinýho, dyž se mluví vo sebeobraně a zabíjení, nebo dyž se předváděj brutální fotky. Jestli mám doporučovat puberťákům aby se přivzdělali v BU tim aby se koukli na tendle server, tak čekám, že se tu základní etika bude dodržovat a vyžadovat. Přinejmenši to, že explicitně brutální (a explicitně sexuální) fotky a videa nebudou smět bejt zobrazený přímo, ale jen odkazem s upozorněním že de vo tudle kategorii, aby se dala možnost pro funkci bariérám pro filtrování obsahu. Spousta praseckejch serverů něco takovýho umožňuje, tak se nestavte pod jejich úroveň. Nebo si koledujete vo zařazení na blacklist, a to bych vám přál, dyby se to tady mělo stát pravidlem.

To vaše hlasování na 2 možnosti je postavený tak, jako by ho vymyslelo sprominutim pětiletý dítě a ne zodpovědnej správce serveru. Myslim že nemá cenu mazat každou sprosťárnu, ale to co píšu nahoře, nebo třeba magorský sprostě-násilnický výlevy v nechráněnym veřejnym prostoru nemaj co dělat.
___
Jox
Naposledy upravil jox dne stř 19. říj, 2005 14:58, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Re: Nanjing 1937

Příspěvekod Jendis » stř 19. říj, 2005 14:56

Anonymní píše:S nazorom redakcie plne suhlasim. Pani bojovnici, preco odrazu tolke pokrytectvo? To je resp. bola realita, dejiny meca nemaju len svetlu stranku...


Prosím,teď přesně reaguješ na koho???

Mimochodem....nevidím jedinej důvod dávat sem fotky z poprav,ty konkrétně nemají s BU nic společného....když už teda mluvíme o realitě,boji......atdatd.
Ale jak jsem psal výše.....fotky ano,ale jen odkaz s upozorněním,ať se podívá,kdo chce.....to snad není až tak strašně nesplnitelná prosba,nebo jo?! 8O :?


PS:Děkuji redakci za výmaz těch fotek,ať už to bylo kvůli čemukoliv.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » stř 19. říj, 2005 16:09

Eště upřesnim kritiku toho hlasování. Dali ste 2 možnosti:
"ma redakce vice moderovat diskuzni fora?
- ne, svobodu projevu, stop cenzure!
- ano"

z toho je jasný a) pro kerou možnost ste vy
b) nevíte že to je rozhodování s mediální manipulací (nebo je to schválně ale to snad ne)

Vy i já čekáme že zvítězí "- ne, svobodu projevu, stop cenzure!", žejo?

Bylo by to jinak při formulaci možností
"- ano, každej anonym má právo mi promítnout přímo na sklo jakoukoli zvrácenost (násilnou nebo sexuální) se mu zachce
- ne, chci svobodu si vybrat kdy nebo jestli se na co podívám"

Je to v tomdle případě věcně totéž ale skóre by bylo jiný, žejo?

PS: Taky děkuju za výmaz těch fotek, ale jak sem rozváděl ve smazaný diskuzi, stačilo je předělat na klikací vodkaz.
___
Jox
Naposledy upravil jox dne stř 19. říj, 2005 16:12, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Re: Nanjing 1937

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 16:11

Jendis píše:
Anonymní píše:S nazorom redakcie plne suhlasim. Pani bojovnici, preco odrazu tolke pokrytectvo? To je resp. bola realita, dejiny meca nemaju len svetlu stranku...


Prosím,teď přesně reaguješ na koho???

Mimochodem....nevidím jedinej důvod dávat sem fotky z poprav,ty konkrétně nemají s BU nic společného....když už teda mluvíme o realitě,boji......atdatd.
quote]

Aby sme v tom mali jasno, mne z toho bolo tiez na grcanie, ale je to realita... urcite malo tam byt upozornenie, ze ide o explicitny obsah...


Mohol by si mi vysvetlit, ako nemaju bojove umenia s popravami mecom nic spolocneho? Co ked to boli prave japonski uchylne tamesigiri? To s bojovymi umeniami nesuvisi? Co ked si chlapici skusali techniky, ktore ich naucili pocas vycviku, alebo bohvie kde inde naucili? Stale nevidis suvis?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Nanjing 1937

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 16:11

Jendis píše:
Anonymní píše:S nazorom redakcie plne suhlasim. Pani bojovnici, preco odrazu tolke pokrytectvo? To je resp. bola realita, dejiny meca nemaju len svetlu stranku...


Prosím,teď přesně reaguješ na koho???

Mimochodem....nevidím jedinej důvod dávat sem fotky z poprav,ty konkrétně nemají s BU nic společného....když už teda mluvíme o realitě,boji......atdatd.
quote]

Aby sme v tom mali jasno, mne z toho bolo tiez na grcanie, ale je to realita... urcite malo tam byt upozornenie, ze ide o explicitny obsah...


Mohol by si mi vysvetlit, ako nemaju bojove umenia s popravami mecom nic spolocneho? Co ked to boli prave japonski uchylne tamesigiri? To s bojovymi umeniami nesuvisi? Co ked si chlapici skusali techniky, ktore ich naucili pocas vycviku, alebo bohvie kde inde naucili? Stale nevidis suvis?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 19. říj, 2005 16:56

http://jswords.com/tameshigiri.html

Nevím to přesně,ale tameshigiri se provádělo na mrtvolách,nebo na zločincích.....ne při masakru civilistů.A absolutně nemám chuť řešit,jestli sem fotky z poprav patří....má-li někdo tu potřebu,dobře,ale,jak jsem tu psal(i jox),neházejte je na sklo,jen dejte odkaz a upozornění.....o NIC JINÉHO mi nešlo.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 18:13

najlepsie, ze ked niekto konecne chcel drzemu pavelovi a jeho *** vyrokom na adresu japonska a pod. zakontrovat v jeho vlastnom slovniku a sposobe, ktory on zvolil ako prvy. Bolo urobene ende a Pavela ako spravny *** potom sem pise a zacne sa tu tvarit chutne. Je mi z vas na zvracanie chlapci ... FUJ - vy fakt potrebujete cvicit B.U. pretoze prirodzene na to nemate ;)

ps: stacilo tie fotky prelinkovat - ostatne nebolo urcite viacej na hrane ako 99% prispevkou na tomto posahanom fore ...


ta anketa je smiesna a suhlasim s joxom ... zachovali ste sa ako male deti
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

dfd

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 18:53

Nemoderovat,neupravovat.Vše si vyřešíme sami.Nejsme malé děti a nemá cenu někomu nandavat růžové brejličky!!!Ale fota bych mazal.Zapůsobilo to na mě daleko víc než kdybych to četl,což je asi logické...Takže morbidní fota a jiná zvěrstva bych tam nenechával.To už bysme si tu mohli rovnou pouštět znásilnění a jiné zhovadilosti.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

dfd

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 18:55

Nechal bych tam jen psané věci.Ono napsat třeba o popravě je určitě "lepší"než to vidět. :wink: :roll: :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 19:27

Jendis píše:http://jswords.com/tameshigiri.html

Nevím to přesně,ale tameshigiri se provádělo na mrtvolách,nebo na zločincích.....ne při masakru civilistů....


....a tomu vymedzeniu veris? :roll: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 19. říj, 2005 19:36

Víš,nehodlám to dál rozebírat..... :wink: Mysli si,co chceš.... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Panda » stř 19. říj, 2005 19:39

Pokud nekdo napíše že popravy a masakry souvisí s bojovým uměním,viz anonym výše,pak odpovím že tím o sobě říká víc než by sám chtěl, říká tím že podobná zvěrstva souvisí s tím JEHO bojovým umění a co on v Bu (pokud se to tak dá nazvat) hledá.Zárověň tím přiznává že o odkazu bojových UMENI nic neví a ani bych se nedivil kdyby si naprosto bez zájmu odskákal tak jednou tydně to svoje aby se tím pak mohl chlubit v diskuzi a nikdy neuvažoval nad tím proč a mohl ukájet vlastná ego. Pro mě i pro všechny ostatní návštěvníky tohoto serveru které jsem měl možnost poznat osobně je to naopak způsob jak se vyrovnat sám se sebou a postavit takovým věcem hráz uvnitř i navenek, a stejně tomu bylo i u všech velkých osobnostá 20.století k jejichž odkazu a přechodu od jutsu k do se hlásíme.
Násilí a Bojové umění spolu už přes sto let nesouvisí a ani v minulosti či u jejich zrodu nesouvisela, taky proto se přikláním k názoru ýe ačkoli jakákoli cenzura je nebezpečná a je záhodno o ní diskutovat, fotky citlivého charkteru které jsou schopny ovlivnit dobré spaní každého z nás a přivodit některám dětem noční můry jsme povini zalinkovat s patřičným varováním.Tak zeď mě můžete cupovat:)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 20:59

když před časem uřezali v Iráku psychopati člověku hlavu, záznam z této vraždy nebyl pouštěn v žádných slušných médiích a fotky z této vraždy neuveřejnily ani naše noviny s výjimkou Rudého, pardon teď už jen Práva.
Video lze samozřejmě na netu najít, ale proboha, proč se na něco takového dívat?
Tím chci říct, že sem nepatří ani link na různé ogrisy, kdo chce ať si to najde a není pravda, že to všichni vědí, tak proč těm úchylům zvyšovat návštěvnost?
A ty fotky, to tu někdo trefně poznamenal, to není cenzura, ale etika.Nedával bych sem ani na ty fotky link, stačí napsat o Nankingu a kdo má tu potřebu ať si je najde na webu. Myslím že stačí stručný popis toho co se dělo. Vždyť děláte vlastně publicistiku a myslíte že něco jako fotku té ubohé ženy byste našli ve slušných novinách?(v odborné knize asi ano, ale ta je pro úzký okruh čtenářů)
V tomto případě už totiž zobrazování pravdy hraničí se zvrácenou chutí se na to dívat.
Howgh
Pavel
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod RBR » stř 19. říj, 2005 21:18

Jsou někde jinde ty fotky k vidění? Těžko se mi tady reaguje, když jsem je neviděl. Na serveru natvrdo.cz máte fotky a videa, ze kterých se vám také udělá nevolno. Taky tam není žádné upozornění ani blokace. Ale toto je server o bojových uměních nikoliv o válečných zločinech a zvěrstvech, takže nevidím důvod proč je sem dávat.

RBR

PS: Pro ty co se chtějí vzdělávat, existuje jedna kniha popisující vývoj chování japonské armády od velmi lidského zacházení se zajatci a přísného dodržování haagských konvenci až po jejich zvěrstva v Číně a během WW2. Myslím, že se to jmenovalo Cestou samurajů".
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Raptor » stř 19. říj, 2005 21:31

RBR píše:Jsou někde jinde ty fotky k vidění?


Koukni na Google ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » čtv 20. říj, 2005 3:51

Anonymní píše:najlepsie, ze ked niekto konecne chcel drzemu pavelovi a jeho *** vyrokom na adresu japonska a pod. zakontrovat v jeho vlastnom slovniku a sposobe, ktory on zvolil ako prvy. Bolo urobene ende a Pavela ako spravny *** potom sem pise a zacne sa tu tvarit chutne. Je mi z vas na zvracanie chlapci ... FUJ - vy fakt potrebujete cvicit B.U. pretoze prirodzene na to nemate ;)

ps: stacilo tie fotky prelinkovat - ostatne nebolo urcite viacej na hrane ako 99% prispevkou na tomto posahanom fore ...


ta anketa je smiesna a suhlasim s joxom ... zachovali ste sa ako male deti

Ty seš *** strachy i když to píšeš anonymně, ***,počítám, že je ti tak 13.. Můžeš mi zakontrovat ty, jestli na to máš! Jestli já potřebuju cvičit BU, tak ty potřebuješ *** ty *** :twisted:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků