Střelba....

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod S474N » pon 19. čer, 2006 10:54

Hyperboreus: samozrejme, ze ano, muj vzor je Simir Gerchan z dalnicni policie. Zbran nosim jako Nick Slaughter za opaskem kalhot a pres ni plazovou kosili, abych ji mohl rychle tasit.

PS. nauc se pozorne cist, ja o zadnym "vsechno" nepsal :wink:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod S474N » čtv 22. čer, 2006 7:54

V jine diskusi zde jsem daval ucinky streliva. Myslim si, ze by to nemelo chybet ani tady:

Popis Federal EFMJ:
:arrow: http://www.thegunzone.com/efmj.html

Zajimavy je take ucinek tohoto streliva, ktere je vytvoreno tak, aby predalo co nejvice energie - coz je v obranne situaci nejidealnejsi vec. Jak toto strelivo pusobi v porovnani se standardnim FMJ je mozno shlednout treba kanystru naplnenem vodou:
:arrow: Standardni FMJ - vstup strely
:arrow: Standardni FMJ - vystup strely
Voda z kanystru potom normalne vytekla.

Proti tomu mame EFMJ:
:arrow: EMFJ - vstup strely
:arrow: EMFJ - vstup strely detail
:arrow: EMFJ - ucinek na kanystr 1
:arrow: EMFJ - ucinek na kanystr 2
:arrow: EMFJ - ucinek na kanystr 3
:arrow: EMFJ - ucinek na kanystr 4
:arrow: EMFJ - ucinek na kanystr 5

Jak je mozno spatrit, strela neopustila prostor standardnim "otvorem", ale pribrala si celou pulku kanystru, ktery roztrhla ve svaru. Kanystr doslova vybouchl a voda se rozstrikla vsude kolem.

Nakonec tu mame ucinek Lapua Cepp Super, opetovne na kanystru:
:arrow: Lapua Cepp Super - vstup strely
:arrow: Lapua Cepp Super - vstup strely detail 1
:arrow: Lapua Cepp Super - vstup strely detail 2
:arrow: Lapua Cepp Super - vystup strely 1
:arrow: Lapua Cepp Super - vystup strely 2

Zajimave je kanystr prasknul na jedne strane pri vniknuti strely, nicmene proletela a na druhe strane lehce kanystr take prasknul.

Zaver si z toho muze udelat kazdy sam.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » čtv 22. čer, 2006 12:37

Myslím že toto střelivo by mohlo chybět všude.
Co říkáš Tucklebery.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod S474N » čtv 22. čer, 2006 13:43

Fakt: kdyz uz, tak Tuckleberry...
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod fakt » pát 23. čer, 2006 11:34

S474N píše:Fakt: kdyz uz, tak Tuckleberry...


Promiň. Máš to zmáklé víc než já.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod maxik » stř 20. zář, 2006 6:28

Lepší mít a nepoužít než potřebovat a nemít :D ale zase na druhou stranu - pokud nosíš u sebe zbraň,dřív nebo později někoho postřelíš nebo zabiješ :?: :!: :?:
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Matti » stř 20. zář, 2006 7:02

maxik napisal:pokud nosíš u sebe zbraň,dřív nebo později někoho postřelíš nebo zabiješ
s jeho prvou vetou suhlasim ale s tymto co si napisal dalej to dufam nemyslis vazne.
Ja nosim zbran denne uz 12 rokov, vystrielam mesacne viac nez 1000 nabojov a nemyslim si ze by som mal niekoho skor alebo neskor postrelit alebo zabit. Samozrejme ze s tym clovek musi ratat ale urcite to nie je podmienka nosenia zbrane. :wink:
Matti
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » úte 26. zář, 2006 15:41

Vysvětlení,zbraň jako taková je obraný nebo ůtočný prostředek,většina civilistů jí používá jako obranu,zábavu,koníček. Pokud jí mám u sebe,počítám, že jí použiji,stejně jako kaser,boxer,teleskopák nebo nůž, u každé zbraně si člověk musí uvědomit dopad jejího použití. Jiný učinek bude mít kaser a jiný 9 mm luger :D .Chci tím říct,že se člověk bude bránit tím co má,u střelné zbraně střelbou u peleskopu ůdery,body,pákami.
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » úte 26. zář, 2006 20:16

2maxik
Jenže když máš u sebe střelnou zbraň chováš se jinak! než když máš kaser,boxer,teleskopák nebo nůž.....

Střelné zbrani přikládáš úplně jiný význam, jinak se chováš, staráš, vyhýbáš se střetům, řešíš je rozumě, jsi si vědom co se může stát, už i kvůli tvé psychyce (někoho zastřelit jen tak většina lidí nehodí za hlavu že se stalo) každý si je vědom právních důsledků v našem kocoukrově i když použije zbraň při sebeobraně. Pokuď člověk není debil a nosí ji u sebe tak tohle všechno zohledňuje (doufám že jich se střelnými zbraněmi je minimum)

Samo že se budeš bránit tím co máš, ale opravdu v nutném případě a budeš se tomu snažit hodně vyhnout, což u tebou zmiňovaných dalších zbranít tolik nebude jelikož nejspíš tvá představa a i většiny lidí je taková že to nikomu až tolik ublížit nemůže což je hrubý omyl...samo u střelné zbraně je pravděpodobnost úmrtí daleko větší, ale náhoda je blbec...

Další věc opravdu si myslíš že se dokážeš v určitých situacích ubránit teleskope, boxerem, kasrem, nožem :?:

Také nikde není psáno že když u sebe máš střelnou zbraň nemáš u sebe jiné zbraně na řešení né tolik ohrožujících konfliktů......

Každý není na tom fizicky tak dobře aby se dokázal i proti primitivnímu útoku bránit za použití nestřelných zbarní, které také musí umět ovládat aby to bylo k něčemu

No ale to už jsem zabrousil trocha jinam :oops:

Ale rozhodně neznamená že všichni co u sebe nosí zbraň ji někdy použijí a někoho postřelí či zastřelí...TO JE PROSTĚ BLBOST!
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » stř 27. zář, 2006 6:48

Pro Lada
Hezké zamyšlení.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod maxik » stř 27. zář, 2006 15:27

Neberte to jako útok na osoby které nosí střelné zbraně,já osobně jí mám taky. ale nenosím ji. Kdysi ano,ale už jen leží,není to totiž obraný prostředek u kterého si můžu rozmyslet co chci útočníkovi udělat.Řekněme že mám určité zkušenosti s teleskopem a sem s ním max. spokojený.Ruku na srdce,kolikrát za život se ocitneš v situaci kdy musíš střílet :?:¨ale to jsem už zase jinde.
Nosit u sebe několik obraných zbraní je podle mého názoru blbost,radši jednu kterou perfektně ovládám,než 3 u kterých si nejsem na 100% jistý.
Nemluvím o váze,skladnosti,pohodlnosti.
Jak si mluvil o vyhýbání se konfliktů,ostražitosti,atd. ,máš pravdu,ale já se chci pohybovat po světě volně,bez toho abych měl ruku pořád na zbrani a obcházel každou uličku,jen abych nepoužil to co u sebe tahám.Blbost je samozřejmě zbytečně provokovat.
K mé představě o ublížení dříve zmiňovanými zbraněmi.Jak už se říkal,mám určité zkušenosti s všemi druhy a velmi dobře vím co dovedou ikdyž je má v rukou laik. :(
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod maxik » stř 27. zář, 2006 15:27

zbraně nezabíjí lidi,lidi zabíji lidi
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » stř 27. zář, 2006 19:28

No je pravda že u tohodle prostředku si nemůžeš rozmyslet co můžeš tomu a tomu udělat, někdy ani u jiných, ale to už jsou spíše blbé náhody....

každopádně problém je v tom, že s teleskopem,nožem kasrem atd... nejsi schopen se tak účině a vždy bránit....samo to ani se střelnou zbraní, ale pravděpodobnost možnosti obrany když už jde do tuhého je daleko větší...
Nemusí jí také o tebe ale třeba o tvé blízké, přítelkyni..tam už je obrana dost blbá a hodí se cokoli a střelná zbraň může zachránit tebe i tvé blízké

Mě připadá že ty předpokládáš, že se dokážeš ubránit teleskopem a bůhví čím ještě co máš u sebe (krom střelné zbraně).....pokuď jsi tak dobrý tak možná i když je to hodně nepravděpodobné...teleskop ti jen zvýší šance a když bude útočníků více, kteří budou ozbrojeni :? no ale třeba i v tomhle případě....já vím že já osobně nejspíše ne, také u sebe nosím teleskop, cvičím s ním i s jinými zbraněmi, dělám různé BU, ale jsem realista a vím jak to na ulici chodí....a že by mě vždy dokázalo to co umím spasit to těžko....

No kolikrát se člověk ocitne, každý doufá že nikdy a kdybych se v životě neocitl v žádném, nebo třeba alespoň do budoucna žádném v konfliktu byl bych šťastný člověk....bohužel takhle to nechodí, šmejdi se najdou všude, ozbrojených je jich většina...stát se může cokoli a kdykoli a třeba nikdy to je nejlepší ale to nikdy neovlivníš.
To jestli se dostaneš do situace kde budeš muset střílet taky nemůžeš tušit a když se tedy ocitneš, byt jen jednou jak to s tebou asi tak dopadne :?: spoléháš na to že to nějak přežiješ? ti co tě napadnou se nakonec na tobě slitují, třeba že někoho z nich sundáš, náhoda je blbec a nekdy stačí málo a může být po tobě, blbě spadneš po nějaké ráně, někdo se do tebe blbě trefí......no ale třeba když to přijde tak to přežiješ a pak si řekneš stalo se to jednou to se mě už přeci nikdy nemůže stát a třeba si to matematicky zdůvodníš z hlediska pravděpodobnosti :roll:
No každý sám strůjcem svého osudu, já tě přesvědčovat nebudu...je to tvoje volba každý máme jiný názor 8)
Jak už jsem napsal předtím, je dost lidí co nejsou schopni se fizicky ubránit napadení, ani když si pořídí teleskop pro je je střelná zbraň vhodná......a naučit se perfektně ovládat zbraně na obranu, obranu bezezbraně není jednoduché, chce to čas hodně vůle, fizičku a člověk nesmí být jelito....
A to ještě nemluvíme o použitelnosti té a té zbraně...to je na dlouhé téma, vlastně tohle celé když se to rozvede, ale smysl lze snad pochopit...

ještě ohledně útoků jsi si odpověděl defakto sám na začátku: Lepší zbraň mít a nepoužít než potřebovat a nemít a to jakoukoli, jen je otázka jestli ta či ona bude dostatečná....

Hodně lidí také střelnou zbraň použilo, ale nikoho nezastřelili! použitím je brána obrana v krizové situaci bez nutnosti výstřelu či jen s výstřelem výstražným....

Nosit nenosti u sebe více zbraní.....to je už o každém, sice nechápu proč bych neměl umět ovládat všechny zbraně které nosím, ale vybrat si jen jednu se kterou si myslím že to umím nejvíce.....tady bych hlavně volil se kterou se dokáži ubránit ve většině případů.....naučit se perfekně ovládal jednu zbraň je stejně běh na odně dlouhou trať, ale každý ma o tom své představy. když mám u sebe více zbraní mám možnost dle situace zvolit tu potřebnou...kdyžmám jednu na výběr nemám, ale když nebude dostatečná tak.....a klidně se dají použít společně..
Je to každého věc a hold pohodlnost a váha je na každém, co je mu milejší...taky to netřeba tahat sebou furt všechno.

S tím pohybem jsi mě nepochopil.....prevenci předpokládám znáš, a já tím co jsem napsal žádnou volnost nikomu nebral a ani omezení pohybu, šlo jen o to že člověk se chová odpovědněji se zbraní....nevím proč by ses uličkám měl vyhýbat....to snad jen když tam někdo pořvává dělá bordel, pak je to vhodné ale to nejen když máš střelnou z. stát se může cokoli a je bláhové že teleskopem se vždy ubráníš.....a ruku na zbrani :roll: no to je dle situace ty si taky teleskop když může přijít problém radši vytáhneš a schováš v ruce ne? možnost na obranu je pak větší.....

no když víš co dovedou, tak si představ co se stane když ty zbraně budou mít ti co s nimi umí i celkem zacházet a půjdou třeba dva proti tobě.....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 27. zář, 2006 22:03

fakt píše:Pro Lada
Hezké zamyšlení.


:oops:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » čtv 28. zář, 2006 5:56

Fajn,pokus o vysvětlení 3

Ten kdo u sebe nosí s. zbraň,dřív nebo později někoho postřelí nebo zabije = ten kdo u sebe nosí jakoukoliv zbraň,dřív nebo později někomu ublíží nebo zabije

PROTO®E STEJNĚ ZA ®IVOT POTKAJÍ NĚKOHO,KDO JIM HO BUDE CHTÍT ZNEPŘÍJEMNIT

V dnešním hnusným světě to ale beze zbraní nejde.To mi jistě potvrdíš.

PS: NEJSEM ®ÁDNEJ SUPERMAN :roll:
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Lada » čtv 28. zář, 2006 21:11

Tak já už jen naposled, stejně se neshodneme každý máme jiný pohled na věc :wink:

kdyby měl každý kdo u sebe nosí nějakou zbraň za život alespoń někoho přizabít, ublížit mu a zabít tak nevím nevím kolik nás tu až na kindoše a důchodce zůstane.....podle mě je to blbost, lidí co nosí střelnou zbraň je spousta i když se to třeba nezdá a kdyby měl každý z nich v životě alespoň někoho zastřelit či postřelit to by to tu vypadalo.....
Kždopádně když na to přijde a nejde to nijak odvrátit nejlépe útěkem a bude to nutné tak použít cokoli a maximálně, důsledky si musí útočník nést sám a vždy je lepší aby člověka dva vedli než čtyři nesly podle mě...

člvěk za čivot potká tolik lidí co mu ho chtějí znepříjemnit, ale to neznamená že je hned vezmu teleskope, bodnu nožem, praštím boxerem, zastřelím, potřelím.......to bych už neseděl teď u PC ale v báni a půlka našeho národa se mnou....

®e to bezezbraní nejde, ti samo potvrdím, já to vidím celkem s náhledem na svět reálně a řek bych stejně jako ty. Něco už jsem na ulici zažil a vím jak to tam chodí....ty jistě také, ale spousta lidí ne což šmejdům celkem nahrává o našm kocourkově ani nemluvím. Ono také hodně zážeží v jaké společnosti se člověk pohybuje, v prostředí, práci... dále pak ze zkušeností a zažitých vecí.....
Je na každém jak se zařídí, "jak praví přísloví štěstí přeje připraveným" a v takové situaci je štěstí kua potřeba :?

Máš na střelné zbraně svůj názor já ti ho brát nebudu, jen přeji hodně štěstí ať se ti podobné situace vyhýbají a nemusíš žádnou zbraň použít :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxik » pon 02. říj, 2006 10:43

Děkuji, snad to nepotka ani tebe :D
Jak už si říkal, každý máme na věc jiný názor a jejich konfrontace byla zajímavá a poučná.Vážím si lidí kteří když něco řeknou tak si za tím stojí a hlavně si to umí obhájit,jednoduše ví proč to říkají :wink:
maxik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 18. zář, 2006 23:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod chlmcan » ned 11. bře, 2007 18:02

vecsina, ktora odsudzuje strelne zbrane hovori hned o smrti...o tom ze ked ju nosis sa pomaly hned stavas vrahom. podla mna pozerate privela filmov kde sa len striela, popripadne vojnovych filmov. strelna zbran skor sluzi ako odstrasujucu element, vecsinou ked s nou na niekoho namierite tak si hned rozmysli ci sa do vas pusti(alebo do inej osoby), radsej sklopi zrak a vypadne.takto mozete velmi vela konfliktov vyriesit v tom momente naozaj nekonfliktnou cestou..(bol tu uz aj spomenuty priklad chlapika s bejzbolkou a podobne..)

strelna zbran mi pride uplne rovnaka hrozba ako noz, ocelova tyc... aky je v tom rozdiel? nozikom ta bodne a zomries, s ocelovou tycou ti rozbije hlavu a zomries, s pistolou ta zastreli... uplne tak isto zomries. este by som strelne zbrane povazoval za bezpecnejsie (teda ked nesu v rukach totalneho psychopata) pretoze pri nej si hned uvedomujes ze toho cloveka mozes zabit... pri noziku ani az tak nie(vsak ho len porezem...) a co sa tyka ocelovej tyce tak este menej..vsak ho len buchnem poriadne......

takze kazdy kto pri sebe nosi noz ma to iste ako keby mal strelnu zbran ked ju pouziva na svoju obranu(pri utoku je to ine, noz ma predsa len iny dosah.) popripadne ked sa pusti do nekompromisneho fight boja tak sanca na zmrzacenie je tiez velmi vysoka...staci jeden neumyselny uder a stat sa moze cokolvek.

strelna zbran ma vysoky odstrasujuci ucinok to je jej prva kladna vlastnost a druha preboha ked strielam tak ho hned nemusim zabyt. staci mierit trosku inde ako na hlavu ci hrudnik. taka jedna strela do kolena tiez velmi dobre eliminuje protivnika a nezabijete ho (teda nahoda je nahoda ale....)

urcite strelna zbran neni vseliek na vsetky situacie, urcite je lepsie dostat niekedy cez hubu a ako tu pisali viacery ked vytahujem zbran tak som pripraveny ju pouzit takze si velmi rozmyslim situacie kedy ju vytiahnem ale zase nevidim zmysel preco sa nechat zmlatit nejakou bejzbolkou alebo nechat sa ubodat nozom pretoze niekto privela chlastal...


a este jedna prihoda zo zivota. jeden chlapik sa v hospode pohadal s ciganom. ale bol rozumny, tak vyriesil situaciu ako ju vecsina odporuca. zobral sa a isiel domov. nechcel vyvolavat nejaky konflikt. ale co sa stalo, cigani ostali v hospode, popili sa a nasledne sa za danym chlapom vybrali vyriesit dany problem. do ruk zobrali sekery a macety a hor sa za nim domov. dvere mu totalne rozbili a keby nebol polovnik a legalne nedrzal brokovnicu tak nechcem vidiet ako by dana situacia pre neho skoncila, popripadne aj pre jeho celu rodinu. tolko k strelnym zbraniam niekedy je to naozaj jedina moznost(btw vtedy ty cigani boli 4-ja a vsetkych zastrelil, dvoch ako na neho zo sekerami bezali, dvoch ako uz zacali utekat, na sude mu uznali ze uz strielal v amoku(alebo nejako takto nazvali ten psichycky stav, nebol uz schopny v danom momente konrolovat svoje vedomie..) a nebol uvezneny...).
chlmcan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. bře, 2007 0:00

Příspěvekod kik » úte 13. bře, 2007 0:01

S474N píše:NAIA: nemyslim si, ze drzeni/noseni zbrane, respektive strelba by bylo BU. Ja osobne ve slove umeni citim takoveto to "filosoficno" - meditace, rozjimani, apod. Dle meho nazoru je zbrani spise sebeobranna vec, kterou ve vetsine pripadu (ano, zduraznuji vetsine - i presto se ovsem najdou debilci, machirci. Jenze tato skupina idiotu je zastoupena v jakemkoliv odvetvi lidske cinnosti) nosi zodpovedni a rozumni lide. Samotna strelba muze mit ruzne vlivy na pocit jedince - od pocitu uvolneni, relaxace az po cisty trenink pro sebeobranne ucely. Aby se vubec dalo hovorit o "umeni", tak bys nesmel zminit jenom strelbu, ale dodat i taktiku, kryti a dalsi veci s tim souvisejici. Nicmene i tak tomu dle meho nazoru chybi ta "tresnicka na dortu".

Co si myslim o drzeni a noseni? Spise preferuji noseni nez drzeni (z hlediska zakona) a zastavam nazoru, ze cim vice rozumnych ozbrojenych lidi, tim mene kriminality ve spolecnosti - prikladu ve svete je spousty - od Anglie, pres Svycarsko, Izrael, USA,....

Nakonec bych chtel dodat, ze pokud si nekdo koupi zbran, tak se nestava strelcem, nybrz majitelem zbrane (analogie - koupim si housle, ale nejsem houslista, ale majitel housli). Strelcem se clovek stava az ve chvili, kdy se zbrani pravidelne trenuje a snazi se "ji" dostat do podvedomi (zautomatizovane pohyby, ovladani, reseni zavad, kryti,...). Timto je prave treba minimalizovat to, co psal Skateordie.

ukropcany: vyslovene ohrozeny se necitim a zbran nosim. A nenosim ji jenom kvuli sobe, ale i kvuli svym bliznim, protoze i oni mohou byt v nesnazich. A lepsi zbran mit a nepotrebovat ji, nez ji nemit a potrebovat.



Ahoj nečetl jsem celé forum a možná to tu zaznělo ,ale s tímhle příspěvkem nesouhlasím.Ten příklad s USA je naprostá hovadina tam má šanci mít zbraň skoro každý a pak to tak dopadá. Střelná zbrań není pro sebeobranu nezbytně nutná je mnoho jiných zbraní ,které se dají použít k sebeobraně.Já si nemyslím , že čím více ozbrojených rozumných lidí tím míň kriminality. Prostě čím více zbraní ve státě tak tím větší šance na jejich zneužití.Představ si , že si podle tebe "rozumný člověk "koupí zbraň je v klidu ,ale jednodnoho dne přijde nalitý domu a načape manželku jak si to rozdává se sousedem tak rozum podpořený alkoholem mu říká roztřílej ho na kaši.Je to hovadina lidi se dokázali a dokážou bránit i beze zbraně a nevidím jediný důvod k nošení střelné zbraně zdá se mi to jako úchylka když má někdo zbraň a jestli nosíš zbrań kvůli blízkým až tě budou jednou potřebovat tak...Rambo ,spasiteli nebo jak tě nazvat to je otřepaná fráze ,kámoš dělá na soudě a dost často mi vyprávěl o úmrtích které jsou způsobeny úplnmou blbostí a kdyby ta zbraň nebyla tak by se nic takového nestalo. Ostatně celé to je blbost co jsi napsal.Jo možná na sebeobranu kdyby jsi jel do Afghánistánu ,ale tady ???
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ViaDraco » úte 13. bře, 2007 10:23

Ahoj, dovolim si naznacit i svuj pohled na vec.
kik píše:Střelná zbrań není pro sebeobranu nezbytně nutná je mnoho jiných zbraní ,které se dají použít k sebeobraně.

To, pokud vim, nikdo netvrdil.
kik píše:Já si nemyslím , že čím více ozbrojených rozumných lidí tím míň kriminality. Prostě čím více zbraní ve státě tak tím větší šance na jejich zneužití.

Statistiky a vyzkumy mluvi jasne. Cim vic legalnich kontrolovanych zbrani, tim mensi kriminalita. Kriminalni zivly se boji vice civila se zbrani, nez policisty - toliko rozsahly vyzkum v US veznicich.
kik píše:Představ si , že si podle tebe "rozumný člověk "koupí zbraň je v klidu ,ale jednodnoho dne přijde nalitý domu a načape manželku jak si to rozdává se sousedem tak rozum podpořený alkoholem mu říká roztřílej ho na kaši.

Co bys udelal Ty? Myslis, ze bys tak reagoval? Ja myslim, ze ja treba ne :) Ano, dokazu si predstavit, ze ve vypjatych situacich to zlomku popluace muze sepnout a zacit jednat v amoku - ale to neznamena, ze ten samy clovek bez zbrojaku by nemohl zajit do predsine pro sekeru a nerozmasakrovat ty dva na kasi - jinou zbrani, nez strelnou. Jen si zamen "rozstrilej" za "rozsekej". Nehlede na to, ze zbrane nejdou s pitim dohromady - stejne jako rizeni.
kik píše:Je to hovadina lidi se dokázali a dokážou bránit i beze zbraně a nevidím jediný důvod k nošení střelné zbraně, zdá se mi to jako úchylka když má někdo zbraň a jestli nosíš zbrań kvůli blízkým až tě budou jednou potřebovat tak...Rambo ,spasiteli nebo jak tě nazvat to je otřepaná fráze... ...Ostatně celé to je blbost co jsi napsal.Jo možná na sebeobranu kdyby jsi jel do Afghánistánu ,ale tady ???

Rad bych zil v Tvem svete. Ve svete, kde neni zlocinu, ktery bych nezvladl beze zbrane, nebo s jinou nez palnou.

Bohuzel, nelegalnich palnych zbrani jsou v CR statisice. Tyto zbrane neslouzi k nicemu jinemu, nez ke kriminalite. Skutecne se necitim bezpecne. Stejnetak se necitim Rambem nebo Supermanem. Proste si vklidku chodim zastrilet a potrenovat a skryte nosim.

Necitim se byt uchylny v tomhle smeru a se zbrani se nemazlim :D A kdyby se nedejboze stalo, ze bych se nedokazal vyhnout konfliktu jinak a byl v ohrozeni zivota nebo vazneho poskozeni zdravi, vyuziju sve zakonne moznosti se branit a zbran pouziju.

Zahodit zbran a nechat se zmrzacit mi neprijde jako vyhodne reseni a kazdy, kdo chce zbran drzet prip. nosit se s tim musi dopredu sam srovnat.

kik píše:kámoš dělá na soudě a dost často mi vyprávěl o úmrtích které jsou způsobeny úplnmou blbostí a kdyby ta zbraň nebyla tak by se nic takového nestalo.

Nevim, co konkretne myslis, ale naprosta vetsina nehod se zbranemi je zpusobena lidskou blbosti, nesoustredenim, nedostatkem respektu.

Obmenim to:
Naprosta vetsina dopravnich nehod je zpusobena lidskou blbosti, nesoustredenim, nedostatkem respektu.

Na silnicich CR umira rocne snad tisic lidi. Zranenych je nepocitane, stejnetak skod na majetku - miliardy.
Umrti "diky" legalnim zbranim je kolem deseti rocne (za rok 2005 to bylo tusim 7?).
Pocet (osobnich) aut v CR je cca 4mil. (viz rocenka dopravy 2005), jejich pocet se za deset let (1990-2000) zdvojnasobil(!) - oproti tomu, zbrani (legalnich) je kolem 600tis. a pocty rostou konstantni rychlosti...

To jen pro porovnani "nebezpecnosti" SZ a aut veskrze prosta cisla - na auta mi vychazi nebezpecnost asi tak 15x vyssi. Jen hruby odhad.

Tot muj nazor, nikomu ho nenutim.
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron