Pohádky v BU

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod otec » pon 27. lis, 2006 14:33

Hoj Pavle, nevím čím NIK trpí nebo netrpí, ale dong wu a já jsme byli na vaření, NIK ne, myslím, že nejsme jedna osoba. Člověk by si to skoro mohl vzít osobně :roll: Je to prostě někdo jinej, shodou okolností ho znám osobně, neboť cvičívá ve stejný BU škole jako já. Ale na Váš souboj s NIKem bych zajel. Až dáte vědět, kde to bude. NIK hlásil, že místo má, pokud jsem to četl pořádně. Zvu Vás oba na panáka .. atd.
otec
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod pavela » úte 28. lis, 2006 15:08

otec píše:Hoj Pavle, nevím čím NIK trpí nebo netrpí, ale dong wu a já jsme byli na vaření, NIK ne, myslím, že nejsme jedna osoba. Člověk by si to skoro mohl vzít osobně :roll: Je to prostě někdo jinej, shodou okolností ho znám osobně, neboť cvičívá ve stejný BU škole jako já. Ale na Váš souboj s NIKem bych zajel. Až dáte vědět, kde to bude. NIK hlásil, že místo má, pokud jsem to četl pořádně. Zvu Vás oba na panáka .. atd.
ooo tak to sorry, myslel jsem, že Nik prošel opět další metamorphosou. Panáka beru, doufám, že mi vyjde čas, prolétnu ČR opravdu pouze letmo cca na týden a už teď mám program nabitý. Myslel jsem, že se stavím aspoň na čaj u Yiwana ale bohužel on letí na celý prosinec sem, takže se přesně mineme. Snad to vyjde, nepočítal jsem s tím, že mě bude chtít potkat tolik lidí a obchodní jednání jsou u mě bohužel na prvním místě, wušu mě neživí :lol: . Doufám, že jo, zdravím
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » pát 09. úno, 2007 17:17

Tak jsem se včera prokousal tímhle forem a musím říct,že mi hodně obohatlo a poskytlo plno informací a obeznámilo se situací ohledně BU v současné době. Pokusím se přihodit názor clověka ,který to pozoruje spíš z vnějšku de fakto jsem se k tomu vrátil po dlouhé dobe a je jiná situace,než když jsem se tomu věnoval kdysi.
Tak třeba ohledně tchai ti či vnitřních stylu a proč ti de facto není bojové tchai ti jako v číně. Mám na to takový dá se říct tržní pohled ,není poptávka. Mám par známých co cvičí tchaj ti a jsou to lidi,který jsou uplně mimo sferu Bu. Jedna je ženská kolem 30 let,typická predstavitelka určité skupiny uspěšná má pomerně dost penez,lehce při těle,problémy s mužskejma a žije takový ten život ,jak se řiká co je trendy. Jezdí na hory,hraje sqwash,zná všechny lepší orientální restaurace a chodí dvakrát týdně na tchajti, a o tom že to je bojové umnění nemá ani páru. Pak další jsou lidi z umprum,výtvarníci pozor žadný hipíci či snílci,ale zase mají odlišnejší styl než predchozí a když byl ve škole telocvik tak tam bylo v nabídce tchaj ti a treba aerobik. Tak že si vybrali to tchaj ti prece jen má to určitej nádech nekonzumna a tak. A když sem se zeptal jestli cvičej jang nebo chen styl a sebeobrané aplikace tak na mne koukali jako na blázna. Pak segra si kupovala časopis puls a tam proste tchajti figuruje vedle erobiku,kalanetiky,jako něco podobnýho. Tudíž vetšina lidí nemá zajem to cvičit jako BU a těžko si dovedu predstavit tyhle lidi sparrovat ci bouchat do pytlu. Tak že asi i učitelé jednak ti z číny co zrejmne znají podstatu to tak učit nemohou,prišli by o zákazníky.
A upřímně rečeno kolik lidí by se chtelo učit bojové tchajti jako v číně.
A jak tady odborníci znalých poměru rekli,že to je de facto vysoká škola BU. Navíc mám pocit ,že tradiční BU v současný době ztratili takovej ten punc supermanství jako tomu bylo třeba ,před těma dvaceti lety.To bylo judo,karate pro clověka v těch 14 jako vrchol bojových dovedností ,jiste pak ,když do toho trosku proniknul zjistil ,že to je jinak. Každopadně mne třeba tech pet let dalo hodne určitou kondičku ,pohybový návyky a nejakou schopnost překonávat určitý problémy a i parkrát v bežném konfliktu mi to pomohlo. Informace clovek získal z par knížek,filmu,a toho co kdo sehnal.
Tak že v dnešní době lidé,kteří chtějí bojovat maji v sobě určitou agresivitu ci bojovnost,ale jsou to pořád zdravé osobnosti tím myslím morálně,tak si vyberou bojový sport a vetšinou to samé i lidé co se chtejí ubranit či profíci,kteří si k tomu bojovému sportu přiberou ješte neco specializovaného.Tak že koho v dnešní době přitahuje a co mužou nabídnout tradiční asijská umnění. Tu zdravotní a relaxační část,potom určitou rekl bych sportovně umeleckou ,jako treba wushu je plno mladejch lidí jak sem si všiml na you tube,který baví ta akrobacie vymyšlí choreografie a treba tihle pak prejdou do další fáze. No a pak skupina lidí,který k tomu mají určitý vztah ,ale uvažují s nohama na zemi,trochu romantici k těm se počítám treba já a ti si vyberou tradiční karate,či hung car,nebo wing chun . A pak ti co hledají tu vysokou a jelikož žijeme v evrope a v určitý situaci ,tak pro to musí vyvynout určitou aktivitu ,to jest hledat ty správné učitele jezdit do té číny. A zaleží na lidech ,kteří v tom fungují jak se k tomuhle spektru postaví a jak budou o BU informovat a jak je prezentovat,aby se udrželi na určité urovni
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod KAMINARI » ned 05. pro, 2010 18:38

Krásná pohádka je v časopise BOJOVÁ UMĚNÍ č.11/12 2010. Mistr Quang. Ve 12 letech byl napaden 8 vojáky, kteří na něho útočili s noži. Ubránil se. Pak že SUPERMAN je jen ve filmu. 8O :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 05. pro, 2010 23:13

Taky jsem slyšel dobrou :wink:
Že prý ninjutsu je speciálně poskládaný tak, aby bylo *přednostně* účinné proti lidem, co dělají nějaký jiný styl, prý nemají absolutně žádnou šanci.
To mi prosím sdělil čerstvě zletilý člověk.
Řekl jsem mu, že se o tom nebudu dohadovat, ale mám dvoje rukavice a můžem si to hned vyzkoušet. Kupodivu vyzkoušel, dokonce se se mnou pak v záchvatu zatvrzelosti vsadil o 2 litry, že mě za dva roky dá.
Teď trochu znervózněl a jal se (údajně) trénovat MMA :lol:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pon 06. pro, 2010 0:33

JJ MMA je na minjutsu to nej :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod KAMINARI » pon 06. pro, 2010 5:46

Vrozkrokkop píše:Taky jsem slyšel dobrou :wink:
Že prý ninjutsu je speciálně poskládaný tak, aby bylo *přednostně* účinné proti lidem, co dělají nějaký jiný styl, prý nemají absolutně žádnou šanci.
To mi prosím sdělil čerstvě zletilý člověk.
Řekl jsem mu, že se o tom nebudu dohadovat, ale mám dvoje rukavice a můžem si to hned vyzkoušet. Kupodivu vyzkoušel, dokonce se se mnou pak v záchvatu zatvrzelosti vsadil o 2 litry, že mě za dva roky dá.
Teď trochu znervózněl a jal se (údajně) trénovat MMA :lol:

Kolikátej vlastnil ninjutsu DAN? :D :roll:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pon 06. pro, 2010 9:01

KAMINARI píše:Krásná pohádka je v časopise BOJOVÁ UMĚNÍ č.11/12 2010. Mistr Quang. Ve 12 letech byl napaden 8 vojáky, kteří na něho útočili s noži. Ubránil se. Pak že SUPERMAN je jen ve filmu. 8O :D

Hmm, za komančů se mi stalo něco podobnýho... :( Taky mi bylo 12 let, když se z ničeho nic objevili ve škole... Byli sice jenom 3, ale zato vysoký důstojníci, určitě na to speciálně vycvičený... :? Zaútočili nečekaně a ze všech stran, použili veškerý dostupný zákeřný techniky včetně psychologickýho boje... 8O

Ale ubránil jsem se... :idea:

Na vojenskou střední školu jsem se prostě nalákat nenechal... :lol: :twisted:

PS: Asi si taky otevřu nějakou školu bu... 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 06. pro, 2010 9:04

4kaminari: Myslím, že žádný ninjutsu dan snad neměl, ale pevně věřím, že MMA pro jeho ninjutsu bude opravdu to nejlepší, jak řekl Luen :)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně