zpevnění úderových ploch

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod pm » stř 06. pro, 2006 11:18

DrGlock píše:
Třeba jsem jen samouk a ty třeba jen napodobuješ svého mistra... čí pravda je pravdivější... :wink:

Proč by měl mít ruce v gypsu kvůli sedřené kůži? Kdybych si myslel, že je to škodlivé a neměl to prakticky ověřené, tak to sem nepíšu.

Otloukání vůbec není běh na dlouhou trať. Protože to nejsou tvoje ruce a nohy, co se otlouká, ale tvoje hlava. U otloukání jde jen o to, zvyknout si na bolest nebo se ji naučit ignorovat. A čím intenzivněji budeš otloukat, tím dřív si zvykneš.


sorry, nenapodobuju sveho sifu - neuci me, abych se hejba jako on, ale jako ja, o tom je totiz trenink c.b.u., vis? rec je o (po desetileti) overene metode nacviku dovednosti (= gungfu). jakekoliv otloukani (pesti, predlokti, holeni) je beh na dlouhou trat, neni to o tom zvyknout si na bolest. mj. nas system je prosluly prave cvicenim "otloukani" (predevsim predlokti a pesti), rika se mu v Asii "Muay Thai pro ruce".

je mi celkem fuck jak si v sokolovne s kamosema nicis packy ty, ale prosim Te, nerad to i jinym, protoze to co pises, jsou blbosti. cviceni b.u. je o zdravem rozumu, ne sado-maso.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Uderove plochy

Příspěvekod Kpt » čtv 14. pro, 2006 21:33

Také jsem byl tak trochu šáhlý na zpevňování úderových ploch. Dělal jsem i prorážecí techniky a mohu Ti říci, po letech to není med. Vše si tělo vynahradí, co není přirozené:) a zastihne Tě to, kdy budeš nejméně čekat.
Kpt. T.
Kpt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. pro, 2006 0:00

Příspěvekod kik » pát 15. pro, 2006 20:45

4dr glock ty sedřené klouby nejsou důkazem silné vůle ,ale špatné techniky ,kdy úder nejde po správné dráze a spálí se o pytel.Jinak líbí se mi tvé nadšení každý si těma úrazama prošel a jedno vím jistě úraz mne nikdy neposunul ku předu ať to byl zlomený nos nebo sedřený kloub byla to jen známka ,že je něco špatně a naopak musel jsem se léčit .Třeba dobrý př.je strečink tam naopak když to bolí moc tak je to špatně a když na druhý den máš přetáhlé svaly tak to bolí a svaly se naopak zkracují tělo se prostě brání a tak je to i s těma kloubama .Jak si chceš udělat silnou kůži ,když si ji pak sedřeš?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 17. pro, 2006 0:02

majkx píše:...až jsem si praskl kloub-prostředníček na levé ruce a místo plného kloubu mám teď z jedné třetiny část vtlačenou do kloubu-prohlubeň, takže levou rukou spíš fackuju...

Jak jsi to dokázal? To už teď vůbec nemůžeš tlouct pěstí? A v běžném životě tě to neomezuje?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků