Na co se dát v 45 letech

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Na co se dát v 45 letech

Příspěvekod janek » ned 18. úno, 2007 13:48

Možná na obdobná témata proběhly různé diskuze,přesto bych měl zvláště pro zkušenější borce pro mě dost podstatnou otázku. Pokud nebudete prosazovat pouze své BÚ.Do čeho se může člověk, který má základy několika let shotokanu (6.kyu), 190 cm, celkem snad i sportovníhio ducha a tělo ještě ve svých 45 letech pustit. S účelem zachování zdraví, aktivního stylu života, reálné sebeobrany po několika letech cvičení. Tedy samozřejmě žádné závodění, žádná salta. Co myslíte?
janek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 18. úno, 2007 0:00

 

Re: Na co se dát v 45 letech

Příspěvekod xavier » ned 18. úno, 2007 13:55

janek píše:Možná na obdobná témata proběhly různé diskuze,přesto bych měl zvláště pro zkušenější borce pro mě dost podstatnou otázku. Pokud nebudete prosazovat pouze své BÚ.Do čeho se může člověk, který má základy několika let shotokanu (6.kyu), 190 cm, celkem snad i sportovníhio ducha a tělo ještě ve svých 45 letech pustit. S účelem zachování zdraví, aktivního stylu života, reálné sebeobrany po několika letech cvičení. Tedy samozřejmě žádné závodění, žádná salta. Co myslíte?


Záleží, kdy jsi ty základy Shotokanu nabyl (jak dlouho už necvičíš). Nebudem si na nic hrát - důležitá je mimo jiné i fyzička (pro sebeobranu). Nevím, jak na tom s fyzičkou jsi, ale tam, kde se pořádně nemaká, to nemá smysl. Zkus musado, jak se ti bude líbit.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod dragonetty » ned 18. úno, 2007 15:14

Idealnim se mi pro tebe zda byt box.
Byt tebou tak vyzkousim nekolik ruznych sportu , uvidis sam co ti bude sedet.
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod janek » ned 18. úno, 2007 17:28

Karate jsem necvičil asi rok, ale během toho jsem chodil do posilovny a pravidělně squash a jogging. Takže v rámci možností kondička snad dobrá. Tedy ve vztahu k vrstevníkům, samozřejmě 20 mi není. Ono se v 45 těžko něco začíná. Přijdete do oddílu plného mladých nabušených kluků a těžko jim stačit. Jenže si říkám...45 je ideální věk,cítím se skvěle. Takže se do něčeho pustím. Jen se mi zdá že na karate jsem už starý. Rozvoj rychlosti už v tomhle věku asi žádný...
janek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 18. úno, 2007 0:00

Příspěvekod xavier » ned 18. úno, 2007 17:49

Janek: To je relativní, jsou dvacetiletí starci a padesátiletí mladíci. Pokud se cítíš dobře, tím líp. Taky se mi zdá pro tebe vhodný box, určitě vyzkoušej.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » ned 18. úno, 2007 17:59

Ono taky záleží na tom, čeho chceš dosáhnout a o co ti jde. Já jsem začal s karate v nějakých osmatřiceti (na rozdíl od tebe skoro z nuly) - na černý pásek už to nebude, fighter ze mně taky nebude, o tvé fyzičce si asi můžu nechat zdát, ale něco z toho mám. Je to samozřejmě tradiční karate.
Box: zvaž, jak na tom jsi. Já jsem chtěl jako doplněnk ke karate zkusit MT, ale vzhledem k mé fyzičce je to mimo moje možnosti.
Zmínil jsi se o sportovním duchu a klubu plném nabušených mladíků. No, tak na to asi zapomeň - sportovec už z tebe nebude a budeš si muset najít oddíl, kde ti nabušení mladíci nejsou prioritou. Prostě něco nesportovního, jako já. Existují i věci jako "kondiční MT" apod.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Godfather » ned 18. úno, 2007 18:03

Zalezi co od toho ocekavas,ja bych mozna v tomdle smeru pokoukaval po aikidu ale zalezi na tobe
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Příspěvekod dragonetty » ned 18. úno, 2007 18:31

Jestli jsi delal karate tak si myslim ze by jsi mohl delat kondicne Muay Thai nebo kickbox .... zalezi co na to klouby

Urcite bych se dal drzel i posilovny a joggingu......

Co se tyce treninkoveho tempa....... jed si svoje tempo , kdyz uz to nejde tak si odpocin nebo zvolni .. . .
dragonetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. črc, 2006 23:00

Příspěvekod xavier » ned 18. úno, 2007 18:50

Godfather píše:Zalezi co od toho ocekavas,ja bych mozna v tomdle smeru pokoukaval po aikidu ale zalezi na tobe


Nechci do toho rýpat nebo začínat hádku, ale on psal "realnou sebeobranu". Promiň, ale musel jsem to napsat.
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Re: Na co se dát v 45 letech

Příspěvekod villa15 » ned 18. úno, 2007 20:04

janek píše:Možná na obdobná témata proběhly různé diskuze,přesto bych měl zvláště pro zkušenější borce pro mě dost podstatnou otázku. Pokud nebudete prosazovat pouze své BÚ.Do čeho se může člověk, který má základy několika let shotokanu (6.kyu), 190 cm, celkem snad i sportovníhio ducha a tělo ještě ve svých 45 letech pustit. S účelem zachování zdraví, aktivního stylu života, reálné sebeobrany po několika letech cvičení. Tedy samozřejmě žádné závodění, žádná salta. Co myslíte?
Ja být tebou tak volím Aikido!
villa15
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 24. led, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod majkx » ned 18. úno, 2007 20:30

4 Janek, problém nebude co, pokud si z nějakého velkého města např. Praha. Nikdo ti tady nemůže poradit objektivně, protože tě osobně nikdo nezná :wink: . Já být tebou, tak bych si obešel klidně všechno boxem a MT začínaje přes čínské kung-fu, japonské, korejské, armádní styly po filipínskými styly konče, klidně i 15 klubu a na základě vlastního pocitu bych vybíral kam budu chodit. Spíš bych se pak ještě zeptal jestli má někdo zkušenost zrovna z oddílem kam budu chodit, aby si nezačal cvičit u nějakého českého borce co má všechno nastudované z knížek nebo u nějakého čestného dana :lol: :wink: . Lepší je věnovat klidně i měsíc hledání dobrého klubu kde se budeš učit BU/BS které tě chytne, aby si pak mohl cvičit co tě bude bavit a pod dobrým učitelem.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 18. úno, 2007 20:39

xavier píše:
Godfather píše:Zalezi co od toho ocekavas,ja bych mozna v tomdle smeru pokoukaval po aikidu ale zalezi na tobe

Nechci do toho rýpat nebo začínat hádku, ale on psal "realnou sebeobranu". Promiň, ale musel jsem to napsat.

Tak něco na reálnou sebeobranu bych si ve svém věku taky nechal poradit :?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Godfather » ned 18. úno, 2007 21:26

4xavier:omlouvam se za chybu neprecetl sem si to poradne,v tom pripade bych doporucil treba di pen shi,krav maga,WT,atd.
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00

Příspěvekod TongPa » ned 18. úno, 2007 23:10

Jak už zde někteří napsali, záleží na tom, jaký je výběr klubů v místě, kde žiješ. Pokud chceš něco zaměřeného na reálnou sebeobranu, v ČR je to dosud trochu problém, takových klubů je velice málo... V současnosti má nejlepší reference izraelský sebeobranný systém Krav Maga, ale já osobně jsem dosud neslyšel o žádném oficiálním oddíle či klubu, kde by se to v ČR pravidelně cvičilo. Zatím vím jen o nějakých seminářích. Ale možná že někde existuje... Z u nás dostupnějších bojových umění / bojových sportů je díky realistickému tréninku pro využití v sebeobraně nejlepší variantou box / kickbox (případně thaibox). ®ádná salta a jiné lítání vzduchem tam po tobě chtít nebudou, ale samozřejmě to chce rozumného trenéra, kterej zohlední tvůj věk a fyzický stav a uzpůsobí ti podle toho trénink. Pokud bys totiž narazil na blba, kterej by ti "naložil" stejně jako mladýmu talentovi, kterého připravuje na x kolový zápas, mohl by sis spíše přivodit nějaké zdravotní problémy... Ale takových mamlasů doufám moc nebude. Mimochodem, jeden můj známý (40 let a nikdy předtím žádné BU nebo BS nedělal), kterej se chtěl naučit bránit, začal před několika měsíci na základě mého doporučení chodit na kickbox. I když si na tréninku taky pěkně mákne, trenér ho oproti těm mladším hodně šetří a zaměřuje se u něj hlavně na ruce, na nohy jen doplňkově, takže se z tréninků domů nevleče s omlácenýma holeněma... Zlepšila se mu fyzička a když jsem ho nedávno otestoval při přátelském sparringu, byl na tom překvapivě dobře. Na mě asi ještě dlouho stačit nebude, ale nějakého hospodského pobudu už by dokázal pěkně zpracovat... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » pon 19. úno, 2007 7:22

Krav Maga se u nás zatím nikde oficiálně nevyučuje, semináře bývají v Plzni a v Ostravě
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pon 19. úno, 2007 10:31

Godfather píše:Zalezi co od toho ocekavas,ja bych mozna v tomdle smeru pokoukaval po aikidu ale zalezi na tobe



jo no aikido by bylo v tvém věku v poho akorát jak píšeš ,že chceš tu reálnou sebeobranu....víš s aikidem je to na dlouho ,ale je to pěkné neučíš se jen bít ,ale učíš se i kus japonské kultury.jinak Wing chun je taky dobré.Odkud jsi at ti třeba můžu doporučit klub kdybys chtěl zkusit to aikido.Čest a sílu
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Re: Na co se dát v 45 letech

Příspěvekod sun » pon 19. úno, 2007 11:15

janek píše:Možná na obdobná témata proběhly různé diskuze,přesto bych měl zvláště pro zkušenější borce pro mě dost podstatnou otázku. Pokud nebudete prosazovat pouze své BÚ.Do čeho se může člověk, který má základy několika let shotokanu (6.kyu), 190 cm, celkem snad i sportovníhio ducha a tělo ještě ve svých 45 letech pustit. S účelem zachování zdraví, aktivního stylu života, reálné sebeobrany po několika letech cvičení. Tedy samozřejmě žádné závodění, žádná salta. Co myslíte?


Ahoj,
po tom co jsem viděl tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=dy4_Uv87-bA
nebo
http://youtube.com/watch?v=4nQLgxvgRDU

bych ti doporučovat, vydržet u toho, co jsi začal a pustit se do toho ještě důkladněji a s větším elánem. Pokud teda je od koho se učit a pokud by tě to ještě bavilo. Pokud ale fakt chceš zkusit něco jiného, tak bych doporučoval z vlastní zkušenosti něco ve stoje - tzn. ty různé boxy. Judo, zápas, aikido moc ne, jelikož jsou tam pády a po čase to není pro nás starší moc příjemné, mladé tělo se obouchá daleko rychleji, lépe a bez bolestněji než ty naše starší. Pak bych v těch boxech vykašlal na soutěže a více se věnoval drilům, protože jako starší bys měl být automaticky už trpělivější a nebude ti vadit hodinu dělat furt to samé. A díky tomu se fůru věcí můžeš naučit dělat lépe než mladí, kteří od všeho rychle utečou, protože si myslí, že už to zvládli. Taijiquan ti nedoporučuju i když je super a nejlepší, protože nechceš, abychom prosazovali to svoje a taky proto, že je to šíleně těžké, ale zas na druhou stranu, to mohou dělat mladí, staří, nemocní i zdraví. Ale to v podstatě každý styl, že jo.
Prostě pokud můžeš, dělej to karate, když už víš o co jde. 45 není věk na to, aby člověk skončil jako začátečník. Makej víc a dotáhni to dál. :D
Držím palce, Karel
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod sun » pon 19. úno, 2007 11:20

sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod toddb » pon 19. úno, 2007 11:30

graver píše:Ono taky záleží na tom, čeho chceš dosáhnout a o co ti jde. Já jsem začal s karate v nějakých osmatřiceti (na rozdíl od tebe skoro z nuly) - na černý pásek už to nebude, fighter ze mně taky nebude, o tvé fyzičce si asi můžu nechat zdát, ale něco z toho mám. Je to samozřejmě tradiční karate.
Box: zvaž, jak na tom jsi. Já jsem chtěl jako doplněnk ke karate zkusit MT, ale vzhledem k mé fyzičce je to mimo moje možnosti.
Zmínil jsi se o sportovním duchu a klubu plném nabušených mladíků. No, tak na to asi zapomeň - sportovec už z tebe nebude a budeš si muset najít oddíl, kde ti nabušení mladíci nejsou prioritou. Prostě něco nesportovního, jako já. Existují i věci jako "kondiční MT" apod.


A jaky je problem nabrat v 38-ti letech slusnou kondici? neni to zase tak pokrocilej vek si myslim a paklize nemas zadny zdravotni omezeni, tak by to mohlo jit, ne? samozrejme jako ve 20-ti to asi nebude, ale i tak.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod sun » pon 19. úno, 2007 11:40

toddb píše:A jaky je problem nabrat v 38-ti letech slusnou kondici? neni to zase tak pokrocilej vek si myslim a paklize nemas zadny zdravotni omezeni, tak by to mohlo jit, ne? samozrejme jako ve 20-ti to asi nebude, ale i tak.


Není to žádný problém, já mám, aspoň si myslím, kondičku skvělou, ani ve dvaceti jsem takovou neměl, a to jsem do devatenácti vrcholově sportoval, (plavání, cyklistika)
Dnes třeba můžu pět hodin v kuse sbírat švestky na kvas (Slivovice) a vůbec nic mne nebolí ani záda ani nohy. Kdo to zkusil ví, o čem mluvím.
Ale o to víc mne bolí hlava, když pak slivovici testuji. To mne ve dvaceti teda nebolela :D
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků