jake BU v Praze

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod luen » úte 13. bře, 2007 22:36

ukropcany píše:klub ak si má držať nejakú úroveň, tak nesmie byť žiadne "to je každého vec". Ak budeš v klube, kde sa "neklikuje", tak budú všetci lempli a Ty s nimi... a ak budeš v takom, kde sa klikuje, tak nebudeš lempl ani Ty, ani oni... :idea: Už sa to tu riešilo pred časom - srdce, sila, technika :idea:

Pod to bych se klidne podepsal. Uroven skoly/klubu je takova jaka je uroven jednotlivejch zaku/clenu. Kdo chce cvicit doma at tak cini, ale nemuze se pak divit. Vsechno je to kazdeho vec jen do te chvile nez prekroci prah skoly/klubu ... od te chvile je to minimalne spolecna vec! Jisteze ne kazdej ma ambice byt superman, ale na druhou stranu kdo touzi po zakovi, ktery ma tendence se to nejnarocnejsi ucit sam doma a nebo jinde ... Vzdyt to nema hlavu ani patu :idea: :wink:
Jaky ma vyznam skola ci klub ..., kdyz to staci jen ukazat a vysvetlit a to ostatni prijde "samo" a doma. Takhle to funguje jen v tech "skolach" ktere jsou k smichu resp. k placi!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 22:44

No ale je nutno ujasnit si pojmy?Tak kolik času se třeba u vás venuje nazveme to kliky a dřepy?zda není nakonec lepší chodit do fitka:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 13. bře, 2007 22:52

jeikob píše:No ale je nutno ujasnit si pojmy?Tak kolik času se třeba u vás venuje nazveme to kliky a dřepy?zda není nakonec lepší chodit do fitka:)

Mam te vystrasit a odradit ? :D Hooodne ... opravdu se nesnazime byt lihen domacich samouku. Chces umet prastit? kopnout? a neco vydrzet? Nebo se chces rozbrecet pokazde, kdyz narazis na nekoho, kdo je zdravej a funkcni??? Odpovez si sam a podle toho se rozhodni kam budou smerovat tve kroky :wink:

Kdybych ti to napsal naplno, tak by mi to admin smaznul ... nejsme klub anorektiku. Ucime lidi bojovat, branit se, chranit si zivot! Neoblbujeme lidi ucenim o meridianech a nemame wing chun postaveny na pohadkach o mytickych postavach praveke ciny :idea: :idea: :idea:

Jak jsem psal u nas je to drina a pot. Nemyslel jsem tim ucit se zpameti cinske pojmy a potit se u zkousek z cinske historie. Proc myslis, ze se ty lidi potej???
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:06

Samozrejmně je mi to jasný . Ale nelibí se mi predstava že se budu nekde polovinu tréningu venovat lidove rečeno bežnýmu telocviku. Nekdo kdo chodí cvičit každý den v týdnu si to muže dovolit. Moje predstava je že se človek rozcvičí rozehřeje a venuje se cvičení postoju uderu ,krytu,pohybu,cvičení s partnerem sestav ci specialních cvičení.A jelikož doma težko muže cvičit s partnerem za to kliky a dřepy ano tak je snad logický ,že se to uprednostnuje
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 13. bře, 2007 23:21

jeikob píše:Samozrejmně je mi to jasný . Ale nelibí se mi predstava že se budu nekde polovinu tréningu venovat lidove rečeno bežnýmu telocviku. Nekdo kdo chodí cvičit každý den v týdnu si to muže dovolit. Moje predstava je že se človek rozcvičí rozehřeje a venuje se cvičení postoju uderu ,krytu,pohybu,cvičení s partnerem sestav ci specialních cvičení.A jelikož doma težko muže cvičit s partnerem za to kliky a dřepy ano tak je snad logický ,že se to uprednostnuje

To se nevylucuje s tim co jsem napsal ... otazka je co si pod tim ty sam predstavujes. Vis kolikrat musis bouchnout nez se vubec budem bavit o uderu?

Wing chun je drina, neni to rychle a neni to bez namahy jak mnozi tvrdi ... to je omyl a nepochopeni! To co do toho ty sam investujes (nemyslim tim penize, ale predevsim odhodlani ...) to se ti i vrati. Kdo vlozi malo..., malo vytezi! Jako vsude :wink:
Zminil jsi tady kruh (tang huen sau) nedovedes si predstavit jake je to peklo na ramena a jaka bolest je za tim. Kdo chce pohodlicko a klidecek toho na wing chun ceka jen zklamani. Ale aspon vi, ze to neni sranda a ze to neni pro babovky. Vzdyt co muze byt jeste narocnejsi nez priprava na boj o holej zivot? Priprava na dva boje :D :wink:
Vubec si to nemaluj. Naucis se sahnout si tu na dno svejch sil a moznosti ... to te zarucene posune dal ... ostatni je jen omacka!
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:54

No já vážil po transplantaci kostní dřeně 54 kilo ,svaly absolutně ochablý a zkracený plus silná unava a musel jsem se s toho vyhrabat a ješte pořád mám co delat. Já myslím ,že se shodnem nejde mi o žadný mystery off chessboxing:)mimochodem super film:)Ale aby se clovek při tréningu venoval tomu nejpodstatnějšímu a práve tomu co nemuže zvládnout bez učitele
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » úte 13. bře, 2007 23:57

No ješte mi nesedí argumentace ,že žáci musí delat kliky jinak by z nich byli lemplové zjednodušeně řečeno. A že jinak človek sám od sebe cvičit doma nebude.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 14. bře, 2007 6:43

jeikob píše:No ješte mi nesedí argumentace
Za toto ja už ale nemôžem :D Pozri, ja sem píšem len svoje osobné skúsenosti, trénoval som od 94tého roku 3 BU - JJ, aikido a teraz box/MT. Na prvom sa strašne makal práve taký ten telocvik (nemal som problém 75 klikov, 300 brušákov a tak). Na aikide sa razila cesta veľmi podobná tomu, čo píšeš (boli to kraviny typu "načo robiť drepy, keď po technike vstávaš zo zeme, čo je klik aj drep zároveň"...) a podľa toho to tam presne aj vyzerá/lo, samý lempl, do ktorého keď hrkneš, tak sa poláme (klasický problém zlej metódy) - stále totiž žijú v blbosti, že technika, technika, technika je to najdôležitejšie :roll: . No a na boxe je to jasné, tam sa síce žiadne posilovačky nerobia, lenže každý vie, že ak nebude behať a posilovať, tak jednoducho dostane do búdky, pretože to holt inak nejde... ja čo som poznal ľudí, tak jedine ľudia od BS individuálne trénujú silu a kondíciu. U BU sú to len výnimky. Ono je totiž príjemnejšie krútiť sa v nejakej technike a nimrať sa v detailoch ako behať...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 11:05

jeikob píše:No já vážil po transplantaci kostní dřeně 54 kilo ,svaly absolutně ochablý a zkracený plus silná unava a musel jsem se s toho vyhrabat a ješte pořád mám co delat. Já myslím ,že se shodnem nejde mi o žadný mystery off chessboxing:)mimochodem super film:)Ale aby se clovek při tréningu venoval tomu nejpodstatnějšímu a práve tomu co nemuže zvládnout bez učitele

Je jasne, ze se musi brat ohled na urazy, nemoce, schopnosti, moznosti ... atd ... O to s vetsi opatrnosti u vazne nemoci :arrow: nechtel jsem tim napsat, ze prijde novacek necham ho udelat 10 000 drepu, kliku ... a pak reknu vsem aby ho zmlatili ... takhle ne, ale clovek se posouva vpred a zpatky ni krok jen kdyz si saha na dno svejch momentalnich moznosti ... je jasne, ze casem se to zacne zlepsovat a ze nekdo snese vice, da tomu vice a bude rust pred ocima ... nekdo hold poleze lazo plazo (dle svejch moznosti), ale dulezite je to, ze ho to posune. Spatne je to v pripade stagnace :wink: Ale i to se obcas stane, kdyz je to jen docasne, tak je to v normalu!
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 16:08

No na karate co jsem chodil jako dítě. Tak prvních pul roku se venovalo rozcvičce,protažení a posilovaní ten první rok de facto tak pul treningu. Ale ty další roky jen rozcvičce aby se človek rozehřál a uvolnil.
Myslím že v tomhle je hodně duležitá role trenéra,mistra a individualní přístup. Přijde nováček dejme tomu clovek co dřepí v kanclu A mistr by měl po par pohybech poznat jaký jsou jeho nedostatky a na co by se mel soustředit ohledně doplnkovýho cvičení. Naopak přijde třeba chlápek,ktrej delá truhláře má síli dost,ale je třeba zkrácenej potřebuje spíš než posilovat se venovat strečingu. Rozhodne si nemyslím že kondiční a doplnkový aktivity nejsou potřeba.Ale mělo by to být zaležitostí toho žáka.
Ve škole pokud chcete mít nejaké vysledky se také musíte připravovat doma
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 14. bře, 2007 16:26

jeikob píše:Ve škole pokud chcete mít nejaké vysledky se také musíte připravovat doma
No jasné, že písať domáce úlohy je nutné k úspechu, lenže ide o to, že aj keď sú ľudia, ktorí by si ich písali, tak v zlom klube (kde sa ani nezadávajú) sa ani nedozvedia, že to treba... a potom to už ide...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 16:39

To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 16:46

jeikob píše:To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít

Opet souhlasim akorat s tim rozdilem, ze to podstatne ... ne-li nejpodstatnejsi je nebyt (damy prominou) chcipak ... a jak uz predeslal Ukropcany je temer nemozne, aby se k necemu takovemu dokopal clovek sam :!:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » stř 14. bře, 2007 16:53

jeikob píše:To také mám namysly. Jde o to že vetšina lidí má možnost cvičit tak nanejvýš dvakrát týdne a tak mi přijde primarní se venovat tomu podstatnýmu a maximalně ten čas využít

A co je teda podle tebe podstatny? Furt tady se vsema prakticky souhlasis, ale nejak nejsem moudry z toho, kam tuto debatu vleces....

Takze budes pilovat techniku, techniku, techniku.. a pak zjistis ze mas sice super techniku, ale nevyboxujes se ani ven z papirovyho pytliku, protoze na to proste fyzicky nemas... co pak??!! :roll: ucil te ucitel spatne techniku, asi ne, ale bylo to to podstatny a tos prece chtel ne?!

Muzu te ubezpecit, ze svym zakum, davam ukoly, a myslis, ze je delaj? ... houby, tovize nedelaj, aspon sou uprimny a reknou mi to... nektery. :)

Podstatny je, podle me, nejprve byt fyzicky pripraven na to cvicit/ucit se BU/BS..... a to je dost malo lidi z mainstreamove spolecnosti.
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 17:07

Jo ale jestli se delaj polovinu treningu dřepy a kliky zjednodušeně řečeno,tak je to na ukor tech ,který to nepotřebujou a radši by zrovna pilovali tu techniku ci cvičili s partnerem. a když je nekdo chcípak tak rozumný trenér či učitel mu rekne milý pane ci milá dámo. Nebylo by pro vás lepší dát nejdřív do pořádku svojí kondici případně poradit a třeba za pul roku přijít. Já chci hodně cvičit ,ale pořád si to nemužu dovolit tak se také nikam neženu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 14. bře, 2007 17:15

4jeikob - no a práve preto sa kluby delia na začiatočníkov a pokročilých... začiatočníci sa tie kliky učia robiť, zatiaľčo pokročilí ich len pilujú, aby ich nezabudli... :P Akému BU sa venuješ?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » stř 14. bře, 2007 17:17

jeikob píše:Jo ale jestli se delaj polovinu treningu dřepy a kliky zjednodušeně řečeno,tak je to na ukor tech ,který to nepotřebujou a radši by zrovna pilovali tu techniku ci cvičili s partnerem. a když je nekdo chcípak tak rozumný trenér či učitel mu rekne milý pane ci milá dámo. Nebylo by pro vás lepší dát nejdřív do pořádku svojí kondici případně poradit a třeba za pul roku přijít. Já chci hodně cvičit ,ale pořád si to nemužu dovolit tak se také nikam neženu

no driv se to prave delilo na oddil A, B, C v ramci klubu, ted vetsinou na zacatecniky a ruzne stupne pokrocilych

2ukropcany: :lol: :lol: byl jsi rychlejsi :wink:
Naposledy upravil PC dne stř 14. bře, 2007 17:18, celkově upraveno 1
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

.

Příspěvekod luen » stř 14. bře, 2007 17:18

Ut a Ct novacci, St a Pa pokrocili ... Rozumime :D
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jeikob » stř 14. bře, 2007 17:48

ukropcany píše:4jeikob - no a práve preto sa kluby delia na začiatočníkov a pokročilých... začiatočníci sa tie kliky učia robiť, zatiaľčo pokročilí ich len pilujú, aby ich nezabudli... :P Akému BU sa venuješ?

V detství a v ranný puberte jsem delal 5 let karate. pak jsem toho nechal a skoro 10 let jsem jezdil na skateboardu ,pak jsem onemocnel leukemií a absolvoval transplantaci kostní dřeně. A je to asi rok co jsem začal přemýšlet ,že bych cvičil nějaké BU a vždycky mně spíš zajímalo čínské BU. cvičil bych to už i za komanču,kdyby tu bylo. A jak jsem tak zjištoval částečně i ovlivnen filmem Prodigal Son tak mne zaujal wing chun.Momentálně mé bojové umnení jsou uvolnovací a protahovací rehabilitační cviky,fitboll,masáže. Ale využívám i to co si pamatuju z karate a zvládnu.Třeba ruzné postoje a podobně.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod chachar » stř 14. bře, 2007 23:14

nekdo tu psal ze kdyz se v nejakem klubu napr. neklikuje tak doma se neprinuti nikdo. co to je za picovinu. cvicim snad proto protoze chci a delam proto vsechno mozne. treningy jsou od toho ze tam mas sparing partnery a trenera co te opravi. klikovat muzes doma a ne ztracet tim cas na treningu.
videl jsem kluby kde polovina treningu byla o rozcvicce a posilovani :roll: to se mi zda uplne blbost.
chachar
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně