CT24: Zivot je boj

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

CT24: Zivot je boj

Příspěvekod Rainbird » pon 26. bře, 2007 11:26

Zdar,
Reportáž vysílaná o víkendu na CT24 (xxxTaiJi, "non-smoking" Capoeira, Thai box)... odkaz na video je v textu..

http://www.ct24.cz/porady/fokus/index_view.php?id=207756
Rainbird
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod madmax » pon 26. bře, 2007 15:16

trochu me mrzi, ze tahleta capoira se predstavuje jako bojove umeni. Vzdycky je to bud tanec nebo bojove umeni, ale tezko oboje najednou. Zvlast, kdyz tam porad opakuji, ze smyslem neni nekoho zranit :D
Tihle lide ziji ve fantasii.
Alespon ten thaiboxer to trosku zachranil.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod xavier » pon 26. bře, 2007 15:19

madmax píše:trochu me mrzi, ze tahleta capoira se predstavuje jako bojove umeni. Vzdycky je to bud tanec nebo bojove umeni, ale tezko oboje najednou. Zvlast, kdyz tam porad opakuji, ze smyslem neni nekoho zranit :D
Tihle lide ziji ve fantasii.
Alespon ten thaiboxer to trosku zachranil.


Jj, Adam je dobrej - ten zije v realite :-)
Ja capoeiru nikdy nedelal, ale podle toho, co jsem videl, tak se mi ani nechce verit, ze to ma s bojem neco spolecnyho... jsou nekde nejaky fakt dobry videa capoeiry pro boj?
xavier
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 30. led, 2006 0:00

Příspěvekod madmax » pon 26. bře, 2007 16:11

xavier píše:Jj, Adam je dobrej - ten zije v realite :-)
Ja capoeiru nikdy nedelal, ale podle toho, co jsem videl, tak se mi ani nechce verit, ze to ma s bojem neco spolecnyho... jsou nekde nejaky fakt dobry videa capoeiry pro boj?


Na internetu je toho strasne malo, a i kdyz jsou nektery videa zajimavy, casto mi tam vadi, ze ten boj jedou rytmicky podle hudby a nepouzivaji ruce k utoku:
http://www.youtube.com/watch?v=kMX9KKzG4-0
http://www.youtube.com/watch?v=VET8eu-4B7E
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: CT24: Zivot je boj

Příspěvekod luen » pon 26. bře, 2007 17:03

Rainbird píše:Zdar,
Reportáž vysílaná o víkendu na CT24 (xxxTaiJi, "non-smoking" Capoeira, Thai box)... odkaz na video je v textu..

http://www.ct24.cz/porady/fokus/index_view.php?id=207756


Ja to nedokoukal ... na to proste nemam ... kdyby ten thaibox byl na zacatku, ale po tom "tajci" uz ani nejak nemam chut :oops:
Naposledy upravil luen dne pon 26. bře, 2007 17:24, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Baxxse » pon 26. bře, 2007 17:19

ukropcany píše:4luen - kľudne klikni vo WMP ďalej na asi 2/3, ten stream sa Ti posunie... Pengsavang je dobrý... treba skuskúť.


jo tak presne takhle jsem to udelal...stihl jsem jen konec te capoiery :twisted:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod luen » pon 26. bře, 2007 17:26

ukropcany píše:4luen - kľudne klikni vo WMP ďalej na asi 2/3, ten stream sa Ti posunie... Pengsavang je dobrý... treba skuskúť.


Ja vim, ale me nejak presla chut :oops: Az se najim tak to zkusim znovu ... zkusim to hned preskocit, ale jestli toho "funebra" uvidim znovu, tak snad hodim tycku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » pon 26. bře, 2007 18:33

ukropcany píše:Však je to taký zlatý český tajči deduško :wink:


dedusko, dedusko... chodici mystifikace to je (velmi diplomaticky, a proc si dycky vyberou jeho??!!) :evil:
kamos (nikdy nedelal zadny BU) ho videl v jinym poradu (neco od Sipkovy, ja to taky videl, a pak se me ptal, ze se mu to zdalo nejaky divny, kdyz to porovna s tim co cvicim ja a ostatni kolem, co mu k tomu reknu.. co sem mu rekl nebudu psat, smazali by to.

BU jehoz ucelem je soupere zesmesnit ladnymi pohyby nikoli zranit :roll: nekdo kdo to delal/dela tak jak se ma se asi taky dost drzi aby nevrhnul, co sem cetl o tech puvodnich chlapcich s britvami :wink:

adam se mi libil, vypada, ze je dost v realite 8)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod luen » pon 26. bře, 2007 19:05

ukropcany píše:Však je to taký zlatý český tajči deduško :wink:


Tenhle "Zlobr" udelal snad vice zle v ceskem kung fu nez Hladik (a to uz je nejakej kalibr" :wink: )
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 26. bře, 2007 19:38

Jo ten thai boxer byl sympatickej a ta škola na žižkově taky. Ale jinak po sledovaní se národ doví ,že capoiera je taková brazilská lučnice a taichi je hodné :)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Asanoth » pát 06. dub, 2007 17:32

ja myslim, ze capoeira hezky vypada, kdo ji umi, muze fakt machrit na dusevne mene zdatne jedince, ale prece jen myslim, ze jako sebeobrana je to docela nepouzitelny... krome toho, kdyz nahodou nekoho capoeirista trefi, pak asi upadne, a je na zemi, coz ma blby, neb jejich stabilita se mi zda taky ponekud nulova:)... jako myslim stabilita, kdyz uz se trefej, coz se jim asi nestava moc casto:)
takze fakt spis tanec:)
brazilsky otroci to asi nemeli lehky, kdyz uz si jako obranu vymysleli neco takovyho;)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Khanh » pát 06. dub, 2007 23:13

Videl jsem to uz drive.Taky jsem to pretocil az na MT :D
Na to tai ji me moc nebralo.Pro starsi lidi jinak asi dobry.
Capoeira je pry ucinna,ale taky se mi tomu nechce verit.Ale urcite verim tomu,ze kdo do toho fakt dela,tak ma dokonaly telo :) K Adamovi chodim sice jen mesic,ale fakt parada.Nejdriv jsem se trochu obaval kolektivu,ale vypada to,ze tam jsou fajn lidi.
Urcite doporucuji.
Khanh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 05. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod madmax » sob 07. dub, 2007 0:14

Asanoth píše:ja myslim, ze capoeira hezky vypada, kdo ji umi, muze fakt machrit na dusevne mene zdatne jedince, ale prece jen myslim, ze jako sebeobrana je to docela nepouzitelny....

Pred cca 5-6lety jsem videl, jak kamarad karatista (v te dobe delal karate asi 7let) si dal lehky sparring s capoeiristou z nejakeho prazskeho klubu (nevim jak dlouho to delal, ale v klubu byl pry jeden z nejlepsich). Capoierista nemel vubec sanci, protoze mel z toho "tancovani" naprosto zazity rytmus a nedokazal se toho zbavit. Navic nebyl vubec pripraven na utoky zblizka a uz vubec ne na zapaseni. A nejhorsi na tom bylo, ze si fakt myslel, ze je neporazitelny.
Naproti tomu jsem pred dvema lety v Italii potkal cloveka, ktery mi dokazal, ze capoeira muze byt dobre bojove umeni. Nedelal sice tolik efektnich salt, ale zato mel uplne suprovy udery dlanema a navic byl strasne pohyblivej a nevypocitatelnej - porad jsem mel problemy, aby se mi nedostal za zada.
Asanoth píše:krome toho, kdyz nahodou nekoho capoeirista trefi, pak asi upadne, a je na zemi, coz ma blby, neb jejich stabilita se mi zda taky ponekud nulova:)... jako myslim stabilita, kdyz uz se trefej, coz se jim asi nestava moc casto:)

Stabilitu maji obvykle vybornou, i kdyz jsou to jenom tanecnici a ty kopy v otocce obcas svihaji seredne rychle (a silne), takze i takovy tanecnik by dokazal pekne knockoutovat. Kdyby na to ovsem mel koule - vetsina z nich v zivote nikomu nedala ranu a nikdy zadnou nedostali. Vetsinou delaji capoieru z toho duvodu, ze je to bojove umeni, jehoz ucelem neni nekomu ublizit. Neco jako taici, ale pro mladsi :D

Asanoth píše:brazilsky otroci to asi nemeli lehky, kdyz uz si jako obranu vymysleli neco takovyho;)

Cernosi v brazilii byli obavani bojovnici. Hlavne, kdyz meli v ruce macetu :wink:
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » ned 08. dub, 2007 8:20

Helejte lidi, já jsem si to chtěl taky pustit a místo toho na mě juká Klaus (ňáký otázky Moravce) To je snad jěště horší než Turnebrk 8O
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Ego » ned 08. dub, 2007 17:12

Tohoto příspěvku si prosím nevšímejte.Děkuji za pochopení. :roll:
aliquando fiam magnum belligerrator, at hodie hauddum
Ego
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. dub, 2007 23:00
Bydliště: doma

Příspěvekod Quan-Chi » ned 08. dub, 2007 21:49

ja jsem zas nerad kdyz se capoeira prezentuje jako tanec :o), nebo ted nekde v magazinu pro jistotu jako jakejsi aerobik pro zensky, z toho mi bylo komplet na bliti...

kdyz jdu do rody, obvykle nejdu bojovat, nebo tancovat, ja tam chodim hrat ;-)

Kopy v capoeire mi neprijdou o nic min ucinny nez jakykoliv jiny kopy z jinejch BU (proste protoze to sou ty samy). Co je v capo. oproti vetsine jinejch BU / BS jine je ze uderum protivnika se uhyba (mnohem vice nez kryje / blokuje)... ale necvicim tak dlouho abych posoudil jestli jsou uhyby vice nebo mene efektivni nez kryty (napr. v sebeobrane).
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod jeikob » ned 08. dub, 2007 22:29

No co jsem videl a nejen v televizi.Tak problém je ,aby to fungovalo jako sebeobrana. Není to pro každého třeba ta holčina co o tom tak nadšeně vykládala byla neuvěřitelně pomalá a neobratná. A to by byl problém mnoha lidí,kteří nemají figuru jak ti brazilci. Pak ty kopy važadujou prostor.A nakonec pokud v té bojové capoiře nejsou i nejaké jinné techniky fakt nevím?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod DMC » pon 09. dub, 2007 8:18

Uz jsem to tu psal mockrat: Na capoeiru jako boj ci sebeobranu neexistuje TRH. Nema ji kdo cvicit, a v televizi by se na ni nikdo nedival.

Drtiva vetsina lidi okolo capoeiry chce hlavne skakat a kopat do vzduchu.

Kdyz date 100 lidem na vyber, jestli chteji pul hodiny kopat do pytle, nebo radsi trenovat salto vzad, 95 si jich vybere to druhe.

Tech par, ktere zajima bojove vyuziti, pak vetsinou v dobre vire cvici picoviny.

Kopy jsou v 'sebeobrannem' pouziti capoeiry pomerne nevyznamnou technikou.

Ad "figuru jako Brazilci" - zase jeden, co zamenuje medii vytvorenou show za skutecnost.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Josman » pon 09. dub, 2007 9:45

DMC píše:Uz jsem to tu psal mockrat: Na capoeiru jako boj ci sebeobranu neexistuje TRH. Nema ji kdo cvicit, a v televizi by se na ni nikdo nedival.

Drtiva vetsina lidi okolo capoeiry chce hlavne skakat a kopat do vzduchu.

Kdyz date 100 lidem na vyber, jestli chteji pul hodiny kopat do pytle, nebo radsi trenovat salto vzad, 95 si jich vybere to druhe.

Tech par, ktere zajima bojove vyuziti, pak vetsinou v dobre vire cvici picoviny.

Kopy jsou v 'sebeobrannem' pouziti capoeiry pomerne nevyznamnou technikou.

Ad "figuru jako Brazilci" - zase jeden, co zamenuje medii vytvorenou show za skutecnost.

Tady jsem našel něco, kde se jakž takž snaží o boj ... ale nic než kopy tam prakticky vidět není ... http://www.youtube.com/watch?v=2aRQfPOv9Uc
http://www.youtube.com/watch?v=VelzUM_FnTU
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lada » pon 09. dub, 2007 10:02

na těch videích je viděť, že kopání do pytle a normální nácvyk by jim byl ku prospěchu 100x více... stejně ono to s tou capoeirou nemělo dle mě už zas tak společného vyjma situací jak se to vždy uklidní než se zas snaží druhého kopnout, praštit....no a jak si tam ty nohy chytají a hází sebou to už něco o kvalitě a provedení kopů vypovídá....

takhle to zkusit použít v sebeobraně to by spíš vypadalo na pokus o sebevraždu...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků