Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod nick1234 » pon 23. kvě, 2011 21:40

cohen píše:aha, to raz bolelo aj mna (zakliata prava noha)... len som nevedel, ze sa to vola plantarna fascia - a tiez som bolest riesil aj rolovanim chodidla po lopte... po dvoch tyzdnoch to nastastie preslo.

plus este dodatok - pozeral som si trosku anatomiu, tak opravujem nie lytkovy sval ma boli, ale achillovka cca v polovici. takze si ten pokoj doprajem kusok dlhsie radsej

keby to este niekoho trapilo http://www.beh.sk/mod/clanky/vzdorujte- ... ova-slacha


To ma ani nenapadlo, ja som mal cca pred rokom problém z lytkom, z nicoho nic, ked som si cupol, prakticky som nevstal, a to som mal 18, takze vekom to nebolo :) najprv som mesiac tomu dal pokoj, a ked sa to nezlepsilo tak som dalsi mesiac trenoval skoro naplno (beh som obmedzil) ze to nejak treba rozhybat. nic. bolelo to asi 3 mesiace jak svina a potom to zrazu preslo. doteraz som nezistil co to bolo a z coho to bolo. :oops:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod cohen » úte 24. kvě, 2011 14:22

nick: mne sa to stalo teraz v zime, ale s kolenom... mesiac trvalo, kym to preslo. holt sme trosky :P

dnes si dam rehabilitacny bike na hradzi, lahke prevody, kukanie po cicuskach, take hodinove labuuuzo, uvidim, co na to uchilles 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cohen » stř 25. kvě, 2011 9:58

nooo, 35km po hradzi a nic, uchylles drzi, ziadna bolest... to bude asi dobra sprava :wink:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod nick1234 » stř 25. kvě, 2011 22:31

35 na biku na rekreaciu slachy... :lol: Ja som kedysi bicykloval az prilis, mam rekord 300km za den, ale viem ze 35 na slachu :) asi som babovka :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod wushupetr » čtv 26. kvě, 2011 17:26

wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cohen » pát 27. kvě, 2011 14:21

nick1234 píše:35 na biku na rekreaciu slachy... :lol: Ja som kedysi bicykloval az prilis, mam rekord 300km za den, ale viem ze 35 na slachu :) asi som babovka :)


to bol len mierny zatazovy test... okrem toho po praci clovek aj tak nema prilis vela casu, dve a pol hodiny max, co zodpoveda bud cca 70km po hradzi, alebo cca 40km po karpatoch.

po 300km v sedle horskeho biku by ma moj cteny zadok (a tipujem, ze aj prostata) 100x preklial za kazdy kilometer :D taketo tripy si rad odpustam :D

slacha v pohode, dnes sa ide behat, dam nejakych veselych 5 - 8, podla pocitu a uvidime, co na to uchylles.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod nick1234 » pát 27. kvě, 2011 15:00

aha, asi som mal povedat ze mam cestny bike(na cesty, ku mne je necestny :lol: ). Takze to je iny typ zataze. V kazdom pripade telo samo vie co potrebuje, ked sa ho clovek nauci pocuvat.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Forrest Gump

Příspěvekod Makoto » úte 31. kvě, 2011 13:01

Nazdar paprdove ;-)
Dneska rano jsem se probudil a jako Forrest Gump jsem si rekl, ze "dneska by to slo". Nazul si prstaky, nalil iontak do camelbaku a bezel...a bezel...a po dvou a pul hodinach nepretrziteho behu jsem to musel ukoncit, protoze mi dosla voda a vodu z Vltavy jsem si netroufnul pit. Jelikoz davam 11,5 km pod 1 hodinu, tak jsem dal neco kolem 25km...asi. Ta vecicka, ktera mi obycejne meri vzdalenost, se mi rozbila a nova jeste nedorazila. V tom horku docela slusny, ze? ;-)
Mam par tipu pro podobne magory:
- na kazdych 10 kilometru budete potrebovat cca 1 litr vody, nejlepe isotonicke, at nemate krece
- zalepte si bradavky, mam je ted rozedreny, jak kdybych kojil ;-)
- v prstacich je mozne jit i do vody pro osvezeni a dal bezet. Musite jen kontrolovat, ze je mate poradne utahle, jinak zacnou drit a puchyre jsou na svete
- poslednich 20 minut jsem bezel bosej, protoze pres ty puchyre uz se to nedalo. Prekvapilo me, jak volne se bezelo.
- z jiz drive anoncovane knihy Born to Run jsem se docetl, ze tarahumarsti indiani pijou pred dlouhym behem napoj z Chia semen. Sehnal jsem si to pres internet a napoj pred behem pozil. Nevim....nemam pocit, ze bych se citil nejak extra nabitej energii, ale pravda je, ze jsem dnes dal svuj osobak....2,5 hodiny pri 60% sve tepovky v kuse....takovou dobu jsem v kuse jeste nebezel. A nebyt vody, ktera mi dosla a psa, ktery se v tom horku uz motal, tak bych se asi hecnul a dalsi cca 3/4 hodku jeste bezel...a pak zdechnul. Rozhodne to vsak neni zadnej magic drink...ale jde asi o podobne ucinky jako ma guarana...
- dech v pohode, stehna v pohode, lytka viacmenej dobry, ale nejvice citim chodidla...coz je asi normalni.
- jo a vemte si s sebou toaletak...po cca hodce a pul se vam bude hodit ;-) Ikdyz pred behem pujdete, ten dlouhy beh masiruje streva tak, ze z vas jeste neco urcite vyjde ;-)

No a priste uz to dam cele. Musim jen namyslet, jak s sebou potahnu tolik vody. Camelbak mi staci tak na dve hodky a po ceste jsou stanky v dobe, kdy ja vybiham, zavrene. A ja se pritom tak tesil na pivo ;-)

Tak to je pro dnesek vse. Mejte se fajne a behejte, at jste mladi a hezci jako ja :lol:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Forrest Gump

Příspěvekod zipule » úte 31. kvě, 2011 13:06

Makoto píše:Nazdar paprdove ;-)
Dneska rano jsem se probudil a jako Forrest Gump jsem si rekl, ze "dneska by to slo". Nazul si prstaky, nalil iontak do camelbaku a bezel...a bezel...a po dvou a pul hodinach nepretrziteho behu jsem to musel ukoncit, protoze mi dosla voda a vodu z Vltavy jsem si netroufnul pit. Jelikoz davam 11,5 km pod 1 hodinu, tak jsem dal neco kolem 25km...asi. Ta vecicka, ktera mi obycejne meri vzdalenost, se mi rozbila a nova jeste nedorazila. V tom horku docela slusny, ze? ;-)
Mam par tipu pro podobne magory:
- na kazdych 10 kilometru budete potrebovat cca 1 litr vody, nejlepe isotonicke, at nemate krece
- zalepte si bradavky, mam je ted rozedreny, jak kdybych kojil ;-)
- v prstacich je mozne jit i do vody pro osvezeni a dal bezet. Musite jen kontrolovat, ze je mate poradne utahle, jinak zacnou drit a puchyre jsou na svete
- poslednich 20 minut jsem bezel bosej, protoze pres ty puchyre uz se to nedalo. Prekvapilo me, jak volne se bezelo.
- z jiz drive anoncovane knihy Born to Run jsem se docetl, ze tarahumarsti indiani pijou pred dlouhym behem napoj z Chia semen. Sehnal jsem si to pres internet a napoj pred behem pozil. Nevim....nemam pocit, ze bych se citil nejak extra nabitej energii, ale pravda je, ze jsem dnes dal svuj osobak....2,5 hodiny pri 60% sve tepovky v kuse....takovou dobu jsem v kuse jeste nebezel. A nebyt vody, ktera mi dosla a psa, ktery se v tom horku uz motal, tak bych se asi hecnul a dalsi cca 3/4 hodku jeste bezel...a pak zdechnul. Rozhodne to vsak neni zadnej magic drink...ale jde asi o podobne ucinky jako ma guarana...
- dech v pohode, stehna v pohode, lytka viacmenej dobry, ale nejvice citim chodidla...coz je asi normalni.
- jo a vemte si s sebou toaletak...po cca hodce a pul se vam bude hodit ;-) Ikdyz pred behem pujdete, ten dlouhy beh masiruje streva tak, ze z vas jeste neco urcite vyjde ;-)

No a priste uz to dam cele. Musim jen namyslet, jak s sebou potahnu tolik vody. Camelbak mi staci tak na dve hodky a po ceste jsou stanky v dobe, kdy ja vybiham, zavrene. A ja se pritom tak tesil na pivo ;-)

Tak to je pro dnesek vse. Mejte se fajne a behejte, at jste mladi a hezci jako ja :lol:

Hodně slušný, můžu mít drzý dotaz, kolik je ti let? :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 31. kvě, 2011 13:34

Na psy pozor, nemusej to vydejchat pokud nejsou zrovna vytrvalecký plemeno.Může to zkončit i dost špatně.
Občas se mi dost nelíbí když vidím někoho na kole a za ním běží hafík, co není stavěnej na dlouhý tratě, celej uřícenej a sotva plete tlapkama.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Forrest Gump

Příspěvekod Makoto » úte 31. kvě, 2011 17:45

zipule píše: Hodně slušný, můžu mít drzý dotaz, kolik je ti let? :)

Ja su jeste mlady, 38 mi bylo letos v dubnu :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 31. kvě, 2011 17:53

RUNAR píše:Na psy pozor, nemusej to vydejchat pokud nejsou zrovna vytrvalecký plemeno.Může to zkončit i dost špatně.
Občas se mi dost nelíbí když vidím někoho na kole a za ním běží hafík, co není stavěnej na dlouhý tratě, celej uřícenej a sotva plete tlapkama.

No prave, a navic ona (4-lety ridgeback) nemusi moc vodu, takze jsem ji skoro nasilim musel pravidelne dotahnout k vode, oplachnout, ochladit, omyt mordu od bile peny a bezelo se dal. Ke konci uz vsak byla tak zblbla (a to jsme vyrazili brzo rano), ze nevnimala povely, tak jsem zavolal zene, at si pro nas prijede. Muj pes je zvykly dat tak desitku, nebo bezet cca hodku, ale tohle uz na ni bylo moc. Priste uz bez psa, ale zato to dam uz cele aj kdyby to melo trvat cely den....teda az me prestane bolet celej clovek, uz jsem od te doby vypil vice jak tri litry a porad mam pocit, ze mam zizen.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cohen » stř 01. čer, 2011 14:24

makoto: paradicka chlape, RESTECP! :D
co sa tyka prechodu z tenisiek -> naboso, mozem len potvrdit, uplna lahkost, diametralne odlisne pocity z behu... len treba vazne davat pozor na rozslapnutych slimakov.
este dam jeden tip do tepla - siltovku si pred behom namocit dokladne do studenej vody - zabranis prehriatiu hlavy aspon na prvu hodku, a ked mas po ceste moznost ju znovu namacat, tak no problem.

pondelkovych 7km dopadlo dobre, dnes idem dat 8 - 10km, uchylles stale neboli, uvidime po behu.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 01. čer, 2011 14:28

Mají takhle dlouhé běhy ještě smysl z hlediska kondičky pro bojové sporty, nebo už je to běh vyloženě pro potěšení?
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » stř 01. čer, 2011 18:16

Vrozkrokkop píše:Mají takhle dlouhé běhy ještě smysl z hlediska kondičky pro bojové sporty, nebo už je to běh vyloženě pro potěšení?

Ja myslim, ze smysl nemaji. Spise rychle sprinty na vybusnost a tak do tech 5-7 km behy pri cca 60% tepovce pro zlepseni celkove kondice. Delsi behy jsou uz pro magory, co nevedi roupama co delat ;-) Ted vazne - ja beham ciste pro radost. Docela me laka posouvat tu hranici stale dal. Asi krize stredniho veku, netusim ;-) Nekdo si kupuje motorky, nekdo meni baby, ja beham delsi a delsi vzdalenosti a cvicim narocnejsi workouty...proste magor, no...ale doma to mam diky tomu uplne v pohode :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 01. čer, 2011 18:29

cohen píše:este dam jeden tip do tepla - siltovku si pred behom namocit dokladne do studenej vody - zabranis prehriatiu hlavy aspon na prvu hodku, a ked mas po ceste moznost ju znovu namacat, tak no problem.

Jo jo, to jsem praktikoval a pomahalo to. Celou dobu jsem kopiroval breh Vltavy, takze prilezitosti bylo dost. Ted jen jeste vymyslet, kde po tele rozvesit flasky s pitnou vodou, abych priste vydrzel tri hodiny. Bohuzel nemam doprovodny tym, ktery by to za me vezl ;-) Sehnal jsem si specialni pas, do ktereho se zastrkaji 3x100ml lahvicky + camelbag...a to snad pujde. Staci vydrzet jen o pul hodky dele nez posledne...to nemuze byt tak tezke.

Zajimavy je, ze se clovek dostava do stavu, kdy si casti trate vubec napamatuje, nebo naopak se dostava do stavu, kdy si rika, jeste par kroku a pak to vzdam..ale pritom bezi a bezi a bezi....Clovek si hrabne na dno, zjisti, co v nem je a...pritom si jen tak bezi... Pocit k nezaplaceni.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod TongPo » stř 01. čer, 2011 21:42

ukropcany píše:...dnes som najstarší štípač v gyme...

Hahá! :P Už na tebe taky došlo - dědku! :lol: :twisted: :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod tifik » čtv 02. čer, 2011 6:56

Lada píše:
No já teď na doporučení (uživatelů, doktora) testuju Hyalgel ......


Tak co Hyalgel, funguje? Já ho začal taky užívat, nemůžu se zbavit bolesti kolen z běhání. Beru Hyalgel plus taky 2x denně, pomalu se to zlepšuje (kdybych vydržel nechodit na tréninky tak by se to asi zlepšovalo rychleji :-), hodně mi vadí třeba zima, když kolena nafoukají na kole při jízdě ráno nebo večer ve studeném vzduchu a potom rázy-běh, švihadlo. On chondroitin funguje prý se zpožděním, principiálně pomalu dochází k vyživování chrupavky.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod cohen » čtv 02. čer, 2011 8:38

ucrop: super prispevok. Vcera som chcel dat tych minimalne 8km, ale musel som stihnut divadlo a burka bola na spadnutie, tak som zmenil plan a tocil 400m sprinty... otocil som ich 5 a mal som "plne kecky". Styristovka je najtazsi sprint, treba si naozaj "punktlich" rozvrhnut sily, inac je poslednych 100m masaker :evil: Zatopek bol fakt maniak... :oops:

...a skusal tu niekto niekedy superpomaly beh a la thajci? 10km za 1:45?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 02. čer, 2011 9:10

Ukrop:
Díky za příspěvek, ale jsi vrah :lol:
Na druhou stranu, teď jsem po hodně dlouhé době běhal, asi 10km než jsem si rozedřel chodidla (to mě potěšilo, myslel jsem, že když jsem od října nepopoběhl, skončí ten pokus o dost víc neslavně) a cítil jsem tu změnu skoro hned.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 18 návštevníků