Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Výkon

Příspěvekod lukaskon » pon 21. led, 2008 11:07

Hmm tak bohužel si to nepamatuju. Byl jsem na tom mnohokrát, jak na kole tak na pásu. Většinou jsem měl pak i papíry s vyhodnocením, ale já si vždy říkám, že vím nejlíp jak na tom jsem a papíry jsem hodil do sběru. Ale vždy mě chválili :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

 

Výkon

Příspěvekod Michnov » pon 21. led, 2008 11:21

no eště aby tebe nechválili :D
škoda, i tak dík...já si ten papír naopak nechám, abych věděl kam už nesmím klesnout :lol:
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00

Re: Výkon

Příspěvekod Toman » pon 21. led, 2008 14:31

lukaskon píše:Ale vždy mě chválili :-)


Za sběr nebo za výkony? :lol: :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kjang » ned 06. dub, 2008 21:00

kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skateordie » pon 07. dub, 2008 8:06

kjang píše:http://www.behej.com/2008040502-bezecke-video-beh-zivotem.html

:) :) :)
:D :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Makoto » stř 09. dub, 2008 11:19

Ahoj,
prosel jsem si web behej.com a nasel jsem pro vas clanky o tech nejcastejsich tematech, ktera tu take zaznely:

Metody rozvoje vytrvalosti dil I, dil II
Beh a hubnuti
Jak casto trenovat
Jak si změřit maximální tepovou frekvenci?
Dýchání při běhu a dýchací systém
Tepova frekvence
Jakou hudbu při běhání (ne)poslouchat?
FUNKČNÍ MATERIÁLY: Naučte se používat oděvní systém

RADY ZAČÁTEČNÍKŮM:
Supinace a pronace
Správné držení těla
Ublíží výpadek v tréninku?


Vetsiny z nich je autor Milos Skorpil, ktereho asi predstavovat nemusim, takze je jistota, ze neplaca blbosti :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod xiuwei » stř 09. dub, 2008 11:41

tak to je super, musím shodit nabrané špeky a chystám se běhat.Tvé odkazy mi přijdou zrovna vhod :wink:
Ještě bych se tě chtěl zeptat na M. Skorpila , já ho neznám Můžeš něco stručně dodat k jeho osobě ?
Naposledy upravil xiuwei dne stř 09. dub, 2008 12:53, celkově upraveno 2
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Trian » stř 09. dub, 2008 12:03

Malá otáyočka k predošlým príspevkom:
Viem, čo je to aeróbna aktivita, ale čo presne znamená anaeróbna aktivita?
Kukol som to na nete, ale našiel som len povrchový článok o anaeróbnom prahu - nič moc.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Makoto » stř 09. dub, 2008 12:10

xiuwei píše:tak to je super, musím shodit nabrané špeky a chystám se běhat.Tvé odkazy mi přijdou zrovna vhod :wink:
Ještě bych se tě chtěl zeptat na M. Skorpila , já ho neznám :oops: Můžeš něco stručně dodat k jeho osobě ?

Zdar, minuta hledani pres google :wink:

http://skorpil.blog.idnes.cz/

Zkracene - Milos Skorpil je ultramaratonec, trenér behej.com a PIM. Dvakrát oběhl nonstop republiku, úspěšně zdolal Spartathlon, drží řadu rekordů v netradičních sportovních disciplínách. Každý týden vede tréninky v pražské Stromovce a je odpovědný za služby vodičů při pražském půlmaratonu a maratonu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 09. dub, 2008 12:24

Trian píše:Malá otáyočka k predošlým príspevkom:
Viem, čo je to aeróbna aktivita, ale čo presne znamená anaeróbna aktivita?
Kukol som to na nete, ale našiel som len povrchový článok o anaeróbnom prahu - nič moc.

Clovece, tak jsem sam byl prekvapen, co vsechno mi vyjelo po vyjeti anaerobni aktivita :wink: Ani jsem netusil, ze skladovani zeminy ma aerobni i anaerobni fazi ;-)
Trochu off topic, ale tohle je take zajimavy clanek: Máte na to, být agentem FBI?
A ted k terminu anaerobni - anaerobni znamena doslova "bez vzduchu" a je to protiklad k aerobni. Anaerobni cviceni se vyuziva pri sportech, kde nejde o vytrvalost, ale o silu a svaly. Telo trenovane v anaerobni fazi se chova jinak nez trenovane ciste v aerobni. Cilem anaerobniho treninku je vybusnost a vykon do maximalne dvou minut.
Takhle vypada tabulka jednotlivych zon
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod xiuwei » stř 09. dub, 2008 12:54

Díky za odpověď Makoto
našel jsem si to na té stránce s tvými odkazy behej.com
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lear » stř 09. dub, 2008 13:02

A co si myslite o intervalovym treninku, tedy sprintech? Podle toho co jsem cetl maji lepsi vysledek jak na spalovani tuku tak na celkovou vytrvalost..
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 09. dub, 2008 13:37

Ne, aby jsi mohl vůbec začít uvažovat o tréninku rychlosti tak musíš předtím běhat nejlépe maratony jinak žádnou rychlost očekávat nelze :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 09. dub, 2008 13:40

Lear píše:A co si myslite o intervalovym treninku, tedy sprintech? Podle toho co jsem cetl maji lepsi vysledek jak na spalovani tuku tak na celkovou vytrvalost..

Sprinty jsou dobre na vybusnost, ne na vytrvalost. Judisti, apod. behaji tak, ze bezi napriklad 5-10 km na vytrvalost a prokladaji to kratkymi sprinty do 1 minuty. Jinak se beha na spalovani tuku, jinak na vytrvalost a jinak na vybusnost. Projdi si zacatek teto diskuse, tam by to myslim melo byt. Nezalezi totiz na vzdalenosti ani rychlosti behu, ale v jake tepove frekvenci bezis. Proto jsem vyse pripojil tu tabulku jednotlivych zon.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 09. dub, 2008 13:43

RUNAR píše:Ne, aby jsi mohl vůbec začít uvažovat o tréninku rychlosti tak musíš předtím běhat nejlépe maratony jinak žádnou rychlost očekávat nelze :D

Ne, ne a ne. Jinak se beha na rychlost, jinak na vytrvalost a jinak na vybusnost ;-) Ani jedno neni podmineno druhym. Pri vytrvalosti se rozvijeji bila svalova vlakna, pri narustu svalove hmoty cervena.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » stř 09. dub, 2008 13:49

Makoto píše:
RUNAR píše:Ne, aby jsi mohl vůbec začít uvažovat o tréninku rychlosti tak musíš předtím běhat nejlépe maratony jinak žádnou rychlost očekávat nelze :D

Ne, ne a ne. Jinak se beha na rychlost, jinak na vytrvalost a jinak na vybusnost ;-) Ani jedno neni podmineno druhym. Pri vytrvalosti se rozvijeji bila svalova vlakna, pri narustu svalove hmoty cervena.


No kdo mě zná a četl minulý diškuz ohledně rychlosti tak ví že jsem to myslel ironicky/opačně jako vtípek.
Jako jsem někde psal taky ironicky že Sefo trénuje bench press a kvůli tomu je pomalej a nikoho netrefí a někdo mi to tam opravil že to prej není pravda :D Takže poho.

Ale i vytrvalost s rychlostí souvisí a to tak že vytrvalostní trénink umožňuje sprinterům lépe zvládat a regenerovat větší tréninkový dávky rychlostních cvičení.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 09. dub, 2008 19:33

Double :cry:
Naposledy upravil kamiwaza dne stř 09. dub, 2008 19:42, celkově upraveno 1
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 09. dub, 2008 19:41

Makoto píše:Pri vytrvalosti se rozvijeji bila svalova vlakna, pri narustu svalove hmoty cervena.

Chlape, kde jsi to vyčetl? Je to úplně opačně. Za tohle bys letěl ze zkoušky z fyziologie na hodinu :wink: Červená svalová vlákna jsou červená proto, že mají více mitochondrií a myoglobinu, tedy jsou lépe přizpůsobena pro aerobní činnost a bílá mají méně myoglobinu a mitochondrií (proto vypadají pod mikroskopem světleji) a z toho důvodu jsou lépe přizpůsobena pro anaerobní, nikoli pro aerobní činnost.
Co se týče běhání u judistů, tak nejnovější průzkumy dělané Dr. Garciou ze Sevillské univerzity (toho času se věnuje testování ©panělské a Portugalské repre + měl pár přednášek v ČR) říkají, že netřeba vytrvalostních běhů v judu (vyjma redukování hmotnosti). Samo že se běhá dál, ale jde o to jestli to je k něčemu (kromě příjemných pocitů spjatých s vytrvalostním cvičením), nebo zda je to jen buržoázní přežitek.
Jinak v české literatuře je fartlek vždy doporučován, ale je to teda pěknej záhul :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Trian » stř 09. dub, 2008 20:56

4Makoto: Diky za odpoveď.
Pozrel som si aj ten článok o FBI :D . Ako vidim, nie je problém stať sa tajným agentom. Možno sa na to dám :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod mademan » stř 09. dub, 2008 23:03

kamiwaza> mohol by si prosim trochu konkretizovat o tych vyzkumoch Dr. Garcia ?
mademan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 15. říj, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron