Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Skateordie » sob 19. led, 2008 22:26

for all: fakt poucne veci sa dozvedam 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 20. led, 2008 8:28

maxo píše:-nic v zlom, ale tento nazor ktory si tu tak suverenne nahodil mas aj ako zargumentovat?
Jááááááj, drahý môj... musíš sa naučiť najprv poriadne (toto by som dal do pozornosti) čítať, potom poznať pojmy a ich kontext a až potom byť múdry. Ja som napísal toto "...pre už vytrénovaného boxera je to hovadina... môže to byť na oddych, ale z pohľadu bojovej kondície to nerozvíja nič...". Ty si napísal toto "To ze niekto zatazuje organizmus 3 mesiace". "Vytrénovaný boxer" a "3 mesiace" sú pojmy, ktoré spolu nemajú vôbec nič spoločné... :roll: Vytrénovaný boxer má nabehané tísíce kilometrov a vôbec nechápem, kde si zobral 3 mesiace :roll: Nehovoril som o konštelácii, že päťdesiatnik, ktorý v živote nič nerobil, si teraz povie, že ide behať... :idea: Kapiš? Ak niekto nevie zabehnúť v pohode 10 km, tak samozrejme musí rozvíjať takú tú čistú vytrvalosť, ktorú máš asi na mysli, ale keď už niekto nabehané má, tak nemá zmysel to mať ako hlavnú tréningovú bežeckú metódu...

P.S. Hviezda zo mňa nikdy v behaní nebude... som na to totiž malý a trošku pritučný... :D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 20. led, 2008 9:47

Ještě k MTF: kdesi na webu jsem vyštrachal několik způsobů výpočtů - 220-věk, 214 - (0,8 x věk), 208 - (0,7 x věk)...
Vzorce údajně dávají nejsprávnější výsledek u málo trénovaných čtyřicátníků (tedy de facto pro mě), s věkem se správnost snižuje a pro mladé trénované sportovce nelze žádný vzorec použít - jejich MTF je značně individuální a měla by být měřena laboratorně.

kamiwaza: X-fact z Hervisu - jo, taková ta jednoduchá kombinace hodinky/hrudní pás/držák na kolo (cena tuším 600 nebo 800), tak ten mám. Nemá to tuším kódovanej přenos a nijak moc bohaté tréninkové programy, ale pro páprdy jako já to stačí - používám to jen na měření okamžité TF, resp. vývoj v čase.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Skateordie » ned 20. led, 2008 11:22

for ukropcany: ale neprehanaj, som si vzdy myslel, ze ked ta stretnem, ze budes dajaky bachros :lol: a potom ked som ta stretol tak som bol v soku :roll:. To mas taktiku, aby si nalakal novych superov na sparing s tebou na stretnuti bu.cz??? :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

Graf Polar

Příspěvekod lukaskon » ned 20. led, 2008 13:42

Uploadnul jsem na net graf mýho dnešního běhu. Pokud nevíte jak to vypadá tak mrkněte http://img521.imageshack.us/img521/1381/p1200513qz9.jpg ukládá se vám puls, vy si pak hodinky propojíte s PCa vyjedou vám takovéto grafy tréninků a můžete s tím všelijak pracovat.

Tohle je můj dnešní běh, je to v terénu necelých 9km s velkým převýšením a dnes se mi povedl jeden z nejlepších časů přesto že teď moc netrénuju ... byl jsem mile překvapen :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 20. led, 2008 14:02

Skateordie píše:for ukropcany: ale neprehanaj, som si vzdy myslel, ze ked ta stretnem, ze budes dajaky bachros :lol: a potom ked som ta stretol tak som bol v soku :roll:. To mas taktiku, aby si nalakal novych superov na sparing s tebou na stretnuti bu.cz??? :wink:
No trošku... :D zas ale ráčil si si všimnúť niektorých pánov kolegov? Na bruchu taká kožička akú mám na prste... :oops:

4lukaskon - peknučké! Forwardujem kolegovi marvinovi...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod maxo » ned 20. led, 2008 14:03

ukropcany - ved ja som sa pytal ze ci to mas zo svojej skusenosti lebo si niekde vyssie pisal ze si za par /3? / mesiacov spravil kondicku na stacionare a ze ako sa ti dobre behalo potom, no lebo si mal silu v nohach asi z toho - len som reagoval na to ze to je divne lebo ked si pred tym nemal a potom po par mesiacoch /1-2-3/ ? mal tak to nebola kondicka ale len zvyk. . Ale je to individualne. Ja len, ze vacsina sportovcov beha v urcitej faze pripravy resp. pocas roka vytrvalostne. Ono totiz logicky ked mas bezat pod zatazou 65-70 percent TFmax tak cca 45-60 minut co je na kondicku idelane tak ci chces alebo nie zabehnes minimalne 10km a viacej. Teda ak nie si tucna pani v rokoch ktora to pri tej tepovke ide krokom. Ale to asi nie si kedze sa tu prezentujes ako tvrdak-sportovec.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod maxo » ned 20. led, 2008 14:07

a lukasov graf z treningu hovori jasne, tento trening bol ziadne chudnutie, ziadna vytrvalost ale jasna anaerobna sila, skoda, ze tam nemas krivku tempa a prevysenia, ale zalezi od meraca. Vela stastia.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 20. led, 2008 14:11

4maxo - aháááááááá, chápem... no ale to si vybral informáciu bez kontextu... ten stacionár nasledoval po x mesiacoch pravidelného behu na kolibe, len mi to prerušila choroba a potom už bola zima na behanie vonku. Behávam už roky... :D Teda nie 20 rokov, ale pár rokov to už je... :D

No a čo sa týka Lukášovho tréningu, tak presne toto som myslel svojim príspevkom o tých 8 km v kopcoch. Síce mám len jednoduchší merač, ale hovorím o podobných číslach... len Lukáš dá inú vzdialenosť, predsalen je o 20 kíl ľahší... :lol:

Napr. na tom stacionári som mal na 3/4 hodiny priemer 160/min. Chodievam intervalovým systémom 3+1, náročnosť 11 zo 16, neviem ako to vyjadriť ináč, je to starý stacionár... :D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » ned 20. led, 2008 14:46

vse o behu a aktivitach s behem spojenych - www.behej.com
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Skateordie » ned 20. led, 2008 18:59

ukropcany píše:
Skateordie píše:for ukropcany: ale neprehanaj, som si vzdy myslel, ze ked ta stretnem, ze budes dajaky bachros :lol: a potom ked som ta stretol tak som bol v soku :roll:. To mas taktiku, aby si nalakal novych superov na sparing s tebou na stretnuti bu.cz??? :wink:
No trošku... :D zas ale ráčil si si všimnúť niektorých pánov kolegov? Na bruchu taká kožička akú mám na prste... :oops:

No to hej, niektori su veru brutalne bez tuku 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér

ergometrie

Příspěvekod Michnov » pon 21. led, 2008 9:38

když už jste u těch měřících krabiček, nebyl někdo z vás na zátěžovým testu - ergometrii?
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Zátěžový test

Příspěvekod lukaskon » pon 21. led, 2008 10:32

Počítám, že myslíš to jak běháš nebo jezdíš na kole, měří ti puls, dýcháš přes masku a případně ti u toho ještě odebírají krev že?
Pokud myslíš tohle tak samozřejmě hodněkrát :-)
Lukáš Konečný
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Zátěžový test

Příspěvekod Michnov » pon 21. led, 2008 10:56

jasně, s tím rozdílem, že jsem nedýchal přes masku...
zajímal by mě výkon trénovanýho člověka, jak maximální, tak w/kg,
pamatuješ si to?
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Výkon

Příspěvekod lukaskon » pon 21. led, 2008 11:07

Hmm tak bohužel si to nepamatuju. Byl jsem na tom mnohokrát, jak na kole tak na pásu. Většinou jsem měl pak i papíry s vyhodnocením, ale já si vždy říkám, že vím nejlíp jak na tom jsem a papíry jsem hodil do sběru. Ale vždy mě chválili :-)
Lukáš Konečný
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér

Výkon

Příspěvekod Michnov » pon 21. led, 2008 11:21

no eště aby tebe nechválili :D
škoda, i tak dík...já si ten papír naopak nechám, abych věděl kam už nesmím klesnout :lol:
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Re: Výkon

Příspěvekod Toman » pon 21. led, 2008 14:31

lukaskon píše:Ale vždy mě chválili :-)

Za sběr nebo za výkony? :lol: :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Výkon

Příspěvekod ukropcany » pon 21. led, 2008 14:34

Obrázek
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kjang » ned 06. dub, 2008 21:00

kjang
pokročilý diskutér