Karate nebo jiné BU...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Lin-Shit » pát 01. čer, 2007 14:00

ukropcany píše:Mám kamoša, s ktorým relatívne často spárujem box a má stráááášny kopec zápasov v kumite, ale sám hovorí, že je to fraška (má ranu jak šlak), lenže popri karate už dlhé roky boxuje... že na zápasoch ich potom vyodrbáva na hákoch, zvedákoch a podobných veciach, lebo kumiťáci poznajú len jeden smer 8O Sa rehotal, že tréner na neho celú dobu hulákal, že je to netechnické :roll: ale že na to sa môže vysrať, podstatné je vyhrať... :twisted: Koho zaujíma technika? :wink:


Robil som karate gojuryu asi 3 roky. Chcel som sa vyjadrit k tejto teme, ale Ukropcany to opat vystihol na 100 percent. Snad by som len dodal, ze s mojim 7 kyu som bezproblemov porazal kumitakov s 3 kyu nizsie, pretoze som sa jednoducho pravidelne mlatil s kamosmi na vsemoznych povrchoch (co ma vsak samozrejme ja kopec negativnych dosledkov). Tiez mi pridu zbytocne rozhovory v tomto vlakne o tom, co je tradicne, co je kumite, aki su kumitaci a pod. Su to len fakty deformovane vasimi domnienkami. Urcite by sa usetrilo vela casu, keby reagovali len ludia, ktori v tom maju jasno, alebo ludia, ktori sa chcu priamo nieco spytat. Dakujem za pozornost :wink:
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

 

Příspěvekod graver » pát 01. čer, 2007 14:42

Lin-Shit píše:Urcite by sa usetrilo vela casu, keby reagovali len ludia, ktori v tom maju jasno

A sakra, to nás nenapadlo :lol:
Ale jak objektivně posoudit, kdo v tom má a kdo nemá jasno? Ty jsi reagoval, tak si asi myslíš, že v tom jasno máš, ale co když ti to někdo bude vyvracet :wink:
Já v tom jasno nemám - mám jen názor, ale můžu tě ujistit, že mě to od reakcí neodradí :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lin-Shit » pát 01. čer, 2007 15:30

graver píše:A sakra, to nás nenapadlo :lol:

Nemyslel som si, ze zrovna ty sa v mojom prispevku najdes :wink: Skor to bolo take mensie neosobne pripomenutie pre inych.
graver píše:Ty jsi reagoval, tak si asi myslíš, že v tom jasno máš, ale co když ti to někdo bude vyvracet :wink:

Nie, nemyslim si, ze v tom mam uplne jasno a nepovazujem svoje nazory za definitivne. Ale zrovna k tejto teme sa mam pravo vyjadrit, nakolko s nou mam dostatocne osobne skusenosti. Mne len vadi, ked tu niekto prezentuje konecne mudra a nazory a vskutocnosti si to vsetko len vyjasnuje v priebehu diskusie, chyba mi vacsia otvorenost a skromnost. Nechce sa mi citat 2 stranky vlakna, ktore su uplne o h*vne. Ale to je vecny problem akehokolvek fora...
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod NOKT » pát 01. čer, 2007 15:50

ghekon píše:Když totady tak čtu tak si to s tím karate pomalu začínám rozmýšlet... :)
I když třeba thajský box by mi rodiče asi nepovolili :(


No tak karate není nejlepší, ale taky není nejhorší, osobně si moc neztěžuju ačkoliv pár věcí mi samozřejmě chybí jako bývalému aikidistovi(páky, hody atd. ale ne že by se necvičili). Však si projdi víc oddílů v okolí a třeba i jiný styl BU. Třeba zjistíš, že by ti sedlo něco jiného víc.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 01. čer, 2007 15:58

ghekon píše:Když totady tak čtu tak si to s tím karate pomalu začínám rozmýšlet... :)
I když třeba thajský box by mi rodiče asi nepovolili :(

Možná bys mohl napsat, na jaké bojové sporty / bojová umění máš tam u vás teoreticky možnost chodit. Třeba ti pak k tomu pár lidí něco napíše, aby se ti lépe rozhodovalo... :wink: Co se týče toho, že by ti rodiče například thaibox nedovolili - laická veřejnost má o všem, co v názvu obsahuje "box" hodně zkreslené představy... Nejčastěji něco ve smyslu, že se tam tak dlouho vzájemně mlátí do hlavy, až z toho úplně zblbnou... :twisted: A to tvá maminka určitě nehodlá dopustit, co naděláš... :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 01. čer, 2007 18:40

No ja bydlim blizko Ostravy, takže jsem se díval hlavně na kluby v ostravě, je tam pár klubů karate a Hamrgym na thaibox...
BTW: Taky sem mamce řekl že by nebylo špatný muaythai a ona hned že to můžu klidně zkusit, vůbec ji nedošlo že je to to samy jako thaibox :)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 01. čer, 2007 19:47

ghekon píše:No ja bydlim blizko Ostravy, takže jsem se díval hlavně na kluby v ostravě, je tam pár klubů karate a Hamrgym na thaibox...
BTW: Taky sem mamce řekl že by nebylo špatný muaythai a ona hned že to můžu klidně zkusit, vůbec ji nedošlo že je to to samy jako thaibox :)

Ano maminko, Muay Thai je ušlechtilé asijské bojové umění, něco jako Kung Fu, Karate, nebo Aikido... :lol:

Ale zpět k věci - Ostrava je velký město, možností tam bude dost. Poptej se, kde jakej oddíl či klub je, zajdi se tam podívat jako divák (to u normálních klubů vůbec není problém) a uvidíš, co tě osloví. Ono orientovat se jen podle druhu bojového umění nemusí stačit, měla by ti "sednout" i atmosféra a parta lidí, kteří tam cvičí. Pokud chceš cvičit i kvůli fyzičce, tak v bojových sportech jako je box, kickbox a thaibox (pardon, u vás doma výhradně Muay Thai :twisted: ) se na fyzičku klade velký důraz. Tyto BS tě i nejlépe naučí bojovat pomocí úderů, podle mého názoru výrazně lépe, než například karate, taekwondo a podobně... To "lépe" není díky technické převaze, ale realističnosti tréninku, kdy funkčnost všechno, co se tam učí, je prověřena stovkách a tisících plnokontaktních zápasů v ringu, takže žádný naznačování a teorie co by kdyby... Ale nemusíš jít hned tímto směrem, seš ještě mladej a pokud to nechceš dělat závodně, můžeš se BS začít věnovat později a teď se porozhlédnout i například po nějakém dobrém oddílu Jiu-Jitsu, kde se naučíš i techniky hodů soupeře na zem, boj na zemi, nějaké páky, škrcení a co se ti vždy může hodit - umění padat tak, aby sis neublížil. Oddíly Jiu - Jitsu nejsou s úderovými technikami na tak vysoké úrovni jako BS (bývá to něco jako karate), ale zase se třeba věnují i nácviku sebeobrany proti různým zbraním, s čímž se v BS nesetkáš. Jako taková přípravka a solidní základ v oblasti BU by to taky nemuselo bejt špatný. Ale někdy, až ti třeba bude 18, by to něco z těch BS chtělo určitě. Ale rozhodnutí je na tobě... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 01. čer, 2007 19:51

A co říkáš na judo? Někde jsem četl že je to docela solidní základ, naučítě pády, chvaty, boj na zemi atd...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 01. čer, 2007 20:10

ghekon píše:A co říkáš na judo? Někde jsem četl že je to docela solidní základ, naučítě pády, chvaty, boj na zemi atd...

Judo je výborný základ, sám sem jím začínal. :wink: Některé oddíly k němu učí i něco ze sebeobrany na bázi Jiu - Jitsu, nebývá to nic extra, ale lepší než nic. Ale absence úderových technik je znát, proto by to později (třeba za 2 - 3 roky) chtělo k tomu přibrat alespoň box. Judo + box dohromady - to už je docela "jedovatá" kombinace... :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod player » pát 01. čer, 2007 20:26

Hele ne vsechny kumite se jedouv ramci bezkontaktnich pravidel.
To sem nechodi zadnej karateka, co by to potvrdil?
Podle me zalezi na organizaci.Osobne sem byl kdysi svedkem naprosto kontaktniho karate, takze zkopnuti soupere na zem a nasledne dupnuti na solar nebyl problem zhlednout, zrovna tak jako direkt do cumaku:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod TongPa » pát 01. čer, 2007 21:19

Ale jo, já osobně věřím, že nějaké oddíly (školy) karate určitě zkoušejí kumite i s plným kontaktem. Ale asi jich u nás moc nebude, já dosud viděl jen tu bezkontaktní verzi... Ty seš karatista, playere? Jestli jo, jedete u vás kumite naplno?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 02. čer, 2007 11:06

Nemohl by mi někdo, prosím, doporučit nějaký dobrý klub Juda v Ostravě nebo blízkém okolí? Popř. s kterými kluby máte jaké zkušenosti...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » sob 02. čer, 2007 11:38

ghekon píše:Nemohl by mi někdo, prosím, doporučit nějaký dobrý klub Juda v Ostravě nebo blízkém okolí? Popř. s kterými kluby máte jaké zkušenosti...

Podívej se na stránky http://www.czechjudo.cz / Adresář oddílů / Moravskoslezský svaz juda. Oddílů je ve tvém okolí docela dost. Ale ohledně osobních zkušeností ti bude muset poradit někdo jiný. :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod kik » sob 02. čer, 2007 11:38

ghekon píše:Nemohl by mi někdo, prosím, doporučit nějaký dobrý klub Juda v Ostravě nebo blízkém okolí? Popř. s kterými kluby máte jaké zkušenosti...


tak co vlastně chceš judo,karate,thaibox nebo raději kacat tady na chatu.Běž už konečně někam cvičit na judo bych tě poslal k Prolovi 6 dan v Judo cvičí na městské policii zastávka důl hlubina,ale za chvilku budeš chtít doporučit nějaký oddíl na kung fu ne?řeknu ti to takhle pokud jsi vysoký a štíhlí tak běž raději na karatčo ,ale pokud jsi menší podsaditý tak běž na judo nebo se v ov cvičí i sambo taky dobré.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod ghekon » sob 02. čer, 2007 11:45

Tak to je podle toho jak si predstavujes stihleho a vysokeho/maleho podsaditeho... Je mi skoro 15 a mam 179 cm a 63 kg ale sam si myslim ze sem spis takovy stred.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » sob 02. čer, 2007 12:25

Hele brzdi kiku. Mladej se tady ve čtvrtek na něco zeptá a ty ho hned v sobotu začneš buzerovat, že už někde necvičí... Jinak se cítíš v pohodě? ®ádné mindráky? :?

Ještě k tomu SAMBO. U nás v ČR moc oddílů nebude, ale pokud je ho možné v Ostravě trénovat, taky by to nemusela být špatná volba. Na netu se občas mihne název SK SAMBO Ostrava...

Pro ghekona - SAMBO je ruský systém boje, kde se používají údery, kopy, hody a páky. Úplně laicky řečeno - něco jako kickbox a judo dohromady, jediný co se tam myslím nepoužívá, je škrcení.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 02. čer, 2007 12:38

a) V tom SAMBU jsou taky nějaké soutěže v ČR?

b) Myslíte že je lepší hned nastoupit do nějakého oddílu, nebo prvně honit doma 1-2 měsíce fyzičku?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » sob 02. čer, 2007 12:55

V ČR je podle mého názoru málo oddílů SAMBO, takže nějaké výhradně "sambo turnaje" asi nebudou. Ale určitě se zůčastňují různých soutěží MMA nebo Grapplingu dohromady se zápasníky jiu - jitsu, judisty, BJJ a podobně, jako byla například tato soutěž na ostravsku:

Ippon Cup 2007

Výsledková listina

Kategorie Grappling ženy:
1. Monika Bakayová (Sambo Ostrava)
2. Gabriela Sopuchová (Ju-Jitsu Ostrava)
3. Lucie Debreczenyiová (Sambo Ostrava)

Kategorie Grappling muži do 70kg:
1. Jakub Jaroš (Sambo Ostrava)
2. Richard ©eděnka (Sambo Ostrava)
3. Martin Burkot (Sambo Karviná)

Kategorie Grappling muži 71-80 kg:
1. Vitalij Zemlyakov (SKMP Jiu-Jitsu Ostrava)
2. Petr Vojtek (Sambo Ostrava)
3. Jan Sivek (SKMP Jiu-Jitsu Ostrava)

Kategorie Grappling muži 81-90 kg:
1. Martin Kubza (Sambo Ostrava)
2. Roman Čechák (Ju-Jitsu Ostrava)
3. Antonín Krömer (SKMP Jiu-Jitsu Ostrava)

Kategorie Grappling muži +90 kg:
1. Miroslav Holub (Ju-Jitsu Ostrava)
2. Jan Paldus (OBU Doubrava)
3. Martin Čechák (Ju-Jitsu Ostrava)
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 02. čer, 2007 13:03

Vidím že SAMBO ostrava slavilo úspěchy všude jen ne v 90+ :)
Jinak co je to to grappling? A ještě myslíš že je lepší nastoupit hned do nějakého oddílu, nebo nejprve honit tak 1-2 měsíce fyzičku?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod TongPa » sob 02. čer, 2007 13:05

ghekon píše:Myslíte že je lepší hned nastoupit do nějakého oddílu, nebo prvně honit doma 1-2 měsíce fyzičku?

Nějaký odklady nemají smysl, fyzičku si zlepšíš i v rámci tréninku a čím vhodným pro dotyčné BU / BS to případně ještě doplnit, to ti nejlépe poradí trenér. Takže jestli máš chuť, podívej se po oddílech okolo a začni rovnou někde cvičit.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků