Co cvicit v Liberci?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod Chliew » čtv 26. črc, 2007 18:07

Ahoj! Jsem tu novy. Rozhodnul jsem se, ze od zari zacnu konecne neco cvicit, abych se dostal zase do formy. Kdysi jsem cvicil pet let judo, ale ted chci neco jineho. Nemam extra velke ambice, ale zase kdyz se tomu budu venovat, tak aby to bylo pro zivot. Zaujaly me vicemene dve moznosti: Zanchin Budo a Capoeira. Zanchin je pro me zajimavy tim, ze to je defacto hlavne jiu-jitsu (kde uz mam zaklady) a taky se tam cvici se zbranema, coz je mi blizke. Capoeira me zase laka, protoze to prece jen exotika a podoba se to tanci. Ale v prve rade chci cvicit boj, abych se pripadne ubranil, abych se tam neucil jenom poskakovat jak opice. Takze zatim nevim.
Kdo mate zkusenosti s jednim nebo s druhym, prosim, napiste. Dik!
Chliew
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. črc, 2007 23:00

 

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod madmax » čtv 26. črc, 2007 21:48

Chliew píše:Ahoj! Jsem tu novy. Rozhodnul jsem se, ze od zari zacnu konecne neco cvicit, abych se dostal zase do formy. Kdysi jsem cvicil pet let judo, ale ted chci neco jineho. Nemam extra velke ambice, ale zase kdyz se tomu budu venovat, tak aby to bylo pro zivot. Zaujaly me vicemene dve moznosti: Zanchin Budo a Capoeira. Zanchin je pro me zajimavy tim, ze to je defacto hlavne jiu-jitsu (kde uz mam zaklady) a taky se tam cvici se zbranema, coz je mi blizke. Capoeira me zase laka, protoze to prece jen exotika a podoba se to tanci. Ale v prve rade chci cvicit boj, abych se pripadne ubranil, abych se tam neucil jenom poskakovat jak opice. Takze zatim nevim.
Kdo mate zkusenosti s jednim nebo s druhym, prosim, napiste. Dik!


Nevim o zadne skole capoiery v CR, kde by se ucil boj. Neni to tak, ze se to "podoba tanci", je to proste tanec. Bohuzel, najit dobrou skolu capoiery je problem i v zahranici.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod TF » ned 29. črc, 2007 11:04

madmax píše:
Chliew píše:Ahoj! Jsem tu novy. Rozhodnul jsem se, ze od zari zacnu konecne neco cvicit, abych se dostal zase do formy. Kdysi jsem cvicil pet let judo, ale ted chci neco jineho. Nemam extra velke ambice, ale zase kdyz se tomu budu venovat, tak aby to bylo pro zivot. Zaujaly me vicemene dve moznosti: Zanchin Budo a Capoeira. Zanchin je pro me zajimavy tim, ze to je defacto hlavne jiu-jitsu (kde uz mam zaklady) a taky se tam cvici se zbranema, coz je mi blizke. Capoeira me zase laka, protoze to prece jen exotika a podoba se to tanci. Ale v prve rade chci cvicit boj, abych se pripadne ubranil, abych se tam neucil jenom poskakovat jak opice. Takze zatim nevim.
Kdo mate zkusenosti s jednim nebo s druhym, prosim, napiste. Dik!


Nevim o zadne skole capoiery v CR, kde by se ucil boj. Neni to tak, ze se to "podoba tanci", je to proste tanec. Bohuzel, najit dobrou skolu capoiery je problem i v zahranici.


to ale neznamená že se capoierysta neubrání na ulici, osobně se znám s klukama z abada capoiera z MB a když se jeden z nich na vesnický disco serval s o hlavu větším náckem tak to mělo hodně rychlej konec a rozhodně bych neřekl že ho utancoval... :twisted:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod luen » ned 29. črc, 2007 11:24

TF píše:
madmax píše:
Chliew píše:Ahoj! Jsem tu novy. Rozhodnul jsem se, ze od zari zacnu konecne neco cvicit, abych se dostal zase do formy. Kdysi jsem cvicil pet let judo, ale ted chci neco jineho. Nemam extra velke ambice, ale zase kdyz se tomu budu venovat, tak aby to bylo pro zivot. Zaujaly me vicemene dve moznosti: Zanchin Budo a Capoeira. Zanchin je pro me zajimavy tim, ze to je defacto hlavne jiu-jitsu (kde uz mam zaklady) a taky se tam cvici se zbranema, coz je mi blizke. Capoeira me zase laka, protoze to prece jen exotika a podoba se to tanci. Ale v prve rade chci cvicit boj, abych se pripadne ubranil, abych se tam neucil jenom poskakovat jak opice. Takze zatim nevim.
Kdo mate zkusenosti s jednim nebo s druhym, prosim, napiste. Dik!


Nevim o zadne skole capoiery v CR, kde by se ucil boj. Neni to tak, ze se to "podoba tanci", je to proste tanec. Bohuzel, najit dobrou skolu capoiery je problem i v zahranici.


to ale neznamená že se capoierysta neubrání na ulici, osobně se znám s klukama z abada capoiera z MB a když se jeden z nich na vesnický disco serval s o hlavu větším náckem tak to mělo hodně rychlej konec a rozhodně bych neřekl že ho utancoval... :twisted:


Capoiera je rozhodne tanec ... to ze nekdo z praktikantu umi dat pesti a nepodela se kdyz ho nekdo napadne, je vec druha :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod madmax » ned 29. črc, 2007 14:01

TF píše:to ale neznamená že se capoierysta neubrání na ulici, osobně se znám s klukama z abada capoiera z MB a když se jeden z nich na vesnický disco serval s o hlavu větším náckem tak to mělo hodně rychlej konec a rozhodně bych neřekl že ho utancoval... :twisted:


Nedavno jsem cetl pomerne zajimavou serii clanku o historii capoiery
(tady odkaz na jeden z nich: http://www.redmarcial.com.ar/informes/capoeira.htm, pridam i ostatni az je najdu)
Ve zkratce: pro capoieru byl boj beze zbrane druhoradou zalezitosti, capoieristi totiz sebou nosili dlouhe noze, pripadne britvy.
V jizni americe kazdy otrok denne nekolik hodin pouzival jednu vrazednou zbran - macetu a umeli ji tedy vyborne ovladat, je tedy pochopitelne, ze secne zbrane se staly zakladem jejich bojoveho umeni. Mnoho pohybu capoiery slouzi prave k tomu, aby zakryly pohyb noze (pripadne nozu), ktere capoierista drzel v ruce (rukou), schovane za zady.
Z dob otrockych povstani se take dochovaly obrazky otroku, kteri meli cepele nozu primo privazane k noham tak, ze se vlastne staly prodlouzenim jejich tela.
Nebo jak pise A. V. Fric, dobry capoirista se poznal podle toho, ze dokazal proskocit pod konem v behu a macetou pritom preriznout podbrisnik sedla, aniz ublizil koni 8) :lol:
Co jsem tim chtel rict? Navzdory jasnym dukazum, ze capoiera je nejmene z 50% bojove umeni s nozi, tak jsem v cechach nevidel skolu, kde by o tom alespon vedeli, natoz aby se to tam ucili. Capoiera zdegenerovala v tanec, kde zalezi pouze na tom, jak dobre to vypada a ne, jak to funguje. A neni to problem capoiery jen v cechach, je to problem i v kolebce capoiery, tj. v brazilii.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod TF » ned 29. črc, 2007 16:33

luen píše:
TF píše:
madmax píše:
Chliew píše:Ahoj! Jsem tu novy. Rozhodnul jsem se, ze od zari zacnu konecne neco cvicit, abych se dostal zase do formy. Kdysi jsem cvicil pet let judo, ale ted chci neco jineho. Nemam extra velke ambice, ale zase kdyz se tomu budu venovat, tak aby to bylo pro zivot. Zaujaly me vicemene dve moznosti: Zanchin Budo a Capoeira. Zanchin je pro me zajimavy tim, ze to je defacto hlavne jiu-jitsu (kde uz mam zaklady) a taky se tam cvici se zbranema, coz je mi blizke. Capoeira me zase laka, protoze to prece jen exotika a podoba se to tanci. Ale v prve rade chci cvicit boj, abych se pripadne ubranil, abych se tam neucil jenom poskakovat jak opice. Takze zatim nevim.
Kdo mate zkusenosti s jednim nebo s druhym, prosim, napiste. Dik!


Nevim o zadne skole capoiery v CR, kde by se ucil boj. Neni to tak, ze se to "podoba tanci", je to proste tanec. Bohuzel, najit dobrou skolu capoiery je problem i v zahranici.


to ale neznamená že se capoierysta neubrání na ulici, osobně se znám s klukama z abada capoiera z MB a když se jeden z nich na vesnický disco serval s o hlavu větším náckem tak to mělo hodně rychlej konec a rozhodně bych neřekl že ho utancoval... :twisted:


Capoiera je rozhodne tanec ... to ze nekdo z praktikantu umi dat pesti a nepodela se kdyz ho nekdo napadne, je vec druha :wink:


luene nechci se s tebou přít páč z toho jak sleduju ostatní diskuze tak vím že nemám moc šancí co se znalostí a všeobecného přehledu týče uspět... proto tohle neber jako rejpání ale pouze jako otázku: Proč je tedy capoiera považována za bojové umění a né tanec když je to rozhodně tanec ? :wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod defendu » ned 29. črc, 2007 16:46

Odpověď je naprosto jednoduchá: za BU ji označují sami capoeiristi :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod xiuwei » ned 29. črc, 2007 16:53

Defendu
Odpověď je naprosto jednoduchá: za BU ji označují sami capoeiristi


A capoeiristi tento ,,tanec,, označují za BU proto,že v tanci naznačují úderové techniky např. nohou
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod luen » ned 29. črc, 2007 16:59

TF píše:luene nechci se s tebou přít páč z toho jak sleduju ostatní diskuze tak vím že nemám moc šancí co se znalostí a všeobecného přehledu týče uspět... proto tohle neber jako rejpání ale pouze jako otázku: Proč je tedy capoiera považována za bojové umění a né tanec když je to rozhodně tanec ? :wink:


Nebyl by to prvni a asi ani posledni pripad ... kdy se necemu rika bu a bojovani je tam zastoupeno jen timto nazvem :wink:

Mimochodem nechci tim rict, ze se mi na tanci neco nelibi ... je jasne, ze tam clovek dostane radne do tela ... aspon co se pohybove prupravy tyka! Na rozdil od jinych "bu", kde nemaji ani to :(

Na druhou stranu je spousty lidi, kteri se umeji o sebe v boji postarat a nikdy zadne bu ci bs nedelali ...

Nemyslim, ze je pro capoieru dulezite jestli v tom nekdo bu vidi a nebo ne ... dulezite je to s cim tam jdes a jestli dostanes to, co ocekavas ... pak je vse v poradku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Co cvicit v Liberci?

Příspěvekod kik » ned 29. črc, 2007 17:59

madmax píše:
TF píše:to ale neznamená že se capoierysta neubrání na ulici, osobně se znám s klukama z abada capoiera z MB a když se jeden z nich na vesnický disco serval s o hlavu větším náckem tak to mělo hodně rychlej konec a rozhodně bych neřekl že ho utancoval... :twisted:


Nedavno jsem cetl pomerne zajimavou serii clanku o historii capoiery
(tady odkaz na jeden z nich: http://www.redmarcial.com.ar/informes/capoeira.htm, pridam i ostatni az je najdu)
Ve zkratce: pro capoieru byl boj beze zbrane druhoradou zalezitosti, capoieristi totiz sebou nosili dlouhe noze, pripadne britvy.
V jizni americe kazdy otrok denne nekolik hodin pouzival jednu vrazednou zbran - macetu a umeli ji tedy vyborne ovladat, je tedy pochopitelne, ze secne zbrane se staly zakladem jejich bojoveho umeni. Mnoho pohybu capoiery slouzi prave k tomu, aby zakryly pohyb noze (pripadne nozu), ktere capoierista drzel v ruce (rukou), schovane za zady.
Z dob otrockych povstani se take dochovaly obrazky otroku, kteri meli cepele nozu primo privazane k noham tak, ze se vlastne staly prodlouzenim jejich tela.
Nebo jak pise A. V. Fric, dobry capoirista se poznal podle toho, ze dokazal proskocit pod konem v behu a macetou pritom preriznout podbrisnik sedla, aniz ublizil koni 8) :lol:
Co jsem tim chtel rict? Navzdory jasnym dukazum, ze capoiera je nejmene z 50% bojove umeni s nozi, tak jsem v cechach nevidel skolu, kde by o tom alespon vedeli, natoz aby se to tam ucili. Capoiera zdegenerovala v tanec, kde zalezi pouze na tom, jak dobre to vypada a ne, jak to funguje. A neni to problem capoiery jen v cechach, je to problem i v kolebce capoiery, tj. v brazilii.




Možná tady to je nejlepší odpověď proč už capoera neí BU ,ale tanec.Podle tady toho příspěvku jsem pochopil ,že capoera je Bu ,ale dneska se z toho stal čistě tanec.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod Quan-Chi » ned 29. črc, 2007 19:26

k tematu:
- capoeira v liberci je jedna z nejkvalitnejsich co muzes v CR sehnat, doporucuju

mimo tema:
- myslim ze o tom vite hovno ;-) ale delat si obrazek o capoeire podle prvniho videa na youtube vyhledaneho pod heslem "capoeira" je asi to samy jako udelat si obrazek o kungfu z videa mistra Hladika ;-)

Btw my sme salta skakali i na exhibickach s judem, aikido na show vypada taky jako tanec, a to nemluvim o wu-shu a dalsich...

videl jsem par capoeiristu v k1 . Nekteri vyhrali, nekteri prohrali...

Ze se kopy naznacuji, nebo nedelaji na plno a ja nevim co je pravda jen z casti a zalezi to na konkretnim stylu / hre. Ze tam neni kontakt a rozbity nosy je jen kec a svedci to prave o tom, ze ste capoeiru pravdepodobne ani nevideli ;-)

ale je pravda ze po -dejme tomu- roce cviceni nekterych jinych bu z Tebe bude -nalejme si cisteho vina- vetsi rvac nez po roce cviceni capoeiry. Ale bude z tebe vetsi rvac nez po roce cviceni Tai-chi.

Kdo rika ze capoeira neni bojovy umeni jen zavidi, ze na show pritahneme vic divaku ;-) (hehe, jako ze vtipek a provokace ;-))
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 29. črc, 2007 20:16

Quan-Chi píše:...Kdo rika ze capoeira neni bojovy umeni jen zavidi, ze na show pritahneme vic divaku ;-)

Ale jistě, capoeira je taneční bojové umění plné záludných technik, které mohou nás, tedy normálně orientované fightery (heterosexuály), opravdu zaskočit... 8O

http://www.youtube.com/watch?v=X3sZUuTswQc

:twisted: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil TongPa dne ned 29. črc, 2007 20:18, celkově upraveno 1
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod luen » ned 29. črc, 2007 20:18

Quan-Chi píše:k tematu:
- capoeira v liberci je jedna z nejkvalitnejsich co muzes v CR sehnat, doporucuju

mimo tema:
- myslim ze o tom vite hovno ;-) ale delat si obrazek o capoeire podle prvniho videa na youtube vyhledaneho pod heslem "capoeira" je asi to samy jako udelat si obrazek o kungfu z videa mistra Hladika ;-)

Btw my sme salta skakali i na exhibickach s judem, aikido na show vypada taky jako tanec, a to nemluvim o wu-shu a dalsich...

videl jsem par capoeiristu v k1 . Nekteri vyhrali, nekteri prohrali...

Ze se kopy naznacuji, nebo nedelaji na plno a ja nevim co je pravda jen z casti a zalezi to na konkretnim stylu / hre. Ze tam neni kontakt a rozbity nosy je jen kec a svedci to prave o tom, ze ste capoeiru pravdepodobne ani nevideli ;-)

ale je pravda ze po -dejme tomu- roce cviceni nekterych jinych bu z Tebe bude -nalejme si cisteho vina- vetsi rvac nez po roce cviceni capoeiry. Ale bude z tebe vetsi rvac nez po roce cviceni Tai-chi.

Kdo rika ze capoeira neni bojovy umeni jen zavidi, ze na show pritahneme vic divaku ;-) (hehe, jako ze vtipek a provokace ;-))


Zdar,

mohl bys dat link na nejakej zapas v te k1 :?: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPa » ned 29. črc, 2007 20:53

Jestli on si to někdo neplete s tím, že například v MMA zápasil i nějakej Rafael Capoeira, kterej si snad díky tomu jménu v profilu mimo jj uvádí i capoeiru, ale že by z ní v zápase něco předváděl, to jsem si nějak nevšiml.

http://www.youtube.com/watch?v=m0BniIAkA2Q

Jinak je možný, že i praktikanti capoeiry zápasí v ringu, ale to musí trénovat i jiné styly, že? :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » ned 29. črc, 2007 21:08

TongPa: hehe zajimave :lol: ale podobnejch pochybnejch technik obvykle vidim vic v kazdym prumernym fightu MMA nez u nas na treninku ;-)

Luen: zdar, zde nejake ty fighty
http://www.youtube.com/watch?v=R8FJyScbV6s
http://www.youtube.com/watch?v=m0BniIAkA2Q
http://www.youtube.com/watch?v=lvvYoKWzI3c
http://www.youtube.com/watch?v=ezGfmJ0SCoY
http://www.youtube.com/watch?v=SdpKJSS3-Nc

da se spekulovat nad tim proc kdo vyhral a prohral, co kdo predvedl, jestli je to capoeira...ale ktere BU si v ringu "zachova tvar", ze... kazdopadne si myslim ze resit jestli je capo. BU nebo ne NEMA dal smysl...at si kazdy mysli a cvici co chce a co se mu libi... Jak je to ucinne v boji zavisi na (viz 100 tisic vlaken vsude tady kolem)

Co se poprit neda je, ze capoeira je jednoduse soucast nejake (podle me zajimave a bohate) kultury, stejne jako treba Wu-Shu . Nekopeme se 24 hodin denne do hlavy, ale na druhou stranu mame hudebni nastroje, hudbu, zajimavou zabavu...
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » ned 29. črc, 2007 21:18

TongPa: mmj ano, ale prestan uz tady kolem sebe hazet hovna. Kde v ringu poznas ze nekdo cvici karate? kde poznas ze kickbox? (nemyslim uvodni tabulku, kdyby ti to nedoslo)

Ted mi budes tvrdit, ze kdyz capoeirista vyhral, tak proto, ze pred tim hral 20 let tenis a kdyz prohraje, tak proto, ze capoeira je na hovno? Takovahle "diskuse" pro me ztraci smysl...
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 29. črc, 2007 22:00

Quan-Chi píše:TongPa: mmj ano, ale prestan uz tady kolem sebe hazet hovna. Kde v ringu poznas ze nekdo cvici karate? kde poznas ze kickbox? (nemyslim uvodni tabulku, kdyby ti to nedoslo)

Ted mi budes tvrdit, ze kdyz capoeirista vyhral, tak proto, ze pred tim hral 20 let tenis a kdyz prohraje, tak proto, ze capoeira je na hovno? Takovahle "diskuse" pro me ztraci smysl...

:lol: :lol: :lol:

Já kolem sebe "neházím hovna", já jen provokuju, aby to tu trochu žilo... :P
A soudě podle tvého emotivního příspěvku docela úspěšně... :twisted:

Jinak tvojí capoeiru ti vůbec neberu, každej si může dělat to, co ho baví. :wink: Ale z toho co jsem o capoeiře dosud zjistil, do pytlů a lap se tam nemlátí, plnokontaktní sparring se tam také nevede, údery rukama se tam prakticky neřeší... Označovat to jako funkční BU, no nevím, nevím... Jít takto (bez např. boxerské průpravy) do zápasu K1 nebo MMA, to by asi nedopadlo dobře... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Quan-Chi » ned 29. črc, 2007 22:31

daří :twisted: :wink:

- do lap mlatime (idkyz ne kazdy den 2 hodiny)
- udery rukama opravdu minimalne.
- Neni problem dostat prstama do oci kdyz se nekrejes (to mam vlastni zkusenost, a hle jak to cloveka nauci......)
- plnokontaktni sparring: neni to uplne bezne ale (v ramci rody) ne taky uplne vyjimecne, uz jsem parkrat kolenem do obliceje dostal, a ne zrovna pro to ze by se oponentovi nepovedla nejaka tanecni otocka ;-)

s tim ringem to tak bude, neni nas cil pripravit se na boj v ringu a (minimalne u nas) nevim o nikom kdo by cvicil s cilem bojovat v k1... ale nevidim duvod proc by to tak nemohlo byt - nase kopy jsou technicky uplne ty samy jako jakykoliv jiny ;-) kdo je trenuje vic, ma je silnejsi a rychlejsi, kdo trenuje min, ma je slabsi a pomalejsi - zadna veda...
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » pon 30. črc, 2007 6:55

Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DMC » pon 30. črc, 2007 12:22

(vzkaz ze zahrobi)
Ted mi budes tvrdit, ze kdyz capoeirista vyhral, tak proto, ze pred tim hral 20 let tenis a kdyz prohraje, tak proto, ze capoeira je na hovno? Takovahle "diskuse" pro me ztraci smysl...


I kdyz se jedna o styl memu srdci blizky, musim i taky opakovat: Ucinnost stylu se neda posuzovat podle jednoho "genetickeho zazraku" (ktery by nejspis vyhral i pokud by hral ten tenis), ale jen a pouze podle toho, jestli ten styl s konstantni ucinnosti produkuje slusne fightery i z prumernych lidi.

Napriklad, kdyz z 1000 aikidistu je jeden slusnej bojovnik, tak to neznamena, ze aikido je ucinne BU, ale ze se ten clovek "minul povolanim". Naproti tomu, kdyz ze 100 kickboxeru nebo judistu je 75 slusnych bojovniku, tak to uz o kvalite neco vypovida.

Co se tyce capoeiry v K1 apod, tak musim cestne prohlasit, ze jsem tam jeste zadnou nevidel. "Capoeiriste" se vetsinou spolehaji na udery pesti, thajske kopy do nohou a BJJ. A vubec nejde o to, ze si ti capoeiriste "nezachovali tvar" - jde o to, ze pouzivaji z 90 PROCENT TECHNIKY, KTERY SE V CAPOEIRE NETRENUJI!

Zase to ale automaticky neznamena, ze capoeira je "rozhodne tanec"
:D To muze prohlasit pouze clovek, ktery nevi nic o jeji historii. Asi jako kdybych ja prohlasoval, ze wing chun je rozhodne jenom soupani rukama o sebe, popr. "styl telefonni budky" a Leung Tingova blitz defens atd. protoze v 95% medii clovek vidi a slysi akorat o tomhle :lol:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron