Fyzická síla...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Síla

Příspěvekod spider » sob 10. lis, 2007 17:37

lukaskon píše:Většina si myslí, že když budou chodit do posilky a pracovat s železem tak budou silní ... Já tohle ale jako sílu neberu. Na obyčejnym tréninku totiž podobní odpadnou již po rozcvičce a sílu tedy ani nevyužijou. Osobně doporučuju jako trénink síly kruháč a tady je můj oblíbený http://www.profiboxing.cz/forum/viewtopic.php?t=290 vřele doporučuju :-) Ale tam jsou zrovna přítahy zahrnuty a počítá se minimálně s deseti :-)

Je super, že se tu objevují i názory lidí nejpovolanějších - trenérů, co mají zkušenostmi s více lidmi.
Kruhový trénink taky občas zařazuji, nelze sice od něj očekávat nějaké větší přírůstky, ale určitě zvyšuje fyzičku a je dost možná i zdravější, než klasika...
Ale zajímalo by mě, jak se k tomuto staví boxeři supertěžké váhové kategorie, kteří si už tolik nemusí lámat hlavu s váhou..? Myslím, že pár kilo navíc může být na síle úderu znát. A taky mi přijde, že bijci typu Tysona nedosáhli svého svalového rozvoje jen samotným boxerským tréninkem. Ale možné je všechno.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Bombing » sob 10. lis, 2007 18:28

Kruháč a žádné přírustky? Tak to si ho asi nikdy pořádně nejel. Ten ti dá tu nejlepší sílu a kondici...
Bombing
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 10. lis, 2007 0:00
Bydliště: Mikrocity

Příspěvekod spider » sob 10. lis, 2007 19:25

Bombing píše:Kruháč a žádné přírustky? Tak to si ho asi nikdy pořádně nejel. Ten ti dá tu nejlepší sílu a kondici...

Nepleť hrušky s jabkama, kamaráde. Přírůstky rozumím nárůst svalové hmoty. Nenapsal jsem, že tento trénink nepřináší ®ÁDNÉ přírůstky, jen ve srovnání s klasickým tréninkem, kdy zatěžuješ více sériemi jednu partii, je nárůst svalstva mnohem nižší. Bodybuildeři proto kruhový trénink používají velmi zřídka.
Kruháč ti ale dá kondici, vykonáš za stejný čas více práce a srdíčko pumpuje jak zběsilý. Pokud jde o absolutní sílu, i na to jsou mnohem účinnější tréninky. Ani lifteři kruháč nejezdí, proč asi?
Záměrně jsem napsal absolutní sílu, tzn. schopnost 1x zvednout těžké břemeno. Ta není např. v boxu prioritní, proto tam může být kruháč trefa do černého, protože boxerovi jde o úplně jiné výkony.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Bombing » sob 10. lis, 2007 19:54

sorry myslel jsem že myslíš žádné přírustky.v poho
Bombing
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 10. lis, 2007 0:00
Bydliště: Mikrocity

Re: Síla

Příspěvekod Panda » sob 10. lis, 2007 20:17

lukaskon píše:Většina si myslí, že když budou chodit do posilky a pracovat s železem tak budou silní ... Já tohle ale jako sílu neberu. Na obyčejnym tréninku totiž podobní odpadnou již po rozcvičce a sílu tedy ani nevyužijou. Osobně doporučuju jako trénink síly kruháč a tady je můj oblíbený http://www.profiboxing.cz/forum/viewtopic.php?t=290 vřele doporučuju :-) Ale tam jsou zrovna přítahy zahrnuty a počítá se minimálně s deseti :-)


No, moc mi lichotí že tím počítáš trenére, ale JÁ po třetí sérii na hrazdě tak akorát strnule visím...ne vážně přítahy jsou pro mě skutečně asi nejtěžší ze všech těch cviků...dokonce jsme je začal cvičit zvlášť abych pak na treningu při kruháči nebyl za trottla :lol: a musím potvrdit že zvětšení svalové hmoty z něj nějak extra nepociťuji, ale transformace tuku na svaly a vzrůst kondice je naprosto neporovnatelný co můžu srovnat s jiným cvičením... btw, moc nám tam s klukama chybíš, rozbij tomu ukrajinci ciferník a vrať se už, strašně se to tam fláká :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod spider » sob 10. lis, 2007 20:45

S přítahy má problém hodně lidí. Dají se do jisté míry nahradit stahováním kladky před nebo ta hlavu, ale není to totéž. Dost pomáhá hrazdu zařadit jako 1. cvik, po vyčerpání vlastních sil pokračovat s dopomocí, nejlíp sparinga, ale dá se i nadlehčit vlastními nárty o žebřiny. Po selhání se lze alespoň pomalu a kontrolovaně několikrát spoustit dolů, tahle negativní opakování opravdu fungují.
spider
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 18. říj, 2007 23:00

Kruháč

Příspěvekod lukaskon » sob 10. lis, 2007 20:46

Jasně, při něm nejde o nárůst hmoty, ten mě jako sportovce příliš nezajímá. Spíš mi jde o to, abych já, případně moji svěřenci své výkony zlepšovali. Místo 5x se přitáhli 20x, i po tréninku udělali spoustu kliků a podobně. Podlě mě není síla v tom jednou zvednout 150kg na benč, ale předvést silový výkon i po tréninku kondičním, ve stresové situaci a podobně. Tomu kruháč napomáhá, nejde mi o to mít velký objem bicepsů, či pěkně tvarovaná prsa, ale o to předvést dobrý sportovní výkon. U mě, či ve sportu totiž nejde o estetiku ale o efektivnost. Toť můj názor. Jinak Pandovi díky za podporu a už se taky těším až si na vás zařvu a přitom budu v klidu sedět na lavičce a ne makat jako šroub :-)
Lukáš Konečný
bývalý reprezentant ČR dnes profesionální boxer a částečně i trenér
www.profiboxing.cz
info@profiboxing.cz
lukaskon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 13. lis, 2003 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Head2k » ned 16. pro, 2007 20:03

Přečti si fórum http://www.ironfactor.cz

Pro rozvoj síly doporučuji klasické powerlifterské rutiny, jako 5x5, Korte, Fomin, atd. Tyhle rutiny jsou vinikající i pro budování objemu, ale objem závisí na energetickém příjmu. Jinými slovy, co se týče kvantity, přibíráš podle toho, jak jíš, ne jak posiluješ.

Vzpěračské rutiny jsou určitě tako skvělou cestou, ale s těmi nemám zkušenosti.
Head2k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 16. pro, 2007 0:00

Příspěvekod TF » ned 16. pro, 2007 20:42

chtěl bych jen říc že ten trénig co tu popisoval lukáš respektive na nej posílal odkaz jsem jel v čera v posilce a dnes vršek téměř necitím :lol: příjde mi to fakt hodně dobře sestavený a rozhodně v něm budu pokračovat :wink:

díky za něj :!:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

trenink

Příspěvekod zZz » ned 16. pro, 2007 23:06

uz to bylo nekolikrat receno jinde...
zakladni vicekloubovy cviky(bench, drep, mrtvola, premisteni, pritahy k brade, v predklonu..), neztracet cas doplnkama(milion variaci na ruce..) a nezanedbavat zadny partie(krk, lytka, trapezy)
treninky typu po zada+biceps, st nohy, pa zada+biceps jsou k nicemu jak pro maximalni, vybusnou tak i vytrvalostni silu..
ten sval ti "roste" max 48 hodin od treninku, takze dalsich 5 dni stagnujes, ztracis..zabijis cas..v kazdym pripade cvicit cely telo, nejlip 3x tydne, tocit lehky-tezky treninky..zmena ti jenom prospeje
zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Příspěvekod zZz » ned 16. pro, 2007 23:07

zZz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 14. pro, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků