Kritické Body na těle

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Kritické Body na těle

Příspěvekod Timpa » ned 18. lis, 2007 1:12

Vyděl jsem plno videich jak tam ukazují jak mlátí do rusáka rany jak hrom pak přinde druhej tlouštík dám mu jednu malou ranu a on se tam svírá jak v nějaké energii.Věřil jsem té energii Ki dokud mi trenér řekl že na mě by to nefunkovalo kdyby to někdo namě použil pač tomu nevěřím nebo tak něco...........

Ale co věřím a dost jsou Vitalní body na těle a propojení nervní soustavy Zajimalo by mě jestli někdo nemá z kušenosti nebo neví o nějakých boden které pusobí fakt kritickí co ani sval neobalí.
Vím jenom o pár: (nejsou to vitalní body ale slabiny lidského těla)
1)Rozkrok
2)Krk - z části se dá zesílit ale prostředek se vždy prorazí)
3)Trojuhelník - dá se zesílit
4)Pod žebrama -Když člověk při boji hodně dýchá a dostane 45stupnu pod žebra tak mu to vyhodí dech a není na pár minut schopen boje
5)no hlava heh =)
6)Dulky ramen -Hodně bolestivá
7)Stehna když se ustřelí loukickem tak to 50% nerozchodí nebo už huř bojuje kopáni nahlavu je blbost když kopnu člověka do boje a trefím se bolest a možná vyřazen z boje když ho trefím do stehna dobře už se nepostaví a není schopen boje.

Mohl by někdo kdo tomu rozumí nebo má někdo z kušenosti napsat nějaké další možnosti a popřípadě mě opravit.
Zajímalo by mě jestli doopravdy funkuje utoky na body prstama že to vyřadí lidské tělo z boje ?
Timpa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Sennin » ned 18. lis, 2007 1:54

Ty jo!!! Ty nejsi Čech, viď!? Každopádně, pokud jsi cizinec, tak zkus vždy někoho požádat, aby Tvůj text trošku zkontroloval a zredigoval. Opravdu nejde pochopit, co vlastně píšeš a co vlastně chceš :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Timpa » ned 18. lis, 2007 3:21

:cry: Boužel jsem čech a nejsi jediny kdo mě na tohle upozorňuje moje Gramatika je mizerná mám v tom veliké problémi kvuli mému hendikepu tak to prosim vás omluvte :cry:

Jen jsem chtěl abyste uvedli cetlivé body na těle jak svalová mistá tak nervní tlakové body .
Timpa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » ned 18. lis, 2007 4:56

Neni nic jednodussiho, nez si to na sobe vyzkouset.Pochopitelne v rozumne mire.Jednoduse dej ruku v pest a klouby si "potukej" postupne na urcite casti tela.Btw, uz si se nekdy poradne prastill omylem do brnavky?Me se to treba stavalo ve skole furt, o ty pitome zidle:)
Neni pochyb o tom, ze tlakova mista jsou a dokazi ovlivnit fungovani organismu jak v pozitivnim, tak v negativnim smeru, jak rychle kratkodobe, tak pozvolna dlouhodobe.Staci se vic zajimat o akupresuru.
Otazkou vsak zustava, do jake miry je mi to plate v realne sebeobrane, kdy mam pramalo casu najit onen konkretni(tmava mistnost, protisvetlo,obleceni soupere!!!) bod a skutecne presne jej zasahnout tak, aby mi jiz nehrozil protiutok od soupere.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 18. lis, 2007 5:58

Timpa píše::cry: Boužel jsem čech a nejsi jediny kdo mě na tohle upozorňuje moje Gramatika je mizerná mám v tom veliké problémi kvuli mému hendikepu tak to prosim vás omluvte :cry:

Jen jsem chtěl abyste uvedli cetlivé body na těle jak svalová mistá tak nervní tlakové body .


Tak to se omlouvám a netuším vážně, jaký že to máš vlastně hendikep.

Jinak k těm bodům na lidském těle, jak již správně naznačil Player, je dobré si o tomto přečíst nějakou solidní literaturu o akupresuře a akupunktuře. Ovšem i západní medicína zná tlaková a citlivá místa (nervové body, tepenné body) na lidském těle.

Nejznámější jsou na tzv. centrální linii a některé jsi už vyjmenoval:
- nos
- hrtan
- plexus solaris neboli sluneční pletenec neboli trojúhelnik (pod hrudní kostí)
- genitálie
- páteř a místo, kde se páteř napojuje na lebku
Další citlivá místa jsou:
- oči
- spánky (nejslabší část lebky)
- střed horní čelisti
- střed dolní čelisti, tzv. vypínač (boxeři znají!)
- spojení spodní čelisti s lebkou pod ušima
- podpažní jamky
- volná žebra
- střední části všech tzv. dlouhých svalů (biceps, stehenní sval, lýtkový sval)
- kolena (čéška neboli jablko a šlachové úpony zezadu) atd.

Zde se tedy zasazují údery a kopy, resp. tlaky a držení a je vhodné se na tyto místa snažit vést útok v jakékoliv situaci.
Některá místa lze dlouholetým tréninkem částečně obrnit, ale většina jich zůstane neobrněna, tj. stále citlivá na úder, tlak.

I relativně malý, lehký úder na některá tato místa může mít za následek vyřazení útočníka z boje na kratší nebo delší dobu. Silnější úder nebo tlak již může mít za následek poškození lidského zdraví a velice silný úder nebo tlak již může vést k trvalému poškození zdraví nebo i ke zranění, neslučitelná se životem.

Pokud Ti trenér cosi vykládá o tom, že by ti to nefungovalo a že je k tomu nutná víra v KI/ČCHI, tak to Ti pěkně kecá a měl by ses poohlédnout po nějakém serióznějším učiteli, který nekváká nesmysly a bludy nebo nezneužívá neznalosti a slabosti jiných.

Toť tak vše k tématu a věřím, že Ti ještě pár zasvěcenějších odborníku odpoví, popř. mě doplní či lehce poopraví :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

heh

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 9:50

Můžeš věřit v energie... můžeš znát citlivé body... ale stejně... když ho někde praštíš pořádně, tak se složí bod nebod si myslím... :twisted:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » ned 18. lis, 2007 10:20

To jo, ale když ho kopneš do koulí, tak nemusíš ani pořádně :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 11:01

Pravda :-) Natřásej se jako borci v ringu... a pak ho jen tak lízni nártem do kouliček :cry: Je to nejúčinější, ale jestli jsi alespoň trošku empatický, tak bys to dělat neměl :cry: :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » ned 18. lis, 2007 11:14

Osobní zkušenost je nad empatii :cry:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » ned 18. lis, 2007 11:34

graver píše:To jo, ale když ho kopneš do koulí, tak nemusíš ani pořádně :wink:


jo, to je dobrý, kámoška tim už pár kluků složila :lol: ale je blbý, že když ti tam někdo hodí holeň a ty to kopneš jako fotbalák, tak si pěkně zmršíš nohu
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod migli » ned 18. lis, 2007 11:35

2 Timpa:
Take se o tom muzes docist pod nazvy kyusho jutsu, dim mak.

To, ze uder na citliva mista funguje, bych nepopiral.

ALE:
Souper nebude jen tak uvolnene stat a cekat, az se trefis. K tomu, abys tohle zvladnul, musis mit hodne rychly uder, hodne presny uder a taky kus stesti.
Tusim, ze delas kickbox - predstav si, ze bys mel spolehlive trefit v zapase na souperi bod s presnosti na par milimetru. Na stojicim, nebranicim se souperi to samozrejme zvladne kazdy, ale pod adrenalinem, u soupere ktery se pohybuje, sam utoci...

Muzes samozrejme trenovat tak, ze si zafixujes utoky jenom na vitalni body, ale je to hromada prace na delsi dobu. Svym zpusobem to dela kazdy boxer - snazi se jit po mistech, ktera te vyradi nebo vypnou.

Proste zadne zkratky nejsou - i tyhle dovednosti se ziskavaji dlouhym a narocnym treninkem, obvykle az pote, co zvladnes poradne zakladni techniky a dovednosti.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod scout » ned 18. lis, 2007 12:13

z mych skromnych skusenosti.... :wink: kdyz jsem cvicil aikijutsu pod ivou kosinou .....ty znalosti se tusim jmenuji keurucu....ivo mi zmacknul v klinci dva bodiky na ruce a sel jsem do hajan ..cerno pred ocima,kolena jako z gumy ,strata motoriky ..orientace....samozrejme ze nechitis nekoho za ruku pri uderu ale v klinci nebo pri pace je to pekne oskliva vecicka....tech bodu je mnohem vic nez tady kluci pisou a pusobi primo na centralni nervovou soustavu..a uprimne verim ze s tim slozis i mnohem silnejsiho chlapa... a to nejsem zadna sektar :lol: :lol: z jiz vise popsaneho ..telo proste prestane poslouchat ....odbornici ne ja :lol: :wink: te dokazou spacifikovat...ne li neco horsiho....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » ned 18. lis, 2007 12:28

tusim ze v cinstine je to dim mak a zabyva tim treba i zdenek kurfust co cvici taici a myslim i scars na morave..necvicil jsem nemuzu referovat....v nouzi ti to muze zachranit kejhak...ale je to jen nadstavba..poctivy vnejsi otloukani stejne nikdy nevosulis :wink: :wink: ..a neobejdes se bez neho :wink: ....hodi se to umet ale v dnesni dobe civilizacnich nemoci kdy ma kazda druhy nemocny srdce nebo vysoky krevni tlak muzes nechtene zabit...volba je uz na kazdem.... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Timpa » ned 18. lis, 2007 18:09

No já nedělám Kick box ale Nord shaolin Kung fu v Olomouci .někdo říkal pořádná síla někoho složí bod nebod.
Ale mě se líbý dát co nejéně energie a vyssoký efekt.
Apukumturu mám pár kniže ale nevím no chto praxi ne jonom knihy v tomhle.
Timpa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » ned 18. lis, 2007 18:40

jen jedna technicka...akupunktura a akupresura jsou odlisne veci;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Sennin » ned 18. lis, 2007 19:22

player píše:jen jedna technicka...akupunktura a akupresura jsou odlisne veci;)


A jakou to má souvislost? Jinak se trošičku, ale fakt trošičku mýlíš. Maji hodně společného - jen způsob provedení a techniky jsou odlišné. Základ je stejný!

Netvrdil bych to, pokud bych se tím pár dlouhých let (cca 6-7 let) intenzívně nezabýval.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod player » ned 18. lis, 2007 20:14

Souvislost to ma takovou, ze akupunkturu v praxi uz spis tezko pouzije, ledaze by se inspiroval Jetem Lim:)
Akupunktura je vice efektivni, akupresura je, zjednodusene receno, oproti akupunkutre vice povrchova, tzn. neni tam tak silny mozny dusledek.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod scout » ned 18. lis, 2007 21:02

jezisi timpa !!! chlape zlatej ty delas v olomouci nord shaolin ?? ja mam pocit ..nevim kolik je tam organizaci....ze jedna z nich je primo jako na ucitele napojena na soke yamaukeho....ten dela prosimte nord shaolin a taky aikijutsu.....ivo kosinu tam mas u vas v olomouci primo pod nosem..... :lol: :lol: nechci bejt zlej-a zakernej-kousavej ... a to ja sem:wink: ..ale ty nepotrebujes k orientaci armadni kompas ale gepeesku .... :wink: :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 20. lis, 2007 8:57

player píše:Souvislost to ma takovou, ze akupunkturu v praxi uz spis tezko pouzije, ledaze by se inspiroval Jetem Lim:)
Akupunktura je vice efektivni, akupresura je, zjednodusene receno, oproti akupunkutre vice povrchova, tzn. neni tam tak silny mozny dusledek.


Můžu se zeptat z čeho čerpáš informace?
Můj učitel je čínský doktor s 30-ti letou praxí, takže si troufám tvrdit, že jsi napsal peknou blbost :(
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod luen » úte 20. lis, 2007 16:14

Kriticke body na tele??? Nejsou to nahodou nejaka mista na tele, za ktere nas nekdo kritizuje? :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron