Vycvik Policie CR

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » sob 15. bře, 2008 12:38

Já se k nim chystám.....jak mi to vyjde(finančně i časově)....ale...mám revolver.....tak nevím..... :wink: :twisted:

Jo...jinak díky,Tong Pa,za podělení se o osobní zkušenost......
Naposledy upravil Jendis dne sob 15. bře, 2008 13:22, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Lada » sob 15. bře, 2008 13:01

podle mě si každej musí zvolit co mu sedí, dle případných návyků atp. a to pak pilovat, mě osobně izraelskej systém moc nevyhovuje...dělám spíš něco mezi izraelským a CAR způsobem chce to vyzkoušet a otestovat co komu padne.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » sob 15. bře, 2008 14:30

Ono jde o to co je skutečná KM a co je bussines. Třeba to co předvádí Darren Levine v USA je Kickoboxing řízlý s KM. To co a hlavně jak trénují vojái v Izraeli se s tím nedá srovnávat.

Co se týče střelby tak souhlas s Tong Po. Izraelský způsob je hodně agresivní a nedává prostor vlasním prioritám. Ale alespoň co já mám pocit tak to je ten, že už je tento styl překonaný. Když se podíváte na Top instriktory tak téměř žádný nestřílý Izraelského áčka...

Jim také trénoval Izraelský styl střelb. Ale pak se vrátil pět k USA stylu.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 15. bře, 2008 14:38

NAIA píše:O Ale alespoň co já mám pocit tak to je ten, že už je tento styl překonaný. Když se podíváte na Top instriktory tak téměř žádný nestřílý Izraelského áčka...



Proč??nechceš to rozebrat??? US styl je natažená a zajištěná zbraň ???
Já si naopak myslím,že Izraelský styl je pro sebeobranu(dle litery zákona) asi nej...vzhledem k tomu,že spousta lidí zbraň jen nosí a trénuje málo....riziko při manipulaci se zbraní připravenou ke střelbě je celkem velké....dle mého.
Já jsem ale laik(a vzhledem k tomu,že střílím revolver,tak u mne toto odpadá-mně stačí palec na natažení)....tož se ptám......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 15. bře, 2008 23:57

Nevím, proč ze rozebíráte různá styly střelby a sebeobrany pro Policii ČR. Každý správný policista ví, že základní a hlavní zbraní každého policisty je propiska a pokutový blok.

Tzn. že jediná a správná technika v případě řešení konfliktu je vhodit agresorovi do obličeje pokutový blok ( pozn. nesmí být moc vytrhaný - vlastní zkušenost ) a následně mu vrazit propisku do stehenního svalu, aby nemohl daleko utéci, než přijede posila.

Mě to vystačilo 5 let na Místním oddělení na Vinohradech v Praze. :lol:

PS: Všechny výše uvedené věci jsou smyšlené a neodpovídají skutečnosti a jakákoliv podobnost s čímkoli či kýmkoli ve skutečnosti je jen čistě náhodná. :twisted:

PS_2: Ještě jsem zapomněl na to nejhlavnější. Vyzvat agresora, aby upustil od svého protiprávního jednání, jinak že bude použito donucovacího prostředku ( myšleno pokutový blok ) a zbraně ( myšleno propiska ). Každopádně se slovy "Jménem zákona". Já jen tak, aby byla dodržena litera zákona. Aby nedošlo k nějakým nesrovnalostem. :wink:
Naposledy upravil BizonCZ_hele_admin dne ned 16. bře, 2008 9:39, celkově upraveno 1
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 16. bře, 2008 6:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » ned 16. bře, 2008 16:34

Jendis píše:
NAIA píše:O Ale alespoň co já mám pocit tak to je ten, že už je tento styl překonaný. Když se podíváte na Top instriktory tak téměř žádný nestřílý Izraelského áčka...



Proč??nechceš to rozebrat??? US styl je natažená a zajištěná zbraň ???
Já si naopak myslím,že Izraelský styl je pro sebeobranu(dle litery zákona) asi nej...vzhledem k tomu,že spousta lidí zbraň jen nosí a trénuje málo....riziko při manipulaci se zbraní připravenou ke střelbě je celkem velké....dle mého.
Já jsem ale laik(a vzhledem k tomu,že střílím revolver,tak u mne toto odpadá-mně stačí palec na natažení)....tož se ptám......


Ani tak nejde o to jestli je zbraň natažená nebo je náboj mimo komoru. Já sám mám náboj radši mimo, ale to je jen osobní preference.
Chvíli jsem cvičil Iz. sytl střelby a moc se mi zamlouval - připadal mi více bojový. Ale teď bych si chtěl vyzkoušet to co tu popisoval Lada a to je C.A.R. - (Central Axis Relock - Paul Castle) - vypadá velmi zajímavě.

To, že je I. styl zastaralý... to jsem jen slyšel a viděl na různých videích a podobný názor má i Jim co jsem se s ním bavil. A to měl možnost trénovat přímo v Izraeli nejen s Avim Nardiou a Albertem Timenem (kapap). Co jsem slyšel já tak už se dlouhou dobu nijak nevyvíjí narozdíl od jiných (jestli je to dobře nebo špatně - je mi to jedno).
Mě osobně tam nesedělo pár věcí na které jsem nedostal rozumnou odpověď. Například ta kontrola závěru - ve tmě tam stejně nic neuvidím, špatný náboj stejně nepoznám.... Připadá mi, že je to z dob, kdy pistole jesště nebyly spolehlivé. Ale při dobrém střelivu je v dnešní době tato kontrola podle mě zbytečná. Když jsem chodil sportovně střílet, tak mě kluci poráželi právě proto, že jsem byl zvyklý kontrolovat závěr. I když jsem byl jinak rychlejší. To člověka potom přinutí se zamyslet jestli to potřebuje.
Ale byl bych rád kdyby se k tomu vyjádřil třeba Tong Po, protože je vidět, že se vyzná.
Jinak US styl střelby je převzatý ze sportovního stylu. Izraelský je "bojový".

Jsme asi s tou střelbou trochu mimo topic tak klidně na to založte samostatné vlákno.

Jen ještě k tomu protěžování Izraelských stylů. Bavil jsem se o tom s Laďou Matulou a mám na věc podobný názor. V dnešní době je dost konfliktů na to aby lidé zjískali bojové zkušenosti. Nemusí to být nutně Izraelci. Ona je to dost reklamní kampaň - ověřeno v boji atd... Nevím jestli třeba Darren Levine (KM - USA) byl někdy v ostrém boji, to se můžeme jen dohadovat.

Dám jen jeden příklad za všechny. Tento člověk má vlastní systém a něco z něj jsem viděl a je to skutečně super. Jak do fyzických technik tak do psychologie konfliktu atd. Glen Boodry (US Green Baret, několik bojových misí na blízkém východě, osobní stráž Hamida Karzaiho - prezident Afgánistánu)-myslíte že toho o boji ví měně než Izraelci? :wink:
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 16. bře, 2008 18:10

NAIA píše:
Dám jen jeden příklad za všechny. Tento člověk má vlastní systém a něco z něj jsem viděl a je to skutečně super. Jak do fyzických technik tak do psychologie konfliktu atd. Glen Boodry (US Green Baret, několik bojových misí na blízkém východě, osobní stráž Hamida Karzaiho - prezident Afgánistánu)-myslíte že toho o boji ví měně než Izraelci? :wink:


tak to určitě ne...to jde vyloženě mimo téma...padla tu otázka,co doporučit pro výcvik PČR......a myslím,že Izraelci to mají fakt promakaný....nebo JW.....ono je to jedno,hlavně,aby to bylo o dovednostech a ne o penězích a lobby.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPa » pon 17. bře, 2008 0:02

NAIA píše:...Mě osobně tam nesedělo pár věcí na které jsem nedostal rozumnou odpověď. Například ta kontrola závěru - ve tmě tam stejně nic neuvidím, špatný náboj stejně nepoznám.... Připadá mi, že je to z dob, kdy pistole jesště nebyly spolehlivé. Ale při dobrém střelivu je v dnešní době tato kontrola podle mě zbytečná. Když jsem chodil sportovně střílet, tak mě kluci poráželi právě proto, že jsem byl zvyklý kontrolovat závěr. I když jsem byl jinak rychlejší. To člověka potom přinutí se zamyslet jestli to potřebuje...

Bojové a sportovní pojetí střelby nejde moc dohromady... Pokud by ses chtěl zúčastnit střeleckého závodu, kde by se pojetí jednotlivých položek více blížilo realitě, zkus nějakou akci tady té asociace: http://www.aos.cz Někteří z kolegů si tam zazávodili a byli s pojetím docela spokojeni. Ale ty to budeš mít asi trochu z ruky...
Co se týče oné "kontroly závěru" - myslím že vím, co tím myslíš, ale pro jistotu to upřesni, ať nemluvíme já o voze a ty o koze... :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

kurzy střelby

Příspěvekod kanja-san » pon 17. bře, 2008 8:43

další člověk pořádající školy střelby - www.obranna-strelba.cz
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod NAIA » pon 17. bře, 2008 8:48

TongPa píše:
NAIA píše:...Mě osobně tam nesedělo pár věcí na které jsem nedostal rozumnou odpověď. Například ta kontrola závěru - ve tmě tam stejně nic neuvidím, špatný náboj stejně nepoznám.... Připadá mi, že je to z dob, kdy pistole jesště nebyly spolehlivé. Ale při dobrém střelivu je v dnešní době tato kontrola podle mě zbytečná. Když jsem chodil sportovně střílet, tak mě kluci poráželi právě proto, že jsem byl zvyklý kontrolovat závěr. I když jsem byl jinak rychlejší. To člověka potom přinutí se zamyslet jestli to potřebuje...

Bojové a sportovní pojetí střelby nejde moc dohromady... Pokud by ses chtěl zúčastnit střeleckého závodu, kde by se pojetí jednotlivých položek více blížilo realitě, zkus nějakou akci tady té asociace: http://www.aos.cz Někteří z kolegů si tam zazávodili a byli s pojetím docela spokojeni. Ale ty to budeš mít asi trochu z ruky...
Co se týče oné "kontroly závěru" - myslím že vím, co tím myslíš, ale pro jistotu to upřesni, ať nemluvíme já o voze a ty o koze... :wink:


Máš SZ
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod xiuwei » pon 17. bře, 2008 8:58

u našich sousedů v polsku používají někteří Point Shooting - instiktivní střelbu pod mezinárodní asociací IPDTA (International Police Defensive Tactics Association). Mimo jiné vyučují v rámci této asociace i ,,EXPLOSIVE SELF DEFENCE SYSTEM,,
http://www.esds.prv.pl (Polsko)
http://www.ipdta.com/ (©védsko)
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jabberwocky » sob 10. led, 2009 23:53

Až jednou zjistím, odkud se berou, budu o božích záměrech vědět skoro vše. To by člověk nevěřil, co všechno je dnes gramotné. ®e sem občas píší zvířátka, budiž. ®e tu sem tam někdo projeví inteligenci zhruba na úrovni hmyzu, prosím. Ale že sem začnou psát zástupci nerostného světa, tak to je i na mě moc :roll:
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Re: Policajti v akci

Příspěvekod TongPo » ned 11. led, 2009 0:13

Nomad píše:Jak tak koukám mluvíte o věcech, kterým asi moc nerozumíte. Tady o tom asi vědí víc www.real-sebeobrana.cz

Ještě žes nám všem poradil, hochu... Tohle je ta reálná sebeobrana? :lol: :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: Policajti v akci

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 11. led, 2009 0:35

TongPo píše:
Nomad píše:Jak tak koukám mluvíte o věcech, kterým asi moc nerozumíte. Tady o tom asi vědí víc www.real-sebeobrana.cz

Ještě žes nám všem poradil, hochu... Tohle je ta reálná sebeobrana? :lol: :roll:


To je hlavně smutné a nejsmutnější je to, že je to spojováno s PČR. :(
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » ned 11. led, 2009 14:38

Nechtel bych potkat tyto pany po setmeni na ulici a nedejboze se s nimi dostat do konfliktum, hrozi nebezpeci umrti zpusobeneho tezkym zachvatem smichu :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 12. led, 2009 10:34

:?
Naposledy upravil marcelo dne pon 12. led, 2009 10:37, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 12. led, 2009 10:35

marcelo píše:
TongPa píše:
defendu píše:...Pro ozbrojené složky je,ale KM určitě výborná.

Taky si myslím, že KM je dobrou variantou sebeobrany pro ozbrojené složky, protože jak píšeš - je jednoduchá, tedy snadno naučitelná a hlavně funkční. Co více chtít pro ozbrojené složky, kde pro výcvik sebeobrany většinou není vyhrazen dostatek času? Pokročilému "bojovníkovi" ale samotná KM opravdu stačit nebude... Za sebe bych ještě doplnil něco k izraelskému způsobu střelby. Měl jsem možnost projít střeleckým výcvikem "made in" ČR, ale i US a Izrael. Paradoxně jsem střelecký systém, který mi nejvíc "sednul", nenašel u ozbrojených složek, ale u té soukromé střelecké akademie (co odkazoval Jendis, tedy http://www.aegisteam.cz ), kde učí každého, kdo vlastní zbrojní průkaz. Pravdou je, že většina lidí na jejich kurzech stejně byla z ozbrojených složek a platili si to ze svého. Učí tam takový mix izraelského a amerického stylu. Izraelský způsob je stejně jako KM jednoduchý, agresivní a funkční. Ale má i své slabé stránky. Například na rozdíl od ČR A US stylů nedává střelci na výběr dle jeho individuality a potřeb (postoj, stav zbraně...). Ona zásada prázdné nábojové komory je málo platné stále trochu handicapem. Pořád je to manipulace navíc, kdy můžete vlivem stresu udělat chybu a stojí to čas navíc. Obě tyto ztráty se dají intenzivním výcvikem minimalizovat, ale v situaci, kdy nemáte pro natažení k dispozici obě ruce (zranění, fyzický kontakt s protivníkem...) ten náboj v komoře výrazně chybí, nouzové natažení (o pouzdro, opasek, kapsu...) vždy nemusí 100% vyjít a pak... :? Ale ozbrojeným sborům, které mají "předepsánu" prázdnou nábojovou komoru, stejně nezbývá nic jiného, než s tím žít...


..servus Tongpo...zaujal ma uz davnejsie ten aegis vycvik a ich stranka a nasiel som na ich stranke , ze to vraj ten vycvik robia aj na SK..mozes sa rozpisat viac o vycviku,cene,metodike,co ti to dalo a co nie..chcem sa tento rok viac povenovat "gunfight" taktike a strategii a z vody varit nechcem aj ked mam nejake vyukove instrukktaze ohladom obranej strelby ale origo vycvik je origo vycvik :wink: Budem povdacny za kazde relevantne info 8)
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 12. led, 2009 20:21

marcelo píše:..servus Tongpo...zaujal ma uz davnejsie ten aegis vycvik a ich stranka a nasiel som na ich stranke , ze to vraj ten vycvik robia aj na SK..mozes sa rozpisat viac o vycviku,cene,metodike,co ti to dalo a co nie..chcem sa tento rok viac povenovat "gunfight" taktike a strategii a z vody varit nechcem aj ked mam nejake vyukove instrukktaze ohladom obranej strelby ale origo vycvik je origo vycvik :wink: Budem povdacny za kazde relevantne info 8)

Čau, poslal jsem ti SZ... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » stř 18. bře, 2009 21:08

Co si myslíte o těchto borcích? V poslední době o nich slyším čím dál častěji a jen velmi rozporuplné věci (výcvik Policie apod.) Pozitivního jsem o nich (Bittnerovi) neslyšel nic.

http://www.securitysystem.cz/index.php?umisteni=53

Takže - klidně rozpoutejte flame (tohle fórum je o BU,sportech,systémech a rvačkách,ne o politice,historii,vtipech,výživě apod. - zkuste na to aspoň trošku myslet)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 25 návštevníků

cron