Závažia na ruky pri boxe

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Závažia na ruky pri boxe

Příspěvekod Angle » čtv 13. bře, 2008 18:14

Ahojte, rád by som sa spýtal, či máte niekto skúsenosti so závažiami na ruky. Doma mám mech už asi 2 roky a pomerne pravidelne boxujem, popri tom robím TKD no mám pocit, že by som si mal ešte trochu vylepšiť ruky no neviem dojsť na to ako. Chcelo by to zrýchliť údery a na to sú vraj dobré tieto závažia. Problém je že všade na nete vidím len 0.5kg čo sa mi zdá byť trochu málo. Viete pls niekto poradiť kde by sa dali nejaké dobré objednať, prip kde v okolí Bratislavy by sa dali zohnať? So športovými obchodmi nemám takmer žiadne skúsenosti - vopred vdaka za každý postreh ;
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod wand » čtv 13. bře, 2008 18:38

Podla mna ti v pohode budu stacit 1-2 kg jednorucky. Predavaju aj trebars v Tescu. Ja na nich ficim roky a v pohode.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » čtv 13. bře, 2008 22:24

Taky doporučuju Tesco, malé popěnované jednoručky. Za 129 korun mají i 2x1kg píseček v neoprenu na suchý zip - super na nohy.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod farmer » čtv 13. bře, 2008 22:34

Ten ukropcaneho odkaz vypadá dobře. Kdybych měl tuhle "rukavici", střídal bych ji stejně s těma jednoručkama. Tím, že nejsou upevněné na zápěstí jsi nucený si hlídat jejich uchopení v dlani - aby ti nevyletěli - jak při výpadu, tak návratu a hodně se posiluje předloktí. S tou rukavicí se zase můžeš soustředit na jiné věci a i váha je asi jinak rozložená. Kdybych to měl, střídal bych to :-)
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 13. bře, 2008 23:35

Dostal jsem od bráchy k narozeninám :oops: tohle
http://piransport.cz/prodej/boxerske-ru ... il&zid=108

jsou sice naprosto super, lítají po nich ruce jako blesky, ale komu by se chtělo nandavat si rukavice když si jde jenom zastínovat,.... takže používám i já činky z tesca...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Angle » pát 14. bře, 2008 0:19

Vau, díky za odpovede, nečakal som že budete tak rýchly. S najväčším optimizmom som počítal s odpovedou tak o 1-2 dni :D

Tie činky nie sú zlý nápad, doma mám také miničinočky s ktorými robím tienovo údery. je to fajn vec na kondičku ale ako tu už niekto povedal, techniku sa s tým moc nacvičiť nedá. Tak isto sa s tým ani nedá moc búchať do mechu :twisted:
Práve kvôli tomu som rozmýšlal že by som si kúpil také nejaké kravinky na zápastie čo by som si nasadil na zápästia a potom mlátil do mechu o sto šesť - lenže problém, kúpil som si také tie pieskové 2.5kg závažia na nohy no nedá sa stým vôbec boxovať, lebo to behá po ruke sem a tam a nejde to upevniť :? Preto ma zaujali tie srandy čo posielal ukropcany, lenže pri objednávaní jedného kusu ma poštovné vyjde asi majland :P
JJ, a pls vedeli by ste mi niekto povedať tie jednotky libry a pounds v nejakej slovenskej mierke ?
Tá boxovacia rukavica musí byť čiež sranda, ale ja som to chcel len čisto na mech - mám síce moje 16-uncovky, ale tie si radšej šetrím na sparringy, búchať s tým do pytlu je podla mna škoda.
Ale na tej stránke boli pod závažiami také násady na ruky, ktoré sú asi čiež na údery a snád sa na to dajú nahodiť aj pytlovky. Lene všade vždy vidím len 1kg - to sa väčšie ani nevyrábajú ?
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod Angle » pát 14. bře, 2008 0:20

Angle píše:Vau, díky za odpovede, nečakal som že budete tak rýchli. S najväčším optimizmom som počítal s odpovedou tak o 1-2 dni :D

Tie činky nie sú zlý nápad, doma mám také miničinočky s ktorými robím tienovo údery. je to fajn vec na kondičku ale ako tu už niekto povedal, techniku sa s tým moc nacvičiť nedá. Tak isto sa s tým ani nedá moc búchať do mechu :twisted:
Práve kvôli tomu som rozmýšlal že by som si kúpil také nejaké kravinky na zápastie čo by som si nasadil na zápästia a potom mlátil do mechu o sto šesť - lenže problém, kúpil som si také tie pieskové 2.5kg závažia na nohy no nedá sa stým vôbec boxovať, lebo to behá po ruke sem a tam a nejde to upevniť :? Preto ma zaujali tie srandy čo posielal ukropcany, lenže pri objednávaní jedného kusu ma poštovné vyjde asi majland :P
JJ, a pls vedeli by ste mi niekto povedať tie jednotky libry a pounds v nejakej slovenskej mierke ?
Tá boxovacia rukavica musí byť čiež sranda, ale ja som to chcel len čisto na mech - mám síce moje 16-uncovky, ale tie si radšej šetrím na sparringy, búchať s tým do pytlu je podla mna škoda.
Ale na tej stránke boli pod závažiami také násady na ruky, ktoré sú asi čiež na údery a snád sa na to dajú nahodiť aj pytlovky. Lene všade vždy vidím len 1kg - to sa väčšie ani nevyrábajú ?
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod Angle » pát 14. bře, 2008 0:22

Jaaj že ja som ináč dobrý - spamujem sám seba :D To tu nikde nie je tlačíkto zmazať správu ? Omylom som dal refresh ....
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod farmer » pát 14. bře, 2008 0:58

To Angle:
Nevím, jestli jsi to pochopil, nebo jsem teď já špatně pochopil tebe, ale s činkama se technika necvičí (nebo já osobně jsem to nikdy neviděl).
Činky jsou na kondičku a rychlost. Než vymýšlet co za speciální závažíčka na ruce koupit, je lepší něco hned dělat, takže lapni činky a i s těma se dá jít na pytel, stačí chtít :wink: Akurát jsem to ještě neviděl cvičit se závažím na pytel, já myslím, že stačí stínovat a na pytel jít pak prostě naplno bez závaží, už tak je to velký odpor. Na to jsou tady ale větší odborníci :-)
Navíc ty páskové závaží se na ruce nedoporučují. Dáš úder, závaží se posouvá dopředu a má tendence ti jakoby vytahovat dlaň pryč od ruky. Jsou to sice drobné pohyby, ale je jich hodně najednou a asi to neprospívá. Naproti tomu činku si držíš pevně sám svaly.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod scout » pát 14. bře, 2008 12:53

angle....konecne nejakej taek vondak co bere vazne ruce....doufam ze budes na treninku bit sve kolegy jako žito...aby se vzpamatovali a zacali se sebou neco delat... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Lear » pát 14. bře, 2008 14:13

Angle píše:nejde to upevniť :? Preto ma zaujali tie srandy čo posielal ukropcany, lenže pri objednávaní jedného kusu ma poštovné vyjde asi majland :P

tady to mas z CR: http://www.everlast-sports.cz/zatezove-rukavice-1117d/
Lear
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 18. úno, 2004 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 15. bře, 2008 22:08

Dle mého názoru ti stačí kovové válce o průměru cca 4-5 cm max do váhy 1 kg. Já jsem si to nechal vysoustružit v práci. Ještě to chce kov, aby Ti nekorodoval po spocených rukách. Sám nevím z čeho mi to kluci udělali :D

Jinak je to velmi dobrá věc pro stínování. Ale osobně bych nestínoval s váhou vyšší než 1 kg. Odrovnáš si tím lokty a ramena. Nebo aspoň já cvičil s 3 kg, ale pak jsem na sobě pozoroval bolesti v ramenou a loktech, tak jsem snížil váhu zaváží a v pohodě. Na rychlost je to vynikající.

Sílu a čest válečníci.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angle » sob 15. bře, 2008 23:07

angle....konecne nejakej taek vondak co bere vazne ruce....doufam ze budes na treninku bit sve kolegy jako žito...aby se vzpamatovali a zacali se sebou neco delat...


Noo, popravde cvičím TKD lenže mal som asi polroka pauzu kvôli zlomenej nohe. A určite si viete predstaviť ako to vyzerá ked sa na tréningu ukáže niekto totálne bez kondičky - lenže to by bol ešte ten lepší prípad :D Mal som s tým komplikácie a tak som sa tri mesiace viac menej učil len chodiť. Ale ja blázon hned akonáhle bola noha ok, išiel som skúsiť čo to dá na tréningu - ale to myslím nemá zmysel rozpisovať , ako som dopadol na sparingu si viete predtssaviť aj samy 8)

No nič, tak som si povedal, že ked šlachy, rýchlosť ohybnosť a vybúšnosť nôh je proste v p.... musím niečo poroboiť aspon s rukami - nič iné mi neostáva :wink:
Tak sa pomaličky dávam dokopy, je to zaujímavý pocit začínať takmer od nuly - ale viem kde som bol predtým tak moja motivácia je dostať sa aspon tam :)


Jinak je to velmi dobrá věc pro stínování. Ale osobně bych nestínoval s váhou vyšší než 1 kg. Odrovnáš si tím lokty a ramena. Nebo aspoň já cvičil s 3 kg, ale pak jsem na sobě pozoroval bolesti v ramenou a loktech, tak jsem snížil váhu zaváží a v pohodě. Na rychlost je to vynikající.


A ja že tá bolesť v laktoch je len sila zvyku :D skúšal som tienovať s 3.5kg činkami ale to len fak tak pomaly, nemám chuť si urvať ramenné svaly.

Inak ozaj, ked sa teraz takto sústredím len na ruky, je tu nejaký boxerista čo by mi vedel poradiť ako nacvičiť schopné úhyby ? Ak sa teda niečo také dá vôbec nacvičiť :wink:
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 15. bře, 2008 23:30

Abych pravdu řekl, nevím co si mám pojmem schopný úhyb představit.

Pokud myslíš technicky dobře provedený, tak to bude asi nejlepší, když Ti to nějaký trenér ukáže. Přímo jak se technicky ten či onen úhyb dělá. Do stran, dozadu, ducking, side step (myslím, že se to tak píše :) ), atd.

Pokud myslíš použitelný v boji či sparringu, tak to bude chtít sparrovat a sparrovat. A každopádně s někým trénovat v kombinaci úderů na lapách. Sám se to velmi těžko naučíš pokud tedy již nemáš nějaké zkušenosti s boxem nebo jemu podobným stylem. I když totožné úhyby se vyskytují snad ve všech bojových umění či systémech v delším či kratším provedení. Tedy dle mých chabých znalostí.

Z videokazet či DVD se techniky můžeš učit až když už máš dobré znalosti a nějaký ten rozhled v technikách aspoň několika stylů. Pokud začínáš, tak jedině trenér či mistr Ti může ve správném provedení technik pomoci. Ale to už tu kecám něco, co už tu bylo několikráte řečeno. Tak že asi tak, no.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 15. bře, 2008 23:35

Jinak, když už se tedy budeš učit uhýbat, tak se snaž učit současně s úhybem i úder = kontra úder nebo ihned po úhybu kontrovat. A už mlčím. :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Oživenie témy :P

Příspěvekod Angle » pon 25. srp, 2008 10:24

No, tak som si dal celkovo na asi rok pauzu kvôli úrazu a škole, ale chcem sa zase naplno rozbehnúť a ako motiváciu som si chcel konečne kúpiť tie závažia

našiel som ešte jeden shop: http://www.budopro.cz/pg-detail/det-85-zavazi-rukou/
Kód: Vybrat vše

na slovenské to vyjde asi 700+poštovné počítam tak 200

tieto sú síce lacnejšie ale poštovné vyjde na 1000

http://store.titleboxing.com/dwg4.html


tak ma napadlo, či by ste niekto chceli z toho druhého obchodu čosi kúpiť, je tam kopu vecí čo sa u nás ani nepredávajú. Poštovné by sme si potom samozrejme nejako podelili. Jedna vec sa odtial naozaj neoplatí objednávať.
Keby ste niekto mali záujem, napíšte mi pls mail a nejako sa dohodneme :wink:
Angle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků