Legrační příhody

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod RUNAR » stř 09. zář, 2009 15:10

Jan:
No.....jeho nohy vypadaly líp než po dni chůze v pohorách co ti nesednou. :D
Ale samozřejmě že na hory jedině kvalitní pohory....není dobrý zbytečně hazardovat, jak píšu...někomu to projde ale nikdo nezaručí že to projde zrovna vám, že jo.

Taky jsem šel jednou na Silvestra s kámošem horolezcem na Sněžku....on měl dost kvalitní vybavení....já měl tenkrát jen takový normál sportovní hadry, který nebyly odolný proti větru a mrazu no a došel jsem to celý.....byl to ale dost hazard....mlel jsem z posledního.
Klidně jsem tam mohl umřít....vichřice a mráz jsou dost nebezpečný.
Dneska nedám dopustit na kvalitní výbavu....hlavně boty a oblečení.

I v létě je nutný mít sebou dobrou výbavu.... jednou jsme narazili na totálně promrzlý turisty co vyšli ráno za sluníčka a pak přišel studenej severák, kroupy atd....mohli tam třeba i umřít, šli jen tak nalehko kraťasy a trička.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jan » stř 09. zář, 2009 15:33

RUNAR : Jo to máš pravdu, stačí si jednou zajet do Tater a člověku je jasné, že kvalitní výbava je základ... Léto nebo zima to je jedno. Nahoře je zima i v létě. :-) Člověk si říká, vždyť jsou to jen Tatry, myslím, že právě proto tam "zařve" tolik lidí. Fakt mně překvapilo, jak to například v Roháčích je o "hubu". Stačí blbej krok a člověk je o pár set metrů dole na fašírku...
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod RUNAR » čtv 10. zář, 2009 8:50

Jan:
Tak tak.....dobrou výbavu je nutný mít i na léto.....pokud se chodí vysoko a daleko, počasí se někdy mění dost rychle.
A jak píšeš je tam spousta míst kde se stačí špatně chytnout nebo šlápnout a už někdo akurát zamává v letu z kilometrový stěny....takovej base jumping bez padáku :) s dopadem do stavu krvavýho guláša, tohle je někdy víc riskantní než horolezectví kde jsou jištěný.
No ale furt dobrý oproti jízdě v autě....což je vždycky hazard ač to málo kdo ví.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně