kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Makoto » úte 30. zář, 2008 10:22

Zdar, zacinam mit pocit, ze z kettles se dela neco special. Je to jen jiny druh cinky, proto to, co se vztahuje na cinky, vztahuje se i na kettles. Jdou s nimi delat veci, ktere s jednoruckou neudelas (nebo hure) a to je duvod, proc je nekteri preferuji vice nez klasicke zelezo. Prijdte na seminar, ktery tu avizoval PM a vyzkousejte si to.

BTW, PM, vis zhruba kdy to bude? Ja bych se rad zucastnil, ale uz ted se mi dosti rychle zaplnuje kalendar do konce roku, tak abych si vcas rezervoval vikend :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod RUNAR » úte 30. zář, 2008 10:45

Makoto píše:Zdar, zacinam mit pocit, ze z kettles se dela neco special. Je to jen jiny druh cinky, proto to, co se vztahuje na cinky, vztahuje se i na kettles. Jdou s nimi delat veci, ktere s jednoruckou neudelas (nebo hure) a to je duvod, proc je nekteri preferuji vice nez klasicke zelezo.


Přesně tak, hezky napsaný.

Jinak když někdo dělá špatně třeba mrtvý tahy nebo dřeby s těžkou činkou tak je to o dost nebezpečnější než kettles.
Takže činky můžou bejt podle mýho o dost nebezpečnější.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 30. zář, 2008 10:46

osobne jsme posledni rok dost maval s cinkama, od ty doby co cvicim s kettlebells cvicim s cinkama mene a mene, z prosteho duvodu - super kompatibilita kettlebells s b.u. s podobnyma zavazima se v ruznach b.u. cvicilo od nepameti, ted uz se vubec nedivim. v moji skole mame kompletni set od 4 do tusim 35 kg, cvicenim predchazi spousta pripravnych drilu, a cviceni samotna se nejdrive osahavaji na mensich vahach, vsechna maji sva presna pravidla provedeni co do struktuty/mechaniky pohybu - neni to jen vzit si kettle a zacit s ni mavat.

jinak doporucuju clanek Steve Cottera (asi jsem ho uz sem postoval)

http://www.bodybuilding.com/fun/martialkettle.htm

a

http://www.bodybuilding.com/fun/turbokick.htm

co se tyce seminare, zalezi na mojem kamaradovi, jakmile budu vedet vic, dam vedet kluci
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 30. zář, 2008 11:55

Skvele clanky, hlavne toto je klicove: "In sports science, the term 'specificity' refers to the adaptations to the physiological systems that occur as a result of the training program design. For the martial artist, the strength that is developed through supplementary weight training must be able to transfer into improved striking, kicking, grappling, trapping, and throwing skills. If your fighting techniques increase in speed, power, and focus as a result of your strength training program, then your program has a high degree of specificity to your martial art skill. " Jeste jednou diky za clanky, pres vikend se na Cottera podivam :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod TongPo » úte 30. zář, 2008 14:57

Makoto píše:Zdar, zacinam mit pocit, ze z kettles se dela neco special. Je to jen jiny druh cinky, proto to, co se vztahuje na cinky, vztahuje se i na kettles. Jdou s nimi delat veci, ktere s jednoruckou neudelas (nebo hure) a to je duvod, proc je nekteri preferuji vice nez klasicke zelezo.

Docela rozumnej názor. Kettles nejsou žádnej nově objevenej zázrak, je to jen primitivní, velmi odolný a snadněji vyrobitelný předchůdce moderních činek. Já osobně považuju za dostatečně vybavenou posilovnu takovou, která obsahuje velkou nakládací činku, polohovací stojany, lavici (také nejlépe polohovací), hrazdu, nakládací jednoručky (nebo sadu pevných), expander, medicimbal a případně bradla. Můj osobní názor je, že víc cviků nelze udělat s kettles, než s činkama, ale kettles mohou být alternativou při stagnaci.

RUNAR píše:Jinak když někdo dělá špatně třeba mrtvý tahy nebo dřeby s těžkou činkou tak je to o dost nebezpečnější než kettles.
Takže činky můžou bejt podle mýho o dost nebezpečnější.

Vím co myslíš, ale tohle asi nebyl nejlepší příklad... :D Tak nějak si nedovedu představit XXXL kettl na mrtvý tah, nebo dřepovat s XXL kettly v každý ruce... :lol: Správná technika při cvičení s těžkýma váhama je nezbytností, jinak dojde k poškození zdraví natotata, ale velká činka bude přece jen představovat menší riziko, než "jednoruký" vzpíračky nějakým hodně těžkým kettlem... :?
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 30. zář, 2008 15:13

TongPo píše:Docela rozumnej názor. Kettles nejsou žádnej nově objevenej zázrak, je to jen primitivní, velmi odolný a snadněji vyrobitelný předchůdce moderních činek. Já osobně považuju za dostatečně vybavenou posilovnu takovou, která obsahuje velkou nakládací činku, polohovací stojany, lavici (také nejlépe polohovací), hrazdu, nakládací jednoručky (nebo sadu pevných), expander, medicimbal a případně bradla. Můj osobní názor je, že víc cviků nelze udělat s kettles, než s činkama, ale kettles mohou být alternativou při stagnaci.
RUNAR píše:Jinak když někdo dělá špatně třeba mrtvý tahy nebo dřeby s těžkou činkou tak je to o dost nebezpečnější než kettles.
Takže činky můžou bejt podle mýho o dost nebezpečnější.

Vím co myslíš, ale tohle asi nebyl nejlepší příklad... :D Tak nějak si nedovedu představit XXXL kettl na mrtvý tah, nebo dřepovat s XXL kettly v každý ruce... :lol: Správná technika při cvičení s těžkýma váhama je nezbytností, jinak dojde k poškození zdraví natotata, ale velká činka bude přece jen představovat menší riziko, než "jednoruký" vzpíračky nějakým hodně těžkým kettlem.


No, podle mě s kettlama právě můžeš jet cviky který s jednoručkama pořádně neuděláš.
A ten mrtvý tah a dřep jsem myslel takto:
Dělat špatně mrtvý tah nebo dřep s těžkou činkou je daleko víc devastační než dělat "stejně" špatně jakýkoliv cvičení s kettlama.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 30. zář, 2008 16:21

TongPo píše:Můj osobní názor je, že víc cviků nelze udělat s kettles, než s činkama, ale kettles mohou být alternativou při stagnaci.


no, v Cotterove Encyklopedy of Kettlebells Lifting je cca. 150 cviku, dvojka ma dalsich 100+ :-)

Tak nějak si nedovedu představit XXXL kettl na mrtvý tah, nebo dřepovat s XXL kettly v každý ruce


jak mrtvy tak i drepy se s kettly cvici, ale - kettly nejsou cinky, jejich vyhoda je v necem jinem, viz clanky vyse
Naposledy upravil pm dne stř 01. říj, 2008 12:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 01. říj, 2008 10:12

TongPo píše: Můj osobní názor je, že víc cviků nelze udělat s kettles, než s činkama, ale kettles mohou být alternativou při stagnaci.

TongPo, prijd na ten seminar, co bude poradat PM, zacvicis s kettles...a budes nas ;-) Ted vazne - uvidis a vyzkousis na vlastni kuzi co to umi.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » stř 01. říj, 2008 12:04

Takze myslim, ze by mohl byt ten seminar zajimaci :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 21. kvě, 2009 14:28

Dnes som objednal jeden 16 kg kettlebell na skusku a casom objednam jeden lahsi a jeden este tahsi..ale drahe je to ako svina...este "zozeniem" DVDrip Maxwela a idem dat svoje sexom zruinove telo do kopy :lol: :lol: :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 21. kvě, 2009 14:32

marcelo píše: ... este "zozeniem" DVDrip Maxwela a idem dat svoje sexom zruinove telo do kopy :lol: :lol: :wink:


:lol: :lol: :lol: trénovat se musí komplexně :wink: :wink: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 21. kvě, 2009 14:33

luen píše:
marcelo píše: ... este "zozeniem" DVDrip Maxwela a idem dat svoje sexom zruinove telo do kopy :lol: :lol: :wink:


:lol: :lol: :lol: trénovat se musí komplexně :wink: :wink: :wink:


:wink: :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 21. kvě, 2009 14:35

PM- ake mas Pavle kusenosti s ketlebelmi,vyrovnali ti nejake dysbalancie,zaznamenal si progres v sile uderov,hodov,sila rotatorov a pasu atd?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 21. kvě, 2009 14:38

Nebo se můžete zůčastnit tohoto semináře:

http://www.krav-maga.cz/kalendar-akci/s ... bell-.html

Den předtím dělá dotyčný seminář KM :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pm » čtv 21. kvě, 2009 15:04

marcelo píše:PM- ake mas Pavle kusenosti s ketlebelmi,vyrovnali ti nejake dysbalancie,zaznamenal si progres v sile uderov,hodov,sila rotatorov a pasu atd?


caj Marcelo,

osobne davam palce nahoru, sila sla rapidne nahoru, fyzicka taktez, je to jeden z mala posilovacich nastroju, ktery je 100% kompatibilni s b.u. perfektne si uvedomis generaci sily z nohou, hyzdi, bricha a zad, jadro se zpevni etc etc., nebud pet ody, proste dobra investice. dneska cvicim v zasade swingy, cleany, pressy, a snatche, prokladam to v tydnu x ruznejma pestrejsima cvicenima - get up, windmills, mrtvy tahy, suitcase mrtvy tahy, drepuju s nima klasicky i na jedny noze... vetsinu cviku s 24, a s 32, a to 5 x tydne

samozrejme do toho cile shybuju, klikuju, mavam dlouhu tyci a tezkymi nozi a super, super. btw. v tcbu se s podobnym nacinim cvicilo a doted cvici, ale rekl bych ze s kettlebells se dtoho da delat vice nez s cinskymi originaly ("kamenne zamky", "drevena ucha")

na nauceni je 16 idealni, doporucuju jeste 20 a 24, s tim si vystacis skoro na vsechno. ja mam ve skole komplet set (s nizsima vahama na nohach treba shybuju), chybi mi citelne 28, anzto preci jen z 24 na 32 je to velkej skok, 32 uz vypressuju, swing ok, ale snatch, treba levackou, ani omylem

jinak jsme obecne fanda oldschoolovyho posilovani (pytle, kameny, kettles, splhani, shyby... ), ted jeste nechavam ve skoel instalovat tlusty lano na splhani a kruhy, plus desku na posilovani prstu jako maji lezci, posledni co mi tu chybi je velka nakladaci cinka na mrtv tahy/drepy, kdyby nekdo prodaval set nebo vedel kde to lacineji poridit, dejte mi please vedet

cest
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » čtv 21. kvě, 2009 16:23

pm píše:
marcelo píše:PM- ake mas Pavle kusenosti s ketlebelmi,vyrovnali ti nejake dysbalancie,zaznamenal si progres v sile uderov,hodov,sila rotatorov a pasu atd?


caj Marcelo,

osobne davam palce nahoru, sila sla rapidne nahoru, fyzicka taktez, je to jeden z mala posilovacich nastroju, ktery je 100% kompatibilni s b.u. perfektne si uvedomis generaci sily z nohou, hyzdi, bricha a zad, jadro se zpevni etc etc., nebud pet ody, proste dobra investice. dneska cvicim v zasade swingy, cleany, pressy, a snatche, prokladam to v tydnu x ruznejma pestrejsima cvicenima - get up, windmills, mrtvy tahy, suitcase mrtvy tahy, drepuju s nima klasicky i na jedny noze... vetsinu cviku s 24, a s 32, a to 5 x tydne

samozrejme do toho cile shybuju, klikuju, mavam dlouhu tyci a tezkymi nozi a super, super. btw. v tcbu se s podobnym nacinim cvicilo a doted cvici, ale rekl bych ze s kettlebells se dtoho da delat vice nez s cinskymi originaly ("kamenne zamky", "drevena ucha")

na nauceni je 16 idealni, doporucuju jeste 20 a 24, s tim si vystacis skoro na vsechno. ja mam ve skole komplet set (s nizsima vahama na nohach treba shybuju), chybi mi citelne 28, anzto preci jen z 24 na 32 je to velkej skok, 32 uz vypressuju, swing ok, ale snatch, treba levackou, ani omylem

jinak jsme obecne fanda oldschoolovyho posilovani (pytle, kameny, kettles, splhani, shyby... ), ted jeste nechavam ve skoel instalovat tlusty lano na splhani a kruhy, plus desku na posilovani prstu jako maji lezci, posledni co mi tu chybi je velka nakladaci cinka na mrtv tahy/drepy, kdyby nekdo prodaval set nebo vedel kde to lacineji poridit, dejte mi please vedet

cest


Vim o jednom fitku, ktere se prodava, ale neuspesne, takze se bude rozprodavat - teda doufam, ze ne v aukci :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 22. kvě, 2009 9:02

Zdravím,

Marcelo: Taky mám tak měsíc 16 kg k-bell a jsem naprosto spokojený. Pak napiš jak ti to jde, Kdybys potřeboval nějaké materiály ta napiš.

All: Plánoval se tu nějaký seminář na cvičení pomocí k-bells. Tak nevím jestli jsem to neprospal nebo se to neuskutečnilo. Ale bylo by super kdyby se něco takového udělalo. Nebo jestli bych se třeba mohl s pm a spol domluvit aby mi ukázali jak cvičí (nejen s k-bells ale jaké mají cviky z tradičních stylů)

Díky za odpověď
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pm » pát 22. kvě, 2009 9:32

luen píše:Vim o jednom fitku, ktere se prodava, ale neuspesne, takze se bude rozprodavat - teda doufam, ze ne v aukci :lol:


tak se mi pozeptej Honziku please!

Naia: seminar uz byl, asi pred 3/4 rokem :-) ale muzem spachat dalsi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 22. kvě, 2009 9:34

No jo nejak jsem to zaspal, skoda. Kdo tam ucil a co se ucilo?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pm » pát 22. kvě, 2009 9:43

muj kamarad Petr Ruzicka (Crossfit), douholete zkusenosti s b.u. jely se predevsim zaklady - swing jedno i obouruc, clean, press, high pull jako priprava na snatch, plus get up, drepy... pro me osobne velmi prinosne a inspirativni, poladil jsem radu dulezitych detailu a dostal radu praktickych typu ohledne cviceni obecne

jinak tady je strucny vycet toho s ci a co cvicime

http://www.lghk.org/cz/curriculum/gungfu.htm

uzivej, budu tu asi az v pondeli, mizim do Polska
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků