kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 22. kvě, 2009 9:48

Zdravím,

jen pro info, kdyby to někoho zajímalo. :wink:

http://krav-maga.cz/kalendar-akci/seminar-rkc-systemu---zaklady-treninku-s-kettlebell-.html

Edit.: Tak už to sem dal Defendu. Jsem si toho všiml pozdě. :oops:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Luster » pát 22. kvě, 2009 12:04

tak seminar koukam za dverma a ja sem zrovna totalne z KB formy :lol:
Otazka mimo..pouzivate pri cviceni s KB magnezium? Ja kdyz sem jel potom narocnejsi workouty s velkym poctem opakovani, tak sem mel dost zniceny dlane, zajima me jestli muze magnezko pomoct..
Luster
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Toman » pát 22. kvě, 2009 12:06

Maglajz je vždycky dobrej na cvičení kde je ocel - ruka taky používám, hodně na hrazdách.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » úte 26. kvě, 2009 7:04

Ja pouzivam klasicke rukavice na posilovani a v pohode, dlane mam jemne skoro jako detskou prdelku ;-)

BTW, jdete tedy nekdo na ten seminar? Pry budou dalsi poradat po prazdninach a to uz bych chtel dorazit aj ja :-)

Update:
Koukal jsem na to video s Peterom Lakatosom, jak predvadi cviceni s kettles a teda.....moc me nepresvedcil...zbytecne velke vahy a taha to vsim moznym...docela rozdil od Tsatsoulina nebo Maxwella....a jestli on ma vysvetlovat, jak se to ma spravne cvicit.....mam obavu. Takze beru zpet svou poznamku, ze bych dorazil po prazdninach na jejich seminar. To si radsi domluvim sezeni s nejakym fyzioterapeutem, ktery mi vysvetli jake svalove skupiny mam zapojovat, abych pak nemusel ve stari zrat hrsti prasku....Anebo budu doufat, ze Pavel (pm) a jeho kamos budou opet neco poradat ;-)
Zde je to diskutovane video
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » úte 26. kvě, 2009 9:25

makoto- ja nie som ziaden odbornik na fitnes ale tie hlboke drepy na jednej nohe az po zadok,kde ho krutilo v kolennom klbe..hmm..az ma zamrazilo..brat bol sutazny vzpierac kedysi a viem ze ked cvicil hlboke drepy pod zadok,vzdy len s powerliftovymi banadazami kvoli kolenam,aby si ich nedokatoval..
Naposledy upravil marcelo dne úte 26. kvě, 2009 12:21, celkově upraveno 2
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 26. kvě, 2009 10:06

makoto: jo, souhlas. na druhou stranu dead snatch se ctyrictkou, a s jeho vahou, hu, dobry, musim pridat :-) ale rozhodne rozhodne to nechci uspechat. snatchuju si 24 a je to fajn, 32 necham na snatche jeste nejaky cas odpocivat

jinak taky pouzivam klasicke rukavice na posilovani (a mozoly mam jen od zbrani)

marcelo: drepy tohoto typu jsou ok, klidne hluboke az po zadek, ale musi se delat se spravne. ja je ted delam na jedne noze, se sestnacti kilama, a je to super, super. ale jak rikam, uz i obyc drep je pomerne velka veda, jinak si clovek odkurvi kolena nebo zada len taky fukot

jinak urcite nejaky kettlebells dychanek usporadame, videl bych to po prazdninach
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 26. kvě, 2009 10:40

pm píše:makoto: jo, souhlas. na druhou stranu dead snatch se ctyrictkou, a s jeho vahou, hu, dobry, musim pridat :-) ale rozhodne rozhodne to nechci uspechat. snatchuju si 24 a je to fajn, 32 necham na snatche jeste nejaky cas odpocivat

Ja bych tolik neobdivoval vahu jako spise techniku ;-) Zvlaste po zkusenosti, kdy jsem ve sve chvilkove namyslenosti sahnul rovnou po 32 s tim, ze se hecnu a odjedu cely kettles workout Steva Maxwella. Kdyz jsem pri switchi malem udelal salto, pochopil jsem, ze dalsi opakovani udelam jedine pokud si prisroubuju boty k podlaze ;-)

Tak super, budu sa tesit po prazdninach, ze si zacvicime s kettles a ja snad do tej doby zmoudrim ;-)

BTW, vcera mi dosla kniha Pavla Tsatsoulina Enter the kettlebell (ja tem e-books nejak nemuzu prijit na chut) a parada, sice je to same "comrades", ale vysvetluje velice dobre...asi teda (konecne) juknu aj na jeho videa :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » úte 26. kvě, 2009 11:33

jasne, souhlas; ja se ucil dlooouho na mensich vahach, a rozhodne toho nelituju

PT je super, knizka (podrobna) i video (kratke, ale jasne) jsou rozhodne velmi prinosne, libi se mi jeho minimalisticky program. Cotter vysvetluje taky fajn, je to zasobarna cviku, Maxwell je good, anzto ma pozadi v b.u. (Cotter taky ostatne... v zasade vsi), no a RMAX je pro detailisty. uprimne, da se s tim delat x skopicin, ale swing, clean, press, snatch je to vo co go - par cviku co udela hodne, hodne prace
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 26. kvě, 2009 12:13

Taky bych se rad zucastnil. Kdybych na to nereagoval tak mi prosim napiste SZ at se proberu. Nechtel bych zaspat i druhy seminar :wink:
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 26. kvě, 2009 12:28

huraaa..takze som dnes dostal spravu,ze mi odoslali uz tu ketlebelu postou..neviem sa dockat,pretoze som funkcne silovo na tom zle,co tak pocuvam ake vahy tu s tymi ketlebelmi davate :oops: ..musim sa dat dokopy :lol: ..zaujima ma PM jedna vec,ty mas od kazdej vahy po jednej pare kettlbells alebo z kazdej vahy po jednom kuse...inac uz som si zaobstaral jak knizku tak dvdrip toho "sudruha" Paviela :lol: Co radite na zaciatok pre "oplacaneho" zhyralca :twisted: pri cviceni s ketlebelmi? :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 26. kvě, 2009 12:41

marcelo píše:huraaa..takze som dnes dostal spravu,ze mi odoslali uz tu ketlebelu postou..neviem sa dockat,pretoze som funkcne silovo na tom zle,co tak pocuvam ake vahy tu s tymi ketlebelmi davate :oops: ..musim sa dat dokopy :lol: ..zaujima ma PM jedna vec,ty mas od kazdej vahy po jednej pare kettlbells alebo z kazdej vahy po jednom kuse...inac uz som si zaobstaral jak knizku tak dvdrip toho "sudruha" Paviela :lol: Co radite na zaciatok pre "oplacaneho" zhyralca :twisted: pri cviceni s ketlebelmi? :wink:

Marcelo zacni hezky pomalu. Klidne s hodne malou vahou a jak uvidis, ze to technicky zvladas, prejdi na vyssi vahu. Nepospichej bo si neco bloknes a pak to znamena nekolikatydenni prestavku.
Ja mam od kazde vahu jednu bo velice vyjimecne potrebujes soucasne dve kettles. Mam 10, 16, 20, 24. Krome 10 vse po jednom a vystacim si s tim :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » úte 26. kvě, 2009 12:52

vahy vubec neres, ja si hodne dlouho hral s hodne nizkejma vahama, kluci co to ucim jakbysmet

jinak jo, mam od kazdy vahy par, aby s tim mohl zacit cvicit kdokoliv. pro sebe bych to asi takhle nekupoval, ale kupoval jsem to "pro skolu" (ha ha, takze stejne pro sebe). osobne si myslim, ze 16, 20, 24 staci vic nez bohate, od kazdy jedna, par neni potreba

jinak doporuceni - "soudruh" Pavel to ma docela zmakly, postup je vicemene (jak to ucim ja)

- pripravne drily (umet dobre drep a mrtvy tah je zatracene vyhoda)

- jak to spravne zvednout ze zeme
- swing obouruc, jednoruc
- vstavani ze zeme

par tejdnu jen tohle, pak pridat

- clean

pozdeji pridat

- clean a press

a pak

- snatch

vsechno ostatni, pro v c.b.u. se napr. hodne jedou to cemu se rika bottom clean-press, ja ma rad i drepy na jedny noze, drepy, windmills, kufrikovy mrtvy tahy etc.

jinak davej bacha na kolena a na zada, radi si to ftak 3 mesice osahavat, a pak se teprve pustit do poradnyho workout. detaily budes doladovat a doladovat, to mas jako v b.u. uprimne receno si clovek vystaci jen s par cvickama a nacvici toho fakt hodne, uz jsme videl mraky exotickejchakrobatickejch cviku, a rekl bych ze jsou celkem o hovne, pro zabavu nebo obmenu ok, ale jinak...

uzivej
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 26. kvě, 2009 12:53

Makoto píše:
marcelo píše:huraaa..takze som dnes dostal spravu,ze mi odoslali uz tu ketlebelu postou..neviem sa dockat,pretoze som funkcne silovo na tom zle,co tak pocuvam ake vahy tu s tymi ketlebelmi davate :oops: ..musim sa dat dokopy :lol: ..zaujima ma PM jedna vec,ty mas od kazdej vahy po jednej pare kettlbells alebo z kazdej vahy po jednom kuse...inac uz som si zaobstaral jak knizku tak dvdrip toho "sudruha" Paviela :lol: Co radite na zaciatok pre "oplacaneho" zhyralca :twisted: pri cviceni s ketlebelmi? :wink:

Marcelo zacni hezky pomalu. Klidne s hodne malou vahou a jak uvidis, ze to technicky zvladas, prejdi na vyssi vahu. Nepospichej bo si neco bloknes a pak to znamena nekolikatydenni prestavku.
Ja mam od kazde vahu jednu bo velice vyjimecne potrebujes soucasne dve kettles. Mam 10, 16, 20, 24. Krome 10 vse po jednom a vystacim si s tim :-)


..sak prave ze som objednal len 16kg na skusku ,ale chcem zanedlho doobjednat 20 a 24kg :wink: Presne to som chcel vediet,ci mate po jednej alebo po parach..keby ze bolo nutne pary ,tak je to kurewsky drahe :( Citite rozdiel medzi cinkami a ketlebelmi..mna napr. po klaisickych powerliftovych rutinach enormne spomalovalo a rychlo som hypertrofoval vsade a hybal som sa ako slon v porcelane a to uz nechcem..v podstate na klasicku posilku dlabem uz davno :lol: Skor ma zaujima funkcna sila,atleticke a pretiahnute svaly a nie napumpovane bombule.. :? Ake badas ty vysledky Makoto?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 26. kvě, 2009 12:53

ha ha, tak to se Makoto shodujeme, alespon je videt, ze si to necucame z prstu :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 26. kvě, 2009 13:13

marcelo píše:Skor ma zaujima funkcna sila,atleticke a pretiahnute svaly a nie napumpovane bombule.. :? Ake badas ty vysledky Makoto?

V pripade kettles jde IMHO o silu a protahnuti svalu (PM oprav me, pokud sa mylim). Jelikoz take nechcu byt bobulac, cvicim jen workouty s vlastnim telem ("300", apod.) + kettles workouty a pozoruji narust sily a hlavne...cemuz jsem sam moc neveril, se mi zpevnilo rameno, ktere diky opakovanym hodum z juda uz bylo na pul cesty vyletavat z kloubniho pouzdra. Navic mi to rozsirilo rozsah pohybu (hlavne tedy ramen), ktere jsem moc velky nemel a tak mi stacila vcelke mala paka a ja uz rval bolesti. Ted to vydrzim o vterinu dele ;-)
Nedavno jsem lital po doktorech, protoze jsem mel problem s ramenem a doktor zjistil, ze to je diky memu sedavemu povolani - zkracene prsni svaly a oslabene mezilopatkove. Napsal me na rehabilitaci, ale ja pri tom jel s lehcimi vahami aj kettles a fyzioterapeut sa nestacil divit, jak se to rychle zlepsuje :-) Uprimne, nejsem si jisty, jestli bych toho dosahnul s cinkama. Takze asi tak :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » úte 26. kvě, 2009 13:18

Makato-dikes za recenziu :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 26. kvě, 2009 14:18

souhlas. funkcni, koordinovana sila, o to go!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NOKT » úte 26. kvě, 2009 18:46

Safra... Tenhle threat mi ničí noje odhodlání začít chodit do posilovny :lol:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 26. kvě, 2009 19:38

NOKT: Klidek, marcelo s pm to prehaneji... fitko je fajn vec, kdyz jedes rozumne a nemeris si bicak po kazdem treninku :lol: Zas bych to nejak nedogmatizoval slovy "napumpovane bombule"...

BTW: Dneska fajn prihoda ve fitku, bych nikdy neveril, ze muze clovek posilovat hodinu v kuse zada, s jednoruckama, s velkou cinkou... Tak patnactileti kluci co maji cviky odkoukane od ronnieho z youtube, no ale hlavne ze meli nalozeno stejne jako mistni korby...
To pak zas dopadne slovy "Uz nesmite nikdy cvicit s vetsimi vahami..."
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Pali » úte 26. kvě, 2009 20:09

No, ja by som hneď tak posilku nerušil. Teda donedávna som cvičil len tak, čo som počul , odkukal... Odkedy mám trénera, je to paráda. Hovoril som mu, že cvičím BS, prispôsobil tomu tréning - ideme viac na výdrž. Prekvapilo ma, že práve správne prevedené tlaky na lavičke a drepy mi naťahujú moje stiahnuté partie prsných svalov a bedier. Teda okrem sily som teraz na tom lepšie s držaním tela, kĺbovým rozsahom...
Ja kettlebells v najbližšom čase nepôjdem - nemá ma kto viesť a nechcem zopakovať svoju chybu s posilňovaním "podľa seba".
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron