Tréninkové dávky pro starší pány

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod kjo39 » pát 30. kvě, 2008 12:54

45 let: 4x týdně ráno běh nebo kolo, 1x týdně plavání ráno v bazénu. Odpoledne: 2x týdně trénink BÚ - konkrétně Karate,1-2x týdně posilovna. Oboje 60-80 minut. Sobota, občas in-line brusle, squash nebo jen vycházka, nebo na kole k rybníku. Někdy fotbálek, ale lehce pro zábavu. Neděle vždy volný den, totální relax. A je mi celkem fajn, ale je to proměnlivé, podle období, někdy jsem unavený, pak uberu, jindy je to vpohodě.
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod Senior » pát 30. kvě, 2008 13:59

Ahoj,
mě je 42, začal jsem po 35 až jsem si život uspořádal tak, abych mohl několikrát týdně v klidu na trénink. Předtím jsem žádný sport nedělal.
Ze svého pohledu jsem i rád, že jsem začal takto pozdě, protože kdybych mohl začít už třeba v 15, kdoví, jak bych se teď hýbal a čím vším bych trpěl :). Takhle s tím věkem mám si myslím lepší brzdu, abych zbytečně nemachroval a nepřepínal se, ale to zase neznamená, že bych se nějak flákal a aby všichni museli na mě brát ohledy.
Myslím, že si to můžu možná i víc vychutnat, protože rodinu - zázemí už mám vyřešeno a v podstatě kromě zdraví a času mi v cestě už nic nestojí. Mladí kluci mají kolikrát bobky z toho, že v tom nejlepším přijde rodina a děcka a ta bezva holka, co si ji vzali, najednou své pochopení nepochopitelně ztratí a oni budou muset tréninky výrazně omezit.
Na posilovnu už nezbývá čas, a ani bych ho asi nehledal, vlastní tělo při vhodném používání je ta nejlepší zátěž, nic nestojí a vždy je při ruce :) .Běh uznávám jako bezva věc na kondici a výdrž s dechem, ale po 40 je to i záhul na celý pohybový systém, takže ten taky nahrazuji čím se dá.
Nejsem tudíž vzorový cvičenec, neberu žádné prášky (kromě homeopatik na chrupavky), neučím se sestavy zhulený v meditaci, jím a piju na co mám chuť a BU mě baví proto, že se i díky němu cítím poměrně dobře a neskuhrám jako mnozí moji vrstevníci.
Takže co se tréninkových dávek týče - tak, abych to udýchal a ve zdraví přežil :wink:

A začal bych znovu klidně i teď - pokud to čte někdo mého věku a váhá.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 14:38

Sákryš, jak to tady tak čtu, asi bych měl přidat :oops: No, zatím budu trénovat hara - to mi jde...
Jinak jsem na tom obdobně, jako Senior (jen toho času je míň a míň, zdraví taky nic moc a někdy prostě tělo může, ale hlava ne). Holt to asi chce míň skuhrat a víc makat. Ale co už na starý kolena (ať se zase tongpong trochu vytočí :wink: ).
S během už to nevytrhnu - problémy s koleny a bederní páteří a k tomu moje váha... Před doktorem jsem se o tom jen zmínil a už předepisoval prášky na hlavu. Tak jsem ho s velkou nechutí poslechl :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kjo39 » pon 02. čer, 2008 10:56

Ono po čtyřicítce opravdu už občas něco bolí.
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod arcuero » úte 03. čer, 2008 20:54

kjo39 píše:Ono po čtyřicítce opravdu už občas něco bolí.


Mě už po třicítce :D
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Angus » stř 04. čer, 2008 11:24

graver píše:...kdybych bral jako cvičení to, že si občas někde zopáknu nějakou katu nebo si hodím strečing, pár kliků apod., tak můžu taky tvrdit, že cvičím denně...

Taky cvičím denně :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 04. čer, 2008 11:54

Letos 44. Pravidelně 2 - 3 x týdně shotokan - dle času, jenže polovinu toho času většinou vedu trénink, takže nic moc. Nepravidelně kolo a běh, začal jsme zkoušet in-line brusle, ale strašně mne z toho bolí nohy. Posilovna ne, nemám tolik času.
Pokud se mi podaří na nějaké období předat tréninky, vyhovuje mi pořádný záběr v intervalu Po, St, Pá - jsem rád, když se dám dohromady do dalšího tréninku. Časově vůbec nestíhám, pořídil jsem si děti trochu později :-).
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod choze » čtv 05. čer, 2008 14:18

trosku OT:
o takomto gyme sa mi sniva:
http://www.youtube.com/watch?v=m65dErgTApI

snad jednoho dna budem do takeho chodit :)
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků