Tréninkové dávky pro starší pány

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Tréninkové dávky pro starší pány

Příspěvekod horal » ned 25. kvě, 2008 21:02

Rád bych otevřel diskuzi pro ty z nás, kterým už je přes 30 nebo se blíží 40 nebo dokonce i více. Jak často a kolik trénovat. Kolik času věnujete speciálnímu tréninku BÚ, kolik a jak často běháte, posilujete? Vidíte na sobě ještě rozvoj síly, rychlosti, stavby těla, bojových dovedností?
horal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod arcuero » ned 25. kvě, 2008 21:04

Tak tohle mě taky zajímá. Já trénuju 3x týdně, někdy 2x, na běhání nezbývá čas a na posilovnu taky moc ne. A to mě mrzí, jenže zvládnul bych to ještě ve čtyřicítce ve zdraví? Jsem zvědav na ostatní reakce.
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16. lis, 2006 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. kvě, 2008 7:17

Už jsem taky starší pán a furt sílim a sílim 8)
Ale dyž si dá člověk příliš velký zatížení tak jde spíš s výkonností dolu.
Což ale platí i pro mlaďochy.
Jde o to si najít svojí vlastní úroveň tréninkové zátěže u který pozorujete náležitou regeneraci a zlepšování výkonu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Clarke » pon 26. kvě, 2008 8:13

Před cca 1/2 až 3/4 rokem s náma začal na Allkampfu trénovat týpek - 43 let. Nikdy nesportoval, ale na AKJ teď jede dva tréninky týdně, a to ještě jen když mu zrovna vyjde směna ve fabrice. Jak jede fyzičku mimo tréninky netuším, ale slavný to asi nebude.
... Před dvěma týdny byl zlatej na MČR AKJ v nižších seniorech. Pravda, v téhle kategorii nastoupili jenom čtyři, ale pointa je, že se i ve svým věku dokázal vyšvihnout z nuly na nějakou úroveň. Fakt je, že na tréninku jede jak ďas, takový zapálení pro věc se hned tak nevidí. Takže věk nevěk, asi to jde ... i když, zeptejte se mne za deset let :-)
Jestli seženu videa z jeho discipín (tameši wari a randori) tak je uploadnu na youtube, ať posoudíte sami.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod horal » pon 26. kvě, 2008 9:25

Samé dobré zprávy...
horal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pon 26. kvě, 2008 10:36

horal píše:Samé dobré zprávy...


Jak pro koho :!:
Někdo se bude muset připravit i na bu.cz vol 10-45 8)

Já tam totiž budu řádit až do vysokého věku :x
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Tréninkové dávky pro starší pány

Příspěvekod TongPo » pon 26. kvě, 2008 11:45

horal píše:Rád bych otevřel diskuzi pro ty z nás, kterým už je přes 30 nebo se blíží 40 nebo dokonce i více. Jak často a kolik trénovat. Kolik času věnujete speciálnímu tréninku BÚ, kolik a jak často běháte, posilujete? Vidíte na sobě ještě rozvoj síly, rychlosti, stavby těla, bojových dovedností?

To záleží na tom, na jaký úrovni seš s fyzičkou. Pokud seš aktivní spotovec na vrcholu svých možností, tak už po třicítce nějaký výrazný zlepšování nehrozí, spíš se budeš jen udržovat ve formě. To se týká všech sportů, kde jde hlavně o ryzí fyzický výkon organizmu. Do života se prostě začne nenápadně vkrádat stáří, s tím nic nenaděláš... :lol: Pokud máš ovšem kondici mizernou a začneš s tím něco dělat, tak se ti fyzička bude zlepšovat třeba do 50, pokud to zdraví dovolí. Jak bude tělo reagovat na tréninkové dávky je značně individuální, nejspíš ti bude tělo oproti těm mladším akorát pomaleji regenerovat, nic víc. Taky v případě různých drobných úrazů se zahojení u starších lidí může trochu protáhnout, tam kde je 20-letý mladík za pár dní OK, to se u těch starších může vlíct v horizontu týdnů... Takže to chce používat mozek, pořádně se před zátěží rozehřát atd. Co se týče četnosti tréninků - platí obecné pravidlo, že pokud se chceš v něčem zlepšovat, měl bys to dělat minimálně 2x týdně, 1x je málo. Já osobně jsem 35 let starej a vyhovuje mi režim 2x týdně fýza (box na lapy, pytle + posilování), 2x týdně běh 10 km a 1x týdně sparringy. Když "zatlačím na pilu", tak se zlepšuju v čemkoliv. Ale já na tu pilu zas tak moc netlačím, jsem poslední dobou trochu líný, tak si jen tak zahnívám a udržuju se... :lol: :oops:
To takovej 32-letý mladík Ukropcany jde pořád nahoru, v minulosti totiž místo aby makal, jen tančil na Aikidu, tak to teď dohání, když na Thaiboxu zjistil, čemu se říká mít fyzičku... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 26. kvě, 2008 12:32

TongPa+Ucrop....chlapi...já se z Vás pos*ru....... :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jox » pon 26. kvě, 2008 12:36

Jendis píše:TongPa+Ucrop....chlapi...já se z Vás pos*ru....... :lol: :lol: :lol:

No to víš, bojová umění často vedou k dlouhověkosti a k posílení zdraví. Teď si třeba můžeš vychutnat ty účinky proti stařecký zácpě... :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » pon 26. kvě, 2008 12:38

No, taky na ně dojde, na mladíky :lol:

Horal: vybízíš k diskusi, ale sám o sobě nic neříkáš :?: Ono totiž hodně záleží na dosavadním režimu - pokud týráš tělo od útlého věku, je to něco jiného, než když třeba před 40kou začneš. Ale jinak se asi dá transponovat to známé rčení, že žena je hezká i po 40ce, jen se u toho víc nadře a je to dražší :wink:
Já jsem nikdy nijak zvlášť nesportoval, do nějakých 37mi jsem si válel kotel u počítače nebo u pivka (ne že bych s tím přestal) a pak jsem zjistil, že když se nezačnu hýbat, tak už nikdy. A pak to hodně bolelo...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod TongPo » pon 26. kvě, 2008 13:08

ukropcany píše:Dostaneš... dedku :twisted:

©koda že mě nevidíš, už zase jsem úplně zelenej strachy... :lol: :twisted: Jo a vezmi si s sebou špachtli, aby jsme tě, až si do tebe pořádně bouchnu, mohli sundat ze zdi, juniore... :twisted:


graver píše:...A pak to hodně bolelo...

Přijeď na setkání bu vol.3, tam teprve poznáš, co je to bolest... :twisted: Rád bych si zase jednou smlsnul na nějakým karatistovi, jenže Ucrop mi Ranaře určitě znehodnotí, takže nebude použitelnej... :(
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. kvě, 2008 13:20

TongPo píše:Přijeď na setkání bu vol.3, tam teprve poznáš, co je to bolest... :twisted: Rád bych si zase jednou smlsnul na nějakým karatistovi, jenže Ucrop mi Ranaře určitě znehodnotí, takže nebude použitelnej... :(



No mě by zajímalo jak může být někdo až takhle bláhový i v pokročilém věku :x . :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. kvě, 2008 13:26

TongPo,Ukrop:

Založíme už topic setkání Vol.3 ne? 8) :lol:
Mám dojem že si tu vyhrožujeme v každým topicu kde se potkáme :P

Takhle si budem vyhrožovat v příslušném topicu 3 měsíce předem a třeba pak to setkání bude trocha brutálnější :x :P
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. kvě, 2008 14:11

Ok admin to může rozseknout nebo ať TongPo založí topic Vol3. 8)
Když to založim já tak se tam strhne nějaká hádka plná krve a násilí. :x :roll: :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 27. kvě, 2008 14:09

Teda panove, ja mam naopak pocit, ze ve svych 35 letech uz to asi lepsi nebude. Rychleji se unavim, vsechno me boli po treninku dele nez drive, beh uz neni co drive....reknete mi, co berete, to chci taky :-)

Kondicku mam stale jeste lepsi nez drtiva vetsina lidi v oddile (jak by taky ne, kdyz obcas ucim a to by byla ostuda byt na tom hure), ale uz to jde hure nez ve dvaceti, kdy jsem se dostal do kondice behem mesice. Ted se ozyvaji kolena a jina zraneni z mladi....proste mam pocit, ze uz je cas si vyjet na mistni hrbitov, prohlednout si krematorium, at vim, do ceho pujdu ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jox » úte 27. kvě, 2008 14:25

Makoto píše:Teda panove, ja mam naopak pocit, ze ve svych 35 letech uz to asi lepsi nebude. Rychleji se unavim, vsechno me boli po treninku dele nez drive, beh uz neni co drive....reknete mi, co berete, to chci taky :-)
No, já mám pro tebe takovej tajnej recepis. :wink:
Nech si narůst dlouhou řídkou bradku jako v kungfu filmech, a všichni začnou naopak po straně s uctivostí šeptat: Jóóój, podívejte se na toho borce! Takovej děduško, a má kondičku skoro jako my mlaďoši. To bych potom taky chtěl! :twisted:
Můžeš to zkusit taky, ale psst!
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 27. kvě, 2008 14:33

jox píše:
Makoto píše:Teda panove, ja mam naopak pocit, ze ve svych 35 letech uz to asi lepsi nebude. Rychleji se unavim, vsechno me boli po treninku dele nez drive, beh uz neni co drive....reknete mi, co berete, to chci taky :-)
No, já mám pro tebe takovej tajnej recepis. :wink:
Nech si narůst dlouhou řídkou bradku jako v kungfu filmech, a všichni začnou naopak po straně s uctivostí šeptat: Jóóój, podívejte se na toho borce! Takovej děduško, a má kondičku skoro jako my mlaďoši. To bych potom taky chtěl! :twisted:
Můžeš to zkusit taky, ale psst!

Bradku zena neschvali :-) Spise jsem premyslel, ze si oholim hlavu, zhavejma vajglama si vypalim na temeno par tecek a budu se vydavat za shaolinskeho mnicha prave navrativsiho se z Ciny, kde studoval 50 let... a vypada jen na 35 diky tajnejm bylinkam, ktere uzival trikrat denne ;-) No offense Shaolini :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod jox » úte 27. kvě, 2008 14:37

Jóóóóój, tys na to kápnul :twisted: :lol: :lol: :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kjo39 » stř 28. kvě, 2008 13:15

Jo, ten tschechise svejk ze fseho delat legraci...
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod horal » stř 28. kvě, 2008 13:23

Mně už je přes 40, nepozoruju příliš rozdíl za posldních pár let, to asi přijde někdy s padesátkou. Trénuju 3x týdně Shotokan 90 minut, ale nějak tam nemůžu natěsnat ranní běh a třeba ještě strečink, o posilovačce nemluvě. Najít jeden nebo lépe dva dny v týdnu na posilovnu se mi prostě nedaří a hlavně se mi nějak nechce, i když tělo by to potřebovalo. Ráno si rád pospím...sypu si popel na hlavu :-)
horal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron