Tréninkové dávky pro starší pány

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod RUNAR » stř 28. kvě, 2008 14:02

Zdravím kolegu z Shotokanu:

Podle mých zkušeností je míň kolikrát víc, pro lidi jako my co choděj do práce je trochu příliš jít ráno běhat a večer na trénink.

Posilku doporučuju..... ale výrazně ubrat na počtu sérií oproti klasickýmu silovýmu tréninku.

Tj dát si místo 4 cviků třeba na záda po 5 sériích třeba jenom 2 cviky po 2 sériích aby svaly stihly regenerovat do dalšího tréninku Karate protože cvičit BU s namoženými svaly z posilovny nemá velkej význam.

Možná to všechno dobře znáš nechci nikoho nijak poučovat třeba si to přečte někdo jinej kdo tohle zatím nazná 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod graver » stř 28. kvě, 2008 14:37

jox píše:Nech si narůst dlouhou řídkou bradku

A jak přesně musí být dlouhá? Já mám krátkou a bohužel ne tak řídkou, jako ti kungfukmeti a nefunguje to - utahanej jsem furt stejně :?:

Jinak ja píše runar - něco jinýho je -náctiletej juhan, kterej chodí do školy a jinak moc starostí nemá (= třeba můj syn) a něco jinýho 40letej fotr (= třeba já), kterej stráví 10 hodin v práci, pak musí pořešit ještě nějaké issues doma a utřít nebo nakopat zadky pár puberťákům - to už fakt moc času ani sil na nějaké x-fázové tréninky nezbývá. Takže u mě 2x týdně trénink (taky shotokan), do toho občas plavání, o kole bych se nezmiňoval, doma nějaký strečing plus semtam posilování s vlastním tělem (a že je s čím), posilka jen zdravotně - a mám toho plný kecky...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod choze » stř 28. kvě, 2008 16:29

Ako raz povedal jeden moj kamarat, od urciteho veku, uz nie je umenie sa zlepsovat, ale sa nezhorsovat :)

tiahne mi na 35, trenujem v podstate kazdy den, pricom trikrat do tyzdna chodim rano do posilky (pondelok, streda, piatok) - cvicenie sa v priebehu roka meni, niekedy su rozne powerlifterske rutiny, niekedy skor rehabilitacne cvicenie, niekedy specialne cvicenia s bandami, meni sa to asi kazdych 4 - 6 tyzdnov, casovo je to 60 - 90 minut + rozcvicka
napriek tomu, ze starnem, kazdy rok vidim na sebe progres (dobre si viest treningovy dennik, pripravovat si treningove plany - a co je napisane, to je svate a musi sa odcvicit :) a samozrejme dobreho sparinga, ktory motivuje a dodrbava :) )

okrem toho mam 2 krat vecer trening s ludmi (utorky a stvrtky), ktorym sa venujem (bo jitsu a bo shiai). Treningy trvaju 2 hodky, tam si vacsinou velmi nezacvicim, musim sa venovat inym... ale zadarmo to tiez nie je

no a na moje vlastne treningy s bo (+ ine zbrane ako sai.. + beh, strecink) mi zostavaju vacsinou 2-3 dni niekedy vecer, vacsinou to zmaknem tak za hodinu max hodinu a pol, ked som sam, tak idem kata, pripadne rozne sekvencie, ked pride niekto, davame bo shiai

su obdobia, ked som dodrbany tak, ze ledva chodim, su obdobia, kedy mam energie a sil na rozdavanie, sa to v priebehu roka meni, istotne cim je clovek starsi, tym viac musi venovat casu regeneracii a rehabilitacii, poriadny spanok a poriadne jedlo je zaklad, inak hned je tu nejaka choroba, pripadne zranenie

o tom, ze sa da cvicit do velmi vysokeho veku nepochybujem, v mojom okoli mam na to hned niekolko prikladov
ako tu uz niekto spomenul, tiez si myslim, ze je o dost tazsie zacat cvicit povedzme v 40tke, ked dotycny nic predtym nerobil, ako ked clovek cvici pravidelne a nedo.ebe sa kym sa dozije povedzme tej 40tky :)
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod TongPo » stř 28. kvě, 2008 18:24

horal píše:Mně už je přes 40, nepozoruju příliš rozdíl za posldních pár let, to asi přijde někdy s padesátkou. Trénuju 3x týdně Shotokan 90 minut, ale nějak tam nemůžu natěsnat ranní běh a třeba ještě strečink, o posilovačce nemluvě. Najít jeden nebo lépe dva dny v týdnu na posilovnu se mi prostě nedaří a hlavně se mi nějak nechce, i když tělo by to potřebovalo. Ráno si rád pospím...sypu si popel na hlavu :-)

Jo, dospělýmu pracujícímu člověku se čas na trénink 6x týdně hledá docela špatně, zejména když má rodinu. Tvůj problém by dokázala vyřešit lepší skladba vašich tréninků. U nás v kickboxérně to chodí tak, že máš možnost přijít na trénink 5x týdně, přičemž se celkem pravidelně střídají tréninky zaměřené na fyzičku (pytle, lapy, posilovna...) a techniku (drily ve dvojici, sparringy). Strečink je nedílnou součástí všech tréninků. Pokud máš čas chodit například 3x týdně, tak chodiš v ty dny, abys absolvoval tréninky fyzička - technika - fyzička. Tím máš pokrytou týdenní dávku posilování. Někteří lidé se fyzicky připravují sami, takže chodí jen na některé "technické" tréninky. Jinak pokud bys chtěl v tvém případě nacpat posilovnu do těch volných dnů mezi tréninkama karate, poslechl bych rady z výše uvedených příspěvků, tedy krátký trénink s pár základními cviky a málo sérií, jinak se nezregeneruješ. Co se týče běhu, pro tužení kondice stačí 2x týdně 10km, lze to eventuelně nahradit i jízdou na kole či rotopedem.
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod tonglong » stř 28. kvě, 2008 21:20

Je mi smutno kdyz tady ctu tyto prispevky. Mysleni lidi v cechach je uplne zdrcujici. Muj hlavni ucitel, tomu je jen 68 a hybe se jak pan Buh. Pak jsem mel ucitelku ty bylo 70, vedle ni jsem po dvaceti peti letech cviceni vypadal jako zacatecnik. Muj ucitel na Tai Chi tomu bylo 86. Dojizdel do skoly denne.
Vy se tady bavite o stari v 35. Premyslejte!
Dnes uz necvicim 7x tydne uz jen 6x. Je mi 60 a potrebuji cas se zregenerovat a cas na rodinu. To neznamena, ze se nelepsim. Naopak.
V sobotu jsem videl Mr. Lam Chun Fai jak se hybe ve svych 68. Doufam, ze Vam to pujde taky tak v jeho veku (nebo kdykoli).
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 28. kvě, 2008 21:29

Tong -po a Tong -long ač bratři přesto odlišné názory :!:

Jde hlavně o druh a intenzitu zátěže, když jsou tréninkové dávky příliš veliké a svaly nestíhají regenerovat potom je takový trénink k ničemu a dotyčný naopak slábne to je o čem tu mluvíme 8)

Atleti to tvrdí do jednoho a maj svý výkony dobře změřený.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 29. kvě, 2008 8:42

4Tonglong: jsi si jistý, že je problém v myšlení českých lidí? Mně je zase smutno, když se občas objeví někdo, kdo tvrdí, že ještě ve 150ti letech cvičí 12x denně při práci v kamenolomu a je stále lepší a zdravější a hrozně se diví, že to tak nefunguje i u ostatních. Já o tom určitě přemýšlet budu, ale zkus přemýšlet i ty.
btw: s veškerým respektem a neber to jako flame ignition, ale (i když tomu nerozumím) jsem přesvědčen, že cvičit Taiči a třeba xbox je nepatrný rozdíl. Ti dobří lidé tu nemluví jen o cvičení, ale o dávkách v posilovně, kilometrech naběhaných a ujetých na kole, silovvých a vytrvalostních výkonech. Lidský organismus má své hranice a ani celoživotním tréninkem je neposuneš o desítky let (výjimky typu legend o čínských dědoušcích mě moc neberou).
Ty píšeš, že cvičíš už "jen" 6x týdně - pokud tím cvičením myslíš to, co ostatní (o čemž pochybuju a jistě nebudeš váhat to objasnit), tak sorry a máš můj obdiv.
Mně je 40 a kdybych bral jako cvičení to, že si občas někde zopáknu nějakou katu nebo si hodím strečing, pár kliků apod., tak můžu taky tvrdit, že cvičím denně...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod KAMINARI » čtv 29. kvě, 2008 9:38

JO JO 100letí mladíci z Číny. To mně vždycky bralo. GRAVER má pravdu. Nedá se to srovnávat.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod jox » čtv 29. kvě, 2008 9:43

4Tonglong: jsi si jistý, že mluvíš o tom samém jako ostatní tady, totiž o zvyšování fyzické kondice?
Tedy ne o její udržování, nebo o zlepšování účinnosti BU třeba lepší technikou, načasováním atd...?
graver píše:Ty píšeš, že cvičíš už "jen" 6x týdně - pokud tím cvičením myslíš to, co ostatní (o čemž pochybuju ...

Tipl bych si, že pochybuješ správně, protože tipuju, že Tonglong do jiné práce nechodí a cvičí naopak víc.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » čtv 29. kvě, 2008 9:58

Neřeším, jestli si někdo cvičením kondici udržuje nebo zvyšuje. Jen jsem upozorňoval na to, že mohou být různé interpretace slova "cvičit" a pokud se neshodneme na definici, nemá smysl diskutovat o frekvenci :)
Jak jsem psal, já taky v podstatě "cvičím" denně a přitom bych na jeden zátah nedokázal ani zlomek toho, co většina místního osazenstva. Ale to je akademická diskuse - tongpong určitě napíše, jak to dělá.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod KAMINARI » čtv 29. kvě, 2008 10:15

Cvičte Hanbo! Je to zbraň budoucnosti. Jednou ju budem používat všichni. :idea: :D :cry:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod jox » čtv 29. kvě, 2008 10:19

KAMINARI píše:Cvičte Hanbo! Je to zbraň budoucnosti. Jednou ju budem používat všichni. :idea: :D :cry:
Tesat do kamene (doslova)!
:lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » čtv 29. kvě, 2008 10:24

Jo, to by se jeden divil, co s tím ti důchodci dokážou - snad to fakt někde trénují. Belhá se to jako zombie, ale jak se nase.e, začné mávat klackem a řvát jak Tarzan, když zabil prního tygra...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPo » čtv 29. kvě, 2008 17:06

tonglong píše:Je mi smutno kdyz tady ctu tyto prispevky. Mysleni lidi v cechach je uplne zdrcujici. Muj hlavni ucitel, tomu je jen 68 a hybe se jak pan Buh. Pak jsem mel ucitelku ty bylo 70, vedle ni jsem po dvaceti peti letech cviceni vypadal jako zacatecnik. Muj ucitel na Tai Chi tomu bylo 86. Dojizdel do skoly denne.
Vy se tady bavite o stari v 35. Premyslejte!
Dnes uz necvicim 7x tydne uz jen 6x. Je mi 60 a potrebuji cas se zregenerovat a cas na rodinu. To neznamena, ze se nelepsim. Naopak.
V sobotu jsem videl Mr. Lam Chun Fai jak se hybe ve svych 68. Doufam, ze Vam to pujde taky tak v jeho veku (nebo kdykoli).

To bys musel trochu upřesnit, co obnáší to tvoje cvičení 6x týdně... On je totiž docela rozdíl ve fyzickém nasazení na tréninku například boxerů a zdravotním cvičení Tai Chi... Jinak mé mamince je skoro 70 a například při práci na zahradě se také hýbe velice dobře... :wink:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod tonglong » čtv 29. kvě, 2008 23:42

Kdyz uz jsem se zabredl do teto diskuze, zde je moje vysvetleni a muj nazor na cviceni. Jiste, ze trening se meni podle toho o co ti jde. Pokud ti jde o plechovou medaili ve dvaceti nebo triceti, tak se bude tvuj trening velmi lisit od toho jak cvicis, rekneme v padesati nebo sedmdesati, kdyz ti jde hlavne o to aby jsi vylepsil svoji techniku.
Tak nejak podle toho porekadla, ze "kdo se smeje naposled...". Kdyz vidim grandmastra Lam Chou jak se hybe ve svych 99 letech tak vim, ze to delal spravne. Davam ho jako priklad protoze Wu Tu Nan uz neni mezi nami. Jiste je, ze by dnes s i s podprumernym boxerem mel problem ale to, ze vubec funguje a jak v jeho veku je snad ta nejvetsi vyhra.
Mozna, ze jiste nedorozumeni je v tom, ze ja mluvim pouze ze strany tradicniho Kung Fu (at si myslite co chcete je v tom rozdil, to pokud vite o tradicnim. Ta diskuze uz tu byla.) ktere nikdy nebylo "sport". Je velky rozdil mezi sebeobranou a byt schopny ustat 15 kol v profi ringu. Neni bez zajimavosti, ze mnozi jako na priklad Mohamed Ali, Mike Tyson atd. at sli kamkoli meli sebou bodygarda. Proc asi?
Me akorat vytocilo cist ja jsou vsichni stari ve triceti peti.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 6:53

tonglong píše:Me akorat vytocilo cist ja jsou vsichni stari ve triceti peti.

Napsal jsi toho hodně, ale pořád mlha. Ještě jednou: jde o definici pojmů "cvičit" a "staří". Ti "starci", kteří tě tak vytáčí, asi píšou o tom, že se cítí "staří" na silové a vytrvalostní výkony, které podávali třeba před 15-25 lety - nepochopil jsem to tak, že by se někdo cítil starý na denní cvičení taiči. Můj velmi osobní názor, který nikomu nevnucuju, je prostě ten, že nemáš ani vzdálenou představu o tom, čemu se ti starci věnují. Proto jsem tě žádal, abys popsal, jak jsi cvičil a cvičíš ty - abych to dokázal porovnat třeba i jen se sebou a mohl zjistit, jestli ty jsi opravdu mladý stařík, zatímco já starý mladík :oops: Jasné :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 6:56

Ono je to prostě tak, že cca po té třicítce se holt většina lidí možná necítí staří, ale starší - na to co bylo...
Tu zmínku o Tysonovi a bodyguardovi jsem nějak nepojal - můžeš objasnit, proč si *ty* myslíš, že ho měl?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pát 30. kvě, 2008 10:28

to nebyl bodyguard pro Tysona (Aliho,..etc.) ale pro okolí, aby nikomu nic neudělal, to je snad jasný, ne? :lol: :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 30. kvě, 2008 10:57

graver píše:Napsal jsi toho hodně, ale pořád mlha. Ještě jednou: jde o definici pojmů "cvičit" a "staří". Ti "starci", kteří tě tak vytáčí, asi píšou o tom, že se cítí "staří" na silové a vytrvalostní výkony, které podávali třeba před 15-25 lety - nepochopil jsem to tak, že by se někdo cítil starý na denní cvičení taiči. Můj velmi osobní názor, který nikomu nevnucuju, je prostě ten, že nemáš ani vzdálenou představu o tom, čemu se ti starci věnují. Proto jsem tě žádal, abys popsal, jak jsi cvičil a cvičíš ty - abych to dokázal porovnat třeba i jen se sebou a mohl zjistit, jestli ty jsi opravdu mladý stařík, zatímco já starý mladík :oops: Jasné :?:

Přesně tak, vidím to stejně. Ze strany tonglonga zatím jen mlha, takže stále nevíme, jaké že to fyzické výkony při cvičení 6x týdně vlastně podává... :? Co se týče Aliho a Tysona - ty bodyguardy měli hlavně proto, aby je chránili před různými otravy a v extrémním případě i nějakými pomatenci, kteří by si na nich chtěli otestovat, jací že jsou rváči... Ne že by si s nima oni boxeři v případě potřeby neporadili sami, ale riskovat například zranění ruky, či čelit soudnímu stíhání za těžký ublížení na zdraví, jim za to asi nestojí, že? Komunity takzvaných tradičních asijských BU se často dívají na různé x - boxery z patra, protože oni sami netrénují sport, ale boj / sebeobranu a jsou vnitřně přesvědčeni o nadřazenosti svých "zabijáckých" technik... Zajímavé ovšem je, že většina z nich by se při pouhé představě, že by se s takovým Tysonem nusela utkat někde na ulici, podělala strachy... :?
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Ynseminator » pát 30. kvě, 2008 10:57

tonglong píše: Neni bez zajimavosti, ze mnozi jako na priklad Mohamed Ali, Mike Tyson atd. at sli kamkoli meli sebou bodygarda. Proc asi?

©lo spíš o to, že box byl jejich zaměstnání. Když by se zranil o nějakýho idiota, tak nemůže do práce :wink:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron