Tréninkové dávky pro starší pány

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod tonglong » čtv 29. kvě, 2008 23:42

Kdyz uz jsem se zabredl do teto diskuze, zde je moje vysvetleni a muj nazor na cviceni. Jiste, ze trening se meni podle toho o co ti jde. Pokud ti jde o plechovou medaili ve dvaceti nebo triceti, tak se bude tvuj trening velmi lisit od toho jak cvicis, rekneme v padesati nebo sedmdesati, kdyz ti jde hlavne o to aby jsi vylepsil svoji techniku.
Tak nejak podle toho porekadla, ze "kdo se smeje naposled...". Kdyz vidim grandmastra Lam Chou jak se hybe ve svych 99 letech tak vim, ze to delal spravne. Davam ho jako priklad protoze Wu Tu Nan uz neni mezi nami. Jiste je, ze by dnes s i s podprumernym boxerem mel problem ale to, ze vubec funguje a jak v jeho veku je snad ta nejvetsi vyhra.
Mozna, ze jiste nedorozumeni je v tom, ze ja mluvim pouze ze strany tradicniho Kung Fu (at si myslite co chcete je v tom rozdil, to pokud vite o tradicnim. Ta diskuze uz tu byla.) ktere nikdy nebylo "sport". Je velky rozdil mezi sebeobranou a byt schopny ustat 15 kol v profi ringu. Neni bez zajimavosti, ze mnozi jako na priklad Mohamed Ali, Mike Tyson atd. at sli kamkoli meli sebou bodygarda. Proc asi?
Me akorat vytocilo cist ja jsou vsichni stari ve triceti peti.
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 30. kvě, 2008 6:45

Isteže je trápne, keď sa niekto v tridsiatke považuje za starého... len k tomu Tysonovi - no určite ho nemal preto, že by nebol schopný si poradiť sám...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 6:53

tonglong píše:Me akorat vytocilo cist ja jsou vsichni stari ve triceti peti.

Napsal jsi toho hodně, ale pořád mlha. Ještě jednou: jde o definici pojmů "cvičit" a "staří". Ti "starci", kteří tě tak vytáčí, asi píšou o tom, že se cítí "staří" na silové a vytrvalostní výkony, které podávali třeba před 15-25 lety - nepochopil jsem to tak, že by se někdo cítil starý na denní cvičení taiči. Můj velmi osobní názor, který nikomu nevnucuju, je prostě ten, že nemáš ani vzdálenou představu o tom, čemu se ti starci věnují. Proto jsem tě žádal, abys popsal, jak jsi cvičil a cvičíš ty - abych to dokázal porovnat třeba i jen se sebou a mohl zjistit, jestli ty jsi opravdu mladý stařík, zatímco já starý mladík :oops: Jasné :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 6:56

Ono je to prostě tak, že cca po té třicítce se holt většina lidí možná necítí staří, ale starší - na to co bylo...
Tu zmínku o Tysonovi a bodyguardovi jsem nějak nepojal - můžeš objasnit, proč si *ty* myslíš, že ho měl?
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » pát 30. kvě, 2008 10:28

to nebyl bodyguard pro Tysona (Aliho,..etc.) ale pro okolí, aby nikomu nic neudělal, to je snad jasný, ne? :lol: :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pát 30. kvě, 2008 10:57

graver píše:Napsal jsi toho hodně, ale pořád mlha. Ještě jednou: jde o definici pojmů "cvičit" a "staří". Ti "starci", kteří tě tak vytáčí, asi píšou o tom, že se cítí "staří" na silové a vytrvalostní výkony, které podávali třeba před 15-25 lety - nepochopil jsem to tak, že by se někdo cítil starý na denní cvičení taiči. Můj velmi osobní názor, který nikomu nevnucuju, je prostě ten, že nemáš ani vzdálenou představu o tom, čemu se ti starci věnují. Proto jsem tě žádal, abys popsal, jak jsi cvičil a cvičíš ty - abych to dokázal porovnat třeba i jen se sebou a mohl zjistit, jestli ty jsi opravdu mladý stařík, zatímco já starý mladík :oops: Jasné :?:

Přesně tak, vidím to stejně. Ze strany tonglonga zatím jen mlha, takže stále nevíme, jaké že to fyzické výkony při cvičení 6x týdně vlastně podává... :? Co se týče Aliho a Tysona - ty bodyguardy měli hlavně proto, aby je chránili před různými otravy a v extrémním případě i nějakými pomatenci, kteří by si na nich chtěli otestovat, jací že jsou rváči... Ne že by si s nima oni boxeři v případě potřeby neporadili sami, ale riskovat například zranění ruky, či čelit soudnímu stíhání za těžký ublížení na zdraví, jim za to asi nestojí, že? Komunity takzvaných tradičních asijských BU se často dívají na různé x - boxery z patra, protože oni sami netrénují sport, ale boj / sebeobranu a jsou vnitřně přesvědčeni o nadřazenosti svých "zabijáckých" technik... Zajímavé ovšem je, že většina z nich by se při pouhé představě, že by se s takovým Tysonem nusela utkat někde na ulici, podělala strachy... :?
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Ynseminator » pát 30. kvě, 2008 10:57

tonglong píše: Neni bez zajimavosti, ze mnozi jako na priklad Mohamed Ali, Mike Tyson atd. at sli kamkoli meli sebou bodygarda. Proc asi?

©lo spíš o to, že box byl jejich zaměstnání. Když by se zranil o nějakýho idiota, tak nemůže do práce :wink:
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod kjo39 » pát 30. kvě, 2008 12:54

45 let: 4x týdně ráno běh nebo kolo, 1x týdně plavání ráno v bazénu. Odpoledne: 2x týdně trénink BÚ - konkrétně Karate,1-2x týdně posilovna. Oboje 60-80 minut. Sobota, občas in-line brusle, squash nebo jen vycházka, nebo na kole k rybníku. Někdy fotbálek, ale lehce pro zábavu. Neděle vždy volný den, totální relax. A je mi celkem fajn, ale je to proměnlivé, podle období, někdy jsem unavený, pak uberu, jindy je to vpohodě.
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Senior » pát 30. kvě, 2008 13:59

Ahoj,
mě je 42, začal jsem po 35 až jsem si život uspořádal tak, abych mohl několikrát týdně v klidu na trénink. Předtím jsem žádný sport nedělal.
Ze svého pohledu jsem i rád, že jsem začal takto pozdě, protože kdybych mohl začít už třeba v 15, kdoví, jak bych se teď hýbal a čím vším bych trpěl :). Takhle s tím věkem mám si myslím lepší brzdu, abych zbytečně nemachroval a nepřepínal se, ale to zase neznamená, že bych se nějak flákal a aby všichni museli na mě brát ohledy.
Myslím, že si to můžu možná i víc vychutnat, protože rodinu - zázemí už mám vyřešeno a v podstatě kromě zdraví a času mi v cestě už nic nestojí. Mladí kluci mají kolikrát bobky z toho, že v tom nejlepším přijde rodina a děcka a ta bezva holka, co si ji vzali, najednou své pochopení nepochopitelně ztratí a oni budou muset tréninky výrazně omezit.
Na posilovnu už nezbývá čas, a ani bych ho asi nehledal, vlastní tělo při vhodném používání je ta nejlepší zátěž, nic nestojí a vždy je při ruce :) .Běh uznávám jako bezva věc na kondici a výdrž s dechem, ale po 40 je to i záhul na celý pohybový systém, takže ten taky nahrazuji čím se dá.
Nejsem tudíž vzorový cvičenec, neberu žádné prášky (kromě homeopatik na chrupavky), neučím se sestavy zhulený v meditaci, jím a piju na co mám chuť a BU mě baví proto, že se i díky němu cítím poměrně dobře a neskuhrám jako mnozí moji vrstevníci.
Takže co se tréninkových dávek týče - tak, abych to udýchal a ve zdraví přežil :wink:

A začal bych znovu klidně i teď - pokud to čte někdo mého věku a váhá.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod graver » pát 30. kvě, 2008 14:38

Sákryš, jak to tady tak čtu, asi bych měl přidat :oops: No, zatím budu trénovat hara - to mi jde...
Jinak jsem na tom obdobně, jako Senior (jen toho času je míň a míň, zdraví taky nic moc a někdy prostě tělo může, ale hlava ne). Holt to asi chce míň skuhrat a víc makat. Ale co už na starý kolena (ať se zase tongpong trochu vytočí :wink: ).
S během už to nevytrhnu - problémy s koleny a bederní páteří a k tomu moje váha... Před doktorem jsem se o tom jen zmínil a už předepisoval prášky na hlavu. Tak jsem ho s velkou nechutí poslechl :lol:
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kjo39 » pon 02. čer, 2008 10:56

Ono po čtyřicítce opravdu už občas něco bolí.
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod arcuero » úte 03. čer, 2008 20:54

kjo39 píše:Ono po čtyřicítce opravdu už občas něco bolí.

Mě už po třicítce :D
arcuero
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Angus » stř 04. čer, 2008 11:24

graver píše:...kdybych bral jako cvičení to, že si občas někde zopáknu nějakou katu nebo si hodím strečing, pár kliků apod., tak můžu taky tvrdit, že cvičím denně...

Taky cvičím denně :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » stř 04. čer, 2008 11:54

Letos 44. Pravidelně 2 - 3 x týdně shotokan - dle času, jenže polovinu toho času většinou vedu trénink, takže nic moc. Nepravidelně kolo a běh, začal jsme zkoušet in-line brusle, ale strašně mne z toho bolí nohy. Posilovna ne, nemám tolik času.
Pokud se mi podaří na nějaké období předat tréninky, vyhovuje mi pořádný záběr v intervalu Po, St, Pá - jsem rád, když se dám dohromady do dalšího tréninku. Časově vůbec nestíhám, pořídil jsem si děti trochu později :-).
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod choze » čtv 05. čer, 2008 14:18

trosku OT:
o takomto gyme sa mi sniva:
http://www.youtube.com/watch?v=m65dErgTApI

snad jednoho dna budem do takeho chodit :)
choze
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně