Boj Nožem

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod jox » pon 16. čer, 2008 15:31

ghekon píše:No nůž jakž takž, ale muj kamos vytasil na ochranku ve Winsdoru vrhaci hvezdici se slovy " I have a throwing star" a ten deda malem dal ruce nad hlavu :lol: :lol:
No tak to měl štěstí, že ho rovnou nesebrali, nehodili na náklaďák, nevyklopili na skládku na bedničky s dynamitem a neodpálili. Protože kdo by riskoval prohlížením co má na řemenech kolem těla žejo? :lol: :lol:

BTW: Přesně tohle udělali jednomu mýmu známýmu s krosnou, akorát se mu to podařilo zastavit před fází "nevyklopili", když je ukecal, že se odváží vlastní rukou ten bágl z náklaďáku sundat, a nastojte, opravdu vlastní rukou si ho hodit na vlastní záda a odkráčet směrem naznačeným cedulí EXIT. :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » pon 16. čer, 2008 15:43

jox: No, já nevím. Jak to tam, kruci, dělají lidé, kteří chodí na výlety? Budu se potloukat po Cornwallu mezi pravěkými hroby, jak si mám uříznout chleba? Lžící? Asi to risknu - nůž budu mít hluboko mezi věcmi v krosně, a když půjdu někam do města, tak ho halt nechám spolu s bagáží v hostelu. Mimochodem, nevíte někdo, co se počítá? Délka čepele (9 cm), nebo délka ostří (8 cm)? Ne že by to s tou pojistkou nebylo nakonec jedno, ale ať jsem aspoň v obraze. Dík.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod graver » pon 16. čer, 2008 15:45

ghekon píše:No nůž jakž takž, ale muj kamos vytasil na ochranku ve Winsdoru vrhaci hvezdici se slovy " I have a throwing star" a ten deda malem dal ruce nad hlavu :lol: :lol:

To bylo asi kontinentální gesto nepochopení. "throwing star" nebude jistě ten správný anglický idiom pro shuriken a i většina čechů by se při hrozbě vrhací hvězdicí spíš znepokojila, že je ten nebohý mořský tvor poblije...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » pon 16. čer, 2008 16:06

Jabberwocky píše:jox: No, já nevím. Jak to tam, kruci, dělají lidé, kteří chodí na výlety? Budu se potloukat po Cornwallu mezi pravěkými hroby, jak si mám uříznout chleba? Lžící?

Oni si asi myslí, že jsou "civilizovaní", a tedy nějaké pravěké krájení chleba nožem nepřichází v úvahu. Buď si dáš bulku v mekáči, nebo něco sežereš v restaurantu erárníma zbraněma. Občas umělohmotnejma. Nic jako chleba u nich neexistuje, a toustovej "chleba" se prodává nakrájenej. Cokoli většího si máš asi nakrájet doma kráječem, nejlépe s bezpečnostní lištou a sedmnácti certifikáty.
Co dělaj se šlupkou od jablek - netuším.
Někdy je ta civilizace dost divná. :?
Jabberwocky píše:Asi to risknu - nůž budu mít hluboko mezi věcmi v krosně, a když půjdu někam do města, tak ho halt nechám spolu s bagáží v hostelu. Mimochodem, nevíte někdo, co se počítá? Délka čepele (9 cm), nebo délka ostří (8 cm)? Ne že by to s tou pojistkou nebylo nakonec jedno, ale ať jsem aspoň v obraze. Dík.
Bohužel jsem se přiklonil k názoru, že délka čepele. :?
Když už to chceč takhle riskovat, tak ho aspoň zabal do utěrky, ve který máš zabalenej chleba (jasné "jídelní" určení), dej aspoň "náhodou" těsně vedle peněženky s dvacetikorunama, u pytlíku s kovovejma stanovejma kolíkama, za konzervama atd. Ale ono je to stejně vidět. Záměr z toho ale nesmí být znát.
Jo, a vůbec tě neznám. :D
Naposledy upravil jox dne pon 16. čer, 2008 16:11, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Ynseminator » pon 16. čer, 2008 16:07

Jabberwocky píše:jox: No, já nevím. Jak to tam, kruci, dělají lidé, kteří chodí na výlety? Budu se potloukat po Cornwallu mezi pravěkými hroby, jak si mám uříznout chleba? Lžící? Asi to risknu - nůž budu mít hluboko mezi věcmi v krosně, a když půjdu někam do města, tak ho halt nechám spolu s bagáží v hostelu. Mimochodem, nevíte někdo, co se počítá? Délka čepele (9 cm), nebo délka ostří (8 cm)? Ne že by to s tou pojistkou nebylo nakonec jedno, ale ať jsem aspoň v obraze. Dík.

Myslím že to dělají tak, že mají chleba nakrájený :) V anglii koupíš prakticky všechen chleba už nakrájený :) Divnej národ....
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Ynseminator » pon 16. čer, 2008 16:08

jox píše:
Jabberwocky píše:jox: No, já nevím. Jak to tam, kruci, dělají lidé, kteří chodí na výlety? Budu se potloukat po Cornwallu mezi pravěkými hroby, jak si mám uříznout chleba? Lžící?

Oni si asi myslí, že jsou "civilizovaní", a tedy nějaké pravěké krájení chleba nožem nepřichází v úvahu. Buď si dáš bulku v mekáči, nebo něco sežereš v restaurantu erárníma zbraněma. Občas umělohmotnejma. Nic jako chleba u nich neexistuje, a toustovej "chleba" se prodává nakrájenej. Cokoli většího si máš asi nakrájet doma kráječem, nejlépe s bezpečnostní lištou a sedmnácti certifikáty.
Co dělaj se šlupkou od jablek - netuším.
Někdy je ta civilizace dost divná. :?
Jabberwocky píše:Asi to risknu - nůž budu mít hluboko mezi věcmi v krosně, a když půjdu někam do města, tak ho halt nechám spolu s bagáží v hostelu. Mimochodem, nevíte někdo, co se počítá? Délka čepele (9 cm), nebo délka ostří (8 cm)? Ne že by to s tou pojistkou nebylo nakonec jedno, ale ať jsem aspoň v obraze. Dík.
Bohužel jsem se přiklonil k názoru, že délka čepele. :?

Přesně
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Jabberwocky » pon 16. čer, 2008 16:23

Sakra, Vy jste mi tedy nasadili brouka do hlavy. Potíž je v tom, že na noži mám všechny takové ty užitečné cerepitičky - otvírák na tohle, otvírák na tamto, vývrtku, šroubováček na brejle, pinsetu... No, mám známou, co se tam provdala, tak ji ještě vyzpovídám, jak to dělají, když jedou na piknik.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Galiloo » pon 16. čer, 2008 21:16

Panda píše:No ale to že tam maj na počet obyvatel nejvíc lidí zavřenejch ve vězení je pravda :)



:lol: :lol: :lol:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » pon 16. čer, 2008 21:21

ghekon píše:No nůž jakž takž, ale muj kamos vytasil na ochranku ve Winsdoru vrhaci hvezdici se slovy " I have a throwing star" a ten deda malem dal ruce nad hlavu :lol: :lol:




:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil Galiloo dne pon 16. čer, 2008 21:22, celkově upraveno 1
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » pon 16. čer, 2008 21:21

ghekon píše:No nůž jakž takž, ale muj kamos vytasil na ochranku ve Winsdoru vrhaci hvezdici se slovy " I have a throwing star" a ten deda malem dal ruce nad hlavu :lol: :lol:




No ruce nad hlavu by měl dát vždycky a nebo jít rovnou domu pokud bude nějaký konflikt,ono pokud tam děda bere 50,- na hod....tak se tam asi těžko bude o něco snažit...

Já beru taky pár šupů,takže sem nedávno řekl šéfovi-"Ty ode mě za ty peníze co mi dáváš čekáš v práci něco jiného než spaní??To nemyslíš doufám vážně!" :? :!: :idea: :lol:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 21:41

Galiloo: Tady nekdo zjevne nevi co to je Winsdor... Jstli jsi myslel 50 euro, tak to mozna jo :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Galiloo » pon 16. čer, 2008 21:48

ghekon píše:Galiloo: Tady nekdo zjevne nevi co to je Winsdor... Jstli jsi myslel 50 euro, tak to mozna jo :wink:


Joo.sorry,já myslel Hotel Winsdor-už sem z těch Hotelů zdegenerovanej.Nemyslel sem sídlo Mafie. Teda...Královny... :lol: :lol: :lol:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » úte 17. čer, 2008 11:00

Galiloo píše:Já beru taky pár šupů,takže sem nedávno řekl šéfovi-"Ty ode mě za ty peníze co mi dáváš čekáš v práci něco jiného než spaní??To nemyslíš doufám vážně!" :? :!: :idea: :lol:
Takže už ti je zdá se jasný, že hrát si tam na Freddyho s nožem je dost nadbytečný... :wink:

Navíc, kdo se s někým pořeže nožem, je často za magora. A magoři ztrácí slušnou práci.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jamamba » úte 17. čer, 2008 19:31

4 Jabberwocky

Hele, tak za prve neni pravda, ze maj vsechny chleba krajeny, protoze vetsina alá francouzskyho chleba ja vcelku, a vetsina polskejch taky :lol:V tesku koupis, ale krajenej i ten polskej :)
S tim nozem je to tak, ze ja snima porad chodil v batohu a vetsinou te normalne nikdo neprohledava, nesmis s tim lezt do hospod s ochrankou a klubu, to by te zavreli i za svicarak(osobni zkusenost), jinak nuz nevytahuj na verejnosti a je to v poho, ale pokud nemas misto, kde by jsi nejakej vetsi nuz po priletu odlozil a mel ho tam celej pobyt, tak ho nevoz. Dnes uz je stajna situace i v Nemecku, asi pred 14 dnema zastavili na dalnici myho kamarada a zabavili mu ho a ted ceka na vyjadreni nebezpocnosti cinu a pokutu.
Ptravda je, ze v GB rpi jakykoliv prilezitosti pri bitkach hned tahaj noze.
Beztak je na krajeni chleba nejlepsi strep tvrzenyho plastu:-)

Uzij si to.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Lada » úte 17. čer, 2008 21:33

Galiloo píše:Láďo!Ty mě nechňápeš.
Myslel sem to tak že pokud má u sebe někdo zbraň tak to ovlivňuje ať chce nebo nechce jeho psychiku!!!
Může mít například "nepřirozeně zvýšené sebevědomí" to znamená že se na základě toho i jinak chová a tudíž to může být kontraproduktivní!!!
Podívej se na USA-už sem to sem jednou psal...v USA může mít v některých státech zbraň každej BLB kterému je 21 a jak to vypadá???Je tam na počet obyvatel největší kriminalita na světě!!!
Samozřejmně je to chyba,ale hold je to národ "Pistolníků" :lol: :lol: :cry:


neovlivňuje nijak zásadně, hlavně tak jak jsem psal a to je jen ku prospěchu. Hodně lidí si hlavně uvědomí o co jde, začne nad tím dumat, hledat a diskutovat s ostatními co by jak dělali, jak se nejlépe zachovat, pokuď chtějí nosit zbraň tak vědí proč...narozdíl od lidí kteří se probudí až je pozdě.

Když vezmu sebe tak u mě to mění nanejvíš pocit kdy se cítím lépe, že kdyby na to došlo nebudu "nahej" a budu mít větší šanci se případně ubránit a případně se může hodit i v jiných situacích než obrana. Poslední co bych chtěl je se montovat do situace kdy bych muset opravdu střílet, ale hold někdy nemusí být zbytí...

Jak už jsem psal je to většinou právě naopak než kontraproduktivní a vůbec nechápu lidi co se tím, že někdo jiný je ochotena a schopen se efektivně bránit dotčení, proč :?: Si myslíš že ti lidé zbraně nosí aby machrovali a jak se naskytne situace přiběhli, případně vyvolali takovou situaci a stříleli :roll: vše tohle je protizákoné :!: a každej ví jak by dopadl....a šmejd si zas legální zbraň pořizovat nebude tu si sežene raz dva, případně ji nepotřebue a vystačí si s jinými výhodami a toho nějaké zákony vůbec nezajímají a já se nehodlám smířit s pozicí "ovce" a doufající že ho ochrání policie a zákony.
Ještě mě napadá jeden důvod proč se některým lidem (vyjma těch pseudopacifistů) nelíbí, že jiní nosí zbraně a to, že to jsou choleričtí šmejdi co rádi napadají jiné a neradi by narazili na někoho kdo je smázne když se trocha napijou nebo chytnou nervy, tady hold útočník vždy musí nést veškeré následky svého počínání :idea:

POLICAJT JE NA NO©ENÍ MOC TE®KEJ PROTO NOSÍM ZBRAŇE A V®DY JE LEP©Í ZBRAŇ MÍT A NEPOTŘEBOVAT NE® NEMÍT A POTŘEBOVAT, podle mě.
Každej ať se zařídí dle sebe nikomu nenutím ať si pořídí zbraň, ale ať nevykládá ty nesmysly o zbraních.


S USA jsi vedle zjisti si fakta a když už jsi začal tak se podívej na angliji co tu byla zmíněna jak tam dopadli, tam si odzbrojili i pouliční policii :roll: ....pro šmejdy je vždy nejlepší když ví že se objeť nebude mít čím bránit :idea:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 17. čer, 2008 21:50

Ad okolní státy a zbraně, vždy si zjistěte když někam jedete jaké mají platné zákony pokuď sebou neco nosíte, střelná zbraň je samo celkem pasé ale třeba, teleskop, nůž, plynovku, obraný sprej atd...hodně se to různí a neznalost neomlouvá a raz dva člověk skončí v lochu s pěknou pokutou. A dnes i nože na svačinu z vás někde hned udělají zákeřného vraha aniž si člověk cokoli uvědomí.
V anglii ted nedávno nepustili člověka s obrázkem zbraně do letadla, no tedy zbraně měl tam obrázek transformers :roll: jo i tak to může dopadnout u států kde odzbrojují zákonadbalé občany jak jen to jde a šmejdi se jen smějí...

Na nemecko bacha nedávno se měnil zákon co jsem četl a měnili se podmínky i co se týče nožů samo k horšímu
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 7:55

Jamamba píše: nesmis s tim lezt do hospod s ochrankou a klubu, to by te zavreli i za svicarak(osobni zkusenost)
...
Dnes uz je stajna situace i v Nemecku, asi pred 14 dnema zastavili na dalnici myho kamarada a zabavili mu ho
Jak velkou měl čepel?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 8:07

Lada píše: střelná zbraň je samo celkem pasé

Existují výjimky. Kamarád jel na sever Skandinávie a na ambasádu si šel registrovat nějakou delší zbraň. Tam byli naopak rádi, že to bere zodpovědně, a že nečeká jak truhlík, až ho ty medvědi nebo co sežerou, a pak ho sami vodnesou do špitálu.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » stř 18. čer, 2008 9:24

jo já myslel trocha jiné země a zbraň na jiné použití než na medvědy a nemyslel jsem to všeobecně ono se to dá, ale na sebeobranu proti dvouhoné havěti dost těžko...Ve státech kde neberou s. zbraně jako nepřítele číslo jedna je hold lepší pořízení.
Třeba na závody a podobně to také lze jen musíš mít od někoho pozvání a další papíry, vše vyřízeno a zbraň v režimu držení atd...

On je pak také hlavné problém vůbec zjistit potřebné informace co můžeš a nemůžeš, co vše si musíš vyběhat atd...naše velvyslanectví jsou většinou v tomhle naprd a ty zahraniční také zdílná nejsou a prolejzat zákony v cizí řeči taky nic moc, když se člověk nevyzná ani v těch v jeho mateřské.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 9:38

Lada: Jasně, je to jiná věc. Jen pro úplnost, když už jsme se o tom rozkecali.

Lada píše:On je pak také hlavné problém vůbec zjistit potřebné informace co můžeš a nemůžeš, co vše si musíš vyběhat atd...

Jojo... Udělaj zákon a pak ho málem tajej. :roll: :roll:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron