Posilování, příprava na Bu

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Posilování, příprava na Bu

Příspěvekod Bender » čtv 17. črc, 2008 11:09

Ahoj všem!

Mám jednoduchý dotaz, se kterým mi určitě poradíte.

Začal jsem chodit na kung-fu (hung gar kung-fu), ale po první hodině jsem zjistil, jak je to náročné na fyzičku a že vlastně žádnou fyzičku nemám. Prostě po chvíli cvičení jsem byl úplně v háji.

Můj dotaz zní jednoduše. Máte prosím někdo radu, jak pracovat na zlepšení fyzické kondice doma?

Jde hlavně o sílu v nohou ale nejen to. Ve škole mi samozřejmě poradili a já jim důvěřuji, ale chtěl bych znát vaše osobní zkušenosti.

Poradili mi dřepy, kliky, sklapovačky, běh, ale nevím kolik si toho mám dovolit, kolikrát denně atd.

Vím, že je asi trochu rozdíl pokud budu dělat třeba 15 dřepů a 4x opakovat nebo 30 dřepů 3x opakovat ale nevím jaký.

A co strava? Je něco vhodnější?

Učitelé mi samozřejmě říkají, že co se posilování týče, že mně vycvičí, ale nechci na každém treninku být jako (s prominutím) hovínko, které nic nevydrží.

Co třeba další cviky vhodné pro kung-fu? Víte někdo o něčem? Někde na foru jsem se dočetl třeba o zavírání a rychlém otevírání pěsti a tak.

Ještě doplním, že domácí posilovnu si zařídit nemohu, máme malé bydlení :-)

Budu vděčný za každou vaši radu!

Hezký den
Bender
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10. črc, 2008 23:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » čtv 17. črc, 2008 11:33

Jsem taky celkem nováček, ale cvik, na který velký byt rozhodně nepotřebuješ, je prosté stání v postoji. Já u toho poslouchám musiku a tužím nohy :-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Bender » čtv 17. črc, 2008 11:58

Ahoj!

Myslíš třeba ma-bu?
Bender
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10. črc, 2008 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » čtv 17. črc, 2008 13:15

Třeba. Ale oni Ti ve škole jistě řeknou, jaký postoj a jak si ho představují. Důležité je, že se člověk srovná, uvědomí si při tom tělo a taky posiluje.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Re: Posilování, příprava na Bu

Příspěvekod madmax » čtv 17. črc, 2008 14:47

Bender píše:Poradili mi dřepy, kliky, sklapovačky, běh, ale nevím kolik si toho mám dovolit, kolikrát denně atd.


Ahoj, mozna ti to prijde jako hloupa odpoved, ale jestli mas alespon minimalne schopneho ucitele, mel by ti byt schopen poradit nejen jake cviky, ale i jak pravidelne a v jakych seriich je mas cvicit. Od toho ho tam mas... neboj se zeptat na podrobnejsi informace. :wink:
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Trian » čtv 17. črc, 2008 15:42

Bender: "ale po první hodině jsem zjistil, jak je to náročné na fyzičku a že vlastně žádnou fyzičku nemám. Prostě po chvíli cvičení jsem byl úplně v háji."
:lol: :lol: :lol:

To mi niečo pripomína.

Nič v zlom, ale riešiť kondičku po prvom tréningu, s tým si hlavu zatiaľ trápiť nemusíš. Pred tým, než som začal robiť kung-fu som robil gymnastiku, parkour, fitness a aj tak som si prvom tréningu doma sotva sadol bez toho, aby som zatínal zuby.
Zhruba po mesiaci si na svalovicu zvykneš a po dvoch mesiacoch budeš už v pohode a budeš mať aj svoju hľadanú kondíciu.
Konzultovať s učiteľmi cviky na zlepšenie je fajn, ale pri prvých tréningoch rieš radšej techniku, mlč a makaj. Mám jedného kamaráta, fajn chalan a dobrý kamoš, ktorý sa príliš veľa pýta, driluje všetko 8 - hodín denne... a úplne si tak ničí zdravie. Pretrénovanie a pod.
Neznič si podobným prešľapom sľubný začiatok, najmä ak ťa to tak chytilo.

...

Ale nebudem sa tváriť len ako taký starý páprda...

K cvičeniu:
Ako začiatočníkovi (kt. si chce zlepšiť kondičku na tréningoch) ti stačí cvičiť zatiaľ s vlastnou váhou. Najoptimálnejšie na zlepšenie vytrvalosti (podľa mňa) sú kruhové tréningy. Najprv sa zahrej na švihadle, dynamický strečing, cvičenie a na záver poriadny dynamický aj statický strečing (zlepší ti to značne flexibilitu a to pri kung-fu ide).
Cvič tri krát do týždňa, najlepšie v deň, kedy nemáš tréning (poprípade daj pauzu medzi tréningami min. 2 hodiny) celé telo, viackĺbové cviky. Počet opakovaní a série stále obmieňaj, aby si telo mrcha nezvyklo.

Na záver - veľa sa tu o posilovaní napísalo. Nebuď lenivý a prelistuj staršie diskusie o posilovaní, cvičení s vlastnou váhou a strečingu. Je tu celkom slušný prameň info.
Ku samotnému cvičeniu (aby si pochopil základy a pojmy ako série, opakovania, kruhový tréning...) zase browsing nasledujúceho:
http://www.ironfactor.cz/
http://new.biomag.sk/
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » čtv 17. črc, 2008 15:43

A veľa behaj!!
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » pát 18. črc, 2008 18:01

jj tak tak, cvič mapu, dělej kliky, ty jsou potřeba, sklapovačky taky, a dřív mě běhání vůbec nebavilo, než bych si šel zaběhat, tak bych radši pleval zahradu :evil: ale když sem začínal běhat, tak se mi to zalíbilo, sice nemám čas na přemýšleni o nějakých věcech ani o pročištění hlavy, to sem rád že dejchám, ale je to dobrej pocit, když pak doběhnu...

mám na vás všechny taky takovej dotaz... jeden týpek co dělá KF mi říkal, že když chceš se prát apoužít u toho kung fu(myslím jako v sebeobraně, nebo an trreninku), tak musíš dosáhnout fighterského úrovně, 120 kliků za 2 minuty, 60 sklapovaček za minutu a ještě něco nevim co... ví někdo jak to pokračuje???
:wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » pát 18. črc, 2008 18:33

Franz píše: mám na vás všechny taky takovej dotaz... jeden týpek co dělá KF mi říkal, že když chceš se prát apoužít u toho kung fu(myslím jako v sebeobraně, nebo an trreninku), tak musíš dosáhnout fighterského úrovně, 120 kliků za 2 minuty, 60 sklapovaček za minutu a ještě něco nevim co... ví někdo jak to pokračuje???
:wink:

Mám pocit, žekhle to nefunguje... Podle toho co píšeš tak teoreticky bych měl našlápnuto k fighterské úrovni, ale teda osobní pocit je zcela jiný :D :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 18. črc, 2008 19:10

Franz píše:jj tak tak, cvič mapu, dělej kliky, ty jsou potřeba, sklapovačky taky, a dřív mě běhání vůbec nebavilo, než bych si šel zaběhat, tak bych radši pleval zahradu :evil: ale když sem začínal běhat, tak se mi to zalíbilo, sice nemám čas na přemýšleni o nějakých věcech ani o pročištění hlavy, to sem rád že dejchám, ale je to dobrej pocit, když pak doběhnu...

mám na vás všechny taky takovej dotaz... jeden týpek co dělá KF mi říkal, že když chceš se prát apoužít u toho kung fu(myslím jako v sebeobraně, nebo an trreninku), tak musíš dosáhnout fighterského úrovně, 120 kliků za 2 minuty, 60 sklapovaček za minutu a ještě něco nevim co... ví někdo jak to pokračuje???
:wink:


Typek se seknul, je treba udelat 220 kliku, 160 sklapovacek a to co nevis je stojka na rasach s rotaci tantienu :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Franz » pát 18. črc, 2008 19:18

luen: stojka na rasách???
:lol:

ukropcany: já taky, já taky, ale pak sem zjistil, že stačí jedna bomba na mě :D... ted už ne
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Re: Posilování, příprava na Bu

Příspěvekod daitenshi » sob 19. črc, 2008 18:26

Bender píše:Ahoj všem!

Mám jednoduchý dotaz, se kterým mi určitě poradíte.

Začal jsem chodit na kung-fu (hung gar kung-fu), ale po první hodině jsem zjistil, jak je to náročné na fyzičku a že vlastně žádnou fyzičku nemám. Prostě po chvíli cvičení jsem byl úplně v háji.

Můj dotaz zní jednoduše. Máte prosím někdo radu, jak pracovat na zlepšení fyzické kondice doma?

Jde hlavně o sílu v nohou ale nejen to. Ve škole mi samozřejmě poradili a já jim důvěřuji, ale chtěl bych znát vaše osobní zkušenosti.

Poradili mi dřepy, kliky, sklapovačky, běh, ale nevím kolik si toho mám dovolit, kolikrát denně atd.

Vím, že je asi trochu rozdíl pokud budu dělat třeba 15 dřepů a 4x opakovat nebo 30 dřepů 3x opakovat ale nevím jaký.

A co strava? Je něco vhodnější?

Učitelé mi samozřejmě říkají, že co se posilování týče, že mně vycvičí, ale nechci na každém treninku být jako (s prominutím) hovínko, které nic nevydrží.

Co třeba další cviky vhodné pro kung-fu? Víte někdo o něčem? Někde na foru jsem se dočetl třeba o zavírání a rychlém otevírání pěsti a tak.

Ještě doplním, že domácí posilovnu si zařídit nemohu, máme malé bydlení :-)

Budu vděčný za každou vaši radu!

Hezký den
Ahoj, no nechcem ti poradiť zle, ako tu už bolo spomenuté, učiteľ by ti mal poradiť čo cvičiť, príde mi ale logické že by si sa mal zamerať na to čomu sa venuješ na tréningoch - tzn. ako a čo cvičíš na tréningu to si precvičuj aj doma. A posilovanie nie je až také dôležité ako dobrá rozcvička, postoje a technika - tým sa vlastne nohy a celé telo posiluje. O pár mesiacov budeš vládať viac a viac, hlavne sa nikde nenáhli až sa nepreťažíš a výsledky sa dostavia.
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron