videa a jejich kvalita

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

videa a jejich kvalita

Příspěvekod jeikob » úte 13. led, 2009 17:29

nechci zbytečně to tady zaplácávat ,ale tohle téma o něm už přemýšlím delší dobu. internet je plný ruzných videí z presentacema,aplikacema,sestavama a sebeobranama. ze všech možných stylů . a jde mi o to jak poznat co je dobré a co špatné či jakých chyb se tam dopouštějí na co by se měl člověk soustředit,když na to kouká. tak jasně něco znám a evidentní kraviny poznám.ale pak jsou videa ,kde už to nepoznám.třeba včera sem postnul wing chun,kde mi ten chlapík přišel ,že to je dobré.kluci mne vyvedli z omylu. no a pak jsem chodí lidí ,který začínaj.prostě takové základní a zásadní věci na který by člověk se měl zaměřit .jistě ono to nejde jednoduše říct. no mimo jiné bylo by fajn ,když jsem někdo ze znalých dá video ,tak by krátce napsal proč ho sem dává.myslím do těch diskusích pro videa
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod jeikob » úte 13. led, 2009 18:16

tak to je jasný.ale jsou určitý zásady či principy pro všechny společný. no a právě můžou se vyjádřit karatisti či wing chun praktici. no a hlavně jde o ty videa sebeobran.což může bejt i třeba pro někoho osudový.se začne s kámošem učit podle špatného klipu. a že těch self defence videí je
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod graver » stř 14. led, 2009 9:19

No, tyhle videa existují, protože... eh, protože prostě dnes existuje tahle technologie. Já se podle videí učím kata (embusen, samozřejmě). Nic jiného bych si netroufl, protože dokud si na někoho nesáhneš, tak můžeš odkoukat základ techniky (někdo možná z toho videa hned pozná, co je principem), ale asi se to nenaučíš. Někdo má třeba dobrý technický základ pro páky, takže z videa odkouká, kde má kdo ruce a pak to třeba zvládne sám, protože ví, co a jak udělat obecně, aby páky fungovaly (jaké jsou opěrné body, jak musí působit síly...). Pokud tyhle základy nemám, tak mi obrázky moc nepomůžou.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » stř 14. led, 2009 16:45

graver píše:No, tyhle videa existují, protože... eh, protože prostě dnes existuje tahle technologie. Já se podle videí učím kata (embusen, samozřejmě). Nic jiného bych si netroufl, protože dokud si na někoho nesáhneš, tak můžeš odkoukat základ techniky (někdo možná z toho videa hned pozná, co je principem), ale asi se to nenaučíš. Někdo má třeba dobrý technický základ pro páky, takže z videa odkouká, kde má kdo ruce a pak to třeba zvládne sám, protože ví, co a jak udělat obecně, aby páky fungovaly (jaké jsou opěrné body, jak musí působit síly...). Pokud tyhle základy nemám, tak mi obrázky moc nepomůžou.


tak co se týká karate,tak to je spousta kvalitního materialu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků