Tradicni BU vs BS

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod jeikob » pát 16. led, 2009 15:55

chtěl bych se zeptat zástupců sportů tedy zápasišt ,ringů či klecí a podobně.pokud řeší zda by bojový umělec byl schopen tam jít.tak myslí jeho technickou vybavenost nebo kondici? neřeším nasazení a psychiku to je jinná věc. No můj názor je ten že po technické stránce by každý ,kdo dělá bojové umnění měl být po čase schopen aspon na pár minut stoupnout proti sportovci je to také člověk co má stejný počet končetin:)
Na druhou stranu po komdiční stránce prostě vetšina lidí co dělá bojové umnění ,pokud se jim nepovede ko tak nemá šanci.A ani na to cvičí
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod ghekon » pát 16. led, 2009 16:21

jeikob píše:chtěl bych se zeptat zástupců sportů tedy zápasišt ,ringů či klecí a podobně.pokud řeší zda by bojový umělec byl schopen tam jít.tak myslí jeho technickou vybavenost nebo kondici? neřeším nasazení a psychiku to je jinná věc. No můj názor je ten že po technické stránce by každý ,kdo dělá bojové umnění měl být po čase schopen aspon na pár minut stoupnout proti sportovci je to také člověk co má stejný počet končetin:)
Na druhou stranu po komdiční stránce prostě vetšina lidí co dělá bojové umnění ,pokud se jim nepovede ko tak nemá šanci.A ani na to cvičí


Jestli muzu odpovidat za zastupce zapasist, ringu nebo kleci :

Po konicni strance nekteri, po technicke malokdo ( napr. kyokushinaci nebo kluci od luena a dalsi ) a po psychicke strance jeste mene lidi. Muj nazor.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 16. led, 2009 16:31

ještě k bujinkanu u toho videa co tu je ten odkaz jsou dve delší videa s tím panem hatsumim. ano je to užasný a vitalní pán a je to krasná podívaná. všechno krasně funguje jak z filmu o hatorri hanso.nechci se nikoho dotknout ,ale píšu svůj názor na to co vidím. jistě pár technik co tam ukazuje může být funkčních ale takové jsou v každém bu. jinak mi to ostatní přijde jako kdyby se člověk připravoval na souboj s ninžou či samurajem s tím ,že on bude používat stejné techniky a principy co vy. ano možná v davném japonsku tak nějak bojovali??? polovina filmu jsou techniky typu sedim v seize ze zadu zautočí samuraj .mám po ruce takové ty kosičky a zaskočí mi chlépek s katanou.proti noži použiju cosi jako kotrmelec salto .ano souboje v samurajském brnění jsou hezký.
Prostě ten bujinkan je jistě krasný koníček pro nadšence ,člověk určitě získá kondici spousta bezva přátel a třeba i nějakou sebeobranou schopnost ale to získá i hokejista. :) tudíž pokud bych se chtěl naučit systémově realisticky bránit tak si bujinkan nelajsnu. tak
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 16. led, 2009 16:48

ghekon píše:
jeikob píše:chtěl bych se zeptat zástupců sportů tedy zápasišt ,ringů či klecí a podobně.pokud řeší zda by bojový umělec byl schopen tam jít.tak myslí jeho technickou vybavenost nebo kondici? neřeším nasazení a psychiku to je jinná věc. No můj názor je ten že po technické stránce by každý ,kdo dělá bojové umnění měl být po čase schopen aspon na pár minut stoupnout proti sportovci je to také člověk co má stejný počet končetin:)
Na druhou stranu po komdiční stránce prostě vetšina lidí co dělá bojové umnění ,pokud se jim nepovede ko tak nemá šanci.A ani na to cvičí


Jestli muzu odpovidat za zastupce zapasist, ringu nebo kleci :

Po konicni strance nekteri, po technicke malokdo ( napr. kyokushinaci nebo kluci od luena a dalsi ) a po psychicke strance jeste mene lidi. Muj nazor.


tak jasně to je naše realita.ale čistě teoreticky človek se přece učí správně praštit,kopnout,uhnout vykrýt a na to samé reagovat. vždyt ringař dělá to stejné:) ale myslím že se chápem
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 16. led, 2009 16:56

Ciste teoreticky ne, v malokterem bu se uci boxovat ( :D ), malokde se kope holeni atd... Ale hlavne malokde se sparuje a kdyz uz, tak bez utoku na hlavu, coz je na dve vecy
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 16. led, 2009 17:12

haha když si vzpomenu na volný kumite.tak mně bolí huba.když to někdo rozjel a takovej nevykrytej uraken ,tedy ten švihovej uder pekně bolí. i když dotyčnej měl takový ty upravený hazenkářský chrániče na koleno. se jeli přímáky a háky na hlavu. a zastavování uderu :lol:
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 16. led, 2009 18:45

ukropcany píše:
jeikob píše:No můj názor je ten že po technické stránce by každý ,kdo dělá bojové umnění měl být po čase schopen aspon na pár minut stoupnout proti sportovci je to také člověk co má stejný počet končetin:)
Mýliš sa... :D Človek, ktorý nie je pravidelne vystavený tlaku sa pod tlakom zlomí rádovo v sekundách :!: Kde aké minúty... :D A technicky? Záleží aké BU vs. aké BU... ja mám perfektnú skúsenosť s klinčom - jak do neho niekoho neznalého chytím (napr. x-boxera, ktorý nerád, resp. vôbec neklinčuje), tak je v gulách do 10 sekúnd... dych v prdeli, sila v prdeli, už len hadr... no ak je striker proti nie-sktrikerovi, tak je tiež poprava... rád spomínam časy, kedy k nám chodili na doučko chalani z JJ... do 10 sekúnd boli dole... :twisted: A nebolo treba nijako bombovať, proste nezniesli ten tlak...

Ja si proste nemyslím, že BU si sú rovné... a jedéééééééééém... :lol: :wink:


Ucrop: Kdyby jste jeli podle pravidel mma, tak by jste byli do 10 sekun dole vy :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 16. led, 2009 18:47

dyt jo dyt to píšu je to o kondici. a že zapasiště je specifikum. je jasný že když si někdo nasadí chrániče jednou týdně,aby si ověřil co cvičí a naučil se dostávat rány a někým kdo v tom zápasišti je každý den mimo to maká na kondici. ale mně šlo o něco jiného. přesněji karatisty,lidi co dělají kung fu,judisty ,thai boxery jsem v ringu viděl bud v těch klasických nebo při tom leitai což je kung fu volný boj. ale některé jako aikido a bujinkan a podobné jsem prostě neviděl .viděl jsem jen připravený aplikace. a navíc často proti nerealným utokům. na druhou stranu člověk co má zaklady kung fu nebo karate .a začně trenovat na to zápasiště ,naučí se třeba ten klinč. přizpusobí se ringu tak tam může
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pát 16. led, 2009 18:52

jeikob píše:dyt jo dyt to píšu je to o kondici. a že zapasiště je specifikum. je jasný že když si někdo nasadí chrániče jednou týdně,aby si ověřil co cvičí a naučil se dostávat rány a někým kdo v tom zápasišti je každý den mimo to maká na kondici. ale mně šlo o něco jiného. přesněji karatisty,lidi co dělají kung fu,judisty ,thai boxery jsem v ringu viděl bud v těch klasických nebo při tom leitai což je kung fu volný boj. ale některé jako aikido a bujinkan a podobné jsem prostě neviděl .viděl jsem jen připravený aplikace. a navíc často proti nerealným utokům. na druhou stranu člověk co má zaklady kung fu nebo karate .a začně trenovat na to zápasiště ,naučí se třeba ten klinč. přizpusobí se ringu tak tam může


ne, to by se musel prvne naucit boxovat, protoze s karate by v ringu potazal se zlou
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod wand » sob 17. led, 2009 14:46

Ucrop: Myslim, ze v 99% prispevkov mas pravdu, ale myslim, ze obraz striker vs. zapasnik upravil v roku 93 nejaky brazilsky pan tusim menom Gracie... :) Pravidla MMA su neni pravidla Stand up...
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod ghekon » sob 17. led, 2009 14:52

wand píše:Ucrop: Myslim, ze v 99% prispevkov mas pravdu, ale myslim, ze obraz striker vs. zapasnik upravil v roku 93 nejaky brazilsky pan tusim menom Gracie... :) Pravidla MMA su neni pravidla Stand up...


Presne, Double leg takedown - 100$, mount - 200$, armbar - 500$, muay thai - k nezaplaceni :lol: :lol: Only joke :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod wand » sob 17. led, 2009 15:07

Nemozem si pomoct, mne tie videa Bujinkanu pripominaju panov, ktori maju radi trebars vojnu z dob Napoleona. Tiez sa oblecu do doboveho kostymu, cvicia so starymi zbranami, ale v dnesnej dobe by dostali jemne povedane cez papulu. Ale aspon maju tolko chochmesu, ze si nemyslia, ze by v nejakej konfrontacii trebars s MMA fighterom uspeli ze? :wink:
Samozrejme, nic proti konickom, kazdy ma nejake hobby.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod gogo999 » sob 17. led, 2009 16:21

wand píše:Nemozem si pomoct, mne tie videa Bujinkanu pripominaju panov, ktori maju radi trebars vojnu z dob Napoleona. Tiez sa oblecu do doboveho kostymu, cvicia so starymi zbranami, ale v dnesnej dobe by dostali jemne povedane cez papulu. Ale aspon maju tolko chochmesu, ze si nemyslia, ze by v nejakej konfrontacii trebars s MMA fighterom uspeli ze? :wink:
Samozrejme, nic proti konickom, kazdy ma nejake hobby.


Přes papulu můžeš dostat aji ty.
gogo999
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 17. led, 2009 16:31

gogo999 píše:
wand píše:Nemozem si pomoct, mne tie videa Bujinkanu pripominaju panov, ktori maju radi trebars vojnu z dob Napoleona. Tiez sa oblecu do doboveho kostymu, cvicia so starymi zbranami, ale v dnesnej dobe by dostali jemne povedane cez papulu. Ale aspon maju tolko chochmesu, ze si nemyslia, ze by v nejakej konfrontacii trebars s MMA fighterom uspeli ze? :wink:
Samozrejme, nic proti konickom, kazdy ma nejake hobby.


Přes papulu můžeš dostat aji ty.


:lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » sob 17. led, 2009 16:42

hele a liší se tolik kopanec od někoho kdo dělá wing chun či karate od kopance mma fightera :D nebo rána pestí. l
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » sob 17. led, 2009 17:00

hele já tohle forum nezaložil.ani se o tom nechci hádat.mám na to názor ten že to je srovnávání pořád jablek s hruškama. a spíš jde o to ,který tradiční bu je v současné době funkční a který je spíš historické a jakési zachování tradice
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » sob 17. led, 2009 17:49

"Kopanec" mma fightra a "kopanec" karatisty se vetsino lisi dost ( pokud mame na mysli takove to klasicke ceske shotokan karate ( promin ranari :D ) ... Treba proto, ze v mma se nepouzivaji zadne kopy z otocky a podobne kraviny ( s vyjimkou spinning back kicku na jatra ), kopou se lowkicky, kope se holeni, kope se na tvrdo, neboduje se podle toho jestli u toho zakricis "ijaaaaa" a nestrhavaji se body za prilisnou brutalitu :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 17. led, 2009 17:52

Bože co to je tady zase za hromádku sraček.....
ghekone, nečerpej prosím z našeho rozhovoru obecně platný pravidla...
a jedna pro jeikoba
jeikobe, myslíš, že to ti lidi potřebujou? To je teď jako známkou dobrýho bojovníka počet ustátých kol v kleci nebo jak? Nebo, myslíš, že když se trénink TBU bere ve smylu "aby nám ty děcka neztloustly" tak to bude mít nějakej lepší efekt?

Osobně si myslím, že TBU do ringu nepatří. Pravidla stíraj všechny výhody co TBU maj. Taky si myslím, že se na výuku řádně sere... Bavil jsem se s X lidma z X stylů karate. Všichni se chvástali jak jsou tradiční a nakonec z nich vypadlo, že to a to necvičí, protože na tréninku není čas :D

Jinak peace.....
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » sob 17. led, 2009 17:58

NOKT: Necerpam z naseho rozhovoru, cerpam z ucasti meho kamarada na soutezi v karate, ze ktere ho vyloucili, protoze knokautoval protivnika ( ktery vyhral, protoze ho diskvalifikovali )...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 17. led, 2009 17:59

ghekon píše:Treba proto, ze v mma se nepouzivaji zadne kopy z otocky a podobne kraviny ( s vyjimkou spinning back kicku na jatra )


které kopy z otočky máš konkrétně na mysli????Nepleteš si to s TKD???

T
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron