Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod severin » pon 30. bře, 2009 13:45

guru3d píše:
severin píše: možná jsi taky zase jen pozadu,možná moc vepředu v tom co se cvičí /viz stará videa Gracie/.Realita je,že většina lidí na to kašle a ten zbytek co se chce vzdělávat už na tom pracuje.O KM se mluví,ale za pár let to některé kluby uvedených systémů doženou a přizpůsobí se.Co je KM nikdo pořádně neví,takže lidi dají zase přednost něčemu identifikovatelnému.


Rickson Gracie je dnešní realita :wink:

Ale díky za názor. Chápu to správně že Krav maga asi ne :?:
V tom případě bych se vrátil K jitsu, jen si správně vybrat skupinu.


R.Gracie : ano součastnost,ale těch co se nechají nachytat už je mín,protože to je prostě evoluce v b.u.
KM ne ? Proč by ne ? Mezi moderním JJ a KM nevidím zas tak velký rozdíl.Studenti a instruktoři navštěvují různé semináře a budují svůj styl.KM má krátkou historii,takže musí brát techniky z tradičních b.u.,ale má moderní reálný přístup k tréninku a to je zase inspirace pro ty co už zapoměli k čemu b.u. slouží.
Kdyby člověk trochu víc hledal,tak najde i kluby karate,tkd wtf,wt atd. kde už řeší boj na zemi nebo napadení zbraní a o sparingu ani nemluvím.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod NOKT » pon 30. bře, 2009 13:48

guru3d píše:
NOKT píše:Neznamená boj na zemi, ale jeho prostředky k němu vedou.
A jedno slovo za Karatisty. Karate má taky škrtící, házecí a lámací techniky... Průser je, že na to většina škol pěkně sere...


To je potom fakt blbý. Spousta karatistů si právě chodila chvaty a hody potrénovat k nám.


Hodně těch aplikací jak se dostat různých chycení, škrcení, strhy atd. v karate jsou a nejsou zas tak špatný, ale v rámci soutěží se většina techto nemůže použít, protože za to je tak akorát napomenutí nebo to je vysloveně zakázané, tak se to cvičí tak jako aby se neřeklo.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pon 30. bře, 2009 13:50

guru - ale ja jsem taky delal jujutsu, take temer osm let :wink:
A taky jsem mel takhle hloupe* nazory, staci si vyjet seznam mych prispevku par let dozadu. Nez zase budes verbovat stikery na zapasy dle "vasich/tvych" pravidel, zkus si taky zkusmo strelit zapas i podle strikerskych pravidel. Mozna by ti to pomohlo a treba bys pak nektere sve nazory prehodnotil... a i kdyby ne, aspon by to byla cenna zkusenost.

*vyjadruje pouze subjektivni postoj
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 13:53

severin píše:R.Gracie : ano součastnost,ale těch co se nechají nachytat už je mín,protože to je prostě evoluce v b.u.


Když se bojím grapplera, stojím od něj dál. A takhle to přesně dneska vypadá. Na předchozí straně se někdo posmívá, že to není fullcontact, protože to prostě nechápe. Výsledkem bude, že tihleti bojovníci se naučí jak údery, tak zápas, což je jediná možnost jak být úspěšný. A to hje přesně ten důvod, proč neuznávám ty jednostraně zaměřené styly.

KM ne ? Proč by ne ? Mezi moderním JJ a KM nevidím zas tak velký rozdíl.Studenti a instruktoři navštěvují různé semináře a budují svůj styl.KM má krátkou historii,takže musí brát techniky z tradičních b.u.,ale má moderní reálný přístup k tréninku a to je zase inspirace pro ty co už zapoměli k čemu b.u. slouží.


Dělal jsem v brigádně v "ochrance" na mnoha rizikových akcích. V realitě se člověka nikdo neptá. Stříkne mu slzák do ksychtu a vezme ho teleskopem po hlavě. Tradiční bojová umění tyhle situace neřeší, pouze se jejich instuktoři snaží aplikoavat některé techniky na tyto typy útoků. To je myslím problém všech tradičních BU, proto by BU mělo být dynamické, reflektující reálné hrozby a né bojovat s vidličkou, kterou už dneska nikdo nepoužívá :!:
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 13:56

Gino píše:Nez zase budes verbovat stikery na zapasy dle "vasich/tvych" pravidel, zkus si taky zkusmo strelit zapas i podle strikerskych pravidel.


jaká jsou ty "naše" a "vaše" pravidla?

PS: Ptal jsem se na reálná všestraná BU. nechtěl jsem diskutovat o tom, zda mnou neuznávaná BU jsou lepší/horší. Pro usnadnění diskuze jsem předestlal, co cchci a co naopak nechci.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod pm » pon 30. bře, 2009 14:00

severin píše:KM má krátkou historii,takže musí brát techniky z tradičních b.u.,ale má moderní reálný přístup k tréninku a to je zase inspirace pro ty co už zapoměli k čemu b.u. slouží.


super postreh

guru3d píše:Pro usnadnění diskuze jsem předestlal, co cchci a co naopak nechci.

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Gino » pon 30. bře, 2009 14:02

guru3d píše:jaká jsou ty "naše" a "vaše" pravidla?

guru, ja nevim jaka jsou vase pravidla v tom videu, co jsi tu posilal... predpokladam, ze to bude neco na zpusob "fighting jitsu"? To ty jsi tu navrhoval, aby ti, kteri to nechapou, si zasli zazapasit na takoveto turnaje, kde by zrejme docilili toho spravneho prozreni.

Me to je jedno, ja si nic dokazovat nepotrebuju. Co potrebuju, to vim. Vim, ze jsem looser, ze na treninku fyzicky nestiham, trener na me musi rvat a hlavu mi rozbije kazdej trosku zkusenejsi boxer, nez jsem ja. Ty zbytecny kydy okolo, co se probiraji tady, se snazim vubec nevidet, protoze jejich reseni me stalo v minulosti dost drahoceneho casu a predevsim nervu :)

Ja si vazim kazdyho cloveka, kterej nesedi doma u compu, nehraje automaty, nefetuje, ale snazi se se sebou neco delat. At je to superdrsna a superrealna sebeobrana, nebo balet.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jamamba » pon 30. bře, 2009 14:05

JJ -je urcite good sportovni vyziti!
Realne, specializovanost na zem je na ulici naprosto k nicemu proti vice utocnikum! To je vetsinou ta realita, ne jeden na jednoho, to bych jako utocnik neriskoval, mam rad pojistky :lol:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:05

ukropcany píše:4guru - máš rekord... :!: doteraz som nikomu nenavrhoval sparing tak rýchlo... 8)


Tak to ti gratuluji. :lol: Kdybys četl pořádně, tak jsem před lety přestal. Takže jestli potencionální zmlácení někoho kdo necvičí je pro tebe důkaz, že thaibox je nejlepší, pak se můžu akorát zasmát.:lol:

Mimo to, asi jsem se špatně vyjádřil. zajímá mě reálný boj. Takže pokud mě někde potkáš, žádný thaibox se konat nebude. Dostal bys slzákem do očí a teleskopem kam by mě napadlo. :wink: Nic jako fer boj neexistuje. Takže si s kámošema můžeš dokazovat, jaký seš borec, devastovat si klouby či hlavu a bít se do prsou, kolik jsi toho vydržel. Ale to je sport. Přiznávám že velmi drsný, ale je to jen sport. s Bojem to má jen velmi málo společného. Boj nemá pravidla. A proto se nechci učit další sport. To je to co chci říct.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:09

Gino píše:Ja si vazim kazdyho cloveka, kterej nesedi doma u compu, nehraje automaty, nefetuje, ale snazi se se sebou neco delat. At je to superdrsna a superrealna sebeobrana, nebo balet.


Souhlas. Takže přeji hodně štěstí, až na tebe někdo vytáhne kudlu, tyč, vidle nebo dokonce pistoli. On ti ten box bude skutečně platný. Ale nejdřív asi budeš muset padoucha přesvědčit, že jsi boxer, a má s tebou raději boxovat :lol:
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod Gino » pon 30. bře, 2009 14:14

Ach jo, ja uz bych fakt nic dalsiho nepsal, ale kdyz ty si ted tak hrozne nasral na hlavu tim, zes priznal, ze vlastne uz dlouho nic necvicic a ani nechces, protoze to neni realne, ale pouhy sport. To bychom se vsichni mohli na vse vykakat, sehnat si macety a AK 47 a pak spolu bojovat opravdu na tvrdku. Ale tak me napada, ze ti, co by s tema nastrojema umeli, by byli uspesnejsi, takze stejne by se nikdo tech BU nezbavil :lol: Blby, co :lol:

A jen abych te uklidnil, pokud me nekdo napadne nozem, nebo pistoli, tak samozrejme udelam co po me bude chtit a kdyz to jinak nepujde, tak aspon zkusim prezit. To by, hadam, udelal naprosto kazdej rozumnej clovek, co to ma v hlave trosku srovnany.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod wordsworth » pon 30. bře, 2009 14:14

Hele frajere,trocha míň sebejistoty by neškodila. To,žes někde dělal v ochrance moc neznamená. Vim,co tam jsou občas za lidi (přivydělávám si tím taky). ®e ti slzák zachrání prdel a spoléhat se na něj je kravina. Vim o vyhazovači co s tim dostal plnou do ksichtu a potížistu ještě vyved.
A podceňovat MT(a vůbec strikery) a lidi co toto trénujou...šak on tě z toho někdo vyléčí. Přeji ti ať toto prozření přežiješ s co nejmenšími následky.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:20

Gino píše:Ach jo, ja uz bych fakt nic dalsiho nepsal, ale kdyz ty si ted tak hrozne nasral na hlavu tim, zes priznal


Na hlavu sisereš sám blbečku. 1 příspěvek, konec páteho odstavce ty debile:lol:

A jen abych te uklidnil, pokud me nekdo napadne nozem, nebo pistoli, tak samozrejme udelam co po me bude chtit a kdyz to jinak nepujde, tak aspon zkusim prezit. To by, hadam, udelal naprosto kazdej rozumnej clovek, co to ma v hlave trosku srovnany.


Takže vidím že jsi skutečně teoretik sportovec. Já už byl napaden nožem 2x, a to vysmívané JuJitsu, kterému se tu jak debil směješ mi zachránilo život!
Dělat box nebo muay thai, byl bych dneska mrzák nebo mrtvej :x
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:23

wordsworth píše:A podceňovat MT(a vůbec strikery) a lidi co toto trénujou...šak on tě z toho někdo vyléčí. Přeji ti ať toto prozření přežiješ s co nejmenšími následky.


Já je nepdoceňuju. Já říkám, že toto mi nestačí. Muay thai nesplňuje mé požadavky. To není žádný mortal kombat, se kterým si to tu všichni pletete. Já chci realitu. Takže Muay thai klidně ano, ale ve škole, která to umí zkombinovat s dalšími technikami a styly, protože Muay thai samo o sobě je jednostraná v mnoha aspektech nepoužitelná věc. :wink:
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:25

ukropcany píše:P.S. Necítim sa vôbec zdevastovaný... devastovaný som bol z tých hovadín čo sme robili na JJ... :idea:


To souhlsím. S JJ se chodí domů po čtyřech. Ale že po Muay thai nejsi zničený spíše svědčí o tom, že málo trénuješ. Můj kamarád se tomů věnuje dlouho, maká pořádně a po tréninku je KO. :wink:
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod wordsworth » pon 30. bře, 2009 14:26

A v kterých aspektech je to nepoužitelné? Co konkrétně? To,že boxeři neuměj zem je fakt,ale hodně jich to chodí trénovat do klubů, kde se tímto zabývají.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:35

wordsworth píše:A v kterých aspektech je to nepoužitelné? Co konkrétně? To,že boxeři neuměj zem je fakt,ale hodně jich to chodí trénovat do klubů, kde se tímto zabývají.


Vždyť sis sám odpověděl. Neumí na zem. Neřeší útoky zbraněmi. o jsou prrostě dva tvrdí borci co se mydlí hlava nehlava. MT považuji za nejefektivnější striker styl, ale k tomu bych potřboval ještě Judo, aby to bylo komplet, a pak ještě něco dalšího, co řeší moderní hrozby a zbraně.[/i]
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod wordsworth » pon 30. bře, 2009 14:38

V MT se taky háže. Sice se na zemi nepokračuje,ale na ni tě dostanou.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pon 30. bře, 2009 14:38

guru3d píše:MT považuji za nejefektivnější striker styl, ale k tomu bych potřboval ještě Judo, aby to bylo komplet, a pak ještě něco dalšího, co řeší moderní hrozby a zbraně.[/i]

To abys mel aspon dva zivoty, co, abys to vsechno pri te honbe za zachranou zivota stihal... no a nebo si kup tu AK 47, muhehe :twisted:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:40

Gino píše:To abys mel aspon dva zivoty, co, abys to vsechno pri te honbe za zachranou zivota stihal... no a nebo si kup tu AK 47, muhehe :twisted:


Proto se držím metody, která mi pomohla. Zvlášť v situaci, kde ty sám podl svých slov kapituluješ. :wink:
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků