Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 14:41

wordsworth píše:V MT se taky háže. Sice se na zemi nepokračuje,ale na ni tě dostanou.


řeší chvaty, páky, čkrcení? To všechno patří k boji a myslet si, že mě to nepotká je fatální.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

 

Příspěvekod mirsv » pon 30. bře, 2009 15:03

guru3d píše:
wordsworth píše:V MT se taky háže. Sice se na zemi nepokračuje,ale na ni tě dostanou.


řeší chvaty, páky, čkrcení? To všechno patří k boji a myslet si, že mě to nepotká je fatální.


kazdej bojuje jak umi,a jak se to uci na treninku,me jako praktikanta MT by zajimalo,kdyz se v bitce rozjedu,tak jak mi nekdo bude mit cas chytat ruku nebo skrtit me.myslim si ze kdyz na tebe nekdo behem dejme tomu 3 vterin vybali 13 uderu tak opravdu nejde mu zaletu chytit ruku a zacit lamat :lol:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Ynseminator » pon 30. bře, 2009 15:04

to guru3d: S jakými zbraně v KM trenujete? Díky
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:08

mirsv píše:kazdej bojuje jak umi,a jak se to uci na treninku,me jako praktikanta MT by zajimalo,kdyz se v bitce rozjedu,tak jak mi nekdo bude mit cas chytat ruku nebo skrtit me.myslim si ze kdyz na tebe nekdo behem dejme tomu 3 vterin vybali 13 uderu tak opravdu nejde mu zaletu chytit ruku a zacit lamat :lol:


Tohle není muay thai?

Obrázek

Obrázek

Jak je to možné že jsou tělo na tělo? Jak je možné že k tomu došlo? vždyť přece jedou 4 udery z vteřinu.... :lol:[/img]
Naposledy upravil guru3d dne pon 30. bře, 2009 15:11, celkově upraveno 2
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod cudles » pon 30. bře, 2009 15:09

guru3d: Oznacujes me za teoretika?...Co se tyce boje na zemi, tak v podstate ano..Mimochodem, pises ze striker, boxer ,thaiboxer da jednu dve rany, a pak je v prdeli, protoze ho ten fruhej bihvi jak nezauzluje..K tomu ti reknu jediny, ze i tohle tomu strikerovi(box,kickbox, MT) by vic nez bohate stacilo, pochybuju ze tyhle lidi co na to nejsou zvykly to ustoji a pujdou dal na telo...

A jeste jedna vec, ta tvoje teorie uceni se neceho komplexniho(striking,zem,paky skrceni, moderni sebeobrana zbrane) je vic nez smesna, to aby kazdej sel do speciálních jednotek á la Seals :lol: :lol:
Nejvetsi sranda na tomhle je, ze dle mych zkusenosti, drtiva vetsina techle ultrakomplexnaku ktery se zenou za obranu skoro proti vsemu ma problem se ubranit proti obycejny rane, nedejboze po nejaky seri dvou a vice uderu :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod TongPo » pon 30. bře, 2009 15:09

guru3d píše:
TongPo píše::lol: :lol: :lol: Nějak jsem tam nenašel ten fullcontact... :roll:


Na to se tě neptám. Od videa teoeretizuje každý. Ptám se jestli jsi to zkusil? :lol:
Těžko vykládat slepci o barvě duhy. Stejně tak těžko vykládat kickerovi a puncherovi, co se mlátí hlava nehlava, že po prvních dvou úderech nebude mít čím bouchat, protože obě ruce mu bude držet protivník.

Ti dva kluci se drží od sebe proto, že jakmile se dostenou k sobě, končí to chvatem, což je v mnoha případech konec. To není jako 10 minut stát a valit do sebe jak blbej. Ale co já se tu vůbec nemáhám, když jsem tady asi jediný, kdo to reálně zažil. :cry:

Hmm, meleš tady něco o opravdovým boji, zpochybňuješ úderový styly včetně těch plnokontaktních a podsouváš nám jako "ethalon dokonalosti" Fighting ju jitsu? :roll: Tak úplně na rovinu - z hlediska realistickýho použití úderových technik je tahle varianta zápasu ju jitsu naprosto o hov*ě... :? Je to v podstatě jen judo s "milostnou předehrou" v podobě lighkontaktních úderů a kopů, navíc omezený naprosto stupidníma pravidlama... :roll: Pokud si chce nějakej praktikant ju jitsu ověřit svoji "bojovou" úroveň jak v úderových, tak zápasnických technikách, doporučuju ultimátní zápasy, který mají sportovní pravidla chránící zdraví účastníků, ale zároveň umožňují provádět povolené techniky s maximální razancí, což poskytuje mnohem realističtější zpětnou vazbu.

guru3d píše:...těžko vykládat kickerovi a puncherovi, co se mlátí hlava nehlava, že po prvních dvou úderech nebude mít čím bouchat, protože obě ruce mu bude držet protivník...

:lol: :lol: :lol:
Tohle jsem prostě musel vypíchnout znovu, taky bych to hrozně rád viděl osobně... :D :roll: ©koda, že nám to virtuální lamači kostí nemůžeš demonstrovat osobně, protože už vlastně necvičíš... :roll: Víš, pokud nadřazuješ účinnost nějakýho stylu nad druhý, měl bys to bejt schopnej dokázat osobně v cvičným zápase podle dohodnutých pravidel. Ale toho ty náš virtuální hrdino evidentně schopnej nejsi, že? :roll: Podle toho tvýho plku je vidět, že nemáš o účinnosti plnokontaktních strikerských stylů ani páru. Já hlavně boxuju, ale v minulosti jsem dělal judo a k tomu ju jitsu víc jak 8 let, takže vím o čem to je. A můžu ti říct, že v sebeobraně je to z 90% o tom, jak umíš bouchat rukama. I někteří ultimátníci v sebeobraně hodně spoléhají na takedown, ale neuvědomují si, že "na ulici" žádná sportovní pravidla nebrání jejich protivníkovi v tom, aby jim například při pokusu o nasazení takedownu nasypal nějaký kladiva do ledvin... :?

PS: To by mě zajímalo, jestli seš jen z dalších virtuálních siláků, nebo nějakej troll... :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:19

TongPo píše:A můžu ti říct, že v sebeobraně je to z 90% o tom, jak umíš bouchat rukama. I někteří ultimátníci v sebeobraně hodně spoléhají na takedown, ale neuvědomují si, že "na ulici" žádná sportovní pravidla nebrání jejich protivníkovi v tom, aby jim například při pokusu o nasazení takedownu nasypal nějaký kladiva do ledvin... :?


V sebeobraně jde především o to, do téhleté situace se vůbec nedostat a rukama dneska bojuje jen idiot s přerostlým egem, co si myslí, jak ho má největšího.

Bohužel, 3/4 z vás si plete self-defence s combatem, a absolutně nechápe, že sebeobrana není o zmlácení protivníka. Zažil jsem už tolik zranění, že mám jistý respekt kživotu a k tomu že jsem zdravý. Takže s velkou nadsázkou, až mě nějaký takový pan mlátička začne napadat v baru, seberu se a půjdu domů. A když to nepochopí, tak ho například zastřelím. Nebudu se s tím mlátit pěstmi jak idiot, abych si dokázal, že na to mám. To je tady vaše doména pánové, né moje.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod mirsv » pon 30. bře, 2009 15:25

edit:poslal jsem spravu bez odpovedi
Naposledy upravil mirsv dne pon 30. bře, 2009 15:36, celkově upraveno 1
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Dalt » pon 30. bře, 2009 15:25

guru3d: ty jsi fakt material :lol: (asi jsi opravdu hodne dostaval do ty hlavy) - nejdriv tady meles cosi o jiujitsu a krav maga jaky jsou to prima styly, pote kdyz te tady hodne lidi pozada o dukaz nefunkcnosti uderovych stylu, zacnes se vymlouvat na svy zkusenosti a prohlasujes neco o strileni a teleskopech (jo je jasny ze ten kdo ma bouchacku, ma proti neozbrojenemu vyhodu - to vime vsnad vsichni ne?) ale myslim ze zakladem tyhle "diskuse" (na 99% s trollem) byla bojova umeni a ne primarni uzivani zbrani (pokud vim tak jiujitsu nejni primarne zbranovym stylem - kdybys zacal psat napr o iaido, kendo atp tak to by byla jina...) 8O :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Toman » pon 30. bře, 2009 15:26

TongPo píše:
guru3d píše:byl někdo na fullcontactu v JuJitsu nebo jen teoretizujete? :wink:

názorná ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=h3-BB368jK0

:lol: :lol: :lol: Nějak jsem tam nenašel ten fullcontact... :roll:


Guru asi spíš myslel tohle :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=KN4huMf1Aow

poláci jsou na tom docela dobře.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:29

Dalt píše: (pokud vim tak jiujitsu nejni primarne zbranovym stylem - kdybys zacal psat napr o iaido, kendo atp tak to by byla jina...) 8O :lol:


Primarnim tematem diskuze byl dotaz na styl, zamereny na udery i chvaty (jako ju jitsu). ale s durazem na modernibojove situace (proto mi vadi JJ ) a dotaz, zda Krav maga (kterou jsem nikdy necvičil) toto splnuje lepe. (doufam ze nemusim vykladat, co to je moderni bojova situace)

To že to 3/4 zdejších dementů nepochopila, a začali mi něco vykládat neco o stylech. ktere jsou moji predstave vzdaleny jsete mnohem vice nez krav maga,za to nemohu... Bohuzel.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod mirsv » pon 30. bře, 2009 15:32

guru3d píše:
mirsv píše:kazdej bojuje jak umi,a jak se to uci na treninku,me jako praktikanta MT by zajimalo,kdyz se v bitce rozjedu,tak jak mi nekdo bude mit cas chytat ruku nebo skrtit me.myslim si ze kdyz na tebe nekdo behem dejme tomu 3 vterin vybali 13 uderu tak opravdu nejde mu zaletu chytit ruku a zacit lamat :lol:


Tohle není muay thai?

Obrázek

Obrázek

Jak je to možné že jsou tělo na tělo? Jak je možné že k tomu došlo? vždyť přece jedou 4 udery z vteřinu.... :lol:[/img]



1.Na tech fotkach nejsou telo na telo,to by byly v klinci
2.Vidis tam snad naky lamani ruk??presne tohle by se nejspis delo kdyby ses nahodou dostal nakymu thaiboxerovi na stredni az kratkou vzdalenost
3.zapas MT neni to stejny jako kdyz mi nekdo na ulici bude chtit lamat ruku,a thaiboxeri jdou v zapase nekdy umyslne telo na telo aby si napr. odpocinuly v klinci
4.Na tech foto jsou dva strikeri,ale puvodne si psal neco o lamani ruk,skrceni a chvatech ale to se v tomhle stylu(MT) nenachati,takze porovnavas neporovnavatelny
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:32

Toman píše:
Guru asi spíš myslel tohle :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=KN4huMf1Aow

poláci jsou na tom docela dobře.


Samozřejmě, že mslel tohle. Bohužel všichni dikutují nad konkrétním provedením a pomívají se nějykým chybám na videu, místo aby řešili samotný styl o kterém očividně ví hovno.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 30. bře, 2009 15:46

guru3d: pokud jsi delal x let jitsu tak bys mel na zemi neco umet ze? - tzn chybi ti dobry strike skill (pak ale nechapu proc je hanis) - je to jednoduche - kombinace boxu, tahiboxu atp s tvym jiujitsu by mela byt idealni ne?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:51

Dalt píše:guru3d: pokud jsi delal x let jitsu tak bys mel na zemi neco umet ze? - tzn chybi ti dobry strike skill (pak ale nechapu proc je hanis) - je to jednoduche - kombinace boxu, tahiboxu atp s tvym jiujitsu by mela byt idealni ne?


Do ringu ANO. Ale já už do ringu nikdy nevlezu. Niíc z toho, co se zde řeší, není styl, který by reagoval na moderní hrozby. Ani MT, ani Jujitsu, ani box je prostě neřeší. Proto jsem se ptal na Krav Magu.

Místo odpovědi mi tady boxeři s velkým egem vnucují na základě svých pomýlených zkušeností že Box/MT je nejlepší, aniž by si přečetli zadání. Tyto strike styly vyžadují být lepší než soupeř. Efektivita vložené energie do tohoto úsilí je podle mě nejnižší ze všech obraných technik. Nepotřebuju se naučit rozdávat rány, že se z toho každý složí. Já potřebuju jen umět tyto rány odvracet. Budu li chtít soupeře zlikvidovat, na to mám i mnoho jiných možností.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 30. bře, 2009 15:55

guru3d- ..nehnevaj sa,ale ja ti neverim..mas velke diery v prezentacii,vnimani a vlastnej projekcii ohladom efektivity BU/BS...neviem ako ostatni ale ja medzi riadkami citam totalnu neznalost zakladnych postupov,vzdialenosti a pristupov boji atd..pises ze o KM nevies nic a necvicil si ju ale predstavujes si ju ako super ucinny uchopovo-strikersky system :lol: ,zabudni nenajdes to tam...dalej co sa tyka pak,ja na ne nie som ziaden expert,ale v postoji pod tlakom vychadza obcas Waki gatame len geniom v submission graplingu ako je Shinya Aoki z greko klinca
http://www.youtube.com/watch?v=KwM7fAqN6f0 ...ostatne paky ala aikido ja povazujem za scifi proti silnemu a agresivne tlaciacemu protivnikovi..ca sa tyka boja na zemi...bezne BJJ ja trosku odlisne od MMA boja na zemi a to nehovorim o poulicnej variante... spominas Ricksona Gracieho,pri veskerej ucte k nemu,patri do mojej skupinky oblubenych "panov" Grapplerov jeho casy dominancie v klietke su davno out...podla mna si decko co tu robi vietor,podla tvojho prejavu si aj dost primitivny neandrtalec,mal by sis tym nieco robit,je to hamba :roll:
Naposledy upravil marcelo dne pon 27. črc, 2009 20:11, celkově upraveno 6
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 16:00

OK. Vidím že ptát se zde, ke má každý modrou prostatu a mercedes bylo ai zbytečné. Pokud je tu nějaký admin, může to klidně zamknout.

Přeji hezký den.


LOCK
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 30. bře, 2009 16:10

guru3d píše:OK. Vidím že ptát se zde, ke má každý modrou prostatu a mercedes bylo ai zbytečné. Pokud je tu nějaký admin, může to klidně zamknout.

Přeji hezký den.


LOCK


..dakujem za to ze si tu frasku ukoncil aj za mojich kolegov z tohto fora...ale pokial ta zaujima poulicna sebaobrana kde sa cvici pod tlakom,tak odporucam www.rbsd.cz kt. vedie tunajsi diskuter NAIA :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod hor » pon 30. bře, 2009 16:34

Cvičit techniky BU bez sparingu je opravdu nereálné pro použití na ulici.V Izeraeli ,ale i v Polsku oddíly krav-magy trénují tvrdé sparingy (v chráničích),jak ve stoje tak i na zemi a k tomu cvičí samotné techniky krav-magy.To si myslím,že je reálné.Ideální kombinace je trénovat MMA+krav magu nebo thai-box+krav magu.Ale žádné BU nebo úpolový sport nebo styl reálné sebeobrany tě na ulici nepřipraví na 100%.To je můj názor.
hor
hor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 30. bře, 2009 16:55

hor píše:Cvičit techniky BU bez sparingu je opravdu nereálné ...
... je hlavně idiocie a vždy takové počínání zavání podvodem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků