Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 12:03

V pohode nemusis obhajivat modelovky pred sparringem vim kam co patri. A ptal jsem se jen ze zvedavosti. Jinak mobil je naprosto prvni reakce o tom zadna. Naopak je to zajimave a proto jsem se ptal na tvoje doporuceni.

Tohle uz mam za sebou a o blizke se staram jako prvni, i kdyz taham lidi z auta na strese - vyzkouseno.

A jako poslat zenu samotnou k autu je dobry napad? Ze tam tustanes lezet pobodany bez pomoci a vylijes se tam, zatimco ona pojede pryc?

Ja jsem to nepsal proto ze jsem Matka Tereza, psal jsem to poroto ze kdyz uz je neco takoveho na scene tak udelas spise tohle, tak radsi se snazit aby moje reakce byli v souladu s tim co telo nejspis bude delat, zvaste kdyz si to, kvuli casove narocnosti, mockarat nevyzkousim.

Takze podle me lepsi poslaz zenu zpatky do kseftu at privede pomoc a mit pri tom vytocenou zachranku na mobilu. To jak si budes nebo nebudes hlidat zada je uz spise vec nahody. kdyby to bylo uprostred volneho prastranstvi tak si je budes kryt jak? Pisu to pro to ze kdyz jsem pomahal te slecne z auta tak taky teklo z motoru a nevedel jsem jestli to nehodi jisku, takze protoze nejsem Matka Tereza tak jsem mohl stat bokem a cekat na hasice, ale proste to ma nekdo nastaveny jinak...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 12:06

Ale jasan nemusime resit tuto konkretni, podle me to asi bude jen zlomek v porovnani vsech ostatnich osetreni civilistou...

takze otazka, mate nejaky uceleny sytem modelovek, seznam scenaru atd??

Vim ze jsem Matejovi daval materialy od Jima kde byly rozepsane scenare, role dotycnych osob, jaky je pozadovany vyslede, kulisy atd. Mate neco takoveho vlastniho? Zajima me to protoze modelovky delate asi vice nez kdokoliv jiny co tu pise...
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 13:29

NAIA píše:Ale jasan nemusime resit tuto konkretni, podle me to asi bude jen zlomek v porovnani vsech ostatnich osetreni civilistou...

takze otazka, mate nejaky uceleny sytem modelovek, seznam scenaru atd??

Vim ze jsem Matejovi daval materialy od Jima kde byly rozepsane scenare, role dotycnych osob, jaky je pozadovany vyslede, kulisy atd. Mate neco takoveho vlastniho? Zajima me to protoze modelovky delate asi vice nez kdokoliv jiny co tu pise...

Jo jo, Matej to ted dava dohromady do ucelene formy pro nas instruktory. Mel to dobre zpracovane pro policisty a ted to upravuje aj pro nas (takze vyhazuje veci, ktere se nas netykaji). Prvni prezentace by mela byt prave koncem roku na tom seminari.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 05. srp, 2011 18:42

Dalt píše:luen: tyy voe....ale koukam taky na cas prizpevku - ze tys to psal po navratu z hospody? :D

ukropcany píše:Ty vole... toto čítať na mobile mi dalo celkom zabrať... 8) Honzo, máš prvú cenu za najdlhší príspevok v histórii tohoto fóra... :wink:

:lol: Tramal mi rozvazal jazyk, ale uz ho dobiram, tak koncim :wink:

4all: Dalsi vytecna pomucka, ktera temer zadara posouva cloveka je video zaznam z trenalu, zapasu, sparingu, modelovek ... mesice nekomu marne vysvetlujete, ze dela chybu. Staci natocit, pustit zaznam a clovek se vidi ocima treti osoby. pokud ma aspon trochu oko, tak to hned vidi a vetsinou velmi brzo svou chybu/chyby odstrani.

U modelovek je super, pokud dotycnej netusi, ze se na nej sije bouda a treba v ramci prave skonceneho cviceni (dejme tomu nekde na seminari), kluci vyprovokuji bitku. Staci obycejny nabeh od nadavek, strkanici az po bitku vicero lidi. Sranda nahravat, pozorovat jak nezasveceni reaguji ... :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 19:39

luen píše:4all: Dalsi vytecna pomucka, ktera temer zadara posouva cloveka je video zaznam z trenalu, zapasu, sparingu, modelovek ... mesice nekomu marne vysvetlujete, ze dela chybu. Staci natocit, pustit zaznam a clovek se vidi ocima treti osoby. pokud ma aspon trochu oko, tak to hned vidi a vetsinou velmi brzo svou chybu/chyby odstrani.

U modelovek je super, pokud dotycnej netusi, ze se na nej sije bouda a treba v ramci prave skonceneho cviceni (dejme tomu nekde na seminari), kluci vyprovokuji bitku. Staci obycejny nabeh od nadavek, strkanici az po bitku vicero lidi. Sranda nahravat, pozorovat jak nezasveceni reaguji ... :twisted:

To neni spatnej napad, zkusime, diky za tip. A pokud zafunguje, budeme ji rikat "luenova modelovka", aby bylo jasne, kdo to cele spiskal ;-)

Skoda, ze se tu nakonec neobjevila ta Krav Maga. Strasne rad bych videl jejich pojeti modelovek....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 9:37

Vzhledem k tomu, že Viktor zjevně rezignoval, budu muset asi odpovědět na ty modelovky já... :?

Nejprve bych chtěl ale říct, že přestože se mi NElíbí marketing (Luen to napsal opravdu pěkně, ale v KM se neučí prvoplánově zabíjet, nýbrž jakmile to lze utéct), tak tréninky mi celkem vyhovují a především mi vyhovuje systém KM (i když ne 100%).

K těm modelovkám. Nevím, co si Viktor představuje pod modelovkou, ale komplexní modelovky, jako zde popsaná s tím záchranářem a fetkami, se v současnosti bohužel nedělají možná s vyjímkou kurzu první pomoci, na němž jsem nebyl. Bohužel se moc nedělají ani miniscenáře. Miniscénář se jel třeba na semináři s Eyalem (ten první v ČR, psal jsem o něm i v jiném tématu). Tento miniscenář probíhal v tělocvičně a jednalo se o sitaci, kdy si jdete vyzvednout peníze z bankomatu a někdo vás přepadne s nožem nebo bez. Situaci jste buď řešili vydáním peněz nebo obranou. Ochranou pomůckou byl akorát suspenzor, případně zuby nebo co si kdo vzal navíc.

Není ale problém na volném sobotním tréninku se s někým domluvit a cvičit různé miniscénáře s taktikou a krizovou komunikací.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » sob 06. srp, 2011 10:08

Naked_Snake píše:Ochranou pomůckou byl akorát suspenzor, případně zuby nebo co si kdo vzal navíc.

Diky za uprimnost.

Absence zakladnich ochrannych pomucek = nemoznost cvicit a nacvicovat plnokontaktne = v praxi nebude nic fungovat, protoze za plneho kontaktu je to neco uplne jineho. Pamatuji si jako dnes den (mnoho let), kdy mi muj kamard rekl, ze nevlastni temer zadne chranice, protoze cvici realnou sebobranu a na ulici clovek take nema bambule... Koukam mu do huby, zuby relativne vsechny, obe kulky, atd ... ptam se a jak to tedy nacvicujete? Nekontaktne, co? Nene kontakt mame, ale nejedeme na plno ... :lol:
A ja na to zase, takze nekontaktne, protoze semi a light kontakt nepovazuji za kontakt :wink:

Samozrejme se hned pri cviceni s nama ukazalo, ze na kontakt neni absolutne pripravenej a to, ze si to parkrat zkusil na veci vubec nic nemeni - ac mu bylo nakukano, ze parkrat v mesici, ten jejich "kontakt" bohate staci :lol: :wink:

PS: Kdyz uz jsme u km, jakou ma povest Otipka? Klido pres SZ, ja o nem slysel neuveritelne storky a chvalu. Tak mi to nesedi k tem vysledkum jeho zaku a k jejich metodice. Bitky s nackama na dennim poradku, atd ... Jen me to zajima.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 10:18

K těm ochranným pomůckám bych jen doplnil, že teď už jsou k dispozici helmy a vesty. Většina lidí už si pořídila i rukavice (boxerské) a chrániče holení, takže se dají jet ty miniscénaře trochu reálněji. Nicméně ani v nejmenším bych si netroufnul to srovnávat s Blauer Tactical Systems a jejich High Gear.
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 06. srp, 2011 11:31

4 Naia - jestli cvičíš i lidi z různých CBS, můžu Ti poslat pár "scénářů" na řešení....všechno z vlastní praxe.
Nebo jestli to chcete veřejně, tož klidně i tak.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » sob 06. srp, 2011 12:38

Jendis: Jo posli to, nejlip na mail. Ted to v nejblizsi dobe nepouziju, ale jak jsem psal pracujem na jednom projektu a tam bysme tyto scenare vyuzivali casto.

Makoto: Jak casto cvicite tyhle modelovky? Zajima me to, kvuli casu. Clovek casto nestiha ani vsechno procvicit na treninku a ta hodina a pul je prakticky jeden trenink. Hadam ze ty miniscenare asi moc nedelate, protoze jsi o tom nepsal, ale treba se pletu.
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 06. srp, 2011 12:45

Naked_Snake píše:K těm ochranným pomůckám bych jen doplnil, že teď už jsou k dispozici helmy a vesty. Většina lidí už si pořídila i rukavice (boxerské) a chrániče holení, takže se dají jet ty miniscénaře trochu reálněji. Nicméně ani v nejmenším bych si netroufnul to srovnávat s Blauer Tactical Systems a jejich High Gear.

Zajimavej poznatek s High Gearem ma marcelo. Ja zkusil jen RedMana a je to spise na hru pasivnejsiho utocnika, kteremu se da nalozit. Ale dobra koordinace a hybnost v tom neni.
Nicmene pro tezkej sparing, kde dorazis soupere i slapakama, jedou se na plno lokty, kolena, hlavicky ... postaci, kovovej kokosak, helma s zeleznou mrizkou, grapplingovky, chranice na lokty, kolena, holene a popr. lehci vestu. Da se pak sparovat i s bacatkama, atd ...

Dale je nutna aspon minimalni vybava aparatama. Posilovaci pomucky, ruzne pytle a hlavne osadka na trenalu, ktera musi byt opravdu nadsena a bez mamanku.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 14:44

To Luen: Díky za dopořučení pomůcek.

To Jendis: Mohl bych tě taky požádat o ty scénáře?
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 06. srp, 2011 16:00

Jasně, hodím to do wordu a pošlu přes mail ( 4 NS - pošli mi mejlovou adresu do sz).
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 06. srp, 2011 19:55

NAIA píše: ale jak jsem psal pracujem na jednom projektu a tam bysme tyto scenare vyuzivali casto.

Můžeš mi, prosím, osvěžit paměť ??? Nejsem si jist, jestli jsi o tom psal zrovna mně......
Nebo jsem to jen zazdil....mluvil jsem s dost lidma o jejich projektech a tak....možná se mi to jen vykouřilo :oops:

Jinak, scénáře se týkají třeba převozu peněz, doprovodu osoby s penězma...kontrola objektu při signálu "narušení" s nálezem osoby, která tam nemá co dělat atd. Jak jsem psal, prsknu to do wordu, dám tomu formu a pošlu vám to :) ( v tejdnu).

Chcete to i s řešením situace (tak, jsme to řešili - samozřejmě netvrdím, že to bylo jediné správné řešení), nebo si to rozeberete sami ???
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » sob 06. srp, 2011 20:04

Cau,
napis co nejvic. I pocity a kdyz jste neco udelali tak proc atd... vse se hodi.

Nemluvil, je to uplne na zacatku, takze nema smysl to resit. Kdyz to vyjde tak dam vedet.
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 20:20

I vaše řesšení určitě budou zajímavá, takže pokud by tě to nějak neoptěžovalo, určitě bychom je uvítali. :wink:
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Lada » sob 06. srp, 2011 20:39

2Naked_Snake
my na trénincích používali také "sociální" verze chráničů, blembák s mřížkou, páteřák na mašinu, nákrčník co dostaneš na hnutý krk + klasické chrnice na holeně, lokty, hrudník-břicho, graplingovky, bambule ono se toho dá použít spousta jen nad tím přemýšlet, Naina může povykládat ti zkoušeli ledascos....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » ned 07. srp, 2011 8:50

Jendis píše:4 Naia - jestli cvičíš i lidi z různých CBS, můžu Ti poslat pár "scénářů" na řešení....všechno z vlastní praxe.
Nebo jestli to chcete veřejně, tož klidně i tak.....

Jendis, jestli muzu poprosit, take bych mel zajem. Dobrych scenaru neni nikdy dost. Predem diky.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 07. srp, 2011 12:00

Ja zacinam mat pociz, ze vsetky dobre, jednoduche a funkcne veci sa casom isntitucionalizuju, stavaju sa zlozitymi a zabetonuju sa vo svojom zlozitom a komplexnom svete a stavaju sa vacsinio neuchopitelne pre vacsinu ludi, vid vacsina TBU ale aj rozne Combat systemy a to iste sa stava s modelovkami...

Makoto to krasne ukazuje, na tom ako vedecky to studuje,rozoznava rozne fazy konfliktu a kopec veci pomimo to.. So vsetkym suhlasim, jeho clanky na jujutsu.cz su v mojich ociach to naj, co sa da v Cz aSk jazyku zohnat, ale myslim si ze pre beznych ludi staci moje 2- urovnove chapanie modelovky, skludnim situaciu a de-eskalujem napetu situaciu alebo bombim granaty rovno do huby...

Dam priklad s praxe, situaciu nebolo mozne deeskalovat, utocnik isiel rovno ulovit obrancu so stolickou v ruke a obranca zacal bombit... Ck je zaujimave , cela bitka sa rozlozila na dalsie asi 3 opakovane suboje, ked utocnik sa pod vplyvom alkoholu a drog stale vracal do bitky znova a znova aj ked bol rozbity v tvari slusne.. Co je zaujimave udery do krku a do rebier mali slaby ucinok a manik fungoval stale.... Jedine co zaberolo boli boxerske granaty bud z boxingovej vzdialenosti alebo z hokejoveho drzania haky a zdvihaky...

De-eskalovanie nasilia bola teoreticka pic.vina v tej chvili, zdrhnut sa nedali, jedind co za dalo bolo ostat v boji a bombit granaty a urobit si v ten vecer meno, pokia by sa obranca snazil situaciu riesit inteligentne, dozumne a deeskalovat to tak lezi na zemi s rozkopanou hlavou...

Teorie su pekna vec , ale prax je uplne nieco ine, jedna vec je de-eskalovat zacinajuci konflikt medzi beznymi ludmi ktori sa trochu opiju
a vystrkuju rozky a druha vec je ked konflikt zacne vybuchane a vylizane poulicne hovado,v tom druhom si mozete vsetky tie kravamaga- combat -
Rbsd poucky strcit do prdele a musite buchat a mat atributy na poriadne tvrdu duelovku, ziadne kopacky do guli , krku a podobne zenske kundoviny, stare dobre testosteronove granaty v paprciach a sekat aby ste urobili meno a respekt u tych hoviad,inak z tej krcmy po svojich neodite...

Prilis vela akademickych teorem prilis skodi sebaobrannym systemom to je moj nazor;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod levakbob » ned 07. srp, 2011 12:10

Marcelo a nemyslíš, že by jedna kopačka do kulí to tvoje hovado sklidnila natolik, aby obránce mohl odejít pryč, namísto 3násobného opakování, kdy se to hovado, jak píšeš, pořád vracelo? Tak nějak mi z toho vyplývá, že ty "bomby" asi takový účinek neměly...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně