Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod marcelo » ned 07. srp, 2011 22:07

Kumori- pokial sa necitis vekom a zdravotne na mladych utocnikov , zacni cvicit zbranove systemy ako napr. Kali- escrima
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » pon 08. srp, 2011 4:52

NAIA píše:
No třeba několikráz zmiňovaný Lee Morrison má základy také v systému co trénovali Agenti SOE a Comandos za Druhé Světové Války v Anglii. Ono to přece není tak, že tupě něco převezmu a jako pařez to použiju stejně jako ve válce ...

Občas když se bavím s lidma o Morrisonovi, tak slyším že je moc brutální atd... podle mě je to jen omezenost nebo nechuť poupravit použití jeho ověřených postupů. A kdyby lidi tomu věnovali trochu času, tak Lee tohle celé dále vysvětluje. Takže bych to nebral tak že to co dělali ve WW2 nemá pro nás žádné přínosy.

OK, já nemám s LM zkušenost a ani jsem to o něm nevěděl. Psal jsem takřka, protože vím, že třeba Modern Defendo vychází z "původního" Defenda, které se učili za WW2.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » pon 08. srp, 2011 7:48

Jendis píše:
NAIA píše:
No třeba několikráz zmiňovaný Lee Morrison má základy také v systému co trénovali Agenti SOE a Comandos za Druhé Světové Války v Anglii. Ono to přece není tak, že tupě něco převezmu a jako pařez to použiju stejně jako ve válce ...

Občas když se bavím s lidma o Morrisonovi, tak slyším že je moc brutální atd... podle mě je to jen omezenost nebo nechuť poupravit použití jeho ověřených postupů. A kdyby lidi tomu věnovali trochu času, tak Lee tohle celé dále vysvětluje. Takže bych to nebral tak že to co dělali ve WW2 nemá pro nás žádné přínosy.

OK, já nemám s LM zkušenost a ani jsem to o něm nevěděl. Psal jsem takřka, protože vím, že třeba Modern Defendo vychází z "původního" Defenda, které se učili za WW2.

Já jsem to psal o Lee M. protože ho znám a vím o čem to je. Ale platí to i obecně. Podle mě v každém stylu jsou prvky, které mohou někoho zmrzačit nebo zabít. Buď jsou tam přímo za tímto cílem, nebo prostě stačí když včas nepřestanu dávat údery ...

Potom už je na instruktorovi ale taky na lidech co maji v hlavě. To, že mi někdo říká že mám něco udělat neznamená, že budu jako ovce poslochat a konat ne? Aspoň mojí snahou je mít kolem sebe lidi co taky přemýšlí a nespoléhají se jen na můj názor.

Člověku stejně nejvíc ublížíš až poté co ho porazíš. Když leží v bezvědomí nebo ho máš pod kontrolou - a pořád nepřestaneš útočit. Proto třeba to rozdělení na armádní systémy atd pro mne postrádá smysl. Ono to bylo podobné i v bitvách, kdy nejvíce mrtvých bylo při útěku. Prostě když už protivník nebojoval...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

.

Příspěvekod luen » pon 08. srp, 2011 11:50

Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.
A neplati mi za reklamu a nezname se
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: .

Příspěvekod NAIA » pon 08. srp, 2011 12:38

luen píše:Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.

Muzes se seznamit v unoru, bude tu mit zase dvoudenni seminar.

Jinak myslim ze Paul Vunak byl dobry na svou dobu. Lee si s nim zacvicil a mluvi o nem dobre.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » pon 08. srp, 2011 13:27

NAIA píše:
luen píše:Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.

Jinak myslim ze Paul Vunak byl dobry na svou dobu. Lee si s nim zacvicil a mluvi o nem dobre.

Ja mam rad system Paula Vunaka, na tu dobu ale aj dnesnu ma slusny mix thai+dumog klinc, velmi pekne z neho robil spinave techniky ako hlavicky, kopy do guli, lakte a strhy a podrazy, tiez sa mi pacil jeho Pananjakman a Panantukan, hubud drill kde spajal vsetky tie sracky co som spominal, ale musim dat za pravdu Leunovi v tom ze jeho ruky , hlavne ten dementny retazovy uder ala hongkong WCH s tym suchtavym
krokom a poonsau- lapsau drily boli uz asi len do poctu, tie ma slusne iritovali :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 09. srp, 2011 14:51

marcelo píše:
NAIA píše:

Ja mam rad system Paula Vunaka, na tu dobu ale aj dnesnu ma slusny mix thai+dumog klinc, velmi pekne z neho robil spinave techniky ako hlavicky, kopy do guli, lakte a strhy a podrazy, tiez sa mi pacil jeho Pananjakman a Panantukan, hubud drill kde spajal vsetky tie sracky co som spominal, ale musim dat za pravdu Leunovi v tom ze jeho ruky , hlavne ten dementny retazovy uder ala hongkong WCH s tym suchtavym
krokom a poonsau- lapsau drily boli uz asi len do poctu, tie ma slusne iritovali :twisted:

Ahoj Marku,

je to tak, to jeho postizeni tim, jak ma wing cheun vypadat, je ... sranda zalezitost. Ale sam se stal obeti jeste starsi blamaze. Nicmene vic mi vadi jeho marketing "ala" Bruce Lee ...
Tohle je americkej komplex, resp. byl americkej komplex, s prichodem mma se to snad postupne vytraci :wink:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » stř 10. srp, 2011 10:36

Nazdar všem,dlouho jsem tu nebyl a tak mi trvalo než jsem se prokousal všemi příspěvky...ufff.
Konečně,ale téma které má nějaký smysl,díky za něj všem.

Zkusím se vyjádřit k pár věcem co mě zaujali...

Je důležité se zamyslet nad tím co chcete lidem,které trénujete předat.Znalost sparringu a modelovek?Naučit je pořádnou bombu a pár teorií pro ulici?Předvádět se před nima jako univerzitní profesor co všechno z dané oblasti zná?Znáte heslo "Neschopný vysvětluje"?Schopný praktik vydělává prachy a ten neschopný složitě přednáší na univerzitě o tom jak prachy vydělávat i když je sám nemá :wink:
Mě osobně jde jen o to naučit své lidi bezbřehé,ale kontrolované agresivitě a taky o to předat jim pár rad co je na ulici může potkat (pokud to nevědí,ale oni často vědí) a jak se chovat,aby vyhráli konflikt po všech stránkách (psychicky,fyzicky i právně)Dokážu jim vysvětlit jak se rvát se skupinou (protože jsem to mnohokrát zažil a pořád tu jsem),jak vypovídat u výslechu (nesedim) a spoustu dalších praktických věcí,které nemám jen od sebe,ale hlavně z prostředí okolo mně,do kterého se dostanete jen tím,že se "ušpiníte".Za svůj život jsem dělal možná se 30 - 40 vyhazovačema a to už je sakra materiálu a "pracovních" zážitků k přemýšlení a zapracování.
Modelovky jsou berličky pro lidi co nemají vlastní zkušenosti z reálných situací,které nedokážou předem správně vyhodnotit,ale pořád je to to nejlepší co vás na "chaos skutečného konfliktu" může trochu připravit.Sparring pro realitu jak už se zmiňoval Martin neni o boxerském ringovém klání s pravidly (ježíši),ale o fantazii...dva na jednoho,všichni proti všem,tři na jednoho,jeden u zdi ostatní do něj - jen se nekreje,ale sanží se i rozdávat,jeden rukavice a druhý jen klinčuje bez nich nebo se snaží o shredding apod....fantazie se prostě meze nekladou...kombinovat můžete do nekonečna.Občas dáte redmana,předkonfliktní situace (samé píčování) a najednou zjistíte,že vaši lidi jsou nebezpečná cháska...Učte je bolestí a kontaktem,tím se zocelí jejich tělo i mysl a ne sofistikovanými postupy "špičkových amerických instruktorů",kteří vždy vyučují ve snobsky zařízených tělocvičnách (všimněte si toho a porovnejte to pak s L.M. a jeho garážovými a sklepními bitkami) Nevytvářejte znalce,ale bojovníky,bijce.

Jak trénovat ve vyšším věku?Špinavosti,špinavosti...přesně jak bylo řečeno - Combatives z druhé války...jejich techniky zapracovat do předkonfl. situací a učit se bojovat na velmi krátkou vzdálenost (zase jen prasárny - oči,koule,krk),protože na střední vzdálenost vás rozbombí kdejaký mladý nadrženec,ale na krátko už musí něco umět...Takže zhruba to co učí Lee M. :lol:

Zaujala mě narážka Rodney Kinga v Olomouci...neni vám divný,že ve všech nebezpečných místech světa s obrovskou kriminalitou všichni boxujou (a přitom na sebe na ulici tahají nože,střílí po sobě apod.) a v sociálně dobře situovaných oblastech se daří "pouličním combat systémům"?Zkusím odpovědět za něj - predátoři sami vycítí co je pro jejich praxi nejlepší...a nezačínejte s kecama,že kdyby se v ghettech objevila např. KM,že by ji trénovali raději...instruktora by zbili,protože by se jim nelíbilo,že je učí něco s čím se oni rodí - s touhou ubližovat lidem z jiných smeček.

Zaujala mě modelovka s fetkama...vzpomínám si co jsem udělal v obdobné situaci já."Vy jste ho takhle sjeli,tak mu zavolejte sanitku a pokud to nezvládnete,váš a jeho problém" Já je drogy nenutil brát,tak ať se o sebe postarají...možnost konfliktu mezi náma - nula...Pokud nejste záchranáři,tak si nehrajte na samaritány...i ti skuteční Samaritáni byli díky svému fanatizmu pomáhat vyhlazeni...Je něco jiného pomoci opilcem napadené ženě a naopak feťákovi...navíc máme mobily,jak zde bylo správně podotknuto,pokud už se potřebujete starat o každého.

V KM se skutečně modelovky většinou nejedou...málokde se i spáruje,takže běžnému občanovi je to tak akorát k tomu,aby se ubránil loserovi,ale i to většině pro život stačí...ne každý to žere jako my,ne?

Co se týče obavy o soupeřův život...Většina lidí zde nedala nikomu na ulici ani facku,ale stará se o to,aby náhodou neměli trauma z toho,že někoho ve rvačce zabijou :lol:
Učím lidi,že se nikdy nebudou rvát s jedním soupeřem.To,že se budete rvát někde s jedním pitomcem je ta největší fikce...když se tedy každého snažíte dostat do stavu "nebojeschopnosti" v co nejkratším časovém úseku,protože čekáte další útočníky,zabraňuje se tak tomu,že budete dlouze "onanovat" na jednom zhrouceném ubožákovi,jehož hlavu budete seznamovat střídavě s vaší obuví a chodníkem.

Toť vše
Naposledy upravil defendu dne stř 10. srp, 2011 14:47, celkově upraveno 1
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » stř 10. srp, 2011 14:41

Defendu - dobry post ;) Hromadne sparing bitky som zazil s chlapcami z Combat sambo klubu, gut skusenost, kto graplil najviac dostal :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » čtv 11. srp, 2011 8:57

Chlapi, všem se omlouvám, trošinku nestíhám. Ale do huby si neseru, jen co tomu dám formu a přepíšu to, všechno, co jsem slíbil, pošlu. Jen prosím o trpělivost.....jak jsem po dlouhé době v práci, mám toho teď fakt dost.
Do konce srpna ty modelovky rozhodně budete mít, slibuju !

4 Defendu - supr příspěvek :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 11. srp, 2011 20:15

Tohle mě velice pobavilo...máme tady zase nějakýho hypersuperalfacombatkrávamágašprcnazkiller fightinghybridsystem pomocí kterého během roku prokazatelně zabijete 4 lidi....

http://sport.hyperinzerce.cz/bojove-spo ... 9-nabidka/
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » pát 12. srp, 2011 7:26

defendu píše:Tohle mě velice pobavilo...máme tady zase nějakýho hypersuperalfacombatkrávamágašprcnazkiller fightinghybridsystem pomocí kterého během roku prokazatelně zabijete 4 lidi....

Jsem rad, ze do toho nekombinuje i to nejucinnejsi z jujutsu, pak teprve by to bylo super-elitni-brutal-street zabijacky system :wink:

Neskutecne, ze neco podobne muze vyjit jeste dnes, kdy informovanost uz je relaitvne velka. podobne inzeraty vychazely hned po Sametove revoluci...jeden mam schovany doma na pamatku. Nabizel zase combat bodyuard do system nebo neco podobneho. Jednalo se o system japonskych sogunu cviceny v absolutni tajnosti a on mel moznost to trenovat. Pamatuji si, ze kdyz jsem mu volal, abych zjistil vice info, tak jsme se museli sejit na verejnem miste, musel jsem s sebou mit vypis z RT a ja nevim co jeste. No...nakonec jsem zvolil trenink u Standy Radosty s vedomim, ze prichazim o zivotni sanci :-) :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kamiwaza » pát 12. srp, 2011 11:14

defendu píše:Tohle mě velice pobavilo...máme tady zase nějakýho hypersuperalfacombatkrávamágašprcnazkiller fightinghybridsystem pomocí kterého během roku prokazatelně zabijete 4 lidi....

Hele nebuď naštvaný, že se jako civil nikdy nedostaneš ke čtvrtému levelu. Hold si musíš vystačit s Lee Morissonem :-)

Není to vtip? 1500 za trénink? Abych byl zabiják (a to nikdy s modrou nebudu), tak musím chodit 3x týdně celý rok a to je neuvěřitelných cca ... kasa cink 200 táců. Nebyl už apríl :roll:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 12. srp, 2011 15:40

Tak to je fakt jízda :lol: :lol:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » pát 12. srp, 2011 15:54

Mi nejvíc dostalo že je možný i výcvik na vysokou úroveň pro zápasy K1, asi taky proti 4 soupeřům.Cena je libová, tuším že bude mít spoustu zájemců z řad zlaté mládeže, který se ze všeho nejvíc chce tvrdě dřít na tréninku.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 12. srp, 2011 16:50

Tak muzeme frajerovi napsat a prihlasit se :lol: Ten Tahi Box (asi Tahitskej box), musi bejt brutus. Super je to, ze vite i kde zhubnete (v Praze) a hlavne mi zaujala ta priprava na omezenej prostor - asi si frajer vidi do hlavy :twisted:

Nebo jsme za blbce a nekdo si dela srandu, Emile priznej se :lol:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod sibir » pát 12. srp, 2011 18:36

A instruktor ma Tysonovske meno
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod TongPo » pát 12. srp, 2011 19:19

Safra.. Co vás tak pobavilo? Buď jsem úplně blbej, nebo je něco špatně s mým prohlížečem, ale nikde se mi v defenduově příspěvku nezobrazuje žádnej odkaz... :? Můžete ho sem někdo dát? Díky :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod sibir » pát 12. srp, 2011 19:21

sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod defendu » pát 12. srp, 2011 21:15

luen píše:Nebo jsme za blbce a nekdo si dela srandu, Emile priznej se :lol:

Honzo je mi líto,ale takhle krutej prostě nejsem :lol:

4 TongPo - hele,neni spíš problém někde mezi tvým compem a židlí než v tvým prohlížeči? :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně