Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 15:51

Dalt píše:guru3d: pokud jsi delal x let jitsu tak bys mel na zemi neco umet ze? - tzn chybi ti dobry strike skill (pak ale nechapu proc je hanis) - je to jednoduche - kombinace boxu, tahiboxu atp s tvym jiujitsu by mela byt idealni ne?

Do ringu ANO. Ale já už do ringu nikdy nevlezu. Niíc z toho, co se zde řeší, není styl, který by reagoval na moderní hrozby. Ani MT, ani Jujitsu, ani box je prostě neřeší. Proto jsem se ptal na Krav Magu.

Místo odpovědi mi tady boxeři s velkým egem vnucují na základě svých pomýlených zkušeností že Box/MT je nejlepší, aniž by si přečetli zadání. Tyto strike styly vyžadují být lepší než soupeř. Efektivita vložené energie do tohoto úsilí je podle mě nejnižší ze všech obraných technik. Nepotřebuju se naučit rozdávat rány, že se z toho každý složí. Já potřebuju jen umět tyto rány odvracet. Budu li chtít soupeře zlikvidovat, na to mám i mnoho jiných možností.
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod marcelo » pon 30. bře, 2009 15:55

guru3d- ..nehnevaj sa,ale ja ti neverim..mas velke diery v prezentacii,vnimani a vlastnej projekcii ohladom efektivity BU/BS...neviem ako ostatni ale ja medzi riadkami citam totalnu neznalost zakladnych postupov,vzdialenosti a pristupov boji atd..pises ze o KM nevies nic a necvicil si ju ale predstavujes si ju ako super ucinny uchopovo-strikersky system :lol: ,zabudni nenajdes to tam...dalej co sa tyka pak,ja na ne nie som ziaden expert,ale v postoji pod tlakom vychadza obcas Waki gatame len geniom v submission graplingu ako je Shinya Aoki z greko klinca
http://www.youtube.com/watch?v=KwM7fAqN6f0 ...ostatne paky ala aikido ja povazujem za scifi proti silnemu a agresivne tlaciacemu protivnikovi..ca sa tyka boja na zemi...bezne BJJ ja trosku odlisne od MMA boja na zemi a to nehovorim o poulicnej variante... spominas Ricksona Gracieho,pri veskerej ucte k nemu,patri do mojej skupinky oblubenych "panov" Grapplerov jeho casy dominancie v klietke su davno out...podla mna si decko co tu robi vietor,podla tvojho prejavu si aj dost primitivny neandrtalec,mal by sis tym nieco robit,je to hamba :roll:
Naposledy upravil marcelo dne pon 27. črc, 2009 20:11, celkově upraveno 6
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod guru3d » pon 30. bře, 2009 16:00

OK. Vidím že ptát se zde, ke má každý modrou prostatu a mercedes bylo ai zbytečné. Pokud je tu nějaký admin, může to klidně zamknout.

Přeji hezký den.

LOCK
guru3d
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod marcelo » pon 30. bře, 2009 16:10

guru3d píše:OK. Vidím že ptát se zde, ke má každý modrou prostatu a mercedes bylo ai zbytečné. Pokud je tu nějaký admin, může to klidně zamknout.

Přeji hezký den.

LOCK

..dakujem za to ze si tu frasku ukoncil aj za mojich kolegov z tohto fora...ale pokial ta zaujima poulicna sebaobrana kde sa cvici pod tlakom,tak odporucam www.rbsd.cz kt. vedie tunajsi diskuter NAIA :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 30. bře, 2009 16:20

2. rekord - najrýchlejšie rozdiskutovaný srandista... :lol:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hor » pon 30. bře, 2009 16:34

Cvičit techniky BU bez sparingu je opravdu nereálné pro použití na ulici.V Izeraeli ,ale i v Polsku oddíly krav-magy trénují tvrdé sparingy (v chráničích),jak ve stoje tak i na zemi a k tomu cvičí samotné techniky krav-magy.To si myslím,že je reálné.Ideální kombinace je trénovat MMA+krav magu nebo thai-box+krav magu.Ale žádné BU nebo úpolový sport nebo styl reálné sebeobrany tě na ulici nepřipraví na 100%.To je můj názor.
hor
hor
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod luen » pon 30. bře, 2009 16:55

hor píše:Cvičit techniky BU bez sparingu je opravdu nereálné ...
... je hlavně idiocie a vždy takové počínání zavání podvodem :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Boreas » pon 30. bře, 2009 17:23

Amen.
Ani jsem tohle vtipné vlákno nestačil zaregistrovat a už je po boji :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » pon 30. bře, 2009 21:24

Taky mne mrzi ze uz je poboji, ale kdyby se guru3d jeste nahodou ukazal tak bych mu rad vzkazal dve veci -

a) Vim ze se sice nedostavis, ale kdyby nahodou ano a kdyby z tebe nahodou neco zbylo po sparringu s ukropem, hlasim se jako druhy.

b) Je mi lito lidi jako jsi ty :wink: Jinak jestli to hopskani krizene s judem povazujes za neco co ti zachrani zivot, tak ti preju abys to nikdy nemusel pouzit ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ghekon » pon 30. bře, 2009 21:29

Taky mne mrzi ze uz je poboji, ale kdyby se guru3d jeste nahodou ukazal tak bych mu rad vzkazal dve veci -

a) Vim ze se sice nedostavis, ale kdyby nahodou ano a kdyby z tebe nahodou neco zbylo po sparringu s ukropem, hlasim se jako druhy.

b) Je mi lito lidi jako jsi ty :wink: Jinak jestli to hopskani krizene s judem povazujes za neco co ti zachrani zivot, tak ti preju abys to nikdy nemusel pouzit ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 30. bře, 2009 21:51

No. Já myslim, že Guru3D se zde již neukáže, protože s jeho přístupem k sebeobraně ho brzo zavřou za nepřiměřenou sebeobranu. :twisted:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wordsworth » úte 31. bře, 2009 5:56

Jaká nepřiměřená sebeobrana? Lidi s tímhle přístupem většinou naštěstí ublíží spíše sobě než jiným.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 31. bře, 2009 6:59

No, pokud chce na někoho hned střílet, když ho někdo napadne holýma rukama, tak nevím, zda je v tom přiměřenost a zda by ho z toho nějaký právník vysekal, ale budiž, no.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod nekdojiny » pát 03. dub, 2009 20:55

Pro guru3d (už to tady bylo): http://www.youtube.com/watch?v=4HZ43Nkj58E :twisted:

Neříkám že je to univerzální, ale určitě je to rovnocená součást sebeobrany jako třeba páky, hody atd... :P
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod scout » sob 04. dub, 2009 8:07

nektery systemy pripravujou na ulici lip nez jine to bezesporu....ale muj nazor ... 8) ...na ulici rozhoduje ze 30% technika ..ze 30% fyzicka a ze 40% srdce a touha dotahnout tu skurvenou zalezitost do konce...asi tak... :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:14

4guru3d: mluvíš tady o moderních hrozbách, co to je? Nůž, tyč, pistole, atomový výbuch??? Když pominu, že zde popíráš všechny styly, které jsou buď sportovní nebo tradiční (což je škoda, protože i ony jsou funkční), tak ti odpovím na další část tvého dotazu, který tu možná (ze zcela zjevných příčin) tak trochu zanikl. KM a realita? OK, ale uvědom si, že KM je splácanina několika stylů dohromady, bez zjevného konceptu a dělaná pro rychlou výuku spousty lidí. Proto je rychlá a osvojitelná k naučení, protože to je pro výuku vojáků a lidí, kteří to potřebují nejdůležitější a postavena na velkém drilu, který pak jednotlivé techniky může udělat funkční. Problém? Koncept a právě ona příznačná jednoduchost, která stačí na obyčejného člověka, ale s trochu cvičeným je problém. Jak už jsem řekl, jsou to techniky bez konceptu a rychle osvojitelné, ale skutečnost??? Pokud mohu skromě soudit :wink: , tak: nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů), ruce-bída, každý ...box je rozloží a atomový výbuch.... :?:
Nechci tady nijak shazovat styl Krav Maga, ale dle výše zmíněného, jsou styly, které jsou prostě propracovanější a řeší spoustu věcí jinak a v žádném případě nejsou horší-spíš naopak :wink:
A proč je KM tak dobrá a oblíbená? Jednoduché, protože ty co ji cvičí tomu věří (což je asi to nejdůležitější u každého stylu). Ale tady je to ještě jaksi trochu posunuto tím, že je výuka tzv. po vojensku.Dril, dril, dril...lidí je jak sraček :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:33

4guru3d: mluvíš tady o moderních hrozbách, co to je? Nůž, tyč, pistole, atomový výbuch??? Když pominu, že zde popíráš všechny styly, které jsou buď sportovní nebo tradiční (což je škoda, protože i ony jsou funkční), tak ti odpovím na další část tvého dotazu, který tu možná (ze zcela zjevných příčin) tak trochu zanikl. KM a realita? OK, ale uvědom si, že KM je splácanina několika stylů dohromady, bez zjevného konceptu a dělaná pro rychlou výuku spousty lidí. Proto je rychlá a osvojitelná k naučení, protože to je pro výuku vojáků a lidí, kteří to potřebují nejdůležitější a postavena na velkém drilu, který pak jednotlivé techniky může udělat funkční. Problém? Koncept a právě ona příznačná jednoduchost, která stačí na obyčejného člověka, ale s trochu cvičeným je problém. Jak už jsem řekl, jsou to techniky bez konceptu a rychle osvojitelné, ale skutečnost??? Pokud mohu skromě soudit :wink: , tak: nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů), ruce-bída, každý ...box je rozloží a atomový výbuch.... :?:
Nechci tady nijak shazovat styl Krav Maga, ale dle výše zmíněného, jsou styly, které jsou prostě propracovanější a řeší spoustu věcí jinak a v žádném případě nejsou horší-spíš naopak :wink:
A proč je KM tak dobrá a oblíbená? Jednoduché, protože ty co ji cvičí tomu věří (což je asi to nejdůležitější u každého stylu). Ale tady je to ještě jaksi trochu posunuto tím, že je výuka tzv. po vojensku.Dril, dril, dril...lidí je jak sraček :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:35

sorry, už je asi pozdě a nějak jsem to zdubloval:-(
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod fighter99 » úte 07. dub, 2009 7:46

guru3d píše:Takže vidím že jsi skutečně teoretik sportovec. Já už byl napaden nožem 2x, a to vysmívané JuJitsu, kterému se tu jak debil směješ mi zachránilo život!
Dělat box nebo muay thai, byl bych dneska mrzák nebo mrtvej :x

Přečetl jsem první dvě stránky tohodle topicu a docela jsem se pobavil. Nebudu to rozebírat co je lepší a co ne.. Osobně bych se nechtěl dostat do konfliktu s někým kdo zvládá boj na zemi. Sice mám nějakou přípravu na zem, ale s mojí muší váhou bych toho moc nezvládl. Proto radši budu mlátit a držet si odstup tak abych se na tu zem nedostal. Myslíš že je pro mě bezpečnější jít na zem se 100 týpkem když mám cca 60 kg?
Ale trošku jsem odbočil od toho co jsem chtěl říct.. Ono je bezpečnější při napadení nožem jít na tělo místo toho držet si odstup?? To snad nemyslíš vážně..
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Frank » úte 07. dub, 2009 13:23

4guru3d:

zavři se na hajzl, tam si dej facku a přemejšlej o tom proč seš takovej idiot...pak můžeš vylízt a ukázat se venku.
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně