Správná tréninková metoda ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 15:51

[quote="ukropcany"]Motáš... argumentuješ blbosťami. Najprv si skús tú našu stranu a potom napíš aké fasa bolo čo si sa naučil na karate... a potom zistíš, že kým umelec rieši či to zvládne, tak športovec o tom vôbec neuvažuje. Spraví bumbum... zzzzzzzzzzz.... všetci kolegovia čo sa kedy pobili tak mali problém max. s tým, že si o debílka rozbily ruky...[/quote

Bránit se intuitivně, kopnout,bouchnout vykrýt,uhnout ,dobře spadnout ,mít stabilitu. posilovat,strečing ,určitou obratnost. základy sebeobrany myslím co když mně někdo chytí za flígr a nechci mu dát hned dělo.jo a určitý disciplíně a řádu. ruce sem si nikdy o debílka nerozbil neb sem ho nemlátil do zubů:)
jinak karate sem dělal protože nic jiného nebylo krom juda,zápasu,a boxu. karate sem měl u baráku a trenera táta znal.
Mít možnosti a informace jako dneska cvičím hung kyun nebo wing chun.
Pokud by nebyl žadný kvalitní klub nebo škola bojového umnění tak jdu samozřejmně dělat box. A ted se dostávám k jádru pudla.proč když někdo chce běhat sprint se mu vnucuje maraton nebo skok o tyči. tak mi totiž tady to přijde.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod skiorh » úte 12. kvě, 2009 16:03

maxo píše:Nemyslim to ironicky, skor mam dojem, ze ked padne otazka na ktoru nevies odpovedat tak ty v momente hladas unik na zaklade nejakej takejto hluposti. Kludne napis, ze nevies a ze to robis len na zaklade slepej viery alebo ja netusim coho. Ale predsa vies sam najlepsie ako to je tak mi to vysvetli prosim kde beries informacie o tom co som sa pytal.

Fakt nechapu, o co ti jde :D :D

Vypada to, ze chces abych uznal, ze mate vsichni pravdu, ze si vsici TBU cvicenci jen neco namlouvaji a odesel z BU.cz navzdy :)
Mozna to udelam (to posledni :wink: )

Ale vazne, pokud se chces vazne o tom bavit, napis mi prosim na jakou otazku jsem ti neodpovedel - zadnou totiz nemuzu najit.
Ukrop psal o drilovani 1-2 technik a jejich pouziti, ja jsem psal o tom, ze v TBU je jich mnohem vic - proto se ty systemy odlisuji. Takze chces-li konkretni odpoved, napis konkretni otazku, a melel tady o tom, ze neco robim na zaklade slepej viry!

maxo píše:takze - neodpovedal si mi podla coho vies co si posledny rok vlastne urobil ? Kam si sa posunul na svojej ceste. A tiez by ma zaujimalo podla coho vies ze je dany pan spica ku ktorej sa oplati blizit v tom co robis. bez ironie. dik.

Diky.
1. Zlepsil fyzickou kondici
2. Nasel cloveka, ktery rozumi BU ktere cvicim, a od ktereho se chci ucit.

Podla ceho viem, ze je spica? :) Asi podle googlu nejdriv - nikoho kdo by tomu vic rozumel jsem tam nenasel.
A potom po te prakticke zkusenosti, kdy mel nade mnou naprostou fyzickou kontrolu.


maxo píše:no predsa o tomto:
Nechápem čo také trénuješ 7 rokov, aby si mohol dať 2 údery... ©okovaný Toto proste nechápem... keď boxer začína spárovať, tak má dovolenú jednu, jedinú techniku, ktorú smie použiť a ktorá mu musí stačiť - predný rovný. Bodka. Keď to nejako ide, tak smie (!) začať použiť aj zadnú rovnú. Po mesiaci smie v sparingu použiť 2 (dva) rovnaké údery... Vy od začiatku sparingu používate celé spektrum techník? Hlavne v tom mať bordel, že neviem čo skôr, že...


co je na tom tazke odpovedz prosim co tolke roky /sedem / trenujes aby si mohol dat dva udery ? dakujem

[/quote]

Tady jsi to asi nejak spletl. Ja nechci trenovat tolik let abych umel dat dva udery - to psal ukrop. Tradicni chen yilu sestava ma 74-83 technik. Myslim, ze je nasnade, proc ji trenujes dele nez 1-2 techniky

Uf...
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 16:38

marcelo píše:Jeikobe..postujem tu video z ghettobrawls,proste natvrdo povedane "cernoskovia" sa bavia a komunikuju :roll: :(
http://www.youtube.com/watch?v=PUZj51oXvfY ..vsimni si ze vacsina stretov sa da vzriesit a odist po svojich po 3 rokoch treningu boxingu a greko-rimo zapasenia,ani tie "zvierata" co som tam videl si nejak nevydlabavali oci a neodtrhavali semenniky..pozri si aj ked pochybujem hlboko ze mas paru o zapasnicko-klincovych technikach,co robia mily cernoskovia v 5 min. tohoto videa.. zacinaju shit boxerskou prestrelkou, jeden z nich prejde do klinca greko technikou zvanou "bodylock"..ten druhy co je nacapeny na aute to celkom dobre kontruje dvojitym "whizzer" overhookom aby ho ten druhy nestrhol k zemi..ten co zacinal sa snazi o prirodzeny "gadzo" takedown k zemi ale nedari sa az nakoniec strhne toho bez tricka k zemi..nejakych par slabsich uderov kt. nie su vysokopercentne tam tiez nejak prebehlo a napokon su odtrhnuti....takto vacsinou prebieha aj boj medzi dvoma jedincami kt. su ako tak vyrovnani fyzicky...tie iste techniky sa robia aj v MMA,doslova kopec borcov v UFC ma podobnu strategiu ked dostavaju na budku a nechcu dosta k.o tak idu do klinca...ja si myslim ze ti cernoskovia si chceli celkom ublizit..neutrhli si ani hlavu, nevidel som tam pichanie do oci,nevidel som tam ziadnu spektakularnu techniku z vychodnych BU..vsetko prirodzene techniky kt. vedia urobit aj netrenovani jedinci,trenovani tie techniky robia omnoho lepsie ,estetickejsie a ucinejsie..preto sa pytam,ma vyznam trenovat techniky ktore su neprirodzene,ich trenovanie zaberie kopec casu a pod adrenalinom ich skoro kazdy zabudne alebo rozvijat techniky kt. su prirodzene a doplnit ich este o spinave a zakeracke "techniky"?????? :wink: ..odporucam este pozriet 6:15 akokeby som kukal na sedlacke valetudo v postoji atd..ten suplex hod zo zadneho klinca bol fajn..dufam ze to ten clovek prezil bez nasledkov na zdravi..je tam strih :(


no a co je spektakulárního třeba na bouchání po přímce? nebo na na podmetu . nebo na tom že když někdo vypalí hák tak tam šoupnu ruku:) nebo mně chce bouchnout po přímce tak to srazím dlaní a uhnu co je na tom spektakulárního. ano s tím klinčem to je pravda to jsme necvičili s tím bych měl problém.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 12. kvě, 2009 16:44

skiorh píše: K veci: konfrontuju se napriklad s praktickou zkusenosti s clovekem, jehoz schopnosti povazuju za vysoky standard - Chen Zhonghua (jak na me roza prozradil). Nebudu predstirat, ze jsem netapal tak jako vetsina lidi na zacatku. Ted vim co chci.


To je super, a verim, ze je tvuj kung fu deda pasak a umi, mimochodem pozdravuj Pavla ... nicmene si dovolim tak trochu rypnout ... kolik to bylo cisteho casu celkem minut na tom vikendovem seminari? V tom ja vidim zasadni problem :wink: nicmene lepsi nez dratem do oka a protoze to byla tusim prvni akce, tak preji jeste nepreberne mnozstvi dalsich a drzim palce :!: :wink:

Casem se snad ve vasi skole vyprofiluje nakej ten kung fu rebel Obrázek

jeikob píše:žadné dědy jsme na zdi neměli:)


:lol: ve skolni telocvinach za komaru, mohl viset max. Husak a nebo Jakes az po revoluci se rozmohlo mit kwoon a nebo dojo, kde vyzdoba nemusela souznit se stranickou prislusnosti :lol: Ja to stesti na judu chytnul - bylo policejni dojo a krom rude hvezdy tam byla i vkusnejsi vyzdoba.

jeikob píše:Ale pořád jsou to rozdílný učely a proto mi přijde zcestný doporučovat lidem který se chtěj umět bránit sport.


Zbav se predsudku ... zadas to po jinych a sam toho nejsi schopen, neni to pravda!!! Muj tatik chtel, abych se umel branit a nenechal si od nikoho kalit na hlavu. Chtel abych delal zapas a box ... bohuzel v male Moskve (K. Vary) kvalitni skola boxu ani zapasu nebyla ... takze judo a karate ... o tom uz jsem psal v jinem vlakne ... nicmene, byl jsem rvavej a i dnes mi nikdo o ranu 2x rikat nemusi ... Nepopira to tvou teorii??? Uz jsem to tady psal, oba SPORTY mi dali v te dobe hodne a brzo jsem se vyprofiloval na potizistu. Mlatil jsem na skole mazaky jenz sikanovali atd ... mam pocit ze toho tata chvilema litoval, protoze muj argument, ze temer pravidelna dvojka z mravu je dobra znamka, nejak neprochazel :lol: A to jsem se snazil byt kladak :lol: Jak si to clovek vysklada je proste na nem a ja ve sportu zadnej hendikep nevidim. Tem lidem pak staci strasne malo, aby si to vyskladali i na ulici v tzv. realne sebeobrane. Oni neresi debility kolik % vahy v jake noze u postoje, jak ma byt ruka ve spravne poloze, aby mu dal zkusebni komisar cernejsi pasek atd ...
Naposledy upravil luen dne úte 12. kvě, 2009 17:52, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod skiorh » úte 12. kvě, 2009 16:53

luen píše:To je super, a verim, ze je tvuj kung fu deda pasak a umi, mimochodem pozdravuj Pavla ... nicmene si dovolim tak trochu rypnout ... kolik to bylo cisteho casu celkem minut na tom vikendovem seminari? V tom ja vidim zasadni problem :wink: nicmene lepsi nez dratem do oka a protoze to byla tusim prvni akce, tak preji jeste nepreberne mnozstvi dalsich a drzim palce :!: :wink:

Casem se snad ve vasi skole vyprofiluje nakej ten kung fu rebel Obrázek



:D Kolik cisteho casu? To nevim, ale vim ze kazdy den seminare jsem s nim tak 20-30x neco nacvicoval, z toho jsem ve vetsine pripadu skoncil na zemi :)

PS: Ja do Pavlovy skoly nechodim, takze pozdrav vyridit nemuzu :)
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 17:38

ani rudá hvězda ani husák tam nebyl:) ne vůči sportu nemám žádnej handicup .ale vůči tomu jakej maji přístup tady k tomu někteří sportovci. netvrdím všichni třeba ghekon,marcelo ,nebo super články psal lukason. ale ostatní maj neustále tendenci cosi shazovat.
taky bych jim moh říct jste prdlajs drsnáci já jezdil na skejtu v učku a každou chvíli padal ze tří metrů. přijde někdo položí dotaz. vlítne ukrop a sdělí jojoj děduškové. a pak mi to přijde ,že kdo nedorazil na setkaní a nepředvedl se ve sparringu by neměl nic řikat.:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 17:41

a jak třeba vypadá trening ve škole vašeho sifu v číně. kolik třeba ted myslím pruměrně vetšina žáků dejme tomu středně pokročilí věnujou technice ,sestavám a kolik sparingu?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 12. kvě, 2009 18:23

marcelo: K tem ghetto fights - me to prijde ze to nebyly ani nejake regulerni fighty, spis takove strkanice a tak... A k tomu zapasu kolem 5 minuty - to prirovnani k ufc me dostalo :lol: Takovy "vizr" jsem jeste nevidel :lol: Ale jinak mas samozrejmne pravdu, jen me to rozesmalo ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod skiorh » úte 12. kvě, 2009 18:25

jeikob píše:a jak třeba vypadá trening ve škole vašeho sifu v číně. kolik třeba ted myslím pruměrně vetšina žáků dejme tomu středně pokročilí věnujou technice ,sestavám a kolik sparingu?

to je na me?
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 18:32

skiorh píše:
jeikob píše:a jak třeba vypadá trening ve škole vašeho sifu v číně. kolik třeba ted myslím pruměrně vetšina žáků dejme tomu středně pokročilí věnujou technice ,sestavám a kolik sparingu?

to je na me?


pardon na honzu luena
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod maxo » úte 12. kvě, 2009 18:55

Tady jsi to asi nejak spletl. Ja nechci trenovat tolik let abych umel dat dva udery - to psal ukrop. Tradicni chen yilu sestava ma 74-83 technik. Myslim, ze je nasnade, proc ji trenujes dele nez 1-2 techniky


aha uz rozumiem... ok tak k tomu len tolko, ze je lepsie mat 3 super ostre noze povedzme kazdy na iny druh potraviny ;) ako 80 nozikov. To ked budes potrebovat nieco odkrojit tak to vysypes a budes hodinu hladat, ktory je vhodny na to co potrebujes a ci je vobec nabruseny. Tak totiz dopadnes .... :roll: :roll:
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 12. kvě, 2009 19:01

Nahodou jsem narazl na cely Choke na netu, tak ho davam tady -
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5834503993
I kdyz je to dost offtopic, tak tim chci a) ukazat ze mam uctu k tradicnim bojovym umenim b) myslim ze tam je celkem dost povidani o treninkovych metodach :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 12. kvě, 2009 19:12

Rad bych jeste dodal ze ten dokument vyjadruje muj postoj k "BU vs. BS"
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 19:36

přímý udery,obloukový udery,švihy, přímý kopy,trčený kopy, do ruznejch směrů a výšek,podmety .já nevím jestli to vydá na sto technik:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 19:54

ghekon píše:Nahodou jsem narazl na cely Choke na netu, tak ho davam tady -
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5834503993
I kdyz je to dost offtopic, tak tim chci a) ukazat ze mam uctu k tradicnim bojovym umenim b) myslim ze tam je celkem dost povidani o treninkovych metodach :wink:


no ale dneska už jsou asi připravený na ten takedawn.? trochu nechápu že když už veděli jak gracia bojuje ,že se na to nepřipravili.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » úte 12. kvě, 2009 20:04

jeikob píše:
ghekon píše:Nahodou jsem narazl na cely Choke na netu, tak ho davam tady -
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5834503993
I kdyz je to dost offtopic, tak tim chci a) ukazat ze mam uctu k tradicnim bojovym umenim b) myslim ze tam je celkem dost povidani o treninkovych metodach :wink:


no ale dneska už jsou asi připravený na ten takedawn.? trochu nechápu že když už veděli jak gracia bojuje ,že se na to nepřipravili.


Divím se, že mají kluci nervy Ti odpovídat...
Házení perel sviním se tomu říká..
Neber si to ale osobně 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 12. kvě, 2009 20:15

To je divny, vsichni vedeli ze tyson mel skvely boxing a nikdo se na to nepripravil... nechapu :cry:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 12. kvě, 2009 20:36

jeikob píše:
skiorh píše:
jeikob píše:a jak třeba vypadá trening ve škole vašeho sifu v číně. kolik třeba ted myslím pruměrně vetšina žáků dejme tomu středně pokročilí věnujou technice ,sestavám a kolik sparingu?

to je na me?


pardon na honzu luena


Prijde na to, ale v podstate se cvici to, co dany clovek nejvice potrebuje ... v cem je nejslabsi, tak to trenuje. Jinak v Cine nemam sifu, ten je v cechach ... v cine mam sigung(a). - vlastne za par hodin i sifu :lol: Je to slozity :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 12. kvě, 2009 20:52, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 12. kvě, 2009 20:41

[quote="ghekon"]To je divny, vsichni vedeli ze tyson mel skvely boxing a nikdo se na to nepripravil... nechapu :cry:[/quote
no že se pak nechali sundat
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 12. kvě, 2009 20:53

ghekon píše:marcelo: K tem ghetto fights - me to prijde ze to nebyly ani nejake regulerni fighty, spis takove strkanice a tak... A k tomu zapasu kolem 5 minuty - to prirovnani k ufc me dostalo :lol: Takovy "vizr" jsem jeste nevidel :lol: Ale jinak mas samozrejmne pravdu, jen me to rozesmalo ;)


..ono keby som chcel Ghekone postnut likvidacne prepady so zbranou napr. ,tak aj take vyhrabem na youtube,postol som rvacky ake sa stavaju na 90% na ulici :wink: ..krcma,diskoteka, podjebavka v parku atd. :lol: ..co sa tyka UFC atd.,jasne ze je to ina technicka dimenzia,len som chcel ukazat ze na ulici robia vsetci prirodzene techniky kt. sa ukazali aj vo valetudo konfrontaciach plus obcas nejake spinave techniky do toho na sebaobranu :wink: ..ked je clovek pod tlakom a adrenalin mu lezie az z usi tak zacne robit pudove techniky,vsetko pod hrubou motorikou...stacilo mi vidiet tych slavnych Taichi masterov v tom Leitai suboji..proti nim boli ti cernoskovia doslova profi UFC fighteri :lol: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron