Machida vs Evans

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod RUNAR » pát 10. črc, 2009 20:58

Our KARATE IS SHOTOKAN 8)
Sorry, že to zase vytahuju no :D

Komentáře Machidů o Karate:

http://www.youtube.com/watch?v=WFGjaGB1VD4
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » sob 11. črc, 2009 11:09

Parááááááda :D
Machida Shotokan trénink 8)

http://www.youtube.com/watch?v=uIx9kCh9qKg&feature=channel
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 14. črc, 2009 10:37

Krásný Shotokan takedowny:
Ten první je v heian nidan jako použítí morote uke....

Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 14. črc, 2009 10:56

No a sanbon tsuki :D
Ovšem přesný a účinný bylo to gyaku.

Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 14. črc, 2009 12:55

Bodejť by si ty cigáně, bodejť by si mlčelo :P
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 14. črc, 2009 13:43

Ty seš bílej asi tak jako Věra Bílá.....ó maňo, ó maňo jóój. :D
Mimochodem libová a překrásná píseň od Videku a Věry Bílé 8)

No a nejlepčí borci a sportovci jsou buď černý a nebo aspoň tmavý, šikmooký a nebo křížený.... viz.Maestro Machida. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 15. črc, 2009 8:47

Gyaku přistává Evansovi na tlamě ..... :D

Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod otaro » stř 15. črc, 2009 20:26

zaujimave (zcasti vtipne) ako sa teraz machidovci snazia urobit velke boom obdobne tomu z devedesiatych rokov -gracie bjj. Svoje karate vyrazne biznisovo odlucuju od tradicneho shotokanu - mame tu Machida karate. :)
otaro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 25. dub, 2008 23:00
Bydliště: Prešov

Příspěvekod RBR » čtv 16. črc, 2009 6:59

To Runar:
Morote uke
No označit to stržení jako morote uke je docela nezvyklé. Morote uke je kryt, máš to i v názvu. Machida žádný kryt nedělal, protože neměl proti čemu. Soupeř nedával žádný silný úder ani kop, který by se musel krýt oběma rukama. On v postatě podrazil soupeři nohy, akorát to bylo trochu podobné vnějším vzhledem k morote. ale pokus to byl dobrý :)

Sanbon tsuki
No pravda dal tam tři údery po sobě, ale říkat o nich, že jsou tsuki....spíš bych to nazval tři direkty po sobě

Gjaku
To máš pravdu gjaku to je, ale gjaku tsuki nikoliv.

Mě osobně se celkově Machidovi ruce zdají spíš boxerské než karaťácké (možná něco mezi), ale to je jedno hlavně, že mu to funguje.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 16. črc, 2009 9:22

RBR píše:To Runar:
Morote uke
No označit to stržení jako morote uke je docela nezvyklé. Morote uke je kryt, máš to i v názvu. Machida žádný kryt nedělal, protože neměl proti čemu. Soupeř nedával žádný silný úder ani kop, který by se musel krýt oběma rukama. On v postatě podrazil soupeři nohy, akorát to bylo trochu podobné vnějším vzhledem k morote. ale pokus to byl dobrý :)

Sanbon tsuki
No pravda dal tam tři údery po sobě, ale říkat o nich, že jsou tsuki....spíš bych to nazval tři direkty po sobě

Gjaku
To máš pravdu gjaku to je, ale gjaku tsuki nikoliv.

Mě osobně se celkově Machidovi ruce zdají spíš boxerské než karaťácké (možná něco mezi), ale to je jedno hlavně, že mu to funguje.

RBR



Morote uke- nás to použití morote uke učili přesně takhle....jako přehoz přes nohu.®e se to jede v kata jako kryt je jiná věc.

Sanbon tsuki- podle mě tsuki jak vyšitý.Jedna věc je kihon, aparáty a jiná použití a je to takhle podle mě správně.Na top Shotokan závodech vidím to samý akurát ještě rychlejší a přesnější.

Gyaku-Mě ty ruce právě příjdou 100xvíc Shotokan než box....střeh, krytí, pohyb, taktika, technika.
Jestli máš na mysli přetočenej trup a vystrčený rameno dopředu.....to je přesně podle mě správně....technika se jede podle vzdálenosti a situace, jasně že rameno na úrovni trupu a trup na úrovni boků vygeneruje silnější tsuki ALE....v zápase, střetu se to jede podle vzdálenosti a situace...není JEDNO gyaku, není jenom JEDNO provedení techniky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 16. črc, 2009 9:34

ukropcany píše:Prepáč, ale teraz šlapeš ranařovi na kurie oká... Povedať na najlepšieho shotokanistu najväčšiemu shotoonanistovi niečo také, to je na popravu....


Hele ty muay thai+klas.box onanisto .....Machida podle mě není nejlepší Shotokan, viděl jsem o třídu lepší Karatisty.

Ale jsem Machidův velkej fanoušek.... ukazuje co umí v UFC, je velkej sympoš....a je všestranej a hlavně jede Shotokan 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 16. črc, 2009 9:48

:) Ale jo, Machida asi pouziva neco z karate, ale ze by to byly zrovna ty udery? Zajimalo by me jak casto Machida karate cvici? Myslis, ze nekde jeden kihon a kata? Nebo jenom sparringy a aparaty? To je potom otazka, jestli je to vic karatisticke, nebo vic boxerske, jak pise RBR.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » čtv 16. črc, 2009 10:00

Gino píše::) Ale jo, Machida asi pouziva neco z karate, ale ze by to byly zrovna ty udery? Zajimalo by me jak casto Machida karate cvici? Myslis, ze nekde jeden kihon a kata? Nebo jenom sparringy a aparaty? To je potom otazka, jestli je to vic karatisticke, nebo vic boxerske, jak pise RBR.


Těžko říci. Machida ze svého tréninku ukázal jen to co chtěl. Karatistou se mi jeví spíše pohybem, přístupem k boji, uvažováním v boji, taktikou než používáním konkrétních technik definujících shotokan.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » čtv 16. črc, 2009 10:07

RBR píše:Karatistou se mi jeví spíše pohybem, přístupem k boji, uvažováním v boji, taktikou než používáním konkrétních technik definujících shotokan.

Mi to taky tak prijde, zpusob pohybu, kryti...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RBR » čtv 16. črc, 2009 10:27

RUNAR píše:
Morote uke- nás to použití morote uke učili přesně takhle....jako přehoz přes nohu.®e se to jede v kata jako kryt je jiná věc.


V souhlasím, že je to jedna z možných aplikací. Osobně se spíše přikláním k jiné.

Sanbon tsuki- podle mě tsuki jak vyšitý.Jedna věc je kihon, aparáty a jiná použití a je to takhle podle mě správně.Na top Shotokan závodech vidím to samý akurát ještě rychlejší a přesnější.


K tomu abych to nazval tsuki tam chyběla podstatná věc rotace předloktí a konci dráhy.

Jestli máš na mysli přetočenej trup a vystrčený rameno dopředu.....to je přesně podle mě správně....technika se jede podle vzdálenosti a situace, jasně že rameno na úrovni trupu a trup na úrovni boků vygeneruje silnější tsuki ALE....v zápase, střetu se to jede podle vzdálenosti a situace...není JEDNO gyaku, není jenom JEDNO provedení techniky.


Bavíme se o té fotce předpokládám. Nevyjádřil jsem se přesně. Nemám připomínek k trupu, ramenu, ale dle postavení pěsti ten úder letěl po oblouku nikoli po přímce, pak nelze z fotky poznat zda-li ta přišla rotace předloktí, což je dosti podstatný prvek, proto si nedovažuji ten úder přesně pojmenovat.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 16. črc, 2009 10:30

Gino píše::) Ale jo, Machida asi pouziva neco z karate, ale ze by to byly zrovna ty udery? Zajimalo by me jak casto Machida karate cvici? Myslis, ze nekde jeden kihon a kata? Nebo jenom sparringy a aparaty? To je potom otazka, jestli je to vic karatisticke, nebo vic boxerske, jak pise RBR.


No vzhledem k tomu že Karate ho učí jeho táta Yoshizo, Karatista každým coulem tak bych řekl že ano.
Co vidím v zápasech, údery rukama,kopy , časování, obrana je jasnej Shotokan.

Technika ve střetu nebo zápasu se jede podle situace, vzdálenosti......tak je to správně, to není nějakej Machidův zlepšovák, tak se to jelo vždycky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 16. črc, 2009 10:39

RUNAR - ja to myslel tak, ze kdyz jsem pred par lety exhiboval s jujutsu, pak do toho zacal trochu boxovat, tak bych po vyhranem zapase v boxu nemohl rikat, ze jsem porazil boxera diky svemu jujutsu. Tedy pokud bych nechtel lakat lidi do sve skoly :D

To je stejne jako ty... kdyz se ti na dalsim volume podari ucropa seknout, taky nemuzes tvrdit, ze je to diky tvemu shotokan, protoze uz proste shotokan nedelas a jen x let bouchas do pytle. (A o tom, ze karate neni jenom tupy mlaceni do pytle se urco hadat nebudem... btw to neni ani box!) :)
Naposledy upravil Gino dne čtv 16. črc, 2009 10:42, celkově upraveno 1
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » čtv 16. črc, 2009 10:42

RBR píše:
K tomu abych to nazval tsuki tam chyběla podstatná věc rotace předloktí a konci dráhy.

Bavíme se o té fotce předpokládám. Nevyjádřil jsem se přesně. Nemám připomínek k trupu, ramenu, ale dle postavení pěsti ten úder letěl po oblouku nikoli po přímce, pak nelze z fotky poznat zda-li ta přišla rotace předloktí, což je dosti podstatný prvek, proto si nedovažuji ten úder přesně pojmenovat.

RBR



No na tom gifu to není vidět....na fotce vidím ruku která rotovala, pěst je palcem dolu.

Jak říkám ve fofru a šrumci kterej je během střetu nebo zápasu je situace jiná a to že ruka nestihne dorotovat je dost podružný....hlavní je jestli zásah bude účinnej a posadí soupeře na prdel.

Tate tsuki je taky tsuki.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 16. črc, 2009 10:57

Gino:
Na udírání a kopání do pytle nic tupého není jestli to takhle vidíš potom o tom málo víš....je to celkem věda.
Dá se tak trénovat spousta věcí...a navíc nejedu jenom pytel.

No a Shotokan je jediný co jsem kdy pořádně cvičil......takže výsledky přičítám jedině Karate.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 16. črc, 2009 11:01

RUNAR - ja samozrejme vim, ze udirani (spravne, technicke) a kopani do pytle neni zadna legrace a musi se to drit, drit a drit (i kdyz vedou bych to primo nenazval).

Ja ale mluvil prave jenom o tom tupem mlaceni... a nejen v dusledku totalniho vycerpani behem treninku zamereno na fyzicku, kdy v poslednich fazich uz o tu techniku ani tak nejde a je potreba hlavne busit, busit a busit :) ale spis v dusledku toho, ze cloveku je jedno jak do toho busi, hlavne kdyz to bude dobre vypadat.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků