Dva styly současně?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jiraiya » ned 23. srp, 2009 8:27

graver píše:
Jiraiya píše:Nikdy jsem si nemyslel, že bych na ulici použil kote gaeshi

Z úchopu?


Právě, že z úchopu ne, ale nabídl ruku na peníze :) .
Jiraiya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod graver » ned 23. srp, 2009 9:18

Jiraiya píše:nabídl ruku na peníze

On natáhl ruku pro prachy a nechal si na ni nasadit páku? Člověče, tak to nebyl lupič, ale žebrák - to jsi mu neměl ubližovat :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Dva styly současně?

Příspěvekod TongPo » ned 23. srp, 2009 10:54

BaRbaK píše:Čau, začal jsem asi přede dvěma měsíci chodit na MT a je to strašně mě to baví, každopádně mě zajímá názor, jestli je dobré přidat ještě jeden styl ke stávajícímu. Na MT chodím dvakrát týdně a ještě bych chtěl přidat dvakrát týdně krav maga, co si o tom myslíte, má to smysl?

Hele, já bych si to na tvým místě zatím nekomplikoval. Děláš MT moc krátce, takže seš zatím začátečník, kterej ještě nemá zautomatizovanou motoriku tohoto stylu a není "vybouchanej", takže by nebylo příliš rozumný přihazovat si k tomu něco dalšího, to si nech radši na později. Pokud máš čas trénovat vícekrát týdně, zkus radši chodit 4x na MT, ať se rychlejš dostaneš na nějakou vyšší úroveň. Případně časem můžeš zkusit MT kombinovat s klasickým boxem, protože MT nemá ty ruce zas až tak vychytaný. No a až budeš časem na MT (nebo boxu) bez problémů trénovat mezi pokročilýma, tak bych tu krav magu zkusil. Podle mýho názoru je to dobrá nadstavba pro trénovaný strikery (boxery, kickboxery a thaiboxery), protože pohyb je tam prakticky identickej. Ovšem netrénovanýmu loserovi, kterej ani neumí pořádně bouchnout, je krav maga k ničemu :idea: Proto to taky vypadá tak žalostně, když zkoušejí na KM spárovat lidi, kteří žádnej pořádnej strikerskej styl nikdy nedělali... :roll: A taky nesmíme zapomenout, že je krav maga a krav maga :!: Tenhle styl prostě teď frčí, takže mimo regulérních instruktorů do ní bude fušovat i nemálo pseudoučitelů, co jí viděli akorát tak na nějakým DVD, ale sundají si maskovaný kimono z Musada, dají ho do skříně k sukýnce z aikida, satenovýmu pyžámku z kung fu, "streetfighterskýmu" tričku z WT a černýmu kinonu z ninjutsu, pořídí si "zabijácký" tričko s hebrejskýma nápisama, nasadí v obličeji výraz nejzkušenějších instruktorů těch nejzabijáčtějších forem krav magy a KAPAPu a začnou "učit"... Obrázek
Jinak co se týče zápasnických stylů, tak určitě není od věci si někdy něco takovýho zkusit. Člověk se naučí padat, aniž by si ublížil a vůbec se trochu "otrká", jak to v těhle stylech chodí. Z hlediska sebeobrany to ovšem považuju za okrajovou záležitost. Jít v opravdovým pouličním střetu dobrovolně do boje na zemi je totální hovadina :!: ®e je to nepoužitelný proti více soupeřům najednou, to chápe asi každej. Ale i v boji jeden na jednoho je to obrovský riziko, protože máte omezený periferní vidění, takže budete zakončovat někoho na zemi, zezadu nečekaně přiběhne jeho kámoš a zahraje si s váma fotbal - ledviny, hlava... :? A i když ho náhodou uvidíte přibíhat, máte strašně omezený možnosti reagovat, stačí aby vás ten pod váma trochu přidržel a stejně se vezete... A to ani nemluvím o tom, jak je v těsným kontaktu při boji na zemi snadný udělat grapplerovi nějakou z prasáren, který jsou ve sportu pochopitelně zakázaný. Můj názor, stejně jako různých praktiků, kteří se perou v rámci zaměstnání je takovej, že 90% pouličních konfliktů vyřeší ruce.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 23. srp, 2009 13:10

Tongpo- suhlas,ale pre mna osobne pojem zapas znamena zapas v klinci s hodmi,popr. zapas s hodmi a kolenami na stehna a brucho,plus volnejsie zdvihaky a haky na brucho a rebra s vestou ..taky "dirty zapas" ako jedna z drilovych foriem :wink: Moja skusenost ja taka a to som very bullshit zapasnik,ze pokial neukontrolujes pokusy o hody a strhy v klinci ides k zemi a pre mna osobne kedze pristupujem ku treningu viac ako selfdefense pristupom nez sportovym,je neist ku zemi klucove..inac bracho v jednom streete hodil manika o zem a bal sa ze ho prizabil,sice bol nafeteny a postavil sa nakoniec,ale par direktov na zaver to vyriesilo..Zem ja najvacsia a najtvrdsia past :lol: :wink: Dalsi moj poznatok je taky ze vacsinou saludia chytia za mikiny a bundy a drviva vacsina konfliktov co som videl v tejto vzdialenosti bola tragedia..jeden drzal druheho,bili do seba kazdy jednou rukou,popr. sa drzali navzajom za ruky a sarpali,lebo boli obaja vykaakni z toho dostat,total tragedia :lol: :wink: Ja mam osobne nativne zapas rad,strasne inklinujem k hodom,klincovym zovretiam a uzamknutiam pazi,plus do toho dirty boxing atd...
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jiraiya » ned 23. srp, 2009 17:35

graver píše:
Jiraiya píše:nabídl ruku na peníze

On natáhl ruku pro prachy a nechal si na ni nasadit páku? Člověče, tak to nebyl lupič, ale žebrák - to jsi mu neměl ubližovat :wink:


Jenže byl agresivní a chtěl, abych vytáhl všechny peníze a háček byl v tom, že za mnou byli další 3 jeho kámoši. Bylo to v úzkém tunelu mezi dvěma budovama. Vytáhl jsem pár drobných jako návnadu a dělal jsem, že mu je chci dát do dlaně, ale v tu chvíli jsem nasadil páku, dalšího za mnou jsem odstrčil a další 2 se lekli a ustoupili na stranu. Pak už si nic nezkusili.
Přepadli mě zrovna, když jsem šel hladový, unavený z roboty. Zvláštní, že ten osud zkouší zrovna, když to nejméně čekáme nebo když nejsme připraveni. :D
Jiraiya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Pali » ned 23. srp, 2009 18:43

Jiraiya, ta ty si frajer! :lol: :lol: :lol:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jiraiya » ned 23. srp, 2009 20:24

Pali píše:Jiraiya, ta ty si frajer! :lol: :lol: :lol:


To ne, jen jsem měl štěstí v té smůle, která mě potkala :) .
Jiraiya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků