Rychlost uderu kopu...

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod ukropcany » ned 21. bře, 2010 19:59

Ja Ti neviem, vyčerpať sa klikmi pred tréningom rýchlosti neviem či je dobrý nápad... ja osobne tieto rozmýšľavé metódy nemám rád, pretože potom má človek tendenciu nájsť riešenie rozumom, avšak bez toľko potrebnej praxe. Ja dám ľuďom radšej do ruky činku a priebežne hučím "rýchlejšie", ako ich nechať nad tým dumať, čím úder nikdy nezískajú...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » ned 21. bře, 2010 20:29

ukropcany píše:Ja Ti neviem, vyčerpať sa klikmi pred tréningom rýchlosti neviem či je dobrý nápad... ja osobne tieto rozmýšľavé metódy nemám rád, pretože potom má človek tendenciu nájsť riešenie rozumom, avšak bez toľko potrebnej praxe. Ja dám ľuďom radšej do ruky činku a priebežne hučím "rýchlejšie", ako ich nechať nad tým dumať, čím úder nikdy nezískajú...

Každý preferuje co mu vyhovuje. Kliky byl jen příklad, lze za to dosadit jakoukoliv jinou činnost zmrtvující svaly na končetinách. Pravdou je, že někteří intektuálové budou mít tendenci rozumovat a nemakat, pak nastupuje tvoje metoda ze škaredým zlým chlapem za zády. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pec » ned 21. bře, 2010 23:01

RBR píše:
ukropcany píše:Ja Ti neviem, vyčerpať sa klikmi pred tréningom rýchlosti neviem či je dobrý nápad... ja osobne tieto rozmýšľavé metódy nemám rád, pretože potom má človek tendenciu nájsť riešenie rozumom, avšak bez toľko potrebnej praxe. Ja dám ľuďom radšej do ruky činku a priebežne hučím "rýchlejšie", ako ich nechať nad tým dumať, čím úder nikdy nezískajú...

Každý preferuje co mu vyhovuje. Kliky byl jen příklad, lze za to dosadit jakoukoliv jinou činnost zmrtvující svaly na končetinách. Pravdou je, že někteří intektuálové budou mít tendenci rozumovat a nemakat, pak nastupuje tvoje metoda ze škaredým zlým chlapem za zády. :D

RBR

U nás to jsou taky kliky... Jestli jsem dobře pochopil to, co nám říkali na józe, tak by tady mělo jít o to, aby se víc zapojily kratší svaly, ne dlouhé, kterými člověk často supluje to, co by měly/mohly dělat jiné svaly.
Je to tal optimalizace, o které jsi psal.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Kocour » ned 27. čer, 2010 12:58

No ja to proste vidim tak, ze bez treninku a to jak tela, tak mysli, se zlepseni proste dosahnout neda:-D Takze svihadlo, kliky, stinovani, pytel, sparing a v neposledni rade meditace:-D

Diamond way + Thai box = uspech ( mozna )
Kocour
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Armigero » ned 27. čer, 2010 16:08

Ked som bol uplne v plienkach (mozno este stale som:D ) tak raz za mnou prisiel clovek co nieco vedel, pozrel na to ako robim uder a povedal mi: ruku mas pri udere strasne napatu musis to uvolnit. Ja som nevedel o com je rec. Pytal som sa co presne tym mysli, a stale mi to nedochadzalo. Teraz je to tak ze uz aj ja vidim ak niekto ma pri udere silu v lakti, a nie v pasti a pod. A ked sa to niekedy snazim vysvetlit, stejne ako mne vtedy, ani im to nedochadza. Ale casom a treningom im to urcite zapne, ak sa budu na to sustredit.
Myslim ze zlym a moc silovym treningom sa da hodne pokazit.
Mimo ineho suhlasim ze trening uderov s cinkou dava silu tam kde je treba
Armigero
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Jendis » ned 27. čer, 2010 18:09

Já to paradoxně umím výborně se zbraní(s kordem),ale pokud mám udeřit jen prázdnou rukou,cítím,že to není ono - a prý je to i vidět,viď PM,Miku......?!

Možná ty pařátky podvědomě šetřím........ :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » ned 27. čer, 2010 19:00

zase tak zly to nejni Jeno ;-)
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně