Suzukiho strečink

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod player » pon 21. pro, 2009 18:13

Je fakt, ze kdybych trenoval co Ukrop, tak bych to mozna taky s tim zahrejvanim nehrotil, pac on se predpokladam zahrejva prubezne behem samotneho trenovani, ktere spociva prevazne v "boxu" + nejaky ty lowkicky, pushkicky a kolinka, dyztak me oprav;)
Buduli mluvit za sebe, tak uz se mi mnohokrat stalo, ze jsem si bez zahrati a protazeni vyhodil zebro nebo natahnul steheni sval.Muj ucitel si ho behem tenisu(aby se nereklo, ze se to muze stat jen v BU/BS), kdy mel mezi zapasy kratkou pauzu a tim padem "vychladl", rovnez natahnul.
No a zrovna momentalne mam uz pres mesic natazenej sval zadovej(jo, taky jsem byl prekvapenej, ze i ten se da podelat:)), protoze jsem podcenil zahrati a sel cvicne sparovat s metrakovym judistou a pri tom tahani, valeni se po sobe a svalovem vypeti se to proste zas vys*alo:)
Co se tyce realnosti pro sebeobranu, pak pravidelne strecuju(respektive strecoval, ted uz to tak nehrotim, v mem veku uz se ty upony nastesti nezkracujou;)) nohy prave z toho duvodu, abych se dostal do te urovne protazeni, ze me pote necini problem kopnout na hlavu i prave bez zahrati a protazeni, aniz by mi hrozilo natazeni nebo natrzeni svalu, nebo abych to alespon do co nevjvetsi miry preventivne eliminoval.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 21. pro, 2009 18:25

Zápasenie je možno trošku niečo iné, tak nejaké to ponaťahovanie dávam aj ja, viď moja pôvodná poznámka o klinči a krku. Na natiahnutý chrbát sa mi inak najlepšie osvedčilo jeho naťahovanie... :wink: Bolí to jak sviňa, ale vždy sa vyplatilo. Detto aj nakopané stehná...

Inak v skladbe tréningu sa nemýliš, len teda kopy idú všetky hore, potom sa ľahko kope dole, že... 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kwaicheng » pon 21. pro, 2009 19:06

player píše:Je fakt, ze kdybych trenoval co Ukrop, tak bych to mozna taky s tim zahrejvanim nehrotil, pac on se predpokladam zahrejva prubezne behem samotneho trenovani, ktere spociva prevazne v "boxu" + nejaky ty lowkicky, pushkicky a kolinka, dyztak me oprav;)
Buduli mluvit za sebe, tak uz se mi mnohokrat stalo, ze jsem si bez zahrati a protazeni vyhodil zebro nebo natahnul steheni sval.Muj ucitel si ho behem tenisu(aby se nereklo, ze se to muze stat jen v BU/BS), kdy mel mezi zapasy kratkou pauzu a tim padem "vychladl", rovnez natahnul.
No a zrovna momentalne mam uz pres mesic natazenej sval zadovej(jo, taky jsem byl prekvapenej, ze i ten se da podelat:)), protoze jsem podcenil zahrati a sel cvicne sparovat s metrakovym judistou a pri tom tahani, valeni se po sobe a svalovem vypeti se to proste zas vys*alo:)
Co se tyce realnosti pro sebeobranu, pak pravidelne strecuju(respektive strecoval, ted uz to tak nehrotim, v mem veku uz se ty upony nastesti nezkracujou;)) nohy prave z toho duvodu, abych se dostal do te urovne protazeni, ze me pote necini problem kopnout na hlavu i prave bez zahrati a protazeni, aniz by mi hrozilo natazeni nebo natrzeni svalu, nebo abych to alespon do co nevjvetsi miry preventivne eliminoval.

Já to mám podobně. Vždycky jsem s tím měl problémy, snadno se mi něco natáhlo...často stehna (myslím, že to bude i tím, že jsem je oproti zbytku těla zanedbával v posilování takže míň vydržely), záda taky, i břišáky jsem si natáhl, playere, natáhnou jde kde co..měl jsem nataženej i pilovitej sval, věř nevěř...moje specialita je biceps a předloktí přední ruky v boxu..stává se mi to často, jak tam seknu ostrej direkt, tak je ruka v pytli..do toho tenisák.. moje druhá noční můra jsou natažený úpony prsních svalů.. jo, staroba je zlá 8)
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » úte 22. pro, 2009 1:05

kwaicheng píše:...jo, staroba je zlá 8)

Kolik ti je roku? Jinak souhlasim :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » úte 22. pro, 2009 19:49

Ještě něco z praxe ke strečinku.
Zhruba co půl roku chodím s nejstarší dcerou (bude ji 7 let) na cca 10 lekcí rehabilitačních cvičení (vrozená vývojová vada). Rehabilitační cvičení absolvovalo již více členů naší rodiny. Cvičení probíhá vždy bez zahřátí a spíše ve stylu jógy. Náplní rehabilitačního cvičení je velká část cviků používaných při strečinkových cvičeních. Takže rehabilitační odborníci cvičí všechny protahovací cviky taktéž bez nějakého zahřívání a potvrdili mi tak můj názor opírající se o dlouholetou praxi (mou i Ukropovu :wink: ).
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kwaicheng » úte 22. pro, 2009 21:07

luen píše:
kwaicheng píše:...jo, staroba je zlá 8)

Kolik ti je roku? Jinak souhlasim :wink:

Bude mě 22. :D
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod player » úte 22. pro, 2009 22:03

Angus píše:Ještě něco z praxe ke strečinku.
Zhruba co půl roku chodím s nejstarší dcerou (bude ji 7 let) na cca 10 lekcí rehabilitačních cvičení (vrozená vývojová vada). Rehabilitační cvičení absolvovalo již více členů naší rodiny. Cvičení probíhá vždy bez zahřátí a spíše ve stylu jógy. Náplní rehabilitačního cvičení je velká část cviků používaných při strečinkových cvičeních. Takže rehabilitační odborníci cvičí všechny protahovací cviky taktéž bez nějakého zahřívání a potvrdili mi tak můj názor opírající se o dlouholetou praxi (mou i Ukropovu :wink: ).

Tohle preci vubec nemuzes srovnavat.Pouziju prirovnani.Kdyz jdu ven na prochazku, tak se pred tim take nezahrivam.
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 22. pro, 2009 22:43

kwaicheng píše:Bude mě 22. :D
Obrázek

Dedku...

Sorry... :wink:

4player - aký robíš strečing, že Ti príde joga ako prechádzka? Ja napr. musím cvičiť vyzlečený (doma, nie na joge :lol: tam by to dopadlo zle, samá dôchodkyňa :twisted: ) aj teraz v zime, pretože po pár minútach mi je hic jak sviňa. Keď cvičím na joge, tak normálne trpím, fakt hic... :D A to teda, že žiadne prudké pohyby, len všelijaké srandovné krúženia a točenia, všetko tak, aby to dôchodkyne zládli... :lol:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » úte 22. pro, 2009 23:08

Ukrop: poslednim souvetim sis sam odpovedel;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 23. pro, 2009 0:28

Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 23. pro, 2009 8:27

player píše:Ukrop: poslednim souvetim sis sam odpovedel;)
No ale Ty si neodpovedal... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod krovak » stř 23. pro, 2009 10:32

ukropcany píše:4player - aký robíš strečing, že Ti príde joga ako prechádzka? Ja napr. musím cvičiť vyzlečený (doma, nie na joge :lol: tam by to dopadlo zle, samá dôchodkyňa :twisted: ) aj teraz v zime, pretože po pár minútach mi je hic jak sviňa. Keď cvičím na joge, tak normálne trpím, fakt hic... :D A to teda, že žiadne prudké pohyby, len všelijaké srandovné krúženia a točenia, všetko tak, aby to dôchodkyne zládli... :lol:

no vidis inak povedane rozprudis si cchi :wink: cchi a krv prudia a tak vyzivuju dobre svaly, slachy a klby a tak ta nic neboli lebo funguje spravne. No a to sa tu pri tom trusia narazky na energetikov :D
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Angus » stř 23. pro, 2009 12:51

player píše:
Angus píše:... Takže rehabilitační odborníci cvičí všechny protahovací cviky taktéž bez nějakého zahřívání a potvrdili mi tak můj názor opírající se o dlouholetou praxi (mou i Ukropovu :wink: ).

Tohle preci vubec nemuzes srovnavat.Pouziju prirovnani.Kdyz jdu ven na prochazku, tak se pred tim take nezahrivam.

Palyere. Playere, nic jsi nepochopil :idea:
Správně prováděné rehabilitační cvičení je pořádná makačka :!:
Tvé ponětí o józe apod. a pojetí strečinku jsou asi poněkud rozdílné :oops:
Nic ve zlém, každý to vidíme trochu jinak :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 23. pro, 2009 13:02

Angus píše:
player píše:
Angus píše:... Takže rehabilitační odborníci cvičí všechny protahovací cviky taktéž bez nějakého zahřívání a potvrdili mi tak můj názor opírající se o dlouholetou praxi (mou i Ukropovu :wink: ).

No mam ted cerstvou vlastni zkusenost z rehabek kvuli kolenu. A davaji nam tam takovou cocku, ze se az nestacim divit. Jedine co me tesi, ze je vetsina tech cviku na bazi hei gungu/qi gongu. Konecne uz vykrada i nase medicina misto toho, aby se porad rikalo, ze jinej nez evropskej pristup je sarlatanstvi.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » stř 23. pro, 2009 15:38

ukropcany píše:
player píše:Ukrop: poslednim souvetim sis sam odpovedel;)
No ale Ty si neodpovedal... 8)

"A to teda, že žiadne prudké pohyby".

Muzu ti to napsat v cestine, pro ten pocit mych slov jestli chces;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » stř 23. pro, 2009 15:40

Angus píše:
player píše:

Naopak, jogu znam nejen z obrazku.Ktery ze konkretni cvik v joze vyzaduje rychle napnuti steheniho svalu jako tomu je v pripade napriklad maegeri jodan?Pochopeno?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 23. pro, 2009 16:05

Nepletl bych si hatha yogu od lysebetha s napr. raja yogou, kde jsou rychle a prudke pohyby :wink: Yoga neni jen o asanach ;)

Ale i v hatha jsou rychlejsi pohyby jako napr. surja namaskar (pozdrav slunci), chandra namaskar (pozdrav mesici) ... cviceni yogu vychazi z tantricko-vedicke nauky. A neni to jen cviceni pro seniory.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » stř 23. pro, 2009 16:35

Pozdrav slunci jsem videl v preciznim provedeni onehda rano uprostred Vaclavaku v podani nejakeho vousateho pana vysvleceneho do puli tela :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » stř 23. pro, 2009 21:32

player píše:Pozdrav slunci jsem videl v preciznim provedeni onehda rano uprostred Vaclavaku v podani nejakeho vousateho pana vysvleceneho do puli tela :)

Homeles z indie?
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod player » stř 23. pro, 2009 21:42

To asi ne, na to byl moc bledej:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně