Vas nazor na judo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » čtv 03. čer, 2010 18:51

Vymlouvat Ti to nebudu,páč o tom nic nevím a o věcech,do kterých fakt nevidím,nemluvím.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod marcelo » čtv 03. čer, 2010 19:05

..uz ma ten topic trosku unavuje..

..radsej prispejem s dobrym videom..hokejova bitka..najprv rezacka v klinci..taky clinchboxing a 0.43 krasny "goshi" hod..vychutnajte si to :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=NxF-tj3v ... r_embedded
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 03. čer, 2010 19:45

Opět jdu s křížkem po funuse, neboť jsem byl na tréninku a nemohl jsem dříve reagovat. Každopádně jsem si zde teď velmi dobře početl. Určitě judo, box a další úpolové sporty mají pro potřeby sebeobrany určité rezervy, a proto pokud chce dotyčný cvičit pro potřeby ulice, tak musí k úderovce přibrat nějakou formu zápasení a naopak. Jinak osobně bych měl na ulici větší respekt z x-boxera než např. judisty, ale nelze to paušalizovat. Ve finále jde o to, kdo je větší „rapl“ a je to o člověku a ne o stylu. Na druhou stranu, když jsem se bavil s velmi kvalitními boxery z mého okolí, tak pro změnu měli respekt z grapplerů a uznali, že kdyby je někdo překvapil a jebl s nima vo zem, tak jsou v … (doplnění nechám na vás). Osobně bych ještě v souvislosti s ulicí doporučil triky s rybičkou a obuchem :)
Asi se shodneme na tom, že pokud někdo trénuje komlexně na způsob MMA, tak na tom pochopitelně bude nejlíp. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že judista trénuje v gi na utkání na tatami, boxer v rukavicích na utkání v ringu, takže primárně neřeší ulici a zápasy v kleci …. Jsou to sporty, ne rvačka. Pokud se budou rvát venku, případně v kleci, tak zkrátka způsob jejich tréninku bude hodně podobný s tím, že ani nebudete vědět, jestli je to bývalý boxe, judista nebo mma fighter http://www.youtube.com/watch?v=iq_8KfmSZrw

4 Marcelo Bylo to harai goši a odkdy používáš citát od Avi Nardiu v podpisu :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 03. čer, 2010 20:12

Je lepsi den a nebo noc? Jak pro koho, jak kdy a jak na co... Neda se to zobecnovat. Take jde o to, ve vztahu k cemu a ve vztahu ke komu provadime srovnani.
Ja vidim cistou uderovku a cistej zapas jako dve strany jedne mince, ktera bez spojovcich clanku a dale treba zbrani..., stejne neni uplna!
Krome toho si nejsem jist, nepleteme-li dve veci:

- sportovni uderovku a sportovni zapas
- a "ulici" jako takovou

Preci jen bych se priklanel k nazoru, ze u porovnanni zminenejch druhu sportovniho klani zapominame na to, ze neposuzujeme jejich realnou schopnost fungovat. Porad se jejich dovednost vaze predevsim na pravidla, ktera jim nekdo vytvoril a vnutil. Pokud se od techto pravidel clovek oprosti, tak je v realu velmi tezke rici, zda bude lepsi souper dobrej striker a nebo zapasnik (coz je dano i kvalitou samotnych lidi) - dle meho soudu to bude ten, kdo ma nejlepe zvladnute oboji a jeste ma vec i sikovne spojenou a vyskladanou tak, aby mu to davalo kompaktni celek. Nicmene vice pozdeji....

Momentalne nemam cas, ale bud v noci a nebo zitra zkusim napsat muj nazor na vec a muj pohled.
Zatim H.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 03. čer, 2010 20:36

kamiwaza píše:
4 Marcelo Bylo to harai goši a odkdy používáš citát od Avi Nardiu v podpisu :wink:



..popravde ja vsetky tie nazvoslovia hodov cez bok neovladam..zapasnici to volaju u anglosasov "Hiptoss" a je jedno ci hakuju pri tom hlavu,pazu,telo..aj ja ho tak na treningoch volam..aj ked mi uz tento druh hodov velmi nepouzivame..trosku sme s tym experimentovali a kedze nie som byvaly Judoka,mal som velky problem hodit tazsich a silnejsich super tymto hodom a bez GI..obcas pocas strikingu to vyslo,ale u mna to bol nizko% hod..proste nemam natrenovane,nemam Judo backround..ja pouzivam skor Greko-zapasove strhy z roznych "bearhug" pozicii,rozne single-leg takedowny z prednej a zadnej klincovej pozicie,nieco na sposob Kuchiki-taoshi z Judo,obcas Morotegari..


..inak s tym citatom to je fakt Nardia??? Ja som to uvidel v jednom podpise na jednom fore,zapacilo sa mi to ,tak som si to dal tiez...dik za info..som o zas o nieco mudrejsi :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 03. čer, 2010 21:03

My používáme často harai goši případně z něho přecházíme do o soto gari. Jinak jsem to nemyslel zle, to goši tam je a to je podstatné:wink: Morote gari a kučiki taoši byla moje osobní technika. Nebyl jsem na tom moc dobře kondičně a tyto porazy byly velmi překvapivé a navíc jsem se vyhnul přímé konfrontaci, kde bych riskoval, že budu soupeřem pomačkán :cry:
A ten citát je opravdu velmi výstižný - avinardia.com
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » čtv 03. čer, 2010 21:32

Vlastně ani nevím co se tu posuzuje a hodnotí :lol:
Posuzujete to z hlediska sportu nebo ulice?Ve sportu (MMA) je samozřejmě jasné,že musíte ovládat jak údery tak zápas...sice existují vyjímky,které dokáží skvěle vnutit svojí taktiku soupeři,ale budoucnost patří perfektně technicky vyváženým atletům,kteří za pár let nebudou tušit jestli daná technika patří do jakéhosi juda nebo boxu....
A ulice?Popravdě...vy se chcete s někým tahat ve skutečném,reálném střetu ve kterém jde v tom lepším případě o zdraví?Chcete se s někým popotahovat za hadry,riskovat vlastní pád a ukopání od ostatních?Chcete riskovat,že ve chvíli kdy budete provádět hod,vychýlení apod. do vás vrazí někdo jiný a vy skončíte na zemi?Budete riskovat,že se vám hod nepovede (na ulici nebo v baru neni ideální povrch) a opět skončíte na zemi s rozkopanou držkou...?
Po úderech jsem viděl tak maximálně zlomený rypák,po hodech (které byli vždy v danou chvíli naprosto zbytečné-ponejvíc stačilo dát facku) prokouslý jazyk,zlomenou klíční kost,otřesy mozku a tuším,že i zlomenou lopatku...
Na ulici se bez zápasu (řecáku,juda,samba,doplň si sám) obejdete v pohodě,bez strikingu ani náhodou...zápas byl totiž vytvořen k použití proti jednomu frajerovi ne proti skupině zm.dů,který vás chtějí umlátit.V reálu nebudou čekat s vlastním útokem až s chlapem před ním zametete jak je to vidět na všech videích JJ,Musada,Samba apod.
Co byste si vybrali na ulici za kombinaci...úder a kopačku na spodek,nebo úder (navolnění) a takedown při kterém se může po..at mraky věcí???
Na tomhle vláknu totiž probíhá akademická (teoretická) debata...do zapásení-tahání se s někým nebo nedejbože válení se po zemi, by žádný člověk co má mozek v hlavě (a ví co znamená slovo "taktika") dobrovolně nešel (pokud by nevěděl,že je to jeden na jednoho a to vám prostě nikdo nezaručí-na ulici ne).

4 marcelo - jasná shoda :wink:

4 Makoto - o tom klubu sice nic nevím,ale MMA je vynikající volba (ale ne jen na dva měsíce),osobně tvrdím,že pokud se někdo zabývá sebeobranou a myslí to s ní aspoň trochu vážně,tak musí s lidmi z MMA začít trénovat...ne,že by měl,ale MUSÍ :!: Dnes už totiž tenhle sport dělá (byť třeba na velmi špatné úrovni) kdejaký mladíček,který pak může ošklivě překvapit i hodně primitivní kombinací...Svět BS se stále vyvíjí a my musíme s ním... :wink: Takže držím palce (až se dám zdravotně trochu do kupy,tak zase začnu s tréninkem MMA a kdoví,třeba u toho už zůstanu)

4 Jendis - mohl by jsi přesněji popsat jaké techniky jsi ze zápasu/juda (to je fuk) v reálu použil (nebo spíš v jakých situacích)?Divil bych se totiž,že by byly tvoje zkušenosti natolik rozdílné než moje (spíš si myslím,že jsem jen nepochopil jak jsi to přesně myslel)

4 kamiwaza - to video co jsi poslal se mi líbilo a je to přesně jak jsi napsal - nikdo nepozná kubánskou boxerskou školu mixnutou s judem...je to už prostě MMA fighter :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

.

Příspěvekod luen » pát 04. čer, 2010 2:33

No uz tu toho bylo napsano hodne a v podstate se k tematu reklo vse. Ja tedy jen svou troskou do mlyna.

Ja bych se po zkusenostech asi nerozhodl pro jednu a nebo druhou variantu (striker nebo wrestler), pokud bych ale musel volit mezi necim, na ukor ostatniho - volil bych jen zbrane. Tolik k obecnemu vnimani problematiky sebeobrany.

Vubec si nejsem jist tim, ze je uderovka pro vetsi humanisty a nebo naopak, zapasovka pro ortodoxnejsi pacifisty. Ono opravdu zalezi na tom jak se s nastrojem pracuje. Nozem si muzete take bud nakrajet chleba a nebo nejakeho Nejezchleba :wink: V tomhle ohledu vyhodnocujeme myslim zalezitost subjektivne a prevazne z naseho uhlu pohledu. Ono rezat nekomu loktem do xichtu jednu za druhou neni nic pro humanisty, ale zrovna tak jako nekomu zlomit ruku v lokti, zapesti ... potrhat nekomu vazy v rameni, koleni... Zalezi predne na nasich genech, nature a na tom, co mame a jak to mame natrenovano. Ja osobne si nedovedu predstavit, zalozit svou sebeobranu jen na jedne ze zminenych slozek - cim jsem starsi, vic nad tim vsim premyslim, tim spatruji vetsi vyhody v tom, byt schopen tyto koncepty vazat na sebe. Ani jeden totiz neumi resit vse, resp. kazdy z nich umi resit jen neco!

Je pravda, ze na ulici se vetsina lidi snazi zapojit nejakym tim uderem, kopem a nebo necim podobnym... Nutno dodat, ze ale v drtive vetsine kazdemu takovemu bitkari okamzite propadnete touto vzdalenosti (aniz by to tusil) a jste hned v zapasnicko klincove vzdalenosti, kde se nejspise a vetsinou, odehraje to nejdulezitejsi, pro zdarne ukonceni bitky. V teto vzdalenosti bejva z mejch zkusenosti, bitka take nejdelsim intervalem z celeho stretu. Uz z tohoto duvodu, bych byl opatrnej u zapasu (nemyslim tim sportovni disciplinu jako takovou, ale obecne vse co patri k zapaseni) na nejake odsouvani na vedlejsi nebo druhoradou kolej. V mejch ocich je to tak, ze kazde ma svoje misto a do boje rozhodne patri. Jednou se stane, ze neudelate zadnou wrestlerskou techniku, jindy zase strikerskou. Delit to procentama a delat z toho anketu verejneho pruzkumu, asi nema smysl.

Kdyz prislo bjj hrozne jsem drzkoval. Zacalo se hrozne nekriticky vse smrstovat na to, ze zemarina konecne nasla univerzalni lek na fight a jeho zpusob, ci strategii... Kdyz jsem rekl, ze valet se na zemi v realne bitce je blbost a ze na to hodne lidi doplati, tak jsem byl za zlobra, protoze v te dobe preci vse vyhraval nekdo od Gracieovcu.

Zapas neni jen tahani za hadry, odpocivani v klinci, taktizovani "pasivni" kontrolou soupere a nebo neco z toho lezmo na zemi. Zapas je vybornej prave v postoji atd...
Capnout nekoho za drzku, za vlasy, za vousy, za koule - vomlatit s nim zdi, rohy, podlahu, jakekoli vystupky atd... Je konecna pro boj.
Na druhou stranu je zapas absolutne nevhodnej ve chvili, kdy ma souper v ruce zbran, kterou nas muze uderit a nebo pri pocetni prevaze. Ale v zadnem ze zminenych pripadu se neda vyloucit...

Nicmene kazdej prumernej zapasnik ma ve sve vzdalenosti takovou kontrolu nad souperem o ktere se muze strikerovi jen zdat. Proto se da pri zapaseni mnohem lepe pracovat s kontaktem (chi sau, tui sau...), mnohem lepe mohu mit situaci na urcite momenty pod kontrolou. V techto momentech mohu jen pasivne regenerovat a nebo okamzite utocit/breaknout situaci (at uz jednim nebo druhym zpusobem = W/S).
O tom, ze pak ovladate i anti techniky uz nebudu psat, to uz bylo napsano Marcelem.

Na druhou stranu, ale ze spousty studii vychazi, ze pomerne hodne velke procento lidi ma v boji potrebu chytat - bud si chteji odpocinout, nebo protoze dostavaji naloz, tak chytnou a chteji soupere odhodit/odtlacit... a nebo z duvodu uklidneni situace. Kolikrat uz mi tento moment vytahl trn z paty... bych se nedopocital. Takze je to vazne tezke hodnotit, natoz srovnavat. Kazdy nastroj ma sve misto. Nutnej predpoklad, je ovsem fakt, ze musime vedet a umet s nastrojem pracovat.

Jeste se vratim k tomu, co je na "dokonceni". Dle meho soudu oboji. To hozeni souperem o cokoli, nemusi byt nahodne a nebo nahodile. Pokud soupere hazu, mam nad nim temer 100% kontrolu - cili je to na me schopnosti, jak umim situaci udrzet pod kontrolou v ostre akci. Obecne je v zapase lepsi kontrola nad situaci a souperem nez ve striku. Pokud hazu soupere zpusobem, ze ho drzim blizko u hlavy, tak tou hlavou mohu kontrolovane brinknout o cil atd... atd. Zalezi jen kolik ma kdo natrenovano.
K tomu tezsimu a lehcimu. Bohuzel se toto spatne uchopilo stejne jako na WT, Tai Ji atd..., ze staci byt chcipak a hned vam bude lezet svet u nohou, protoze umite nejakejch par figlu, kterejma vyzrajete vzdy nad hrubou silou. Je to ucelova lez, ktera uz radu let behala v zapasnickejch a prozapasnickejch stylech.
Cili jako vsude je to o sile, rychlosti, vybusnosti, dynamicnosti, citu pro moment, schopnosti plynule navazovat, vynalezavosti (nachytavky...) a schopnosti udrzet kontrolu nad souperem.

Dovedete si predstavit kolik uderu musi dat 65kg susinka, do soupere, kterej vazi 135kg a neni to zadnej prizdisrac?! Prave v takovejch momentech clovek kvituje, ze ma i zaklady v zapaseni, protoze si tim muze hoodne ulehcit.

Nedavejme si za priklad zadne extremne spatne skoly, ktere se jen divne tahaji a nebo takove, ktere se jen divne otukavaji.
Cvicme jak jedno, tak i druhe a treti..., to zbytecne vymezovani nas jen omezuje.

Delsi dobu se zabejvam tim, jestli je vazne vyhodnejsi zacinat uderovkou a nebo mit nejdriv zapasnickou prupravu. Nemam zatim zadnej jednoznacnej zaver a asi nikdy mit nebudu. Jednomu vuhovuje vice to, ze nejdrive byla slepice a druhej zase preferuje to, ze nejdrive bylo vejce - kdo ma pravdu? :wink:

Jinak velmi zajimave tema, na kterem bychom se myslim vsichni zde diskutujici naprosto shodli. Jen to trochu zdrzuje ta slovni forma, ktera neni optimalni. Mimochodem se mi libi, jak kazdej pouzije pro prosazeni sveho nazoru, vzdycky tu nejvetsi looserovinu z proti tabora a na tom dokazuje sve tvrzeni :lol: :wink:
Myslim, ze tohle nerozlouskneme zjednodusenym zaverem, ze jedno nebo druhe je lepsi...
Priste to zkratim :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pát 04. čer, 2010 7:57

defendu: vidim to hodne podobne, diky za prispevek!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 04. čer, 2010 8:09

defendu píše:4 kamiwaza - to video co jsi poslal se mi líbilo a je to přesně jak jsi napsal - nikdo nepozná kubánskou boxerskou školu mixnutou s judem...je to už prostě MMA fighter :wink:



..o akom videjku tu je debatka?? ..aj ja by som sa rad pozrel :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » pát 04. čer, 2010 8:59

marcelo píše:
defendu píše:4 kamiwaza - to video co jsi poslal se mi líbilo a je to přesně jak jsi napsal - nikdo nepozná kubánskou boxerskou školu mixnutou s judem...je to už prostě MMA fighter :wink:



..o akom videjku tu je debatka?? ..aj ja by som sa rad pozrel :wink:


V podstatě cokoliv od Hectora Lombarda, pochytil-li sem to správně :?:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 04. čer, 2010 11:29

defendu píše:...Na ulici se bez zápasu (řecáku,juda,samba,doplň si sám) obejdete v pohodě,bez strikingu ani náhodou...zápas byl totiž vytvořen k použití proti jednomu frajerovi ne proti skupině zm.dů,který vás chtějí umlátit.V reálu nebudou čekat s vlastním útokem až s chlapem před ním zametete jak je to vidět na všech videích JJ,Musada,Samba apod.
Co byste si vybrali na ulici za kombinaci...úder a kopačku na spodek,nebo úder (navolnění) a takedown při kterém se může po..at mraky věcí???
Na tomhle vláknu totiž probíhá akademická (teoretická) debata...do zapásení-tahání se s někým nebo nedejbože válení se po zemi, by žádný člověk co má mozek v hlavě (a ví co znamená slovo "taktika") dobrovolně nešel (pokud by nevěděl,že je to jeden na jednoho a to vám prostě nikdo nezaručí-na ulici ne)...

Tohle bych "vypíchnul" - protože to je přesně ten důvod, proč je pro sebeobranu na ulici důležitější striking :idea: Ano, je výborný a žádoucí ovládat striking i wrestling a být tak komplexně připravenej, ale já osobně si v praxi dovolím "wrestlit" jen v případě, že řeším pouze jednoho člověka a někdo schopnej mi kreje záda, v případě přesily zmr*ů nebo nepřehledný situace jednoznačně pouze striking, protože ten z hlediska taktiky umožňuje se nevázat na jedinýho soupeře a mít tak mnohem větší přehled a možnost rychle reagovat na dění okolo :!: A co se týče šetrnosti strikingu vs. wrestlingu - to jsou naprosto zbytečný teorie... :roll: Záleží přece na tom, jak co použiju - neškodnýmu loserovi, kterýho není nutný řešit tvrdě, i strikingem nemusím nijak ublížit - stačí pecka na solar, případně kopačka do koulí a hotovo, zatímco hodit můžu netrénovanýho člověka i tak, že mu zlomím vaz...

Howgh.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pát 04. čer, 2010 13:40

S tim souhlasim a doplnil bych tedy, ze v pripade zapasu je lepe pod kontrolou jediny souper, ale v pripade striku mam lepsi prehled o celkovem deni ve svem bezprostrednim okoli...

4Ukrop: Je pravda, ze znam dost lidi, kteri strach z rany neprekonaji snad nikdy a pomohlo by asi jen od malicka strikovat - nemzslim stavkovat :wink:

Tesim se az prijde nekdo sikovnej a ochotnej ke vsemu na setkani a rozbije nas tam :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » pát 04. čer, 2010 13:58

luen píše: a pomohlo by asi jen od malicka strikovat - nemzslim stavkovat :wink:

mama dycky strikovala, dokazala udelat i salu :D :D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod defendu » pát 04. čer, 2010 20:10

marcelo píše:
defendu píše:4 kamiwaza - to video co jsi poslal se mi líbilo a je to přesně jak jsi napsal - nikdo nepozná kubánskou boxerskou školu mixnutou s judem...je to už prostě MMA fighter :wink:



..o akom videjku tu je debatka?? ..aj ja by som sa rad pozrel :wink:


Ty ruce má fakt...bombový :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=iq_8KfmSZrw
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » pát 04. čer, 2010 21:08

Pokud někdo řeší ulici, pracuje na dveřích …, tak by měl podle mě trénovat i s určitými zbraněmi, teď mám na myslí zejména nůž a obuch. Nějak mi to tady schází.Na jednu stranu se bavíme o zákeřných dacanech, ale zapomínáme právě na to, že tito pacholci venku se kolikrát nezastaví před ničím a klidně použijí nějakou podlost a záludnost, opatří si nějakou improvizovanou zbraň …, tak aby vás zkrátka dostali. Jinak souhlasím v tom, co bylo řečeno o zápasení a úderovce, jejich kladech ... Proti více útočníkům bude úderovka bezesporu lepší, ale neznamená to, že tě někdo zezadu nedá bodlo. Na druhou stranu jít v této situaci s někým na zem = sebevražda. Proto doporučuji vždy KM skenování :wink:

4 defendu Kdyby to nebyl kvalitní borec, tak bych vám sem to video neservíroval :wink:
A ještě jeden dotázek na tebe. Jak bys řešil konfrontaci ty, kdyby byl někdo mnohem lepší striker než ty, a musel bys s ním jít do střetu, neměl po ruce žádnou zbraň …? A co za předpokladu, že máš slušně najety nějaky porazy, o kterých víš, že ti to dotyčný může sežrat, zvýší to tvoje šance nebo ne?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 05. čer, 2010 10:01

defendu píše:4 Jendis - mohl by jsi přesněji popsat jaké techniky jsi ze zápasu/juda (to je fuk) v reálu použil (nebo spíš v jakých situacích)?Divil bych se totiž,že by byly tvoje zkušenosti natolik rozdílné než moje (spíš si myslím,že jsem jen nepochopil jak jsi to přesně myslel)



Já nejsem striker ani náhodou(už díky svým problém s kloubama a lupence).....bomby skoro nepoužívám. Většinou zkracuju vzdálenost a člověka chytám. Případně open hands(fackuju) -"spencerovky",nebo sekám.
Mám pár oblíbených porazů a strhů(jak se to jmenuje,to nevím.....na názvy technik jsem nikdy paměť moc neměl).

Ale je to,jak tu padlo. Je-li lidí víc,tak se samozřejmě na nikoho nelepím a "jdeme skrz". Pokud řešíme jedince,chytám.

Koukám na to holt ze svého pohledu,tlouct moc nemůžu......proto to nepředkládám jako dogma,mluvím pouze sám za sebe.

Zbraně samozřejmě netřeba komentovat,tam je to jasné :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » sob 05. čer, 2010 15:57

kamiwaza píše:A ještě jeden dotázek na tebe. Jak bys řešil konfrontaci ty, kdyby byl někdo mnohem lepší striker než ty, a musel bys s ním jít do střetu, neměl po ruce žádnou zbraň …? A co za předpokladu, že máš slušně najety nějaky porazy, o kterých víš, že ti to dotyčný může sežrat, zvýší to tvoje šance nebo ne?


Samozřejmě,že ti to zvýší šance,proto jsem taky psal,že je nutnost(!!!!)v dnešní době trénovat s lidma od MMA pokud to samozřejmě myslíš se sebeobranou vážně.Psalo se tu,ale o tom jestli je na ulici lepší striking nebo wrestling...tvrdím,že striking,protože zápas je o tom tahat se s jedním a to se na ulici zas tak často nestává (ponejvíc jich je víc a když ne,tak stejně musím počítat,že jich víc bude) Jinak mě osobně baví clinch a techniky ala ISR Matrix (k tomu mě přivedl marcelo-díky mu :D ) Bojovník 21.století prostě musí být komplexní...o tom žádná,ale jedničku má striking.KM skenování je v opravdovém boji nutnost a znalost obrany proti noži (aspoň něco) a základy s teleskopem taky...o tom jsem nepsal,protože je to samozřejmost...aspoň pro mě :wink:

Jendis píše:
defendu píše:4 Jendis - mohl by jsi přesněji popsat jaké techniky jsi ze zápasu/juda (to je fuk) v reálu použil (nebo spíš v jakých situacích)?Divil bych se totiž,že by byly tvoje zkušenosti natolik rozdílné než moje (spíš si myslím,že jsem jen nepochopil jak jsi to přesně myslel)



Já nejsem striker ani náhodou(už díky svým problém s kloubama a lupence).....bomby skoro nepoužívám. Většinou zkracuju vzdálenost a člověka chytám. Případně open hands(fackuju) -"spencerovky",nebo sekám.
Mám pár oblíbených porazů a strhů(jak se to jmenuje,to nevím.....na názvy technik jsem nikdy paměť moc neměl).

Ale je to,jak tu padlo. Je-li lidí víc,tak se samozřejmě na nikoho nelepím a "jdeme skrz". Pokud řešíme jedince,chytám.

Koukám na to holt ze svého pohledu,tlouct moc nemůžu......proto to nepředkládám jako dogma,mluvím pouze sám za sebe.

Zbraně samozřejmě netřeba komentovat,tam je to jasné :wink:


OK,teď už ti rozumím...dělám to stejně....pěsti taky nepoužívám,maximálně na žebra nebo solar a když už někoho chci dostat na zem (což dělám jen jako exemplární ponaučení pro ostatní-nějak jim to,že je jejich kámoš najednou na zemi bere vítr z plachet) používám nejčastěji výkruty hlavy :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » ned 06. čer, 2010 5:28

defendu píše:.... používám nejčastěji výkruty hlavy :wink:


Hehe,taky mám dva způsoby celkem nacvičené. Ani nemusí jít k zemi,je to výborný pro umravnění. Málokdo se cuká....... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 06. čer, 2010 10:50

Není to nebezpečný? Sám mám s krční páteří problémy, dost jsem si užil po autonehodě, takže tyhle techniky pudově nezvládám a i na tréninku s tím mám problém.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron