Vas nazor na judo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Vas nazor na judo

Příspěvekod anonym » stř 26. kvě, 2010 19:19

cafte tak chcel by som vediet vas nazor na judo tak vseobecne. a hlavne by som chcel vediet ze ake boj umenie je lepsie ako judo na zemi (okrem BJJ pretoze v PD mam len judo a zapasenie, v zapase niesu pacenia a skrtenia a to ma odradza od toho) dik za vas cas
anonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. kvě, 2010 23:00

 

Příspěvekod hellas » stř 26. kvě, 2010 19:53

Taky hlasuju pro zápas.
BTW neřekl bych, že je to s BJJ jako s jedničkou na zemi tak jasné, Fjodor nebo Sakuraba só teho důkazem např. 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » stř 26. kvě, 2010 20:09

dzudo fajn, jak stand-up tak zem, bral bych to jako zaklad pro dalsi MMA drily teba z bjj (no gi) nebo sambo, kdyz si to spojis s nejakym strikem a bojem v clinchi (vcetne kolen, loktu, hlavicek... ), tak mas solidni komplet. jinak i spousta veci z dzudo se da cvict bez gi, osobne doporucuju jakykoliv grappling cvicit jak s gi tak bez (teda ne uplne bez, jo :-) ). zapas je moc fajn, ale s s tema zakoncenima to neni slavny ze jo. vybiral bych podle ucitele a gymu, ne podle stylu.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 26. kvě, 2010 20:11

4 A Pokud je ten klub zaměřen na sportovní judo, tak budou skutečně "fixováni" na gi, ale např. my již v seniorské kategorii sportovní judo neprovozujeme, takže cvičíme bez vršku. Museli jsme trochu modifikovat úchopy, některé chvaty vypustit úplně, ale pohoda chláma. Co se týče zápasu, tak bych spíš volil volný styl, kde se může chodit na nohy apod. Jinak co je lepší, horší ... je třeba rozlišovat co je to za klub, jak trénují, pokud sportují, tak jaké mají výsledky, kdo je trénuje ... Mám kamarády, co cvičili judo a pak soutěžili ve volném stylu, sambo a také ty, kteří cvičili řecák (volný styl) a pak zkusili judo. Zkrátka co člověk to názor, jeden chválí to, druhej to. Nejlepší bude, když navštívíš oba kluby a uděláš si vlastní obrázek :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » stř 26. kvě, 2010 21:02

Zdar
Jeden kluk od nás zápasí ultimáty. On sám vzešel z MT a táta starej judista ho učil zem. Poslední rok začal dělat řř zápas a nemůže si vynachválit, jak šel silově nahoru. Moje namožený starý tělo je toho důkazem.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. kvě, 2010 11:27

Běžte říct "Monsterovi",že je BJJ jednička pro fight na zemi :wink: :twisted: :lol: :lol: A zkuste mu to prakticky dokázat :lol: :lol:

Monster je náš jedinej neporaženej MMA fighter.....a nebejt jeho zranění nohy,kdopak ví,kde by dnes byl???? :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 27. kvě, 2010 11:52

mno jo, ale Kniza by byl dobrej at by delal to nebo ono; ted jsme ho s klukama videli v nedeli, soudcoval dva MM zapasy
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod anonym » čtv 27. kvě, 2010 13:03

no chodil som na box ktory bol fakt super ale postupne naschodili menej a menej az sme boli s trenerom 4 na treningu a to uz az take dobre nebolo a teraz som sa dopocul ze sa box zrusil uplne (nepotvrdeny zdroj takze to overim :lol: ) mame v pd aj kick ale mne sa viac paci box aj ked som ho robil v podstate len pol roka. teraz som chcel skusit neaky grappling ale v PD je len to judo a zapas v ktorom mi chybaju strasne tie zakoncovacie techniky nevem ao sa rozhodnem asi budem muset zajst do klubov ako vravite
EDIT: postavu vyrysujem a silovo pojdem viac hore asi na zapase ze :D
anonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod NOKT » čtv 27. kvě, 2010 13:22

Čáo, před půl rokem jsem začal dělat judo abych nějak doplnil svůj repertoár na zemi a hody pro MMA. Můžu si to jen vynachválit. Vzhledem k tomu, že máš v okolí jak judo tak zápas tak proč nezkusit oboje a zůstat u toho co ti bude sedět líp?

Ale ať trochu zkritizujeme judo. Jak už tu padlo, záleží na trenérovi. Já mám docela štěstí a učí mě jak zem, tak techniky co v soutěžích zatrhli a je fakt, že jinde to můžou tahat jen na závodní techniku. Dále mě štve věk studentů. Je mi 20, mám 73 kilo, skoro 190 na výšku a v oddíle není jedinej člověk podobné stavby těla, pokud nedojdou kluci s hnědýma páskama, kteří moc pravidelně nechodí. Můj pravidelný sparring je kluk co chodí do 9 třídy a víc jak 55kilo fakt nemá. A to je prosím nejzkušenější a nejstarší závodník mezi klukama, kterýho bych v oddíle našel. Jak ve stupni STV tak v tom co doopravdy umí.

Njn zkrátka Judo už to starší pokolení moc netáhne :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. kvě, 2010 14:54

pm píše:mno jo, ale Kniza by byl dobrej at by delal to nebo ono; ted jsme ho s klukama videli v nedeli, soudcoval dva MM zapasy


asi jo,nepřu se.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod anonym » čtv 27. kvě, 2010 15:44

ukropcany píše:4anonym - no, lenže v Prievidzi máte super kickbox - http://www.eastlabs.biz/article/1668 , Vlado je super štípač a jeho zverenec Bezuška je tiež super... nehovoriac o tom, že chodievajú k Hlavačkovcom na box do Nitry... ak strike, tak tu určite nič nepokazíš...

vies co tak asi serem na judo aj na zapas a dam sa na ten kick teda aspon vyskusam lebo ten box bol fakt super tak ocakavam od kickboxu to iste :D:D ale vseobecne tak kazdy vravi ze idranyi je dobry trener ze je tvrdy ale dobry tak som zvedavy
anonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. kvě, 2010 18:30

pm píše:mno jo, ale Kniza by byl dobrej at by delal to nebo ono; ted jsme ho s klukama videli v nedeli, soudcoval dva MM zapasy


Mimochodem,"Háša" je taky hlavně judoka. A ve své váze je v MMA jeden z nejlepších v Evropě......

Já osobně Judo lidem doporučuju....v kombinaci s nějakým "stand up" uměním vychová z lidí komplexní fightery. Ale je fakt,že to teď tvrdím i o HG.....ale to jsem předtím neznal....respektive,znal,ale ne to,co učíš Ty,Pavle .

EDIT - hele,mám z jednoho zdroje,kterému 100% věřím,že si chtěli Monster a Fernando rozbít držku........co říkáte,to by asi byla dobrá válka,co???? Osobně bych si vsadil na Monstera..... :twisted: Ale to je OT......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » čtv 27. kvě, 2010 19:28

Záleží jestli v MMA, nebo grapplingu :-)
To bych se pak optal Myllysa, na koho vsadit :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod anonym » čtv 27. kvě, 2010 20:02

tak napisem ako som dopadol na treningu :roll: som sam na seba zvedavy aj ked to asi dlho nebude ono len dufam ze budem mat na to dost pevnu volu tak drzte palce
anonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod hellas » pát 28. kvě, 2010 21:32

NOKT píše: Je mi 20, mám 73 kilo, skoro 190 na výšku a v oddíle není jedinej člověk podobné stavby těla, pokud nedojdou kluci s hnědýma páskama, kteří moc pravidelně nechodí. Můj pravidelný sparring je kluk co chodí do 9 třídy a víc jak 55kilo fakt nemá. A to je prosím nejzkušenější a nejstarší závodník mezi klukama, kterýho bych v oddíle našel.


Jestli se kluci ve čt uráčijó přijít, určitě tam někdo na potáhání bude, váhově i výškově 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 28. kvě, 2010 21:53

Judo je super.
Ve rvačce může nastat to že se budete držet za pevný bundy a bude to jako v gi, nebo to bude v létě a trička po prvním trhnutí budou dole a bude to no gi zpocená kluzká tahanice alá volnej styl.
Několikrát jsem Judo použil a měl jsem radost že jsem nemusel nikomu řachnout pěstí do ksichtu.

Zápas má tu nevýhodu že se tam nejede přímo na "dokončení" soupeře, ale má spoustu velmi silnejch stránek, o tom žádná.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pát 28. kvě, 2010 23:07

hellas píše:
NOKT píše: Je mi 20, mám 73 kilo, skoro 190 na výšku a v oddíle není jedinej člověk podobné stavby těla, pokud nedojdou kluci s hnědýma páskama, kteří moc pravidelně nechodí. Můj pravidelný sparring je kluk co chodí do 9 třídy a víc jak 55kilo fakt nemá. A to je prosím nejzkušenější a nejstarší závodník mezi klukama, kterýho bych v oddíle našel.


Jestli se kluci ve čt uráčijó přijít, určitě tam někdo na potáhání bude, váhově i výškově 8)


Těším se :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 29. kvě, 2010 2:17

RUNAR píše:Zápas má tu nevýhodu že se tam nejede přímo na "dokončení" soupeře, ale má spoustu velmi silnejch stránek, o tom žádná.


A co treba tenhle zasvecenej nazor:

Shotokan má tu nevýhodu, že se tam nejede přímo na "dokončení" soupeře...

To bych si asi vyslechnul, co? :lol: Nebudu vyuzivat situace, delat z tebe truhlika a vracet stejnou minci 8)

A ted k veci:

Uvedene plati jen pro sportovni zapas, kde nejsou zamerne pravidla nastavena na "dokoncovani" :wink:

Hodit nekoho tak, ze mu zlomite vaz a nebo ho hodem dolamete, ze uz zadne pokracovani nebude... lze uplne v poho, jde jen o pristup. Mimochodem uz se to tady nekolikrat resilo, takze mi prijde zbytecne, porad opakovat, co uz bylo mnohokrat vyvracene 8)

tak napr.:

1) venku neni tatami... muzu soupere hodit o ostrou hranu (obrubnik, schod, roh baraku, sloupek auta, bar), nebo jinej tvrdej povrch...

2) neni treba hazet soupere sportovne - na zada... zadne, aby si pekne odplacnul, zbrzdil naraz, zadne pokladani milenky na zada...

3) neni vubec nutne hazet soupere zpusobem, ze pri hodu drzim a ochranuji jeho horni casti tela pred narazem. Naopak ho muzu hodit tak, ze ho chytim za dolni koncetinu/y a co brinkne o zem, bude jeho hlava...

4) napr. staci soupere chytit treba za vlasy a par metru ho potahat po asfaltu. Az si nadherne obrousi dlane na kost, lokty, kolena, zada... Razem je po bitce. Pekne si pak uzije, az mu budou skrabat z kosti (a jine tkane), asfalt a ostatni bordel z ulice. Transplantace kuze je taky velmi pohodova vec.

5) paka je klasicka dokoncovaci technika - nemyslim vyvadeci paku, ale tu pri niz praskaji vazy a klouby ziskavaji o 100% vetsi radius...

6) skrceni je opet finalni technika...

... atd, atd... jen je treba se na zapas podivat i z jine perspektivy nez je ta sportacka :!: :wink:

Zapas je vhodnej na ulici :!: Ale jen pro toho, kdo vi, jak s timto nastrojem pracovat.

- zapas preci neni jen to, ze nekoho povalim na zem a tam ho drzim stanovenej casovej limit na lopatkach
- zapas neni jen to, ze mi nekdo upadne na zem a ja si lehnu k nemu, aby mu tam nebylo smutno
- zapas neni jen to, ze se dva perou lezmo na zemi!

Neni to tak dlouho, kdy jsem daval (a nebyl jsem sam) na tento server videa s KO zapasnickejma technikama v MMA a jinde!

Strikerske styly maji take semi a light verze, ale nebudeme z techto paskvilu vyvozovat zavery na tema - strike v realnem pouziti. To bychom se vraceli do dob minulejch. Nedelejme to tedy ani se zapasem plz. :twisted:

Viz treba videicko z jineho vlakna od defendu:

http://www.youtube.com/watch?v=lG9tiRdKz7w

0:41

nebo

http://www.youtube.com/watch?v=xXxNXKKKkFI

nebo

http://www.youtube.com/watch?v=SBi6rcQe9ig

nebo

http://www.youtube.com/watch?v=ai_tXq7ebK8
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » sob 29. kvě, 2010 8:16

hellas píše:Taky hlasuju pro zápas.
BTW neřekl bych, že je to s BJJ jako s jedničkou na zemi tak jasné, Fjodor nebo Sakuraba só teho důkazem např. 8)


No tak Saku je má zrovna špičkový BJJ který ho naučil Enson Inoue :P, ale to ty Zdendo určo víš :D .
No upřímně Fjodr je exemplář a co se grapplingu na zemi týká tak BJJ jednička je. Který další sambista takhle válí.

@ anonym:
Pokud by se ti podařilo dostat se k zápasníkům volnostylařům tak neváhej ani minutu a připoj se k jejich tréninkům protože lepší přechody postoj-klinč, postoj-zem, klinč-zem a poziční práci na zemi se asi málokde naučíš.
Naposledy upravil Toman dne sob 29. kvě, 2010 8:28, celkově upraveno 2
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » sob 29. kvě, 2010 8:19

double
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků