Vas nazor na judo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod TongPo » pát 04. čer, 2010 11:29

defendu píše:...Na ulici se bez zápasu (řecáku,juda,samba,doplň si sám) obejdete v pohodě,bez strikingu ani náhodou...zápas byl totiž vytvořen k použití proti jednomu frajerovi ne proti skupině zm.dů,který vás chtějí umlátit.V reálu nebudou čekat s vlastním útokem až s chlapem před ním zametete jak je to vidět na všech videích JJ,Musada,Samba apod.
Co byste si vybrali na ulici za kombinaci...úder a kopačku na spodek,nebo úder (navolnění) a takedown při kterém se může po..at mraky věcí???
Na tomhle vláknu totiž probíhá akademická (teoretická) debata...do zapásení-tahání se s někým nebo nedejbože válení se po zemi, by žádný člověk co má mozek v hlavě (a ví co znamená slovo "taktika") dobrovolně nešel (pokud by nevěděl,že je to jeden na jednoho a to vám prostě nikdo nezaručí-na ulici ne)...

Tohle bych "vypíchnul" - protože to je přesně ten důvod, proč je pro sebeobranu na ulici důležitější striking :idea: Ano, je výborný a žádoucí ovládat striking i wrestling a být tak komplexně připravenej, ale já osobně si v praxi dovolím "wrestlit" jen v případě, že řeším pouze jednoho člověka a někdo schopnej mi kreje záda, v případě přesily zmr*ů nebo nepřehledný situace jednoznačně pouze striking, protože ten z hlediska taktiky umožňuje se nevázat na jedinýho soupeře a mít tak mnohem větší přehled a možnost rychle reagovat na dění okolo :!: A co se týče šetrnosti strikingu vs. wrestlingu - to jsou naprosto zbytečný teorie... :roll: Záleží přece na tom, jak co použiju - neškodnýmu loserovi, kterýho není nutný řešit tvrdě, i strikingem nemusím nijak ublížit - stačí pecka na solar, případně kopačka do koulí a hotovo, zatímco hodit můžu netrénovanýho člověka i tak, že mu zlomím vaz...

Howgh.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 04. čer, 2010 13:40

S tim souhlasim a doplnil bych tedy, ze v pripade zapasu je lepe pod kontrolou jediny souper, ale v pripade striku mam lepsi prehled o celkovem deni ve svem bezprostrednim okoli...

4Ukrop: Je pravda, ze znam dost lidi, kteri strach z rany neprekonaji snad nikdy a pomohlo by asi jen od malicka strikovat - nemzslim stavkovat :wink:

Tesim se az prijde nekdo sikovnej a ochotnej ke vsemu na setkani a rozbije nas tam :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » pát 04. čer, 2010 13:58

luen píše: a pomohlo by asi jen od malicka strikovat - nemzslim stavkovat :wink:

mama dycky strikovala, dokazala udelat i salu :D :D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 04. čer, 2010 17:27

PC píše:mama dycky strikovala, dokazala udelat i salu :D :D
Tu nie si na svojom domovskom fóre o štrikovaní, ale na fóre o BU... asi si si nevšimol... :twisted: :twisted: :twisted: No, ale keď už Ti to nestrikuje, aspoň Ti to štrikuje...

:twisted: :twisted: :twisted:

ObrázekObrázek
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » pát 04. čer, 2010 20:10

marcelo píše:
defendu píše:4 kamiwaza - to video co jsi poslal se mi líbilo a je to přesně jak jsi napsal - nikdo nepozná kubánskou boxerskou školu mixnutou s judem...je to už prostě MMA fighter :wink:

..o akom videjku tu je debatka?? ..aj ja by som sa rad pozrel :wink:

Ty ruce má fakt...bombový :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=iq_8KfmSZrw
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kamiwaza » pát 04. čer, 2010 21:08

Pokud někdo řeší ulici, pracuje na dveřích …, tak by měl podle mě trénovat i s určitými zbraněmi, teď mám na myslí zejména nůž a obuch. Nějak mi to tady schází.Na jednu stranu se bavíme o zákeřných dacanech, ale zapomínáme právě na to, že tito pacholci venku se kolikrát nezastaví před ničím a klidně použijí nějakou podlost a záludnost, opatří si nějakou improvizovanou zbraň …, tak aby vás zkrátka dostali. Jinak souhlasím v tom, co bylo řečeno o zápasení a úderovce, jejich kladech ... Proti více útočníkům bude úderovka bezesporu lepší, ale neznamená to, že tě někdo zezadu nedá bodlo. Na druhou stranu jít v této situaci s někým na zem = sebevražda. Proto doporučuji vždy KM skenování :wink:

4 defendu Kdyby to nebyl kvalitní borec, tak bych vám sem to video neservíroval :wink:
A ještě jeden dotázek na tebe. Jak bys řešil konfrontaci ty, kdyby byl někdo mnohem lepší striker než ty, a musel bys s ním jít do střetu, neměl po ruce žádnou zbraň …? A co za předpokladu, že máš slušně najety nějaky porazy, o kterých víš, že ti to dotyčný může sežrat, zvýší to tvoje šance nebo ne?
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » sob 05. čer, 2010 10:01

defendu píše:4 Jendis - mohl by jsi přesněji popsat jaké techniky jsi ze zápasu/juda (to je fuk) v reálu použil (nebo spíš v jakých situacích)?Divil bych se totiž,že by byly tvoje zkušenosti natolik rozdílné než moje (spíš si myslím,že jsem jen nepochopil jak jsi to přesně myslel)

Já nejsem striker ani náhodou(už díky svým problém s kloubama a lupence).....bomby skoro nepoužívám. Většinou zkracuju vzdálenost a člověka chytám. Případně open hands(fackuju) -"spencerovky",nebo sekám.
Mám pár oblíbených porazů a strhů(jak se to jmenuje,to nevím.....na názvy technik jsem nikdy paměť moc neměl).

Ale je to,jak tu padlo. Je-li lidí víc,tak se samozřejmě na nikoho nelepím a "jdeme skrz". Pokud řešíme jedince,chytám.

Koukám na to holt ze svého pohledu,tlouct moc nemůžu......proto to nepředkládám jako dogma,mluvím pouze sám za sebe.

Zbraně samozřejmě netřeba komentovat,tam je to jasné :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » sob 05. čer, 2010 15:57

kamiwaza píše:A ještě jeden dotázek na tebe. Jak bys řešil konfrontaci ty, kdyby byl někdo mnohem lepší striker než ty, a musel bys s ním jít do střetu, neměl po ruce žádnou zbraň …? A co za předpokladu, že máš slušně najety nějaky porazy, o kterých víš, že ti to dotyčný může sežrat, zvýší to tvoje šance nebo ne?

Samozřejmě,že ti to zvýší šance,proto jsem taky psal,že je nutnost(!!!!)v dnešní době trénovat s lidma od MMA pokud to samozřejmě myslíš se sebeobranou vážně.Psalo se tu,ale o tom jestli je na ulici lepší striking nebo wrestling...tvrdím,že striking,protože zápas je o tom tahat se s jedním a to se na ulici zas tak často nestává (ponejvíc jich je víc a když ne,tak stejně musím počítat,že jich víc bude) Jinak mě osobně baví clinch a techniky ala ISR Matrix (k tomu mě přivedl marcelo-díky mu :D ) Bojovník 21.století prostě musí být komplexní...o tom žádná,ale jedničku má striking.KM skenování je v opravdovém boji nutnost a znalost obrany proti noži (aspoň něco) a základy s teleskopem taky...o tom jsem nepsal,protože je to samozřejmost...aspoň pro mě :wink:

Jendis píše:
defendu píše:4 Jendis - mohl by jsi přesněji popsat jaké techniky jsi ze zápasu/juda (to je fuk) v reálu použil (nebo spíš v jakých situacích)?Divil bych se totiž,že by byly tvoje zkušenosti natolik rozdílné než moje (spíš si myslím,že jsem jen nepochopil jak jsi to přesně myslel)

Já nejsem striker ani náhodou(už díky svým problém s kloubama a lupence).....bomby skoro nepoužívám. Většinou zkracuju vzdálenost a člověka chytám. Případně open hands(fackuju) -"spencerovky",nebo sekám.
Mám pár oblíbených porazů a strhů(jak se to jmenuje,to nevím.....na názvy technik jsem nikdy paměť moc neměl).

Ale je to,jak tu padlo. Je-li lidí víc,tak se samozřejmě na nikoho nelepím a "jdeme skrz". Pokud řešíme jedince,chytám.

Koukám na to holt ze svého pohledu,tlouct moc nemůžu......proto to nepředkládám jako dogma,mluvím pouze sám za sebe.

Zbraně samozřejmě netřeba komentovat,tam je to jasné :wink:

OK,teď už ti rozumím...dělám to stejně....pěsti taky nepoužívám,maximálně na žebra nebo solar a když už někoho chci dostat na zem (což dělám jen jako exemplární ponaučení pro ostatní-nějak jim to,že je jejich kámoš najednou na zemi bere vítr z plachet) používám nejčastěji výkruty hlavy :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » ned 06. čer, 2010 5:28

defendu píše:.... používám nejčastěji výkruty hlavy :wink:

Hehe,taky mám dva způsoby celkem nacvičené. Ani nemusí jít k zemi,je to výborný pro umravnění. Málokdo se cuká....... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 06. čer, 2010 10:50

Není to nebezpečný? Sám mám s krční páteří problémy, dost jsem si užil po autonehodě, takže tyhle techniky pudově nezvládám a i na tréninku s tím mám problém.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » ned 06. čer, 2010 11:09

Všechno je nebezpečný,to si nevybereš.
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 06. čer, 2010 11:59

graver píše:Není to nebezpečný? Sám mám s krční páteří problémy, dost jsem si užil po autonehodě, takže tyhle techniky pudově nezvládám a i na tréninku s tím mám problém.

Zkus dat trenal na clinch a uvidis... kazdej kdo aspon jednou zkusil vi, jakej je to zahul na krk. Oni ho zapasnici nemaji silnej jen tak. Mimochodem silnej krk zlepsi i strik, protoze ti nebude krk po rane do hlavy hned povolovat.

Nebezpecny to zase nijak extra neni. Mas toho cloveka v ruce a citis s nim - pokud chces a v ramci vypjate situace. Ovsem neco jineho je, pokud ma nekdo nejake vrozene vady a nebo po urazu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » pon 07. čer, 2010 9:26

luen píše:Ovsem neco jineho je, pokud ma nekdo nejake vrozene vady a nebo po urazu.

Asi tak...jasnovidec není nikdo z nás. Jinak tyhle věci fungují až překvapivě parádně(mluvím o netrénovaných lidech).......i na ožralé,zfetované jedince. Na které toho teda moc nefunguje,tlouct do nich můžete,kopat do nich můžete,berete je třeba tonfou.....a nic.......alkohol a fet hodně otupuje.
Na tohle(teda,alespoň dle mé zkušenosti) ale reagují.....i když musíte třeba víc zabrat,zatlačit......
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 9:37

Zdravim vsechny !!
Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku? neco co se da cvicit doma v jednom? jak tady prave psal luen, ve sparringu pri prestrelce se mi to stava porad, dostanu treba i lehkou ranu a hlava de hnedbtim smerem, treba jenom lehkej hak, naprosto neskodnej mi tu hlavu vychili. Jinac v pohode, ve dvojaku takovy problemy vetsinou nemam, jen pri tech preestrelkach nebo kdyz sem vul a poradne se nekreju :)
omlouvam se snad to neni zas tolik mimo tema, , jinac diky za odpovedi...
Nikdy neni tak hrozne,aby nemohlo byt jeste hur. ......
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod fakt » pon 07. čer, 2010 9:49

Podle úrovně. Různé formy mostování jsou efektivní. Viděl jsem i posilovačku pro piloty F1, kde je na krk enormní tlak (rychost, váha, přetížení), tam měli nějakou gumu přichycenou k čemukoli a ukláněli hlavu do všech stran.
A ve sparingu se zapři. Hlava by ti neměla lítat.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

mostovani

Příspěvekod mysmys » pon 07. čer, 2010 10:08

Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku?

Ja muzu doporucit mostovani, jak jiz nekdo psal. Tri cviky se mi osvedcily:
1,
lehnout na zada a mostovat na prave a pak leve rameno, jako kdyby jsi utikal z drzeni - cele porad opakovat postupne mostovat az na hlavu
2,
kleknout na 4, temeno o zinenku a uklanet hlavou nahoru dolu, do stran, postupne pak davat vice vahy z rukou na hlavu, az das pak ruce uplne za zada
3, lehnout na kraj postele, aby hlava precuhovala a zvedat ji, uklanet - to se da cvicit na brise i na zadech

Jo a pri jakekoliv bolesti toho hned nechat a zajit zadsi k doktorovi. Jinak pro zacatek je dobrej cvik cislo 3. Vsechny cviky jsou jednoduche a nic k tomu krom sve vule nepotrebujes. Pokroky jsou rychle videt - budes muset koupit vetsi kosile :-)
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pon 07. čer, 2010 10:08

Xm4iKl5 píše:Zdravim vsechny !!
Kdyz uz je otom rec, neznate pls naky jednoduchy cviky na posileni krku? neco co se da cvicit doma v jednom? jak tady prave psal luen, ve sparringu pri prestrelce se mi to stava porad, dostanu treba i lehkou ranu a hlava de hnedbtim smerem, treba jenom lehkej hak, naprosto neskodnej mi tu hlavu vychili. Jinac v pohode, ve dvojaku takovy problemy vetsinou nemam, jen pri tech preestrelkach nebo kdyz sem vul a poradne se nekreju :)
omlouvam se snad to neni zas tolik mimo tema, , jinac diky za odpovedi...

toto je asi najlepsie, co som videl na tytrubke...
http://www.youtube.com/watch?v=Q3qgK7-KBBU
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 10:13

uroven? novacek :D
boxuju zhruba rok, rok a pul, ale krk sme ztm neposilovali, parkrat sem se otom kdysi bavil se znamima ale nejak to vysumelo...
mostovani ? co toje? mel sem na mysli spis neco jednoduchyho v domacich podminkach nejlepe :D
treba si jen lehnout a zvedat hlavu, neco takovyho, uz sem videl ze bzla celenka na ktery bylo zaveseny zavazi, ale me staci ztm ten zaklad. Mno zkusim to est probrat s trenerem urco ktomu taky bude mit co rict, diky za reakci,
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 07. čer, 2010 10:17

Silný krk sa v boxe určite prejaví len pozitívne... [/quote]
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Xm4iKl5 » pon 07. čer, 2010 10:32

fakt; este dodatek, ja pri sparingu ve dvojaku zapru, stim stim vyraznejsi problem my nemam, myslel sem spis situaci kdy jdes do kombinace, trebas predni zadni a pak hned predni hak, tak se mi stava ze nez tam ten hak dopadne tak mezitim jednu lehkou chytim, no a pak se mi prave ta hlava odkloni a hak uz je naprd :D
cohen: diky za odkaz doma zkouknu, bohuzel mi na pda nepremavaj videa z youtube tak az doma
mysmys: jj neco takovyho sem presne myslel, diky, este prosimte jen teb bod c 1? co to je to mostovani? nejak si tu jednicku neumim predstavit, ale tu trojku este neska dam, uvidme jak to pude :)
Xm4iKl5
diskutér - nováček
diskutér - nováček

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně