Jaké umění doporučíte?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Jaké umění doporučíte?

Příspěvekod Mandark » ned 05. zář, 2010 12:17

Zdravím.
Rád bych se naučil nějaké bojové umění, díky kterému bych se mohl ubránit v případě napadení (studuji v Praze :)). Nechci se tomu věnovat celý život, chci se jen rychle naučit nějakou efektivní sebeobranu. Co jsem zatím koukal, tak mi jako nejvhodnější přijde Krav Maga. Nebo existuje nějaké jiné umění, které by splňovala mé požadavky lépe?
Předem děkuji za vaše názory.
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

 

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 12:43

Nechci ti brat iluze , ale aby ses ubranil tak to chce cvičit leta , nebot ten co tě napadne bude asi nějakej rvač a pokud ne tak se mu ubraniš už ted . Krav maga je dost popularni Pepik Klima se stim ubrani po zhlednuti jednoho dilu. Zaklad je dobra fyzička pokud ji maš tak se nauč par kopu ,krytu , uderu .Vše ostatni už je větši level a tam de o načasovani ,což chce leta praxe , v boji ti protivnik nikdy nepostoji tam kde ty potřebuješ . A hlavně nepodcenuj soupeře . Dobrej boj to sou šachy :oops:
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Mandark » ned 05. zář, 2010 14:30

Tou krátkou dobou jsem měl samozřejmě na mysli měsíce až roky, ale určitě jsem se chtěl vyhnout věcím, kterým se člověk musí věnovat celý život a jsou z velké části také o filozofii a životním stylu.

O Krav Maga jsem se dočetl, že: "potenciálnímu praktikantovi umožňuje dosáhnout relativně vysokého stupně dovedností v poměrně krátkém čase" a to se mi vlastně jedná. :) Vysoká účinnost, za krátkou dobu. Existuje tedy ještě něco jiného, co byste mi mohli v tomto ohledu doporučit?

Díky.
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » ned 05. zář, 2010 15:31

Zvol to, kde tě dají kondičně dohromady.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 15:49

A kde se fajtuje :oops:
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 05. zář, 2010 15:52

Asi chápu,oč Ti jde....

Prostě nějaký kurz,kde dostaneš pár informací o to,jak to chodí,čeho si všímat.....nějaké info o prevenci + Tě naučí pár základních a jednoduchých "komb",jak se někoho zbavit a zmizet. Nezajímá Tě cvičení BU jako celoživotní cesta.....pletu se????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lorne » ned 05. zář, 2010 17:37

Mám odpověď je Aikido - ale nemysli si že s tebe budu Chackie Chan za rok.
Lorne
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 29. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Mandark » ned 05. zář, 2010 18:26

Jendis píše:Asi chápu,oč Ti jde....

Prostě nějaký kurz,kde dostaneš pár informací o to,jak to chodí,čeho si všímat.....nějaké info o prevenci + Tě naučí pár základních a jednoduchých "komb",jak se někoho zbavit a zmizet. Nezajímá Tě cvičení BU jako celoživotní cesta.....pletu se????


Jseš tomu nejblíž. Nechci dělat nic, co končí na do, protože jak jsem se dozvěděl na karate, kam jsem pár měsíců chodil, znamená to cesta a sice cesta na celý život.:)

Jo, chci nějaký tipy jak zmydlit útočníka, fyzička samozřejmě taky, ale na tý pracuju sám a nechci aby musel celý roky trénovat ve dřepu nějaký sestavy. Přemejšlel jsem taky o Jiu-Jitsu, který je prej taky celkem dobrý, ale myslíš, že již zmiňované Krav Maga mé požadavky splňuje lépe.

Vaše názory?
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 05. zář, 2010 19:28

Lorne píše:Mám odpověď je Aikido



..boha,tak toto je "husta" rada..cakal som vsetko ale toto nie :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 20:18

Taky mě to překvapilo měl sem ho hned po taiči :oops: . No Segal se snim brani dobře že by proto ? :D
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

 

Příspěvekod Mandark » ned 05. zář, 2010 21:23

zbek píše:Taky mě to překvapilo měl sem ho hned po taiči :oops: . No Segal se snim brani dobře že by proto ? :D


Tak pánové, mohli bychom se nejprve věnovat mému problému a pak teprve se vysmát této naprosto zbytečné radě majitele e-shopu s vybavením pro Aikido? :)

Znáte někdo nějaký jiný, vysoce efektivní a praktický styl sebeobrany?
Předem děkuji za odpovědi.
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

Příspěvekod luen » ned 05. zář, 2010 21:31

for mandrak: mas SZ
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mandark » pon 06. zář, 2010 9:37

Děkuji oboum pánům za SZ s tipy. Takže pokud to dobře chápu, tak pro mě neexistuje nic lepšího než Krav Maga. Ještě jsem uvažoval nad Wing Cheun, ale to mi přijde, že se to na můj vkus zaměřuje až moc na filozofii apod.

Tak díky za rady, víc už se zde asi nedozvím, můžeme to zamknout.:)
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 06. zář, 2010 9:41

já Ti KM neradil...zkus to a uvidíš...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DrGlock » pon 06. zář, 2010 10:06

Mandark píše:Děkuji oboum pánům za SZ s tipy. Takže pokud to dobře chápu, tak pro mě neexistuje nic lepšího než Krav Maga. Ještě jsem uvažoval nad Wing Cheun, ale to mi přijde, že se to na můj vkus zaměřuje až moc na filozofii apod.

Tak díky za rady, víc už se zde asi nedozvím, můžeme to zamknout.:)


KM není špatná volba, záleží jen na jakou narazíš školu/instruktory. Mrkni taky na diskusi o Keysi Fighting Method. Instruktoři z JuJutsu.cz v Praze KFM pomalu rozjíždí, od ledna budou mít pravidelné tréninky. Na tvém místě bych o tom uvažoval, protože mají hodně zkušeností a přehled v oblasti sebeobrany a předpokládám že budou mít kvalitní tréninky.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Mandark » pon 06. zář, 2010 12:09

DrGlock píše:KM není špatná volba, záleží jen na jakou narazíš školu/instruktory. Mrkni taky na diskusi o Keysi Fighting Method. Instruktoři z JuJutsu.cz v Praze KFM pomalu rozjíždí, od ledna budou mít pravidelné tréninky. Na tvém místě bych o tom uvažoval, protože mají hodně zkušeností a přehled v oblasti sebeobrany a předpokládám že budou mít kvalitní tréninky.


Tohle vypadá fakt zajímavě. Co tedy myslíš, že by bylo lepší, vzhledem k těm požadavkům, které jsem již psal? Krav Maga nebo KFM? Tréninky KFM musej bejt asi dost drsný. :)
Mandark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. zář, 2010 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 06. zář, 2010 15:22

Mandark píše:Tohle vypadá fakt zajímavě. Co tedy myslíš, že by bylo lepší, vzhledem k těm požadavkům, které jsem již psal? Krav Maga nebo KFM? Tréninky KFM musej bejt asi dost drsný. :)


Těžko říct. Já myslím že tvoje požadavky splní obojí. Tak si zkus obojí a uvidíš co ti bude víc sedět.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 06. zář, 2010 18:08

..je jedno co budes cvicit z tych dvoch stylov,ale dopln to o Boxing alebo Thaiboxing,hlavne sparing s ludmi odtial...zistis o sebe mnoho veci ,ked sa zacnes porovnavat fullkontaktne s inymi ludmi :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků