výběr bojového umění

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod MC_Sheriff » úte 08. úno, 2011 20:31

levakbob píše:Tohle forum sleduju už dost dlouho a tohle mi už nedá :-). Tyhle případy se tu objevují snad v nějakých předdefinovaných cyklech. Vždycky to začíná tak, že nějaký nováček/zájemce o BÚ/S se zeptá co má dělat. První odpovědí je vždycky x-box (ať byla jeho otázka položená jakkoliv), následuje zasvěcená analýza někoho víceméně na foru neznámého o tom, jak x-box ne, a že by měl raději dělat doplňanalytikovooblíbenébú, protože viz analýza a taky je to lepší. Následně se některý ze zdejších dinosaurů, protože tohle forum už prostě je za zenitem a nic nového se tu nediskutuje (když pominu forum o sebeobraně) a aby byla sranda, ozve a nějakou, dost často zbytečně zesměšňující poznámkou, tohoto analytika sejme. Ten se pochopitelně naštve a rozjede se úplně zbytečněj flame, který původnímu žadateli v hledání odpovědi nijak nepomůže, a na konci kterého už si místní dinousauři s novým analytikem jen poměřují pindíky o tom, kdo z nich je vlastně ten drsnější anebo nejdrsnější a na ulici je víc doma. Na konci to bývá tak, že náš analytik na sebe, během flame, poštve i zbytek fora, kterej není schopnej to přejít s nadhledem. Analytik, který už neví jak se z těch výzev k boji dostat ven, to rozsekne s "chlapi co jsme si to jsme si, vždyť je to super, že všichni cvičíme..."

Kurňa chlapi, vzpamatujte se, zazněl tu nějaký dotaz od kluka, kterej by se rád BÚ věnoval; každý přeci může poradit dle svého, ten kluk si z toho vybere. Čest těm, kteří to udělali bez zbytečných invektiv.

Další věc, Corthy, pokud už něco takovýho rozjedeš a začneš tu vykládat o tom jakej jseš kidlič, měl bys mít dost koule na to, abys to i dokázal, jinak tě tu nikdo nebude brát vážně. A pokud se ti prostě nechce nic dokazovat (to je koneckonců tvoje volba), měl bys mít aspoň trochu rozumu na to, abys věděl co na internetovým foru vyvoláš svými prohlášeními. Tohle forum totiž není to klasické plné "internetových bojovníků". Tady si lidi opravdu ty "pindíky" poměřují na setkáních s rukavicema a v ringu...

exactly ;-)
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod corthy » stř 09. úno, 2011 2:20

MC_Sheriff píše:
levakbob píše:Tohle forum sleduju už dost dlouho a tohle mi už nedá :-). Tyhle případy se tu objevují snad v nějakých předdefinovaných cyklech. Vždycky to začíná tak, že nějaký nováček/zájemce o BÚ/S se zeptá co má dělat. První odpovědí je vždycky x-box (ať byla jeho otázka položená jakkoliv), následuje zasvěcená analýza někoho víceméně na foru neznámého o tom, jak x-box ne, a že by měl raději dělat doplňanalytikovooblíbenébú, protože viz analýza a taky je to lepší. Následně se některý ze zdejších dinosaurů, protože tohle forum už prostě je za zenitem a nic nového se tu nediskutuje (když pominu forum o sebeobraně) a aby byla sranda, ozve a nějakou, dost často zbytečně zesměšňující poznámkou, tohoto analytika sejme. Ten se pochopitelně naštve a rozjede se úplně zbytečněj flame, který původnímu žadateli v hledání odpovědi nijak nepomůže, a na konci kterého už si místní dinousauři s novým analytikem jen poměřují pindíky o tom, kdo z nich je vlastně ten drsnější anebo nejdrsnější a na ulici je víc doma. Na konci to bývá tak, že náš analytik na sebe, během flame, poštve i zbytek fora, kterej není schopnej to přejít s nadhledem. Analytik, který už neví jak se z těch výzev k boji dostat ven, to rozsekne s "chlapi co jsme si to jsme si, vždyť je to super, že všichni cvičíme..."

Kurňa chlapi, vzpamatujte se, zazněl tu nějaký dotaz od kluka, kterej by se rád BÚ věnoval; každý přeci může poradit dle svého, ten kluk si z toho vybere. Čest těm, kteří to udělali bez zbytečných invektiv.

Další věc, Corthy, pokud už něco takovýho rozjedeš a začneš tu vykládat o tom jakej jseš kidlič, měl bys mít dost koule na to, abys to i dokázal, jinak tě tu nikdo nebude brát vážně. A pokud se ti prostě nechce nic dokazovat (to je koneckonců tvoje volba), měl bys mít aspoň trochu rozumu na to, abys věděl co na internetovým foru vyvoláš svými prohlášeními. Tohle forum totiž není to klasické plné "internetových bojovníků". Tady si lidi opravdu ty "pindíky" poměřují na setkáních s rukavicema a v ringu...

Ešte by som doplnil len jednu vec...K tomuto co si napisal..Ze je to všetko pekná pravda...A aby sa tomu predišlo malo by sa to nejak pekne zakomponovat do tejto stranky..Napr.. ze skor nez ju otvoris dostanes krasne upozornenie par vetami, aby sa nestavali taketo veci :D Zase ak by sa to nestalo tak by sme si nemohli odmerať tých pindíkov tuto s jedným dinosaurom :D Aj ked viem ze kazdemu na tomto fore je to hlboko ukradnute a nic to nezmeni..ale aspon dvaja získaju nejaku tu novu skusenost :D To s tým uvítanim na stranke bol samozrejme žart :D

exactly ;-)

:lol: :lol:
corthy
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod corthy » stř 09. úno, 2011 14:10

luen píše:4corthy: nechtel bys nam ve skole udelat seminar :twisted: Pokud by to bylo takove, jak pises a obstal bys ... samo, ze na financich/odmene bychom se dohodli :wink:

Takovej navrh, ze bychom poridili zaznam a dostal by ho kazdej zucastnenej ... ja myslim, ze by se naslo i par lidi z tohoto serveru, kteri by se prisli radi podivat :idea: 8)

Zkusim to jeste jednou ...

Váž. pán Luen...Myslím že semináre si viete zabezpečiť a vystačíte si sami Vidím že sa zaoberáte niečím podobným, (aspoň vo podstate) ako ja :D A čo sa týka tej odmeny - fúúha pozerám cenník na vašej stránke- o 2/3 vyššia cena ako platím ja mesačne, že by aj o 2/3 vyššia kvalita? :twisted: Samozrejme žart...Všetko dobré prajem...Máte zastúpenie aj niekde na slovensku? Niektoré veci ma zaujali :D
corthy
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Panter » čtv 10. úno, 2011 16:35

Zkus Wing chun :D
Panter
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod YueFei » sob 12. úno, 2011 16:17

ukropcany píše:No neviem, možno u začiatočníkov... u pokročilých nie je moment kopnutia napr. lowkicku niečo, čo zastaví akciu. Proste keď naštartujem "proces", tak idem a prdím na to, čo robí súper... však on sa vplyvom tlaku stiahne... :twisted: no a niečo na inšpiráciu... http://www.youtube.com/watch?v=g1rf5C-i ... re=related :twisted:

Jo s tim souhlasim :lol: To už je fakt pak fakt blik cvak.Jen jsem si rýpnul :lol: 8) :oops:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Trull » pon 07. bře, 2011 2:12

Ahoj, muzu se na neco zeptat? Setkal jsem se tu s tvrdymi odsudky WT...je tim myslen Wing Tsun a nebo WCh obecne? To druhe by me mrzelo, asi jako kazdeho, kdyby mu bylo kolektivne sdeleno, ze pres rok delal neco, cim se drtive opovrhuje:)

WCh jsem pres rok cvicil v jednom mensim gymu v Plzni, ted jsem kvuli praci na druhe strane republiky musel dat tri mesice pauzu a neprisel mi tak nefunkcni. Neucili jsme se retezaky, neucili jsme se ultimatni techniky utoku za statickeho postoje.

Nejvetsi vystrizliveni prichazi po prvnim sparringu. Pochopil jsem dobre, ze se nekde sparring neprovozuje? U nas jsem videl nejvetsi umrtnost tady. Lidi pochopili, ze po dvou mesicich neumi skakat jako Jet Li a kdyz jim nekdo rychle napali ranu do obliceje, musi to mit najete, jinak pocita hvezdicky. Po tom roce a neco si dovolim rict, ze mi nektere techniky uz presly do krve a dokazal bych je vyuzit. Neumim se krasne pohybovat jako ve filmu, muj postoj by mi asi kazdy ztrhal, ale prijde mi, ze mam dobre reakce na udery a sam dokazu par veci aplikovat. Par, myslim, ze jsem na zacatku cesty, ale i tech par mi dela radost.

A nebo se pletu a WCh neni dobre? Prijde mi, ze je to hlavne o aplikaci a danych lidech. Videl jsem odchazet lidi, kteri chteli techniku a pri posilovani nadavali. Pri sparringu nedokazali reagovat a odesli s tim, ze jim to nefunguje. A ja je dokazal vyraovat pomoci dvou, tri technik, ktere mi fungovaly. Pokud se tomu da rikat technika, divne slovo. A to nestojim za moc, dle meho nazoru. Jsou tam lide, kteri maji za sebou "par" let a vidim, ze tam je to o necem jinem, komplexnejsim.
Nechci provokovat, skutecne mne zajima odpoved na tuhle otazku. Ne, na treninky, az se k nim vratim, se nevykaslu, i kdyz mi tu stokrat nekdo rekne, ze WCh za nic nestoji, ale... Proste me to zajima.

Edit: Pro uzvanenost to sesumiruju - jsou odsudky, ktere jsem si zde precetl globalni pro styl WCh, pokud do nej pocitam vse, vcetne WT, WTz a nevim co jeste? Nebo jsou to vyhrady vuci WT? Priznam se, ze se nevyznam v odlisnostech, jen jsem zvladl vycist, ze se WT v mnohem odlisuje.

A pro tazatele ze zacatku vlakne muj osobni dojem - fyzicka kondice je limitujici a stejne tak dispozice. Asi bych WCh nezkousel, cetl jsem clanky o drobnych divkach drticich velke chlapy a nevidel jsem jediny dukaz toho, jak by to melo fungovat. Rozhodne ne na sparringu, kde proste nektere veci za hranou sparringu clovek neprovede. Muay Thai by mi prislo jako dobra volba, dela je muj bratr, podobne velikosti.

A pardon za dlouhej post, proste...jsem se potreboval zeptat:)
Trull
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod levakbob » pon 07. bře, 2011 8:22

Doporučuju neřídit se názorem 20 lidí co sem chodí jako daným, který musí být globální pravdou...

Pokud máš ze svýho WCh dobrý pocit a jak říkáš ve sparringu ti funguje, pak nevidím důvod, proč by to mělo být něco špatnýho, co vlastně ve skutečnosti nefunguje...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 07. bře, 2011 9:02

Ak máš pochybnosti o svojej praxi, tak si skoč do ľubovoľnej boxerne v Plzni a za hoďku vieš, či je Tvoja doterajšia prax dobrá, alebo nie. Aj medzi WTčkármi sa nájdu štípači, o tom tie debaty neboli - tie debaty boli o nenaplnených sľuboch a marketingu.
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 07. bře, 2011 19:03

Asi jak píše Ukrop... porovnej s ostatními a budeš mít jistotu.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » pon 07. bře, 2011 19:58

Co si ověří sparringem v rukavicích? Jako člověk, kterej dělá WT v těch rukavicích nemá proti boxerům šanci, i kdyby byl sebelepší. Já to prostě vidím, chodím jednou za čas spárovat s ex-WTčkařema (lidi,kterejm to šlapalo, ne žádný padavky bez kondice) a v rukavicích si je dávám a to umím vcelku houby, ale bez nich je to prostě jiný kafe a to mi nikdo nevymluví. Když vidím Luena na videu ze setkání BU vol. X, tak podle mě primárně boxuje (dobře) , ale kdyby ty rukavice neměl, tak bojuje úplně jinak Nelíbí se mi tohle nucení našich pravidel (box, kickbox, thaibox) lidem, který na to primárně netrénujou.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Trull » pon 07. bře, 2011 21:21

Dik za reakce. Ja se ani tak nebojim o vlastni schopnosti. Vim, ze jsem se neco za tu dobu naucil a vim, ze je to jen zlomek toho co lezi prede mnou. Spis me zajimalo, zda jde o despekt vuci celemu WCh a nebo WT a na to jste mi vlastne take odpovedeli :-)

Co se tyce sparringu, s par kamarady co delaji box a jeden kickbox jsem parkrat zkousel s ruznymi vysledky. Zkusenejsi mne spise dostavali, ti mene nebo slabsi spis ne. Ale docela jsem se citil limitovany. Vim samozrejme, ze to jinak nejde. Castecne to kompenzuju grapplingovymi rukavicemi ale proste nektere veci, primarne kopy, nemuzu pouzit tak jak bych chtel v realu, pokud jim nechci fakt ublizit. Naopak nazpatek dostavam s rukavicemi plnou dardu:-) Ale jo myslim ze vzhledem k casu, ktery jsem zatim treninkem stravil zvladam odpovidajici kvantum schopnosti.
Trull
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod siegfried » pon 07. bře, 2011 21:43

Sorry za zacatecnickej dotaz, ale jak se v praxi realizujou tyhle "sparring" souboje, o kterych se tu tak casto mluvi? (myslel jsem, ze sparring je jen proste trenink ve dvou a vice lidech, kontrolovane) To se do toho jde naplno? Dyt to musi koncit pokazdy nakyma zranenima...? Nebo je to jen v naky lehky rychlosti a spis takovy pratelsky, v klidku? Neumim si predstavit, jak si daj takovejhle souboj lidi, co davaj pesti do krku, pichaj do oci, sekaj na krcni tepny apod. apod. :roll:
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod reccol » pon 07. bře, 2011 21:59

Nic takovyho nedelas, anzto mas ty rukavice. Plus si samozrejme stanovis nejaky hranice (treba ho nebudes mlatit do zatylku).
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 07. bře, 2011 22:09

4toddb - to je ízy - x-box je zaujímavý tým že 1. nemáš problém nájsť klub, kde si zaspáruješ aj ako cudzí, 2. sú tam potenciálne nepríjemní štípači. V kope klubov tradičných BU by si nepochodil a zas by to bolo "keby toto, tak toto", ale len verbálne. Takže si na začiatku a nevieš kde si.

4trull - tak super :D ... čomu trošku nerozumiem je, že prečo nemôžeš kopať naplno... ja kopem (okrem kolien do hlavy) všetko naplno... čo sa týka dešpektu, tak čo si zaslúži toto? http://www.youtube.com/watch?v=9NW1_Bmbmkg :wink:

4siegfried - sparing sa na stretnutí ide tak, ako sa v zásade dvojica dohodne. Boli stretnutia so smutnou bilanciou (10 kôl, 6 KO), ale posledné bolo super - 0 KO. Možno to ale bolo tým, že tam boli väčšinou boxeri... 8) S priateľskosťou to nemá nič do činenia, pretože to že niekto niekoho strelí dole neznamená, že nie sú kamaráti - je to tréning a jeden bol holt príliš slabý. Za to sa má na toho lepšieho uraziť? To snáď ne... :roll: hnevať sa môže len na seba, resp. mástra. Čo sa týka prstov do očí apod., tak to sa rieši dvomi metódami - buď sú normálne rukavice (10oz+) a tam sa takéto techniky moc robiť nedajú, alebo si ľudia dajú graplingovky a helmy a potom môžu skúšať aj takéto srandy. Z môjho pohľadu je to však nanič, pretože v sekanici niekomu trafiť krk... no... človek je rád že trafil vôbec niečo a triafať sa akurát pod zastrčenú bradu... no... :D Zranenia pokiaľ viem, tak nikdy žiadne súperom spôsobené neboli - rozbitú držku, nakopnutú nohu a utrpené ego za zranenie nepovažujem :wink:

Ako to vyzerá, môžeš posúdiť tu - http://www.youtube.com/user/ukropcany - niekoľko ročníkov za sebou... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Trull » pon 07. bře, 2011 22:19

ukropcany - ja nemam problem kopat na telo, ale casto se mi otevre moznost dat treba side kick na koleno a do toho uz nejdu, i pres pripadnej chranic se bojim, ze by tam neco mohlo udelat krup. A samozrejme koleno na hlavu, loket do krku apod, to taky ne:-) Leung Ting, no, to je zvlastni pan, potkal jsem na netu par lidi, kteri ho maji za boha a kdyz jsem navrhl sparring, zadny mereni kdo je drsnejsi, ale proste me zajimal rozdil technik, tak mi bylo receno, ze to proste nejde a pri spolecnem treninku jsem casto slysel o tom jak blbe pouzivam energie v tele...coz jsem nepochopil, zeptal se co mam konkretne blbe at me opravej, tak mi rekli, ze to neni videt, ze to je uvnitr. Tak to dik. Tim jsem cokoliv s nimi vypustil, protoze jsem nevidel ten presun do praxe.
Trull
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 07. bře, 2011 22:24

Múdro... čo sa týka toho sidekicku, ten je nebezpečný na koleno len zboku, zpredu je to v pohode - preverené ;)... ale je pekné, že myslíš na zdravie svojich kolegov... múdro... :idea:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 07. bře, 2011 22:51

Ohledně toho vnucování pravidel - ono je to "vnucování", protože chrániče jsou tady pro zdraví, ne aby se nějaký sport provozoval snáz.
Osobně si myslím, že když někoho dokážu vypnout s rukavicema, bez nich to echt není žádný problém a žádné libůstky jako prsty kamkoli snad ani nemusím řešit...
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » úte 08. bře, 2011 7:29

Vrozkrokkop píše:Ohledně toho vnucování pravidel - ono je to "vnucování", protože chrániče jsou tady pro zdraví, ne aby se nějaký sport provozoval snáz.
Osobně si myslím, že když někoho dokážu vypnout s rukavicema, bez nich to echt není žádný problém a žádné libůstky jako prsty kamkoli snad ani nemusím řešit...

Ale jasně, že máš pravdu s tím zdravím, prsty kamkoliv-o tom tady snad ani nikdo nemluvil. Co jsem měl na mysli je to, že když pošleš někoho pospárovat s boxerama ve sparringu v box. rukavicích, tak hned od zač. má strašnou nevýhodu, protože on v těch rukavicích neboxuje obden jako já nebo třeba ty, ale třeba v nich neboxuje vůbec...ale nechme toho, Trull už na to odpověděl sám, takže není co řešit.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cudles » úte 08. bře, 2011 8:58

Trull: V Plzni? A kde že to bylo? Ptám se, protože spolubydlící na koleji, v tomhle směru úplnej laik, chtěl začít něco dělat, tak byl na 1-2 trénincích wing tsun(nebudu roozlišovat ruzny formy jak se to píše), a když jsem se ho ptal co a jak, tak mi popisoval přesně to, co se má možnost člověk dočíst tady. Postoj se špičkama dovnitř, údajně kvůli tomu abys nedostal do koulí, řetězáky, apod. Nemluvě o tom, že když se tam ptal tamního trenéra, co si myslí o thaiboxu, boxu a podobnejch sportech, tak klasické odpovědi ve stylu bezduchý mlácení e bez techniky, jenom sport, proto nesparujeme, protoze se pripravujeme primo na ulici a tam je to bez pravidel, blablabla...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 08. bře, 2011 14:27

Kluci, tak vas zvu na sparing k nam do skoly :wink:

Vice info zde: http://www.wingcheun.org/node/93

Ut a Ct jsou uplne optimalni dny.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně