Tai chi

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod fakt » čtv 10. úno, 2011 20:21

JRup píše:Dám Ti jednoduchý příklad. Někdo se učil od žáka rodiny Tung a pak si napíše na web „Cvičení v Praze - Klasický Yang Cheng Fu styl v nezměněné a nezkrácené podobě“ (viz http://mantiskungfu.webz.cz/page7.html ).
Styl rodiny Tung je již dost odlišný od Yang Chen Fua (příp. jeho syna Yang Sau Chunga, který je už zachycen kamerou) a navíc ho dotyčný cvičí dost odlišným způsobem od rodiny Tung.
Je to uherák nebo spíš kabanos?

Teď nebudu řešit masné výrobky.
Zajímá mne, jak se liší Yang od Tung. Ona podstata bude asi stejná - jedná se o CBU a tajči. Ale dost lidí zde na fóru zastává názor, že není jedno co se učí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 11. úno, 2011 15:42

ukropcany píše:Miro, ďakujem za Tvoj príspevok! Utvrdil ma v tom, že porekadlo "Kurva a politik získa úctu len ak robí svoje povolanie dostatočne dlho" je skutočne pravdivé. Všimni si, aká skupina ľudí - kurvy a politici - bola vybraná, nie je to náhoda. Ste to presne vy - politici - ktorí chcú získavať úctu len dlhým rochnením sa v sračke, však to musí byť fakt osobnosť, ktorá to vydržala tak dlho. Lenže on ten pohár nemusí byť len poloprázdny, on môže byť dokonca aj úplne prázdny - pravda totiž môže znieť aj tak, že som odiešiel preto, lebo som si (!!!) dokázal odpustiť, že som sa nechal podviesť (!!!) podvodníkom, ktorý klame až sa hory zelenajú, len holt slušne vychovaný človek hladá chybu najprv u seba. Avšak keď stále nič, pridáš, ešte pridáš, najviac pridáš a furt nič, potom vidíš mástra, ktorému to ide a všetci jeho najvernejší a najbližší, ktorým to nejde (!!!), tak chyba asi niekde bude inde ako u mňa, alebo u nich - žeby bolo toľko bláznov medzi nimi? To nie... chyba je v tom, že niekto NECHCE prezradiť ako TO získať (ehm, každý x-boxer s pár ročnou praxou TO má), pretože ak to neprezradí, tak bude mať stále dosť PLATIČOV - o prachy totiž ide až na prvom mieste... a zrazu nájdeš klub, kde sa TO vála v každom rohu, stačí si len zobrať... áno, nemal som na to, aby som zo seba robil děvku za nič, aby som za 50 rokov získal pochybný rešpekt za to, že som sa takej kravine dokázal venovať toľko rokov. A Ty si na tom rovnako - darmo si bol v číne neviem koľko, Tvoj máster Ťa prekukol na prvý pohľad... a rešpekt získaš len u ľudí typu vyššie sa Ťa zastavší, ktorí sú každému len za handru. Díky moc, ale již sem blil...

P.S. Za svoje prehry som nikdy nevinil trénera... iba seba... bol to dobrý pokus, ale na mňa potrebuješ niečo viac.

Naprosto presne vystihnute. To je jeden z duvodu, ktery ja take vidim jako nejcastejsi pricinu tohoto problemu. Lidi si nechteji priznat, ze jim jini serou na hlavu (ono to neni dostatecne chlapacky), tak zacnou hru na to, ze vlastni hlavu strkaji pod prdel ostatnim v domeni, ze budou za vetsi frajery, protoze to delaji dobrovolne a je to jejich vule :wink:

Vazne je asi rozdil mezi prizdisracem a priposranym prizdisracem.

PS: Mimochodem mam pocit, ze jsme tohle tema resili pri nasi posledni meditaci 8) Nebo Deza(ne)vi :wink: A zase se rozebira zmrdologie kvuli stejnemu cloveku, to nebude nahoda...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod JRup » pát 11. úno, 2011 18:24

fakt píše:
JRup píše:Dám Ti jednoduchý příklad. Někdo se učil od žáka rodiny Tung a pak si napíše na web „Cvičení v Praze - Klasický Yang Cheng Fu styl v nezměněné a nezkrácené podobě“ (viz http://mantiskungfu.webz.cz/page7.html ).
Styl rodiny Tung je již dost odlišný od Yang Chen Fua (příp. jeho syna Yang Sau Chunga, který je už zachycen kamerou) a navíc ho dotyčný cvičí dost odlišným způsobem od rodiny Tung.
Je to uherák nebo spíš kabanos?

Teď nebudu řešit masné výrobky.
Zajímá mne, jak se liší Yang od Tung. Ona podstata bude asi stejná - jedná se o CBU a tajči. Ale dost lidí zde na fóru zastává názor, že není jedno co se učí.

Víš, kdyby tam bylo napsáno Tradiční styl Yang v nezkrácené podobě, tak by to bylo vpořádku, protože oboje patří do jedné velké rodiny stylu Yang. Tím, že je tam napsáno Klasický Yang Cheng Fu styl v nezměněné a nezkrácené podobě, tak to není totéž. Pro úplného laika bych to shrnul, že je to stejné jako rum vs rum s kolou. V čem souhlasím s tonglongem, že je chyba nabízet a účtovat za rum a prodávat rum s kolou.

Pokud Tě to zajímá, tak doporučuji si jednotlivé zástupce vyhledat na Youtube. Samozřejmě pro běžného diváka, který necvičí to vypadá velmi podobně, ale odlišností je tam dost! Mistr Tung (Dong Ying Jie) se od Yang Cheng Fua učil stejně jako mnoho dalších (viz např. nejstarší syn Yang Cheng Fua – Yang Sau Chung, viz Fu Zhong Wen – ten s ním byl patrně nejdéle a další). Speciálně Tung sám své cvičení označil za Tung Family styl, protože si byl vědom, že některé věci později upravil. Provádění pohybů lehce změnil, vytvořil vlastní rychlou formu (fast form) a další věci zasahující do původní metodiky jako třeba sérii cvičení známe jako „tři poklady“. Tam něco přidal i jeho syn Tung Hu Ling. Dost se tam podepsal i Wu (Hao) styl, který se učil ještě před učením u Yanga. No a s dalšími generacemi se ty rozdíly zvýraznily.

Při porovnání forem třeba Yang Sau Chunga (na youtube hledej jako Yang Shou Zhong) nebo jeho žáka Ip Tai Taka s Tungem je vidět i rozdíl v momentu jednotlivých pozic, takže si můžeš všimnout, že Yang je jako valící se těžká koule kdežto Tung se drží více vzadu. Ve způsobu přenášení váhy je také mnoho rozdílů, které je potřeba studovat z těch videí a myslet na standardní fyziku a její použití při cvičení.

Nutno říci, že obě linie jsou zajímavé a stále je se co učit!
Komentuji rozdíly ne úroveň.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Miro » sob 12. úno, 2011 3:23

ukropcany píše:Miro, nemotaj dohromady moju vojnu proti ľuďom ako si Ty s tým, že je to moja krvná pomsta aikido-másterovi, jemu som už pred x rokmi odpustil a necítim k nemu žiadnu hnev - vďaka tejto negatívnej skúsenosti sa mi otvorili oči a radšej sa popáliť v mladosti, ako na staré kolená. Moja vojna má motiváciu niekde inde - ja neznášam podvodníkov, klamárov, zmrdov, vykrúcačov a samozrejme... politikov - aj takých ako si Ty.

Ked Ty zijes v tom svojom sklenenom kralovstve boxerskeho ringu a buchania do mechov a zaboha nechces otvorit oci... Co vies vobec o zivote? Co vies o ludoch? Poviem Ti nieco o mojich ziakoch:
Jednou z prvych mojich ziacok je vyse 70-rocna pani, co byva nedaleko mna. Povodne sa chcela naucit meditovat, lebo si myslela, ze uz umiera. Nemohla chodit, bala a boji sa ist na operaciu bedroveho klbu, lebo ma aj ine problemy a lekari jej rovno povedali, ze operaciu nemusi prezit. Mala bolesti, z tych bolesti bola cela utrapena, rozhadana s manzelom a s celou rodinou. Postupne sme presli z meditacii na jednoduche cvicenia a qigong, aby si rozhybala telo a vsetko ostatne... Dnes trochu chodi s francuzskou barlou, stale este s problemami, este stale ma bolesti, ale mensie, kazdy tyzden mi referuje, ako citi, ako sa jej telo otvara a uvolnuje, a ta premena je neskutocna. Je vesela, zije s manzelom v pohode, rodina a priatelia ju opat navstevuju. Mozno s nou zacneme aj taijiquan, iba posediacky, na stolicke, lebo stat este dlho nevydrzi. Je taka happy, ze za mnou posiela vsetkych svojich znamych... A tak za mnou zacali chodit ludia s problemami. Mam gamblera, ktory sa cvicenim bojovych umeni a disciplinou snazi liecit zo zavislosti. Chlapca, ktory ma bohvieake imunologicke problemy a lekari mu nevedia pomoct. Ked za mnou prisiel, bol cely modry, lebo modriny mu naskakovali takmer same od seba, nebol schopny polminutu udrzat ruky v predpazeni a po dvoch minutach cvicenia si musel sadnut, lebo odpadaval. Teraz uz zvlada odcvicit 90-minutovy trening Shaolinu, sice len tak-tak, ale dari sa mu. Mladeho chlapca, ktory nema rodicov a surodenci ho odvrhli, byval sam v Bratislave, dochadzal ku mne par rokov (ked som bol na Slovensku) a napokon sa natrvalo prestahoval za mnou do Kosic, aby mohol so mnou cvicit permanentne. Zenske, ktore za mnou chodia s placom a bedakanim od nespocetnych problemov... Babu s vyoperovanou maternicou a vajecnikmi, zensku s odrezanymi prsiami po rakovine, zensku co sa nevie vyrovnat s tym, ze ju a jej deti opustil manzel... Snazim sa davat tychto ludi dokopy, jak sa len da... Masazami, liecenim (tradicnou cinskou medicinou v ramci mojich kruto limitovanych schopnosti, hoci som to nikdy nechcel robit a lieceniu som sa vzdy vyhybal ako cert svatenej vode), meditaciami, cvicenim qigongu ci taijiquan. Castokrat vobec neviem, co s nimi, lebo to trva, kym pridem na ich skutocne problemy. Snazim sa, aby prisli na ine myslienky, aby si nasli nejaky konicek a ziskali tak aspon aku taku zivotnu sebaistotu, ze nieco vedia, ze predsa len su dobri a hodnotni ludia, aby dokazali zmenit svoj zivotny styl, zili zdravsie, lepsie, stastnejsie. A budem rad, ked casom niekto z nich zacne taijiquan trebars aj ucit, aj ked to mozno vobec nebude dobre taijiquan. Lebo oni su tiez ludia, vies? A velmi dobre si viem predstavit, ze ta pani s 2. danom (o ktorej sa zacal tento thread) kludne moze byt jeden z takychto pripadov.
Tito ziaci nikdy nevstupia do ringu a Ty mozes povedat, ze to co robia, nie je bojove umenie. Lebo vies prd o ludoch, o zivote, a aj o bojovych umeniach. Neleziem ludom do riti a a nebojim sa povedat svoj nazor (aj ked by bolo omnoho jednoduchsie mlcat, nereagovat, a zbytocne si nevyrabat problemy, lebo moje nazory na BU su na tomto fore ocividne nepopularne), takze mi mozes stopercentne verit, ze mam totalne na haku, co si kto o mne mysli, a trebars aj to o kurvach politikoch...
Miro
P.S.: A prv, nez mi povies, ze to vsetko su iba emocionalne splasky, ktore s bojovymi umeniami nemaju nic spolocne, Ti chcem povedat, ze bojove umenia su tu pre ludi, nie naopak.
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » sob 12. úno, 2011 8:13

Miro: to je úctyhodné a pokud nekecáš, tak si jistě zasloužíš úctu a obdiv přinejmenším těch, kterým jsi pomohl a pomáháš.
Ten důvod, proč se s Ucropem tak fatálně míjíš, je imho toto: ty jsi možná dobrý psycholog, úspěšný léčitel, člověk s velkým srdcem... ale mnozí z nás (ano, i takové nuly, jako já) vidí pořád v pojmu BU tu "B" složku. Nepochybuju, že ji máš, ale konkrétně v tom, co píšeš v předchozím postu, prostě není. A pokud pak tohle (a pouze tohle) stavíš proti skleněné kleci "vypatlaných boxerů", tak co sakra čekáš?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » sob 12. úno, 2011 9:22

Dobře graver :!:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » sob 12. úno, 2011 9:44

Miro: respekt, sam bych podobnou pomoc akutne potreboval, bohuzel dojizdet nekam je ted momentalne pro me trochu problem (rozhodne ne kvuli nedostatku casu, jakoze bych byl liny... driv jsem jezdival hodne po cele CR).
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 12. úno, 2011 10:09

Miro:
to, co popisujes je temer denni rutinou v kazde skole bu/bs (nebo aspon v kazde druhe). Kolik lidi srovnal muj trener na judu, na karate, wing cheunu ... Kolik tezkejch pacientu prislo do skol mejch znamejch/kamaradu jako je treba PM, PC, Tonglong ... a nebo k nam do skoly ...
Taky sem nikdo krome tebe nepise, ze mu chodi rodice dekovat za to, jak srovnal jejich dite, ktere nesmelo cvicit - protoze si zadnej z doktoru nevzal na triko jeho zdravotni stav a radeji jim alibisticky doporucil klidnej zivot na pohovce.
Ve vetsine vlaknech se doctes, ze valna vetsina lidi nejakym zpusobem resi svuj zdravotni stav ...

Tenhle mesiassko spasitelsky pristup neni vubec treba, on totiz automaticky vyplyne ze vztahu zaka a ucitele. Pokud ucitel vi, tak poradi a nebo posle tam kde poradi.

Jinak vazne preji mnoho dobrych vysledku s dalsim leceni lidi. Ne kazdej kdo o pomoc zada ji dostane a ne kazdej si vi rady s nasema civilizacnima chorobama - takze super. Ale neni tohle spise na ordinaci (nemyslim tu v ruzove zahrade) nez na skolu BU? Jestli se primarne zamerujes na leceni pacientu, tak mas ordinaci :wink:

PS: Abys sam vedel o zivote tolik, kolik rad kazes, tak nam sem napis jak budes rozcarovan z toho az ti nejakej pacient umre, pak srovnavej hodnoty do priorit a stav sve zkusenosti a skutky nad ostatni.
Naposledy upravil luen dne sob 12. úno, 2011 15:19, celkově upraveno 2
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Rob » sob 12. úno, 2011 10:39

Spor mezi Mirem a Ucropem je hodně zajímavý a přínosný. Jen je škoda, že je až tak vyhrocený.
Zaujalo mě, že aikido někomu funguje. Z diskuzí tady jsem měl pocit, že je to nefunkční paskvil odtržený od reality.
A další, že učitele/trenéra musíš přesvědčit, aby tě chtěl učit. Tohle je našemu myšlení trochu cizí. My si zjistíme informace o „produktu“, podíváme se na cenu a očekáváme 100% kvalitu. V případě nespokojenosti to jdeme reklamovat.
Nedávno jsem slyšel větu: žák si nevybírá učitele, ale učitel žáka. Trochu mě to zarazilo, školu jsem si vybral sám a pravidelně platím :)

Rob.
p.s. škoda toho odbočení do terapeuticko/léčebné roviny
Rob
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 12. úno, 2011 14:02

Rob píše:Zaujalo mě, že aikido někomu funguje. Z diskuzí tady jsem měl pocit, že je to nefunkční paskvil odtržený od reality.

Ahoj.

Osobně si myslím, že jde spíše o to, že Aikido nefunguje tak, jak se k jeho výuce přistupuje a metodika výuky je vzhledem k jeho aplikaci v sebeobraně velmi nedostatečná. Je k pousmání, když Ti, co říkají, že jim Aikido funguje mají cca 2m a kolem 100kg. ;-) Co se týká samotného Aikido, respektivě jeho "principů/pohybových vzorců". Ty se používají snad ve všech stylech. Co je v boxu sidestep? Pro mě to je poloviční tenkan. Ten samý pohyb najdeš v Pekiti Tirsia Kali a FMA obecně. Vůbec, co se týká Irimi a Tenkan pohybu, tak jsou snad všude. A jistě bych našel takovýchto shodných prvků hafo a to ty BU/BS budou ze všech různých koutů světa.

Líbí se mi aikido. Mám ho rád, ale vím, že tak jak je vyučováno, tak těm lidem pod stresem nebude fungovat.

A nejvíce mě štve, že Ti kluci tomu věří a jsou schopni s tím po roce tréninku na někoho vyrukovat. A mistři je v tom ještě podporují. To nemluvím o tom, že v Aikido jsem viděl tolik namyšlených danů až je to k zblití. Byl jsem na jednom semináři, kde nás učil jeden "x" dan. Ukázoval nám nějakou techniku a pak, když to všechno hezky odchodil, tak se jeden 12ti letý kluk přihlásil, že by se chtěl na něco zeptat a ten zmrd mu arogantně odpověděl, že teď se nemá na nic ptát, že se má zeptat až po semináři a spražil ho jako psa. Měl jsem z něho tu hakamu sléknout. Ještě teď mě stoupne tlak, když si na to vzpomenu.

Každopádně jsem rád, za každou Aikido vyjímku, u které Aiki funguje i pod stresem a na silnější a agresivnější jedince, ale já jsem neměl tu čest. Je mi líto.

Rob píše:A další, že učitele/trenéra musíš přesvědčit, aby tě chtěl učit. Tohle je našemu myšlení trochu cizí. My si zjistíme informace o „produktu“, podíváme se na cenu a očekáváme 100% kvalitu. V případě nespokojenosti to jdeme reklamovat.
Nedávno jsem slyšel větu: žák si nevybírá učitele, ale učitel žáka. Trochu mě to zarazilo, školu jsem si vybral sám a pravidelně platím :)
Rob.

Co se týká vztahu trenér/žák, tak by to měla být jistá symbióza a vzájemný respekt.

Každopádně si učitel vybírá žáka, jelikož on má/ by měl mít znalosti a dovednosti, které jistě nebudou, dle něj, pro každého. Ale tohle je dost závislé na osobě trenéra, co mu vadí/nevadí, jaké jsou jeho životní hodnoty a žebříček, atd. Tím myslím, že když třeba nemá rád nácky, tak pokud se dozvím, že je někdo aktivním členem, tak mu zřejmě řeknu sorry, ale už pro Tebe nic nemám.

PS: Zase OT. :(
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 12. úno, 2011 15:04

Ja nemám ku graverovmu príspevku čo dodať... ak by sme boli na rehabilitačno-meditačno-ezoterickom serveri, tak OK, ale dať "rovná sa" medzi BU a pomáhanie chorím ľuďom je trošku... no... nesedí mi to 8)

No a k tomu aikidu, ktoré niekomu funguje - to slovo "funguje" berte prosím v rámci úrovní schopnosti bojovať aikiďákov - nie je to úroveň, ktorá by dobre fungovala napr. na Overeema :D ale je to úroveň, že s mástrom by som bol ochotný sa baviť, pretože TO má. Ti ostatní TO nemajú buď vôbec, alebo len veľmi veľmi slabé, takže by mali byť ticho a počúvať... to sa však nedeje, oni si myslia, že niečo vedia... :roll:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Tai chi

Příspěvekod YueFei » sob 12. úno, 2011 16:19

tonglong píše:Nevite nahodou nekdo kdo je Milena Čapkova? Musi byt opravdu dobra. Ma 2.dan v Tai chi. Asi ji ho dal jeji guru. Viz: www.shintai_praha.cz
GH

:lol: :lol: :lol: Ježiši :roll: Třeba bude ale dobrá v posteli??? :wink: Bůhví za co ten druhej Dan má...
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod YueFei » sob 12. úno, 2011 16:29

Miro píše:
Jian píše:Pokud si to ale dovolit nemuzes, tak je zkratka podle me lepsi i rozumejsi pustit se do neceho jineho, co ma mnohem vetsi potencial vzhledem k tvym soucasnym moznostem.

Jian, nemam s tym ani ten najmensi problem. Ked sa niekto rozhodne zmenit styl, je to v pohode, pokial nenadava na ten predosly styl a na svojich predoslych ucitelov.
Ked sa Ukropcanemu v boxe a kickboxe dari, super, prajem mu nech sa stane majstrom Slovenska, nech sa dostane trebars do K-1, ked chce ucit, nech ma hromady ziakov, nech sa mu dari v comkolvek, po com jeho srdce tuzi. Len, znova opakujem, povazujem za detinske obvinovat svojho mastra z toho, ze som zlyhal v predoslom. Vsimni si, predtym pisal, ze master stal za prd. Teraz pise, ze mastrovi to islo, teda ze on to aikido vedel, iba jeho ziakom to neslo a ze ten jeho master mu NECHCEL povedat ako TO ziskat, lebo bol moneymaker. Mozno sa casom prizna, ze ten master predsa len mal jedneho - dvoch ziakov, ktorym to tiez islo. A sme doma...
Mnoho ludi si mysli, ze bojove umenia sa daju kupit. Ja Ti zaplatim, Ty ma naucis. Ale takto to nefunguje. Chce tam aj nieco viac, presvedcit toho mastra, aby ma naucil. A toto sa Ukropcanemu nepodarilo, v tomto zlyhal, svojho mastra nepresvedcil, nedonutil ho, master ho iba dojil a nedal mu nic, Ukropcany mu zrejme nestal za to, aby ho nieco naucil, bohuzial. Takze Ukropcany ma dozivotnu traumu z aikido a dozivotne heslo "o prachy ide az na prvom mieste". Nuz a na vine je master, kto iny. Ach, pravdaze - este su na vine aj tie kurvy politici.
Miro

Ahoj Miro.Dík za SZ,sice jsi odepsal až za měsíc,ale dejme tomu...Hele prosimtě strašně zjednodušeně-Pokud ti na něčem nebo na někom záleží necháš ho jíst zvratky nebo ho budeš buzerovat,že se nejedí???Já ho radši zfackuju a řeknu mu,že se nejedí a pomůžu mu tim daleko víc ok???Proto chápu pruzení pokud je oprávněné.Tim se nechci zastávat či lézt do zadku Panu Huškovi jak tvrdí někteří jeho bývalí zamindrákovaní žáci kteří se najednou naparujou a hážou plevy kde můžou.Jen jsem v sobě nalezl trochu pokory a tudíž s nim mohu alespoň chodit na pivo a občas i vytáhnout nějaké vzácné info :lol:

A jak tu někdo řekl-Když někomu řekneš,že cvičíš Kung Fu tak se ti většina lidí vysměje,narozdíl třeba od Boxu či Karate-to tu je o 30 let dýl :!: :wink: Takže ta kvalita už je vidět
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Re: to Miro

Příspěvekod fakt » ned 13. úno, 2011 10:55

fakt píše:
Zhan_Shi píše: Raději se soustředím na to, abych nedostal od soupeře bombu do nosu a neměl ho pak jak :idea:, meditování nad smyslem jin-jang přenechávám s díky místním mistrům diskutérům. Pokud je to důležitý, tak mi to snad během cvičení někdy dojde. Do té doby zdar a sílu, pevný postoj, howgh.

Tohle mi zajímá. Na co se soutředíš při cvičení sestav, abys pak nedostal bombu do nosu? Slyšel jsem, že se dá v sestavě soustředit i na to, aby ti neulomili palec. Bez urážky jin-jangu, taky mám radši tu praktickou část.
Jinak ti taky přeju pevný postoj.

Tohle zapadlo, anebo jsi prostě neměl čas ještě odpovědět.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 13. úno, 2011 13:58

fakt píše:
fakt píše:
Zhan_Shi píše: Raději se soustředím na to, abych nedostal od soupeře bombu do nosu a neměl ho pak jak :idea:, meditování nad smyslem jin-jang přenechávám s díky místním mistrům diskutérům. Pokud je to důležitý, tak mi to snad během cvičení někdy dojde. Do té doby zdar a sílu, pevný postoj, howgh.

Tohle mi zajímá. Na co se soutředíš při cvičení sestav, abys pak nedostal bombu do nosu? Slyšel jsem, že se dá v sestavě soustředit i na to, aby ti neulomili palec. Bez urážky jin-jangu, taky mám radši tu praktickou část.
Jinak ti taky přeju pevný postoj.

Tohle zapadlo, anebo jsi prostě neměl čas ještě odpovědět.

Ahoj sice to nebylo na me a pokud ti nejde vylozene o odpoved tazatele, tak se pokusim.

Pri cviceni sestav se da soustredit na mnoho veci, proto tolik verzi forem (nebo jedne konkretni formy) a tolik zpusobu uchopeni jak pracovat s timto nastrojem. Muzeme se tedy soustredit resp. zamerit treba na:

- plynulost (vytahnu urcite kombinace a nebo je prohazu dle dalsich poh. vzorcu i tak, jak v show verzi po sobe nejdou a zamerim se na schopnost plynuleho kombinovani (uderu, kopu, hodu.... veskereho pohyboveho arzenalu.

- rychlost, tak trochu souvisi s predchazejicim bodem - plynulosti. Zamerem tedy muze byt nacvik v rychlosti, v rychlem nabijeni, praci nohou, boku, ramen ...

- presnost, nemyslim jen jakesi papouskovani urciteho provedeni dle nejake sablony, ale hlavne byt schopen si rici (nebo urci trener, to je sumak), ted to vypalim sem, pak tam, atd... hrat si s tim ...

- vybusnost, prechod z relativne pohodoveho stinovani (jako bych se vydejchaval), do raketoveho kombinovani a snazit se vmestnat max. vyb. sily do jedn. technik a max. vyb. sily do kombinaci ...

da se rozvijet pohybova vybavenost cvicence a daji se nacvicovat slozitejsi pohybove vzorce (slozitejsi nemyslim na samotne provedeni v realu, ale treba proto, ze na nektere veci si clovek nesahne bez jistych fyzickych standardu - fyzicky, atd...) a mnoho dalsich veci, jak ve strikingu, wrestlingu, se zbranema ...

Nicmene, dobre zacvicit formu a to bych chtel vyzdvihnout, nelze bez realneho procviceni. Bez toho, aby mi tyto veci jakys takys chodily v duelovejch vymenach, tedy ve sparingu, dobre zacvicit formu nelze! Da se oddrmolit jako basnicka naucena zpameti, ale dobrej a prinosnej trenink to v zadnem pripade nebude.
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod maxo » pon 14. úno, 2011 11:34

chlapci vy tu zase mate problemy ako 12 pri menstruacii a pocas toho v cine zeru umelohmotnu ryzu ;)
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/225150-v-cine-vyrabeji-falesnou-ryzi-s-umelou-hmotou.html
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 14. úno, 2011 13:26

fok... :x
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 14. úno, 2011 16:38

luen píše:Ahoj sice to nebylo na me a pokud ti nejde vylozene o odpoved tazatele, tak se pokusim.

Nicmene, dobre zacvicit formu a to bych chtel vyzdvihnout, nelze bez realneho procviceni. Bez toho, aby mi tyto veci jakys takys chodily v duelovejch vymenach, tedy ve sparingu, dobre zacvicit formu nelze! Da se oddrmolit jako basnicka naucena zpameti, ale dobrej a prinosnej trenink to v zadnem pripade nebude.

Předem děkuju za odpověď
Dal sis práci, ale dotaz byl opravdu směřován na Zhan Shi. Tvůj přístup trochu znám a zajímá mne přístup přispivatele, který cvičí něco jiného.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 14. úno, 2011 16:41

maxo píše:chlapci vy tu zase mate problemy ako 12 pri menstruacii a pocas toho v cine zeru umelohmotnu ryzu ;)
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/225150-v-cine-vyrabeji-falesnou-ryzi-s-umelou-hmotou.html

No mnoho lidí u nás/vás zase kupuje v Kaufu rýži od Lagris. Ta firma je pohrobkem IG Farben a jeden průs.r s jídlem už měla. O ostatním sortimentu si nedělám iluze.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pon 14. úno, 2011 18:21

maxo píše:chlapci vy tu zase mate problemy ako 12 pri menstruacii a pocas toho v cine zeru umelohmotnu ryzu ;)

Videl bych to na kachnu (novinarskou), ale az Cina pusti svuj vyzkum geneticky modifikovanych potravin (toho casu ofiko pozastavenej), tak bude vetsi sranda :wink: :evil:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně