ruzné styly BU

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

ruzné styly BU

Příspěvekod Warior » ned 25. črc, 2004 19:59

Myslíte že je dobré trénovat více boj. um. najednou nebo se věnovat pouze jednomu konkrétnímu stylu?
Warior
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 26. črc, 2004 8:28

Znám lidi , kteří studují více bojových umění naráz a jsou schopni předvádět techniky různých BU na docela slušné úrovni.Dle mého názoru je však velice těžké při cvičení velkého množství technik zažít alespoň pár technik tak aby je byl člověk schopný použít i k tomu k čemu jsou nebo měli by být vytvořeny tj. k boji. DLD
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ruzné styly BU

Příspěvekod patrik » pon 26. črc, 2004 8:59

Warior píše:Myslíte že je dobré trénovat více boj. um. najednou nebo se věnovat pouze jednomu konkrétnímu stylu?


Víc "stylů" nebo bojových umění?
Jde-li o studování, tedy snahu pochopit a naučit se, proč ne.

V klasických japonských školách bylo obvyklé, že se studovalo více zbraní nebo bojových umění... Takže kendžucu se studovalo vedle iai (nejsou to zas tak stejné BU :wink: ) a další dvě tři zbraně... Mnohdy se ale jednalo o vzájemně příbuzné pohyby, postoje a přemístění...

Podobnost je třeba u současného kendó, které pod jednou hlavičkou zahrnuje standardizované iaidó, džódó nebo naginatu...

Osobně cvičím čtyři bojová umění s naprosto jinými postoji (základními), přemístěními, ale s podobným zdrojem nebo původem... a problém mi to nedělá... navíc jedno z nich zahrnuje několik dalších paralelně vyučovaných škol...

Myslím, že je mnohem horší, když někdo cvičí jedno bojové umění, které vzniklo z několika jiných, přičemž jeho tvůrce žádné z nich pořádně necvičil/necvičí...

Tady jsou obvyklé pozvánky na cvičení "karate", které zahrnuje džúdžucu a aikidó... a nebo jiné "karate", jehož součástí jsou techniky taidžucu (patrně džúdžucu) a také kendžucu a iaidžucu... vím s určitostí, že nic z těch "podumění" tito učitelé systematicky necvičili.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pon 26. črc, 2004 9:30

Trénuji také různé styly , které jsou však stavěny na podobných principech(nebijí se mezi sebou)což je z mého pohledu velká výhoda.Nemusím se při přechodu z jednoho tréninku na druhý vyloženě ,,přeprogramovávat,, a techniky jsem schopen lépe zažít než při cvičení zcela odlišných BU. DLD
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ruzné styly BU

Příspěvekod Anonymní » pon 26. črc, 2004 9:41

Warior píše:Myslíte že je dobré trénovat více boj. um. najednou nebo se věnovat pouze jednomu konkrétnímu stylu?


Jednoznacne je lepsi se venovat vice stylum/BU, nebo jine alespon vyzkouset. Rozsiri ti to obzory.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ruzné styly BU

Příspěvekod Picard » pon 26. črc, 2004 9:42

Anonymní píše:
Warior píše:Myslíte že je dobré trénovat více boj. um. najednou nebo se věnovat pouze jednomu konkrétnímu stylu?


Jednoznacne je lepsi se venovat vice stylum/BU, nebo jine alespon vyzkouset. Rozsiri ti to obzory.


To jsem psal ja :]
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 26. črc, 2004 9:57

Studuji to co mě sedí , ale to neznamená , že že by pro mě nic jiného neexistovalo.Rozšířit si obzory není určitě na škodu!!!Pokud však neberu studium BU jen jako nějaký folklór tak nevím kde bych na plnohodnotný trénink více BU bral čas. DLD
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Warior » úte 27. črc, 2004 20:43

Poraďte mi prosím s jakým dalším bojovým uměním mám začít . (dělám Karate)
Ps: v bojových umění obecně jsem LAIK tak mě prosím neukamenujte.
Warior
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. čer, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » stř 28. črc, 2004 6:27

Warior píše:Poraďte mi prosím s jakým dalším bojovým uměním mám začít . (dělám Karate)
Ps: v bojových umění obecně jsem LAIK tak mě prosím neukamenujte.


Mno to jde o to, jakou máš motivaci... Proč chceš cvičit něco dalšího.

Jestli chceš cvičit něco, kde se ještě víc kope a bouchá, budeme Ti radit jinak, než kdyby ses chtěl učit nějaký páky a sebeobranu.... a to nemluvím o zbraních.

Já jsem si teď uvědomil jednu věc.

Cvičili jsme na letní škole, kde se sjeli aikidisti, karatisti, "sebeobranáři", kendista, úplní laici bez zkušeností, iaidisti, lidi, kteří se mnou cvičí klasické džódó... Poslední dvě disciplíny byly tím, co se cvičilo. A nebyl problém... Všichni se bez potřeby poučovat učili. Stejně jako, když jsem byl před dvěma týdny s karatisty cvičit základy aikidó... Nikdo z nich mi nevysvětloval, že v karate se stojí jinak, proto je aikidó na hovno

V tomto případě se ty lidi něco naučili... a některý se budou učit nadále.

Mno a vedle toho se mi dnes a denně :wink: stává, že mi aikidisti vysvětlují, jak nemůžou cvičit z mečem tak, jak je to obvyklé v iaidó, protože v aikidó se meč používá takhle... Nebo mi onehdá při kendu někdo vysvětloval, proč to děláme špatně, tedy hůř než je obvyklé v historické (evropském) šermu... anebo klučina, kterej nikdy necvičil džúdó na našich trénincích aikidó vysvětloval, jak máme dělat přehozy, zatímco, když s tím džúdem potom začal, tam jim ukazoval, jek to maj dělat oni, protože měl zkušenosti z aikida...

Tihle se
1) nic nového nenaučí
2) nijak zvlášť dlouho neboudou bojové umění učit

Tedy IMHO budeš-li chtít dělat nějaké další BU... V první řadě si vygumuj z hlavy základy toho, cos cvičil předtím. :wink: Ono časem se ukáže, co z jednoho BU můžeš použít v tom druhém - ale až budeš mít zmáknutý ty základy.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » stř 28. črc, 2004 6:47

Záleží na tom k čemu tíhneš , co od studia BU očekáváš nebo k čemu máš dispozice.Osobně bych dal na to co mě padne do oka , klidně bych toho vyzkoušel víc.Neříkám nenechat si poradit , ale není nad vlastní zkušenost.DLD
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Angus » stř 28. črc, 2004 9:54

Záleží také na tom, kolik času jsi ochoten nebo máš možnost tomu věnovat, z toho hlediska je podstatné i jaká je nabídka v místě bydliště. Jinak podporuji názor, že jakékoliv BU bude přínosem.

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod severin » čtv 29. črc, 2004 12:29

Taekwondo-Hapkido,Karate-Jiujitsu,WT-Escrima a dalsi spojeni na sebe celkem snadno navazuji.Vsechny styly cerpaji z nejakeho prazakladu a pomoci studia tech ostatnich se k nemu muzou zase priblizit.Ne nahodou pak dochazi k takovym setkanim jako 21.listopadu v Praze,kdy se sejdou na seminari mistri z nekolika bojovych umeni /jiujitsu,jujitsu,goshindo,judo,karate,kickbox a mozna i takwondo ITF/.Pripada mi spise problematicke kombinace cinskych stylu s japonskymi nebo korejskymi.Potom musi byt clovek trosku schyzofrenik. :wink:
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 30. črc, 2004 0:52

muze mi prosim nekdo priblizit SAISHIO KI DO ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » pát 30. črc, 2004 9:28

severine... už zase to rozlišování jiu jitsu a ju jitsu? ach ne...
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Picard » pát 30. črc, 2004 9:40

Anonymní píše:muze mi prosim nekdo priblizit SAISHIO KI DO ?


Moc toho neni, ale snad to pomuze:
Je to moderni zalezotost vytvorena Izraelcem Danny Hazanem, kombinuje to Shotokan Karate, Krav Mangu a nejake zbrane.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » pát 30. črc, 2004 9:57

Sorry GINO,hlavne kdyz vis,jak to je. :)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 30. črc, 2004 9:58

severíne.. mno nemysli si - mrkni o forum vedle.... .-)) Hned to řeším .-))
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Angus » pát 30. črc, 2004 11:20

Anonymní píše:muze mi prosim nekdo priblizit SAISHIO KI DO ?


U nás to praktikují v klubu Kesl-ryu v Praze, bližší informace na
http://www.volny.cz/sk-kesl-ryu/saishio.htm

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron