TO MUSÍTE VIDĚT!!!

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: .-)

Příspěvekod kamiwaza » pon 15. srp, 2011 13:00

patrik píše:Je hezký, že si prvního danu tolik vážíte, ale jinde je to prostě jen první stupeň. Pásek, nepásek (mimochodem třeba v iaidó, kendó nebo mnoha starých školách se barvy pásků nemění). Mnohde se neudělují ani ty dany. Jo a většina kendistů ani pásek nepoužívá ;)

Myslím, že není fér hodnotit to jako "český zvyk" nebo nějaký přístup těch "mladejch". Holčička má černý pás a pro laickou veřejnost to znamená, že je mistr. Já se jako laická veřejnost necítím. Pro mě tam rovnítka nejsou (černý pás = dan = mistr), cvičím tradiční školy. Pro někoho, kde dělá box, nebo nějakej pouliční reality systém asi taky ne... pro laika ano, pro lidi, kteří točili tu reportáž třeba. A jak se zdá pro někoho z BU (kumori, kamiwaza) taky.


Hele, mě do toho netahej :twisted: Mě je úplně jedno, co má kdo kolem pupku za pásek :D Buď umím, nebo neumím. Ale jak to prokázat v BU, že :?:
Ale obecně přece neexistuje rovnítko mezi páskem a kvalitou cvičence (vyšší stupeň = lepší bojovník), částečně to bude v judu a BJJ, ale tam je to proto, že se pásy dávají mimo jiné za výhry v utkáních. Proto stupně v BU neřeším, bo podle mě až tak moc nevypovídají. Lepší je dotyčného vidět učit, cvičit, zazápasit si s ním etc. To je z mého pohledu mnohem lepší :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Re: .-)

Příspěvekod patrik » pon 15. srp, 2011 13:02

kamiwaza píše:Hele, mě do toho netahej :twisted:


Omluva, mělo být KAMINARI. Máte nějak podobné nicky ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod RUNAR » pon 15. srp, 2011 15:03

Moje oblíbená freska kterou načrtnul Norman Robinson z honbu dojo Shotokanu:
"I was going for 3rd Dan (Sandan) and the day of the grading was a Sunday. I got to the dojo at 12 and eventually got onto the floor at 5pm. My nerves were shot, I was exhausted from tension, having watched two days of heavy contact and karateka having their teeth knocked out, their noses broken, and many other injuries. So, when it was my turn, there were 6 of us grading for 3rd dan, I was the only Westerner. I did Sojun for this grading and the kumite, I fought 2 of the Sandans that were grading with me, and 3 Nidans, who came at me like Kamikaze’s. I broke the one’s nose and knocked the other one’s teeth out because they were coming at me so hard."
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pon 15. srp, 2011 16:41

[quote="ukropcany"]Zlatý x-box... 8) :wink:[/quote]

souhlasím, ano, jen jsem to prostě sem musel hodit, ozval se ve mně ten starý jujutsuka, který si kdysi musel vše poctivě odcvičit a nedostal nic zadarmo...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 15. srp, 2011 16:58

kua, kdybych tušil co za diskuzi zde nastartuju, držel bych hubu 8)

problém zkoušek jako takových je většinou jejich teatrálnost, tzn. předem domluvený a secvičený festival pohybu.I já jsem takto praktikoval, když jsem cvičil JJ, no dnes to s odstupem hodnotím s nadhledem, takový jsem byl, je to součást mé minulosti, nezříkám se toho.S touto zkušeností se dnes na všechny ZŘ především u pohybově-meditačních aktivit jako je aikidó nebo ju-jitsu dívám s úsměvem...Zkuste si vskočit na 2x2 min mezi provazy a pochopíte o co v reálném kontaktu jde ...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron