Mé putování pražskými školami

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Díky za recenzi

Příspěvekod Bitas » úte 24. led, 2012 21:30

Ahoj, chtěl bych poděkovat za zajímavé čtení. Ačkoliv se s některými v článku uvedenými informacemi neztotožňuji, velmi oceňuji snahu o popsání jednotlivých škol, navíc v celkem široké škále stylů. Jsem rád, že dostala pochvalu škola I.Rzounka, styl Mai Gei Wong jsem cvičil. Teď se věnuji kickboxingu a jsem spokojen. Shrnul bych to asi takhle: lidi buďte trochu tolerantnější, každý si najde to svoje štěstí v něčem jiném, nás musí spojovat záliba v BU a já osobně jsem rád za každý takový článek, byť s některými úryvky nemusím souhlasit. Ale to je snad normální, nebo ne? Mějte se a pokoru vám přeju. Zdar. Pozdrav a velký respekt Ivanovi R. který je velkým člověkem (nejen fyzicky). Kamil
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

 

Příspěvekod Dong_wu » pát 27. led, 2012 8:27

Asanoth: Díky za pěkný report (až na to moje jméno, ale už jsem si zvykl ).
Jsem rád, že děláme na lidi tvojí kategori (nic ve zlém) takový dojem a budeme se ho snažít udržet :twisted:
Jinak žáky samozřejmě bereme :wink:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Josman » sob 28. led, 2012 10:08

marcelo píše:..vela ludi povie ze sparing nie je ulica..ano mate pravdu.. sparing nie je ulica..sparing je FIGHTING..je to duelovy fighting,ktory ale rozvija tolko atributov ktore su najblizsie tym atributom ktore clovek pouzije v skutocnom boji..nic lepsie este nebolo vymyslene..aj modelove situacne assaulty ala Lee Morrison su formou kratkeho,intenzivneho IZOLOVANEHO kvazi sparingu
:wink:


PŘESNĚ TAK! Sparring je dle mého názoru nezbytný a školu BU, kde se mu nevěnují vůbec nebo jen okrajově prostě nelze z hlediska sebeobrany brát vážně!
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod luen » sob 28. led, 2012 13:39

Take nerozumim tomu, proc se ten popis zda nekomu jako vhodna latka pro flamovani ... Je to proste jen neci subjektivni pocit, ktery si vytvoril na zaklade jedne navstevy a dejme tomu dostupnych informaci na netu ...

Vzhledem k tomu, ze autor neni urputny obhajce svych postrehu a spise nez jeho postoj, je to jen jeho kratkodoba zkusenost, bych to tak bral a neni duvod se rozcilovat, ne?

U nas treba nebyl vubec a take nebesnim :wink:

PC-Cohen ... tak nejak nerozumim tomu, proc se dohadujete. Ja to vidim tak, ze PC se snazi:

for Cohen:

k Pavlovi Codlovi

1) jeho shifu neni dejchac - coz je v gung fu zaklad pro budovani cehokoli!!
2) nevybral si ho pri nahodne rulete, ale cilene ... cili se da predpokladat, ze nema v hlave "brouka".
3) nikdy jsem Pavla neslysel mumlat nic o energii, ktera by byla na jupiteru driv nez svetlo a podobne blaboly, ktere tady obhajuji "ti druzi".
4) Pavel vazne nemuze za to, ze vetsina lidi cvicich u nas tj, jsou hipici, pohadkari, teoretici, honici energii a krasnych pocitu ...
5) Navic znam Pavla uz nejakej ten patek a je to normalni, pohodovej kluk, kterej se snazi dat tj jinou tvar nez jakou mu dali pomatenci - jestli se to chytne je vsak otazka.

Ze je obecne gungfu komunita bidna ve strikingu a v grepplingu ... to je jasna vec a tech par skol, ktere se snazi, to asi nezmeni. nicmene vycitat to Pavlovi neni na miste.
Urcite by to mohlo byt lespi a i Pavel by se mel pridat a zacit slapat cross sparingy atd ...
Urcite kazdej z nas muze udelat vice pro sve gungfu a tim i pro tuto komunitu. Nicmene tohle neni nove tema, do toho tady mnoho z nas doslova sije neunavne nekolik let :wink:

Myslim, ze je tu zase moc testosteronu a je na case udelat dalsi setkani :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » sob 28. led, 2012 19:48

luen: neviem, preco sa vracias k tejto teme, pre mna je to uzavrete. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod luen » sob 28. led, 2012 20:15

cohen píše:luen: neviem, preco sa vracias k tejto teme, pre mna je to uzavrete. ;)


protoze jsem se k tomu pro velkou nezamestnanost teprve ted dostal :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron